Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2018"

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2018"

Příspěvekod Hanysek » ned 23 zář, 2018 1:09 pm

A i přesto, že 3D náhledy modelu byly vypuštěny již před pěti a půl roky, tak totálně mimózní čelo à la Roco zůstalo… :roll:
Hanysek
 
Příspěvky: 83
Registrován: sob 01 říj, 2011 9:29 pm

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2018"

Příspěvekod Střelec » ned 23 zář, 2018 1:34 pm

hank píše:
Trainmaniak píše:Nikdo z výrobců žádnou novou malou páru v TT neavizuje. Jediná, ale nikoli malá pára se chystá od Pika, a to BR 55: https://www.piko-shop.de/index.php?vw_t ... ame=detail Na konci listopadu analog, na konci prosince ozvučený digitál.


Tak to už víme. Naskýtá se logická otázka zda a jestli ano, tak kdy přijde verze ČSD 413.0.

Jinak model se hodí i na malá kolejiště, za války a po válce se jeho předloha občas objevila i na lokálkách. Vždy sloužila jen na Moravě a na Slovensku, do r. 1939 i na Podkarpatské Rusi.


Líbí se mi přeukrutně (mám ji v H0 na kochací kroužek), ale v Línech se mi nevejde do šturcu při objíždění soupravy. Na minimalistický kolejiště je zkrátka velká.
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2018"

Příspěvekod Radek Strnad » ned 23 zář, 2018 1:37 pm

Jo Bardotky od Kuehna?????? Hmmmm, tak snad na vánoce???? Myslím samozřejmě 2019. Nechápu, proč se pouští do cisteren, když stále není ani ona Bardotka, ale také panem Struppem na letošní duben avizovaní hladcí Brejlovci. Tam je tak nějak ticho po pěšině. Nejdřív to měl být duben, pak červen, pak po prázdninách. No máme konec září a nic. Mám objednané dva pod stromeček. Tak jsem zvědav, jestli nebudu 23.12. narychlo shánět něco jiného. Vychází to na neděli???? Tak přinejhorším něco na benzínce večer 24. Ale i tak bych měl rád jasno, jestli Brejlovci do vánoc budou nebo ne! Ale jasnem myslím jasno, nikoliv plácání medu kolem huby. Jo taky chybí od Tilliga malá pára 312.8500. Termíny na stránkách Tilliga byly: květen, červenec, září......zatím. Samozřejmě nepočítám těch několik kusů, z nichž polovina byly zmetky, které se dostaly nějakou náhodou na trh v zimě.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1187
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2018"

Příspěvekod peter.sid8 » ned 23 zář, 2018 4:22 pm

Kuehn ide uz do finale, uz len farby doladit.....dufam ze tieto Vianoce uz budu aj Bardotky aj T478.3001/3002. Uvidime co bude nove v Lipsku
peter.sid8
 
Příspěvky: 76
Registrován: sob 24 srp, 2013 10:45 am

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2018"

Příspěvekod TTmili » ned 23 zář, 2018 6:54 pm

Nevím pro jak velké procento zdejší TT komunity to platí, ale trochu bych řekl, že za ticho nebo pouze strohé zprávy ohledně novinek na tomhle DF částečně může i dřívější poměrně nevybíravý přístup té části publika, která se zastávala jen a pouze jednoho nejmenovaného výrobce za všech možných i nemožných okolností. A hned na to navazuje ono tiché doufání v konečně finální termín snad této zimy.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2018"

Příspěvekod Jacek » ned 23 zář, 2018 8:37 pm

TTmili
jestli to nebude spíš tím, že i ti věční čekači na jediný správný model už dávno vystřízlivěli a pochopili, že trávit čas na fóru spisování nářků je blbost a koupili si mezitím x modelů od nejmenované nebo jiných jmenovaných firem. A nebo se dávno věnují něčemu jinému. Či snad někdo manipuluje nebo cenzuruje diskuzi ve prospěch nějakého výrobce? Dost naivní.

Krom toho dokonalý model prostě neexistuje. Berty budou fajn, pokud někdy vůbec budou, ale už teď vím, že budou třeba úpravy, které zrovna u toho nejmenovaného nejsou třeba.
http://www.jacek-modely.cz/uprava-osvet ... e-roco-tt/
Taky se dost obávám nemodelové rychlosti po brejlovcích a štádlerech.

Každý má svůj pohled na věc. Jeden zdejší člen si klepal na čelo, když u mě viděl patro Bpjo od Tilliga. "Taký paškvil, to si radšej počkám na ČSD od Arnolda". Hádám, že se nikdy nedočká a může jezdit tak akorát obrázky na monitoru, zatím co mě ten paskvil na kolejišti už najezdil kilometry. Krom toho mi nic nebrání ho pak třeba nahradit lepším nebo prodat nebo postavit. Někteří to moc žerou.
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 887
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2018"

Příspěvekod George V. » pon 24 zář, 2018 4:07 am

No nedá mi to, cituji z modelyasport.cz:

"Tak jak jsem slíbil, vyvěšuji fotografie poslední verze, Je těžké se rozhodnout, která verze je hezčí. No, já malinko nedržuji právě téhle poslední. Na začátku jsem psal, že nejde o hotové modely, ale o ruční vzory, tedy občas nějaké to rozmázlé lepidlo nebo nedokonalý potisk zde přehlédněte."

...nádrž z brejlovce určitě není "občas nějaké to rozmázlé lepidlo nebo nedokonalý potisk", to se jen tak nepřehlédne. Psal jsem DS zprávu na web. Bez odezvy. Čekal jsem, že se zmíní u třetího modelu. Nic. Tak nevím, co si mám o tom myslet. A jestli se nezačít obávat nejhoršího... Ta bardotka je snad zakletá. Roco se pokoušelo propašovat nádrž z brejlovce na bardotku v H0 (nakonec se mu to i na několik modelů povedlo), jeden nejmenovaný český výrobce ji tak dodával několik let v TT. A teď i Kuehn?
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2018"

Příspěvekod Radek Strnad » pon 24 zář, 2018 1:12 pm

Hlavně aby, až budou ty modely hotové, ještě bylo komu prodávat. V sobotu jsem byl na setkání AKTT v Leuně a zdaleka už to nebyl takový nával, jako třeba před cca 8-mi lety. Tehdy se nedalo projít mezi stánky. Teď v klidu. Při čekání ve frontě jsem měl čas pozorovat přibližný věk zúčastněných. Přede mnou stálo cca 100 lidí a lidi do 30-ti let bych tam spočítal na prstech jedné ruky. A ty do 40-ti možná na dvou. Dost neradostná prognóza. Mně už to bude fuk, ale hubené časy čekají výrobce a obchodníky. A tím, že než se v naší jediné správné velikosti vyrobí kvalitní model, tak to trvá ne měsíce, ale drahné roky, tak tím pravda mladého člověka pro vel. TT těžko získat. Radši bude mastodontem, neboť ti mají všeho na výběr a většinou rychleji. A to ještě po celou dobu jeden trne hrůzou, co tam zase bude blbě.


EDIT moderátor :
diskuze se stesky a postřehy nad věkem lidí kolem modelové železnice apod. pokračuje zde :
viewtopic.php?f=16&t=8060&start=660

Jarda H.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1187
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Novinky TT 2018

Příspěvekod Hribajs » ned 30 zář, 2018 5:07 pm

JBr píše:DS už má v e-shopu skladem limitku kocoura ČD 742.236.


Tohoto kocoura netrpelive ocekavam, ale zarazila me barva ramu a strechy...na fotkach to ani nevypada na jiny odstin jako spis na uplne jinou barvu...Ma uz tento model nekdo doma? Ja jsem ted rad ,ze sem si ho neobjednal dopredu .jestli jsou strecha a podvozek opravdu tak svetle ,tak to u me naprosto ztraci na atraktivite bez ohledu na to jestli to odpovida skutecnosti nebo ne.
Hribajs
 
Příspěvky: 54
Registrován: pát 02 čer, 2017 4:22 pm

Re: Novinky TT 2018

Příspěvekod Trainmaniak » ned 30 zář, 2018 5:17 pm

Já bych to spíše viděl, čistě subjektivně, na trochu přeexponovanou fotku.
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1462
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2018"

Příspěvekod Hribajs » ned 30 zář, 2018 5:47 pm

To by byla dobra zprava! Ihned bych objednaval. VELICE RAD BYCH SE PLETL, ale mam obavu ze tomu tak zcela nebude.Pan Strupp ma sice v porovnani s Vami nektere fotografie ( a hlavne jejich razeni ) trochu diskutabilni , ale nevybavuji si na jeho strankach takovy barevny ulet. Rad bych se pletl a doufam ze mate pravdu. Budu muset pockat na nejake overeni. V patek snad autora potkam v LIPSKU
Hribajs
 
Příspěvky: 54
Registrován: pát 02 čer, 2017 4:22 pm

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2018"

Příspěvekod Trainmaniak » ned 30 zář, 2018 6:01 pm

V Lipsku určitě potkáte i tento model, tak budete moci posoudit objektivně. :-)
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1462
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2018"

Příspěvekod Adam96 » ned 30 zář, 2018 7:39 pm

Jednak se jedná o přepálenou fotku ( lepší foto zde: https://scontent-amt2-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5C595398 )
a druhak je to skutečný odstín, který mašiny tohoto laku dostávaly. Zub času a patina způsobí, že z šedohnědé se stane tmavě šedá, ale takto to z dílen fakt jezdilo. http://lokomotivy.net/zobraz2.php?rada= ... &cislo=742
TT, DCC, ep. IV/současnost. Brejlovec je nejhezčí lokomotiva !
Uživatelský avatar
Adam96
 
Příspěvky: 488
Registrován: sob 30 čer, 2012 8:04 pm

Re: Diskuze a postřehy k vláknu "Novinky TT 2019"

Příspěvekod Keďul » čtv 04 říj, 2018 1:16 pm

Konečně se někdo rozhoupal,škoda,že není v zeleném nátěru,zítra jedu do Lipska,hned bych ho vzal.
Keďul
 
Příspěvky: 89
Registrován: pon 06 úno, 2012 5:28 pm

Re: Novinky TT 2019

Příspěvekod martin tichý » čtv 04 říj, 2018 2:03 pm

Dobrá volba od MTB,..všichni ostatní výtobci tt promarnili tuhle šanci.
Ciboch
martin tichý
 
Příspěvky: 308
Registrován: ned 19 črc, 2009 12:43 pm
Bydliště: Milovice

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Leoš Vobořil a 9 návštevníků