Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2019"

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2019"

Příspěvekod Pavel 152 » sob 04 kvě, 2019 1:02 pm

Club aktuel je časopis jen pro členy Tillig TT klubu, tam bývají zveřejňovány malosériové objednávky obchodníků. Najít lze jen v tiskové podobě u členů klubu.
Pavel
Pavel 152
 
Příspěvky: 419
Registrován: ned 09 led, 2011 5:24 pm

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2019"

Příspěvekod hank » sob 04 kvě, 2019 1:31 pm

Pavel 152 píše:Club aktuel je časopis jen pro členy Tillig TT klubu, tam bývají zveřejňovány malosériové objednávky obchodníků. Najít lze jen v tiskové podobě u členů klubu.
Pavel


Aha, děkuji.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2019"

Příspěvekod Radek Strnad » sob 04 kvě, 2019 1:36 pm

Ofotil jsem to a je to i pod příspěvkem v Novinkách..... 8)
P1070617.JPG
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1186
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2019"

Příspěvekod hank » sob 04 kvě, 2019 2:08 pm

Radek Strnad píše:Ofotil jsem to a je to i pod příspěvkem v Novinkách...


Děkuji. Takže zase rádoby kořistní vozy v triku ČSD... :(
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2019"

Příspěvekod Colonel32 » sob 04 kvě, 2019 6:43 pm

Pokud vím, tak zrovna tenhle služebák je doložený že stál v Praze-Krči s čísly Da 6-5069 a 7-0052
Colonel32
 
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 24 pro, 2009 12:43 pm

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2019"

Příspěvekod TTmili » sob 04 kvě, 2019 8:12 pm

Také už jsem tenhle služebák viděl vyfocený i jinde snad dokonce v 80tých letech, byť tou dobou už hodně orezlý. V každém případě měl ale střechu bez vyhlídky (tak jak ji Tillig dává na PKP a DB provedení), takže doufám že i u ČSD bude správná.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2019"

Příspěvekod Colonel32 » sob 04 kvě, 2019 10:00 pm

TTmili píše: V každém případě měl ale střechu bez vyhlídky (tak jak ji Tillig dává na PKP a DB provedení), takže doufám že i u ČSD bude správná.


Ten v Krči je fotograficky doložený s vyhlídkou :roll:
Colonel32
 
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 24 pro, 2009 12:43 pm

Re: Novinky TT 2019

Příspěvekod petrha » stř 15 kvě, 2019 2:08 pm

ttmodelar píše:https://www.sdvmodel.cz/produkt/sammp-t-54-55-1-120/
https://www.sdvmodel.cz/produkt/scmms-11-cd-cdc-120/

Text z facebooku SDV Model
Vážení příznivci měřítka TT

máme pro Vás odhalení pátečního překvapení. Pro letošní rok jsme připravili plošinové řady Pao/Px. Samozřejmě nejen ty, ale i různé odvozené varianty. Protože si zakládáme na tom, aby modely skutečně svým předlohám odpovídaly a zachycovaly i případné konstrukční odlišnosti jednotlivých verzí, máme pro tyto "plošiňáky" přichystané formy na čtyři varianty podlah, čtyři verze boků rámů a tři verze čelníků. Dále budou v nabídce i vozy s korbami (3 varianty) a dočkáte se i vagonu na přepravu cementu. Variant se tedy nabízí velké množství a budeme se jimi postupně prokousávat. Na drtivou většinu už ale jsou hotové formy. Přestože vozy zrovna volným prostorem neoplývají, podařilo se do nich umístit odpovídající závaží i kinematiku spřáhla, projedou přitom oblouky o poloměru R310.

Na výstavě v Pečkách uvedeme na trh první dvě stavebnice. První bude model vozu Sammp/Pxx, tedy šestinápravový vůz se zvedacím mechanismem převážející tank T54. Tento vagon bude odpovídat IV. modelové epoše, tedy dopravci ČSD. Dále pak bude k dispozici oplenový vůz řady Scmms s popisy ČD/ČD Cargo, tedy epochy V. - VI. Prozatím přikládáme fotografie modelů sestavených ze zkušebních výlisků a leptů, na nich si můžet prohlédnout i další připravované varianty. Finální verze první dvojice modelů včetně tanku budeme mít k dispozici do konce týdne a jejich snímky zde potom vyvěsíme.

Novinky jsme již zadali do e-shopu, kde si je můžete objednávat s možností osobního vyzvednutí v Pečkách nebo Lešanech. Na základě zkužeností z minulých let velmi doporučujeme využít možnosti objednat si stavebnice předem, aby byla jistota, že se na Vás dostane. Stačí provést objednávku s vyzvednutím na některé akci a na místě pak zboží vyzvednout a zaplatit (hotově či kartou).

Věříme, že vás nové stavebnice nezklamou a těšíme se s Vámi na shledanou!


Jsem zvědav jestli budou třínápravové podvozky také tak blbě jezdit jako ty dvounápravové, a nebo se už výrobce poučil a udělal rozteč na kovové dvojkolí??
petrha
 
Příspěvky: 212
Registrován: ned 06 lis, 2011 6:51 pm

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2019"

Příspěvekod TTmili » čtv 16 kvě, 2019 5:25 am

Je to stavebnice, a jízdní vlastnosti podvozků, stejně jako funkčnost kinematik, závisí především na rukách které je staví. S podvozky od SDV nemám sebemenší problém, ať už s Y25 nebo s 26-2.8, všechny mám navrtané a osazené ložisky (zprvu Peho, později lisovaná od Deltaxu), a podvozky jezdí volně, hladce, bez sebemnších problémů. Dokonce je není potřeba navrtávat až k osazení které je na Peho vrtáčku, důležité je ale ložisko zapustit na dno důlku! Podvozky mají vnitřní rozměr kvůli modelovosti co nejvíce vztažený k vnější rozteči disků nápravy, vzniká tedy problém 0ředevším u modelářů co nad stavbou nepřemýšlejí a lepí ložiska zároveň s vnitřní stranou podvozku, byť díru vyvrtají po osazení na vrtáčku. Pak tam logicky dvojkolí ani nejde vložit, ale to ani u LPH nebo spousty továrních podvozků. Jen je pak lehčí nadávat na SDV jak to zkazili a objednávat extra dvojkolí s krátkými osičkami, a prodávat je spolu s šířením polopravd než se zamyslet nad vlastníma rukama.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2019"

Příspěvekod Trainmaniak » čtv 16 kvě, 2019 5:49 am

Ani já nemám problém s podvozky SDV. Jezdí jako víno. Gags, Eas, Wap...
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1460
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Novinky TT 2019

Příspěvekod Pavel-HP » čtv 16 kvě, 2019 6:16 am

petrha píše:
ttmodelar píše:https://www.sdvmodel.cz/produkt/sammp-t-54-55-1-120/
https://www.sdvmodel.cz/produkt/scmms-11-cd-cdc-120/

Text z facebooku SDV Model
Vážení příznivci měřítka TT

máme pro Vás odhalení pátečního překvapení. Pro letošní rok jsme připravili plošinové řady Pao/Px. Samozřejmě nejen ty, ale i různé odvozené varianty. Protože si zakládáme na tom, aby modely skutečně svým předlohám odpovídaly a zachycovaly i případné konstrukční odlišnosti jednotlivých verzí, máme pro tyto "plošiňáky" přichystané formy na čtyři varianty podlah, čtyři verze boků rámů a tři verze čelníků. Dále budou v nabídce i vozy s korbami (3 varianty) a dočkáte se i vagonu na přepravu cementu. Variant se tedy nabízí velké množství a budeme se jimi postupně prokousávat. Na drtivou většinu už ale jsou hotové formy. Přestože vozy zrovna volným prostorem neoplývají, podařilo se do nich umístit odpovídající závaží i kinematiku spřáhla, projedou přitom oblouky o poloměru R310.

Na výstavě v Pečkách uvedeme na trh první dvě stavebnice. První bude model vozu Sammp/Pxx, tedy šestinápravový vůz se zvedacím mechanismem převážející tank T54. Tento vagon bude odpovídat IV. modelové epoše, tedy dopravci ČSD. Dále pak bude k dispozici oplenový vůz řady Scmms s popisy ČD/ČD Cargo, tedy epochy V. - VI. Prozatím přikládáme fotografie modelů sestavených ze zkušebních výlisků a leptů, na nich si můžet prohlédnout i další připravované varianty. Finální verze první dvojice modelů včetně tanku budeme mít k dispozici do konce týdne a jejich snímky zde potom vyvěsíme.

Novinky jsme již zadali do e-shopu, kde si je můžete objednávat s možností osobního vyzvednutí v Pečkách nebo Lešanech. Na základě zkužeností z minulých let velmi doporučujeme využít možnosti objednat si stavebnice předem, aby byla jistota, že se na Vás dostane. Stačí provést objednávku s vyzvednutím na některé akci a na místě pak zboží vyzvednout a zaplatit (hotově či kartou).

Věříme, že vás nové stavebnice nezklamou a těšíme se s Vámi na shledanou!


Jsem zvědav jestli budou třínápravové podvozky také tak blbě jezdit jako ty dvounápravové, a nebo se už výrobce poučil a udělal rozteč na kovové dvojkolí??



Jaký si to uděláš, takový to máš.
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1018
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2019"

Příspěvekod Jacek » čtv 16 kvě, 2019 10:47 am

TTmili, chceš říct, že si bez problémů vybavil podvozky 26-2.8 ložisky Peho a normovaná dvojkolí se v nich volně otáčí? Tak tomu nevěřím... Sestavil jsem těch vozů nemálo. To, že osa plastového dvojkolí SDV je kratší o půl mm, to není polopravda, ale fakt. Logicky mě napadlo vrtat hlubší díry, ale to jaksi není řešení. Jednak hrozí, že se provrtám skrz a jednak je potom ložisko hluboko a kola drhnou o rám podvozku. Takže ne, ale toto se opravdu nepovedlo :!: Nevím proč by měl modelář přemýšlet a laborovat nad tím jak dostat delší osu do krátkého prostoru zmenšeného ještě ložisky.
U podvozku Y25 se dají boční díly lepit s mírnou mezerou a problém s ložisky není. I tak se musí ložiska zahloubit a při lepení laborovat rovnou s nasazovaním dvojkolí.
Dle vyjádření p. Podubeckého při kreslení a konstrukci prostě s dodatečnou instalací ložisek nebylo počítáno.
Stránky o modelové železnici TT, digitál, zvuky http://www.jacek-modely.cz
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 883
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2019"

Příspěvekod TTmili » čtv 16 kvě, 2019 11:55 am

Ano chci říct že mám podvozky osázené ložisky (je jedno zda Peho nebo Deltax) a dvojkolí s normovanou oskou 18,5mm od Modmullera se mi v podvozku volně točí, ba dokonce díky tomu že jsem vrtal nadoraz vrtákem Peho s dorazem, a ložiska jsem taktéž zatlačil nadorat, mám jistou boční vůli a dvojkolí má možnost se pohybovat. Není to výmysl, není to laborování, je to používání selského rozumu, nic víc. Prostě ty ložiska je třeba zapustit, a SDV není jediný výrobce u kterého je to třeba.
Pravdou je že byť SDV s ložisky nepočítalo, vejdou se, takže se to povelo. Pokud se něco nepovede, a kolečka se netočí, je to jen modelářovýma rukama. A vím o čem mluvím, celý svůj vozový park jsem na SDV převazoval.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2019"

Příspěvekod hank » čtv 16 kvě, 2019 12:08 pm

No vida. A teď mi poraďte, co se dá dělat, když jsem v TT koupil dva hotové rybáky (zřejmě malosériové, na krabičkách je jako výrobce uveden Detail) a dvojkolí z ložisek vypadávají. Prodejce (jeden dosti renomovaný kamenný obchod v Praze, který se mi zatím nechce jmenovat...) mi "poradil", že je to normální a že když vozy stojí nebo jedou po kolejích, tak že dvojkolí jistě vypadávat nebudou. Má pravdu bohužel jen napůl, jeden rybák tak s určitou opatrností provozovat lze, druhý nikoliv.

Jestli je tu někdo, kdo by mi to byl schopen a ochoten opravit, napište mi SZ, prosím. Na takovou operaci, jako je výměna ložisek, se necítím.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2019"

Příspěvekod MiG » čtv 16 kvě, 2019 12:15 pm

Má zkušenost mi říká, že to skutečně je normální (ne výjimečné). Bohužel.
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků