"Čmelák" - MTB 2018

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: "Čmelák" - MTB 2018

Příspěvekod Jacek » sob 08 srp, 2020 11:00 am

Potíž je při tom systémů prodejců, dovozců, prostředníků, že nemáte záruku, že se ten dekodér vůbec do Zimo dostane a pokud, tak si za to někdo v tom řetězu nechá zaplatit. Někteří obchodníci dekodér ochotně přijmou, ale uvízne to u jejich dovozců, jiní se začnou škubat o poštovné, jiní to sbírají a posílají hromadně třeba jednou za měsíc a další pak dávají faktury na tu tisícovku za "zprosdředkování opravy", to už považuji za sprostou vyčúranost.
Nejednou mi někdo z kolegů volal kvůli vadě a po nějakém dlouhém času se jim dekodér od prodejce vrátil se stejnou závadou. Zcela zjevně to někdo hodil do šuplíku a pak vrátil, aniž by to někam posílal. Mě se takto vrátil dekodér s vyškubnutým vodičem jako "neopravitelný", poslal jsem ho sám a dostal jsem jiný kus...
Poslední oprava/reklamace trvala půl roku, na dotaz v Zimo jsem dostal odpověď, že v systému nic nemají... někteří obchodníci si myslí, že zákazníci jsou úplně blbí.

Kajinek11 píše:Také potvrzuji! Ale zároveň to ještě vezmu z druhé strany:

3 dekodéry jsem poslal do prodejny Vláčky SEZEMICE - Pardubice, aby je poslali do ZIMO, že do nich nejdou nahrát zvuky.

No mezi námi ještě z třetí strany, protože jsem si s tím při marných pokusech o to nahrávání rval vlasy, nikdy nekupovat viditelně silně použité dekodéry po Aukrech jen proto, že jsou o polovinu levnější. Už ten zjev jakoby to kráva požvýkala Vás měl odradit. Pak sice ušetříte, ale na úkor nervů svých i zúčastněných. V tomto konkrétním případě byste měl nadávat hlavně sobě.
V jednom takovém inzerátu se psalo přímo - světla blikají, zvuk nejde, ale šikovný modelář si to určitě opraví nebo nechá znovu nahrát :shock: Samozřejmě to koupil kolega, dekodér byl vyzkratovaný. Ale nekup to za 1200
Stránky o modelové železnici TT, digitál, zvuky http://www.jacek-modely.cz
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 883
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: "Čmelák" - MTB 2018

Příspěvekod Leoš Vobořil » ned 09 srp, 2020 5:52 am

Přidám taky své zkušenosti se Zimo dekodéry. Začátek roku 2019, nový MX649 - nešikovností mechanické poškození, posláno na opravu prodejci/dealerovi. Po třech měsících píšu, jak to vypada. Odpověď nevím, nic nenapsali. Po půl roce to samé a skončilo to tím, že po roce to bylo ,,stále nedořešené ze strany Zima, že se dekodér ještě nevrátil". Nakonec jsem za krásných 1000,- dostal nový. Rok 2020, nastřádalo se na další dekodéry, prošly očistou mistrem zvukařem, korona v plné síle, takže času na modely plno. Opět MX649, opět nešikovnost a fialovej drát z repra míří na kolej. Kouřový efekt a hotovo. Vyškolen předešlou opravou píšu přímo na Zimo 21.6. 2020. Po týdnu bez odpovědi rozdělávám všechny mašiny se stejným dekodérem abych si porovnal, co že to vlastně spejchlo. Výsledek je zenerka za pár haléřů, dekodér funguje a odpověď od Zima nemám dodnes.
Leoš Vobořil
 
Příspěvky: 51
Registrován: pon 24 bře, 2008 10:39 am
Bydliště: Brno a Kutná Hora

Re: "Čmelák" - MTB 2018

Příspěvekod jardaaa » pon 10 srp, 2020 7:39 am

Takže ve čtvrtek jsem poslal mailem dotaz s fotkou dekodéru do Zimo, v pátek večer odpověď, že oprava je jednoduchá, v 98% úspěšná a předpokládaná cena 13Eur + poštovné. Takže dekodér budu posílat a doufat, že nebude v těch zbejvajících 2% :D
jardaaa
 
Příspěvky: 101
Registrován: úte 07 dub, 2020 5:28 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: "Čmelák" - MTB 2018

Příspěvekod jardaaa » pon 10 srp, 2020 2:02 pm

V tom formuláři jsou v kolonce "důležitá data k dekodéru" požadovaný věci který nevím jak vyplnit, SW verze, dekoder ID když je zvukovej, jakej nahranej zvukovej projekt, nějakej load-code.. Mám se tím zabejvat, nebo můžu nechat nevyplněný? Aby mě tam místo kvalitního Jacka nenahráli nejaký chrochtadlo :mrgreen:
jardaaa
 
Příspěvky: 101
Registrován: úte 07 dub, 2020 5:28 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: "Čmelák" - MTB 2018

Příspěvekod Jacek » pon 10 srp, 2020 4:58 pm

Verzi firmware zjistíte v CV7 a 65, spíš by to potřebovali pro určení nějakého zvukového problému, u mechanického poškození je asi jedno co tam bylo za verzi. Load code nemáte jestli tam je můj zvuk.
No místo Jacka Vám nahrají chrochtadlo jestli dají jiný kus, protože nejsem "provider" Zimo. Ale to už pak bude o domluvě.
Stránky o modelové železnici TT, digitál, zvuky http://www.jacek-modely.cz
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 883
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: "Čmelák" - MTB 2018

Příspěvekod jardaaa » pon 10 srp, 2020 6:02 pm

Tak tam radši vyplňovat nic nebudu, když tak se ozvou..
díky..

P.S. chrochtadlo nechci :D
jardaaa
 
Příspěvky: 101
Registrován: úte 07 dub, 2020 5:28 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: "Čmelák" - MTB 2018

Příspěvekod jardaaa » ned 25 říj, 2020 1:16 pm

Takže po pár mailech vyměněných si s p.Hubingerem ze ZIMO jsem odesílal dekodér do Rakous(přesný termín netuším, ale zhruba po 10.8.2020) českou poštou asi za 130,-Kč jako cenné psaní s dodejkou na adresu ZIMO AT s tím jejich vyplněným papírem a vytisknutou mailovou korespondencí. Někdy okolo 25.9.2020 zazvonil pošťák, vrazil mi do ruky balíček a v něm opravený dekodér, doklad na 0,- eur + 0,-eur poštovné. Po montáži čmelda jezdí, svítí, troubí a už nekouří :D Dekodér byl asi rok starej, tak předpokládám, že se jednalo o záruku, ale i tak ani cent za poštovný.. ZIMO - za mě příjemné překvapení a jedno velký DĚKUJI!
jardaaa
 
Příspěvky: 101
Registrován: úte 07 dub, 2020 5:28 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: "Čmelák" - MTB 2018

Příspěvekod Dancer » sob 06 úno, 2021 7:29 pm

Zdravím všechny. Mám dotaz ohledně zvuku rachtání při jízdě. Na facebooku jsem zahlédl poznámku, že rachtání dělají vůle v ložiscích. Stačí je vypodložit. Řešil jste někdo tento problém?

Lokomotiva přišla z reklamace z poznámkou, že odstranili otřepy, ale evidentně ji nezkusili projet :roll:
TT, centrála DR5000, sw- Traincontroller 7 gold
Dancer
 
Příspěvky: 162
Registrován: sob 28 črc, 2012 6:58 pm

Re: "Čmelák" - MTB 2018

Příspěvekod Ferys » pon 08 úno, 2021 5:49 pm

Neumím si úplně představit, co je myšleno vypodložením vůlí v ložiscích... Já trochu posunul unašeče kardanů na hřídeli motoru, zároveň jsem lehce zbrousil jejich vnitřní hrany, kam vstupuje kardan. Pomohlo to dost, ale stále to není stoprocentní. Model ještě nemám zajetý, snad pomůže i to.
TT Ep. III/IV, DCC TC
Ferys
 
Příspěvky: 291
Registrován: pon 01 říj, 2012 11:02 am

Re: "Čmelák" - MTB 2018

Příspěvekod Dancer » sob 06 bře, 2021 11:05 pm

Někomu pomohlo vypodložit ložiska, aby nebyla velká vůle mezi ložiskem a krytem podvozku. U jednoho podvozku mi to pomohlo. U druhého ne. Na 2. reklamaci je už podstatně déle, tak doufám, že závadu odstraní.
TT, centrála DR5000, sw- Traincontroller 7 gold
Dancer
 
Příspěvky: 162
Registrován: sob 28 črc, 2012 6:58 pm

Re: "Čmelák" - MTB 2018

Příspěvekod Leoš Vobořil » pon 05 črc, 2021 12:02 pm

Tak kdo má ješte hlučného a trhavého čmeldu? Vypadá to na špatné ozubené kolečka v podvozcích.
Leoš Vobořil
 
Příspěvky: 51
Registrován: pon 24 bře, 2008 10:39 am
Bydliště: Brno a Kutná Hora

Re: "Čmelák" - MTB 2018

Příspěvekod vsdmichalka » úte 06 črc, 2021 3:20 pm

Osobně mám 2ks zelený a červený ČD. Minimální poloměr na kolejišti R310 a oba si občas v oblouku zavrní (na rovině nepozoruji). Po digitalizaci a provozu se zvukem vůbec nevnímám. Jelikož to dělají i mé ostatní modely MTB 735, 842, T499 (ku podivu 851 ČD tím netrpí) tak si myslím, že vrnění je závadou konstrukčního charakteru. Nicméně přiznám se, nereklamoval jsem, neb slovem "občas" myslí poměr k ujeté vzdálenosti cca 30:1
vsdmichalka
 
Příspěvky: 12
Registrován: pon 01 úno, 2021 11:16 am

Re: "Čmelák" - MTB 2018

Příspěvekod Leoš Vobořil » sob 09 říj, 2021 5:58 pm

Takže po vyladění podvozků novými koly, které budou v blízké době k dostání mě začíná opouštět motor, měnil už někdo příp. doporučíte motor k výměně? Mashima už není a čínu tam dávat nechci, ta moc nevydržela. Jinak s klidným srdcem mohu říct, že tolik času a peněz zatím žádná jiná lokomotiva nespolkla :evil:
Leoš Vobořil
 
Příspěvky: 51
Registrován: pon 24 bře, 2008 10:39 am
Bydliště: Brno a Kutná Hora

Re: "Čmelák" - MTB 2018

Příspěvekod Jan+Bjoern » stř 13 říj, 2021 8:26 pm

Leoš Vobořil píše:Takže po vyladění podvozků novými koly, které budou v blízké době k dostání mě začíná opouštět motor, měnil už někdo příp. doporučíte motor k výměně? Mashima už není a čínu tam dávat nechci, ta moc nevydržela. Jinak s klidným srdcem mohu říct, že tolik času a peněz zatím žádná jiná lokomotiva nespolkla :evil:


Lokomotivu se mi nepodarilo sehnat a mozna se to ani nikdy nepodari. Mozna bych mohl najit vhodny nahradni motor pokud napisete zakladni rozmery.
Prumer motoru, delka, prumer hridele. I kdyz treba Maxon bych do toho nedaval. Sice by vam vydrzel vecne, ale zdvojnasobil by hodnotu modelu. :D
Jan+Bjoern
 
Příspěvky: 131
Registrován: stř 22 led, 2020 6:09 pm

Re: "Čmelák" - MTB 2018

Příspěvekod vvitty » čtv 14 říj, 2021 6:32 am

Tak dá se sehnat náhradní originál...
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2622
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků