"Čmelák" - MTB 2018

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: "Čmelák" - MTB 2018

Příspěvekod patla » úte 05 kvě, 2020 7:21 pm

Sejmutí krytu těla podvozku - špendlík je 0,6 mm zatlačený svisle tak, že vizuálně západka mírně odskočí a špendlík sám drží v pozici. Pak se zapáčí pinzetou a je hotovo.
Já to znovu rozdělávat nebudu, jsem rád že jsou sběrače OK . :D
Přílohy
DSC_1652.JPG
jak sundat kryt těla podvozku na Čmelákovi
patla
 
Příspěvky: 37
Registrován: úte 12 bře, 2019 1:57 pm

Re: "Čmelák" - MTB 2018

Příspěvekod Pavel 152 » úte 05 kvě, 2020 10:35 pm

Jestli je důvod, jak píšeš, nepravidelný chod, tak u mě byly házející ozubená kola na nápravách. Přehazoval jsem je mezi sebou, částečně to pomohlo, ale jedním směrem stále poskakoval. Nesmířil jsem se s tím a vrátil. Co jsem viděl kamarádův, ten byl perfektní i tišší. Reklamace dva měsíce a nic, tak jsem dostal jiného a je to OK.
Doporučuji nerozebírat a vrátit, než se něco poškodí, stejně nemáte jiná dvojkolí. A ještě poznatek, při zkoušce na "zádech" přiveďte proud na kolečka, tak mi chodily střední dvojkolí nahoru a dolů. šišatá ozubená kola se mezi sebe nevejdou. A podotýkám, že nejsem žádná dvojka máslo, mám za sebou spousty postavených nebo sestavených loko tillig nebo malosérií. Kuhenovy brejle byl stejný problém.
Pavel
Pavel 152
 
Příspěvky: 419
Registrován: ned 09 led, 2011 5:24 pm

Re: "Čmelák" - MTB 2018

Příspěvekod jardaaa » čtv 23 črc, 2020 6:37 am

Čau,

mám asi rok čmeláka od MTB je ještě v záruce, mám ho ozvučený ZIMO+Jacek.. Moc mi toho nenajezdil, asi po 1-2měsících upadl konektor pro dekodér, normálně bez poškození, jako by nebyl připájenej, poslal jsem ho na reklamaci, byla uznaná, vše v pořádku. Po pár dnech při zapínání kolejiště čmelák(na kolejišti bylo celkem asi 5 loko, nejen čmelda) po zapnutí zvuk jako při skratu, chvilku vydával nějaký útržky zvuků a když jsem ho začal okukovat co se asi děje začlo se z něj mírně kouřit.. Po sundání kastle není žádný viditelný poškození a při testu na kolejích je mrtvej a hřeje v jednom místě na plošný desce. Nemám k tomu moc důvěru, nechce se mi nechávat to zase opravovat, máte zkušenost, nedá se koupit samostatná deska od výrobce, nebo třeba náhrada od někoho jinýho?

Díkes
jardaaa
 
Příspěvky: 101
Registrován: úte 07 dub, 2020 5:28 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: "Čmelák" - MTB 2018

Příspěvekod radula63 » čtv 23 črc, 2020 10:05 am

jardaaa@atlas.cz píše:Čau,

mám asi rok čmeláka od MTB je ještě v záruce, mám ho ozvučený ZIMO+Jacek.. Moc mi toho nenajezdil, asi po 1-2měsících upadl konektor pro dekodér, normálně bez poškození, jako by nebyl připájenej, poslal jsem ho na reklamaci, byla uznaná, vše v pořádku. Po pár dnech při zapínání kolejiště čmelák(na kolejišti bylo celkem asi 5 loko, nejen čmelda) po zapnutí zvuk jako při skratu, chvilku vydával nějaký útržky zvuků a když jsem ho začal okukovat co se asi děje začlo se z něj mírně kouřit.. Po sundání kastle není žádný viditelný poškození a při testu na kolejích je mrtvej a hřeje v jednom místě na plošný desce. Nemám k tomu moc důvěru, nechce se mi nechávat to zase opravovat, máte zkušenost, nedá se koupit samostatná deska od výrobce, nebo třeba náhrada od někoho jinýho?

Díkes

Na plošném spoji ti hřeje vratná pojistka 0.5A (ta zelená kostečka na DPS s nápisem ED). Tedy hřeje proto, že máš odběr loko více jak 0.5A. Těžko takto radit. Pravděpodobně nějaký zkrat v modelu. Podle Tvého popisu bych to tipoval na zkrat mezi diody v usměrňovači pro stabilizaci jasu LED. Jsou to ty 4 černé kostečky na plošném spoji vedle sebe. Chceš-li zakoupit celý plošný spoj, napiš kterémukoliv obchodníkovi, který prodává MTB modely. Plošňák vyjde asi na 8 stovek. Případně zašli loko na reklamaci.
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1305
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: "Čmelák" - MTB 2018

Příspěvekod jardaaa » čtv 23 črc, 2020 12:24 pm

hmm, tak to zkusím asi ještě jednou reklamovat.. Poprvý s upadlým konektorem jsem to posílal bez dekodéru.. Stačí to, nebo to mám poslat i s dekodérem? Aby se mi někde nezatoulal..
jardaaa
 
Příspěvky: 101
Registrován: úte 07 dub, 2020 5:28 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: "Čmelák" - MTB 2018

Příspěvekod radula63 » pát 24 črc, 2020 5:10 am

jardaaa@atlas.cz píše:hmm, tak to zkusím asi ještě jednou reklamovat.. Poprvý s upadlým konektorem jsem to posílal bez dekodéru.. Stačí to, nebo to mám poslat i s dekodérem? Aby se mi někde nezatoulal..

Stačí bez dekodéru.
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1305
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: "Čmelák" - MTB 2018

Příspěvekod jardaaa » pát 24 črc, 2020 5:18 am

Super.. Díky
jardaaa
 
Příspěvky: 101
Registrován: úte 07 dub, 2020 5:28 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: "Čmelák" - MTB 2018

Příspěvekod jardaaa » čtv 06 srp, 2020 6:20 am

Zdravím, tak čmelda s jiným dekodérem jezdí, dekodér z čmeláka v kocouroj - stejná závada, mrtvej a kouří, po bližším prozkoumání je na něm popálená nějaká součástka.. Takže čmelák je cajk, závada v dekodéru. Jsem z toho tenkrát asi byl hodně zklamanej, že po pár dnech od reklamace zase závada, tak jsem ho odložil a nechtěl se tomu věnovat.. Jen je mi divný, co se mohlo stát? Startuju kolejiště normálně s nasazenejma lokomotivama vypínačem na prodlužce, není v tom problém? Nebo to mohlo vzniknout tím updnutím konektoru v čmelákoj? Nebo se to občas stává?

Dík
Přílohy
Dekodér.jpg
jardaaa
 
Příspěvky: 101
Registrován: úte 07 dub, 2020 5:28 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: "Čmelák" - MTB 2018

Příspěvekod sidlo » čtv 06 srp, 2020 9:08 am

Nebo únava materiálu. Potom zeptat se u výrobce, zdali dělá opravu.

Obrázek
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3589
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: "Čmelák" - MTB 2018

Příspěvekod Čouda » čtv 06 srp, 2020 10:28 am

Zimo provadi opravy dekoderu. Kamarad spalil zvukovy vystup a vyslo ho to asi na 1000Kc. Stale se to vyplati. Obratil bych se na nejakeho vetsiho obchodnika a on Vam s tim pomuze.
TT V. epocha // H0 IV. epocha.
Uživatelský avatar
Čouda
 
Příspěvky: 222
Registrován: sob 11 říj, 2008 8:59 am
Bydliště: Trutnov

Re: "Čmelák" - MTB 2018

Příspěvekod Jacek » čtv 06 srp, 2020 11:06 am

Dle vlastní zkušenosti, nejlepší je poslat dekodér do Zimo přímo a sám. Poštovné za cenné psaní do Rakouska 140 Kč. Dekodér jsem měl zpátky do týdne a zdarma. Záleží pochopitelně jaká je závada a na čí straně je vina. Přes obchodníka a systém dovozců máte záruku, že to bude trvat půl roku a vyvalíte tisícovku, kterou Zimo neúčtovalo...
Dle odpovědi Zimo zaplatíte maximálně výrobní cenu dekodéru, protože licenci jste zaplatili už koupí dekodéru.

Na stránkách Zimo je formulář, který je třeba vyplnit a vytisknout
http://www.zimo.at/web2010/sales/kundendienst.htm
Stránky o modelové železnici TT, digitál, zvuky http://www.jacek-modely.cz
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 883
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: "Čmelák" - MTB 2018

Příspěvekod jardaaa » čtv 06 srp, 2020 1:38 pm

No, tak už jim smolím mail.. Já a v angličtině :D
Dám pak vědět, jak jsem dopad..
Všem díkes..
jardaaa
 
Příspěvky: 101
Registrován: úte 07 dub, 2020 5:28 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: "Čmelák" - MTB 2018

Příspěvekod RSC » pát 07 srp, 2020 1:17 pm

Potvrzuji.
Také mi jeden ZIMO dekodér v barči zdechl hned za pár sekund a nějaká taková součástka se na něm vařila. Byl jsem trošku překvapený, když jsem s tím nic neudělal. Opravili ho (nic jsem neplatil), také jsem byl k informaci poprvé skeptický. Pozitivní zkušenost, která mne potěšila.
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 519
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Re: "Čmelák" - MTB 2018

Příspěvekod Kajinek11 » sob 08 srp, 2020 5:07 am

Také potvrzuji! Ale zároveň to ještě vezmu z druhé strany:

3 dekodéry jsem poslal do prodejny Vláčky SEZEMICE - Pardubice, aby je poslali do ZIMO, že do nich nejdou nahrát zvuky. Po mnohonásobném telefonování a dotazování kdy to bude, mi je cca po 1 roce!!!! vrátili s tím, že dva jsou opravené jeden ne...

Poslal jsem je do ZIMO přímo a ty mi sdělili, že ani jeden z těch tří dekodérů u nich nikdy nebyl a zdarma do nich nahráli nový firmware a že jinak jsou v pořádku. Jinými slovy prodejce Sezemice-Pardubice jsou pěkní lháři, rok mi zadržovali dekodéry, aniž by mi s nimi cokoli udělali!!! Kdežto přímo ZIMO to je úplně jiný - slušný obchodník!!! Holt Rakousko.
TT segmenty, DCC - DR5000 + 2x MM, IV. epocha.
Kajinek11
 
Příspěvky: 609
Registrován: stř 07 pro, 2011 11:12 pm
Bydliště: Rumburk

Re: "Čmelák" - MTB 2018

Příspěvekod Brejla » sob 08 srp, 2020 9:54 am

Kajinek11 píše:Také potvrzuji! Ale zároveň to ještě vezmu z druhé strany:

3 dekodéry jsem poslal do prodejny Vláčky SEZEMICE - Pardubice, aby je poslali do ZIMO, že do nich nejdou nahrát zvuky. Po mnohonásobném telefonování a dotazování kdy to bude, mi je cca po 1 roce!!!! vrátili s tím, že dva jsou opravené jeden ne...

Poslal jsem je do ZIMO přímo a ty mi sdělili, že ani jeden z těch tří dekodérů u nich nikdy nebyl a zdarma do nich nahráli nový firmware a že jinak jsou v pořádku. Jinými slovy prodejce Sezemice-Pardubice jsou pěkní lháři, rok mi zadržovali dekodéry, aniž by mi s nimi cokoli udělali!!! Kdežto přímo ZIMO to je úplně jiný - slušný obchodník!!! Holt Rakousko.


Zimo je výrobce, nikoliv obchodník. Vzhledem k počtu provozovaných dekoderů se nějaká závada vyskytne. Velice solidní jednání servisu potvrzuji. Občas při cestách do Vídně tam vozím dekodery osobně a vždy je z toho přátelské popovídání.
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků