Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2018"

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Novinky TT 2018

Příspěvekod j p » sob 03 úno, 2018 9:20 pm

lajblt píše:Peresvet dělá ještě jednu věc, která je pro nás, TT-čkáře, hodně zajímavá. A to je 12o angličan. Bohužel na můj anglický dotaz, zda si ho můžu objednat, mi nikdo neodpověděl. Rusky jsem to ještě nezkoušel. :)


To bude asi tim, ze toho anglicana nedela Persvet, ale TT model/Krüger, resp. meli jej v planu. Zda doslo k realizaci mi neni znamo.
Ja jsem od TT model koupil flexi koleje, zdaji se mi lepsi nez Tillig a jsou srovnatelne s Kuehnem. Komunikoval jsem anglicky pres kolegu modelare v St.Peterburgu, ktery mi ty koleje potom take poslal.
Od Peresvetu jsem stejnou cestou nakoupil nejake podvozky archbar-diamond.
Velikost TT: 1. Pennsylvania Railroad 1940-1960 2. CSD 1946-1993
j p
 
Příspěvky: 442
Registrován: čtv 30 pro, 2010 1:54 pm
Bydliště: Dansko

Re: Novinky TT 2018

Příspěvekod vmucha » ned 04 úno, 2018 6:38 am

Colonel32 píše:
hank píše:Kolik TT-čkářů provozuje rychlíky ve II. epoše?


Dokud je k dispozici akorát pancéřák od DK-modelu a bastlení osobáků LPH Jičín do ABaček, tak je to těžký... ale někde se začít musí.

Škoda že HObbytraiN neudělal i prostřední měřítko, bral bych všemi deseti.


U Kubíčka je dost leptů rychlíkáčů. http://www.lepty.cz/petr/eshop/2-1-TT/21-3-Ctyrnapravove-rychlikove-vozy
Doupovská dráha 2. epocha TT
vmucha
 
Příspěvky: 641
Registrován: stř 10 bře, 2010 11:42 am
Bydliště: Mšené-lázně

Re: Novinky TT 2018

Příspěvekod Colonel32 » ned 04 úno, 2018 3:17 pm

vmucha píše:U Kubíčka je dost leptů rychlíkáčů. http://www.lepty.cz/petr/eshop/2-1-TT/21-3-Ctyrnapravove-rychlikove-vozy


Ok, o těch jsem nevěděl. Ale bohužel to furt není nic, co by někoho motivovalo II. epochu začít sbírat/provozovat - což by kvalitně udělané CIWLy mohly.
Colonel32
 
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 24 pro, 2009 12:43 pm

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2018"

Příspěvekod Ultra tt » ned 04 úno, 2018 7:21 pm

Ahojte.
K téme -rýchliky v 2. epoche-je nás viacej, len nie všetci sú tu prihlásení a všetci o sebe vedia.
Ja osobne poznám viacej druhoepochárov ,ktorí sú ako aj ja osobne v 2 epoche aktívni či v jazdení na modulovke alebo pri stavbe -výrobe modelov.
Je na škodu,že som sa už dvakrát snažil spojiť cez email s Hankom no bez reakcie na môj email.....
Rád by som naviazal kontakt s Hankom ,Statistikom a Drakem.
Prikladám na ukážku zopár obrázkov na podporu a potešenie nás druhoepochárov.
Ultra tt
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř 16 pro, 2015 12:03 pm

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2018"

Příspěvekod UncleFardy » ned 04 úno, 2018 8:13 pm

Zdravím druhoepocháře :D Ukázalo se, že jsem se do toho vrhl trochu po hlavě a že ne vše zvládnu sám a tak se naše klubové projekty trochu zadrhly... První projekt uhláky je ve fázi odsouhlasení obtisku popisů na jednu verzi, jedno číslo. Je už vytisknutý, vyzkoušený, kvalita je dobrá. Do tisku půjdou verze na všech 5 nebo šest verzí, na aršíku bude sada čísel pro deset vozů, takže pokud je mezi náma taky takový nadšenec jako já, může si postavit šedesát vozů a každý bude mít jiné číslo. Protože oba hlavní dodavatelé mají technologickou přestávku, tak jsem neměl skoro půl roku z čeho stavět. Pustil jsem se tedy do oplenů a výsledkem je, že tento týden jdou pod laser alespoň boční výztužné rámy vozů typu Xtd(r) příp. Od, Ond, a vozu Ok(Ol) a podlahy na ně z překližky. Stavba proběhne o víkendu případně za 14 dní Krátký oplen Ot s rozvorem 2,5 m mě zaujal natolik, že ho připravím trochu sofistikovaněji a dale přijde na řadu vůz Pz na sklo. Ukazuje se ze zkušeností, že u vozů, kterých bylo na tratích hodně, se vyplatí připravit stavebnici, u vozů méně běžných stačí udělat "ošemetné" detaily a zbytek dostavět z evergreenů. Chybí nám v klubu kreslič, takže se jím budu muset stát já po dalších lekcích. Něco už umím, ale zápasím s tím ... Časem se pustím i do osobních vozů, začne to služebákama, ty mají méně oken :D Víc budu dávat na vlákno vozů II.epochy. Není to k rychlíkům, ale ke druhé epoše to je....
UncleFardy
 
Příspěvky: 484
Registrován: čtv 24 zář, 2015 4:47 pm

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2018"

Příspěvekod hank » ned 04 úno, 2018 8:13 pm

Ultra tt píše:Rád by som naviazal kontakt s Hankom ...


Pošli prosím SZ.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Novinky TT 2018

Příspěvekod RSC » pon 05 úno, 2018 1:04 am

hank píše:Kolik TT-čkářů provozuje rychlíky ve II. epoše?

Já se k tomuto také přihlásím, těch rychlíků II. mám několik, škoda, že ne české.... nevypadá to, že bych české vzhledem k času kutil. Když je někdo vyrobí, rád si je určitě koupím....
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 519
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Re: Novinky TT 2018

Příspěvekod petrha » pon 05 úno, 2018 8:31 am

pospa píše:MTB udělá k motorákům i přípojné vozy.Zatím tomu napovídá jen nápis na jejich stránkách.
http://mtb-model.com/pages/product_vypis.php?meritko=TT


ano, ale vozy řady Balm je široký pojem - Balm-d nebo balm-k? M 286 více najezdil s Balm-k. V ČD u 851 to zas více jezdily s Balm-d
petrha
 
Příspěvky: 212
Registrován: ned 06 lis, 2011 6:51 pm

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2018"

Příspěvekod jamik22 » pon 05 úno, 2018 4:36 pm

V katalogu Spiele Max
http://as.rumia.edu.pl/tt/kat/katalogi.asp?poz=14&kat=sm1718
jsou jako novinka 4 osé dřeváky od Herise. Možná se po válce zatoulaly i k nám.
jamik22
 
Příspěvky: 477
Registrován: pát 22 úno, 2008 9:05 pm

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2018"

Příspěvekod Ultra tt » pon 05 úno, 2018 5:04 pm

Ahojte.
K včerajšej téme prikladám obrázok až dnes
Ultra tt
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř 16 pro, 2015 12:03 pm

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2018"

Příspěvekod UncleFardy » pon 05 úno, 2018 5:23 pm

Zkrátka, selhávají všechny pokusy dát sem aspoň jednu fotku od ultratt, původní verze měla 5MB, což je pochopitelné, poslední verze mmá 245 kB, a ne a ne ji sem dostat.... :?
UncleFardy
 
Příspěvky: 484
Registrován: čtv 24 zář, 2015 4:47 pm

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2018"

Příspěvekod ladiznet » pon 05 úno, 2018 5:49 pm

Obrázek
Obrázek
Obrázek
www.usTTi.cz - ústečtí modeláři
Uživatelský avatar
ladiznet
 
Příspěvky: 692
Registrován: sob 25 črc, 2009 4:04 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2018"

Příspěvekod Ultra tt » pon 05 úno, 2018 6:01 pm

Ďakujem kolegovi Ladiznet-ovi za pomoc pri vkladaní fotiek-mne sa to nie a nie podariť.
Ultra tt
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř 16 pro, 2015 12:03 pm

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2018"

Příspěvekod hank » pon 05 úno, 2018 6:49 pm

jamik22 píše:V katalogu Spiele Max
http://as.rumia.edu.pl/tt/kat/katalogi.asp?poz=14&kat=sm1718
jsou jako novinka 4 osé dřeváky od Herise. Možná se po válce zatoulaly i k nám.


Mohu se samozřejmě mýlit, ale řekl bych, že jen jako vozy pro pomocné účely, do stavebních vlaků apod. Na K-reportu svého času proběhl snímek takového vozu ČSD zdokumentovaného ještě začátkem 90. let.

Na Drescheibe Online se dá dočíst, že v skutečnosti bylo těch vozů řady MC4i-44 postaveno jen asi 67, a to až koncem války. Bylo použito násilně poškozených rychlíkových vozů se schopným spodkem. Pokud jde o provoz, tak v obou německých státech byly používány v osobní dopravě v době nouze o pořádné osobní vozy, tj. nanejvýš do let 1951 - 53. Většina jich po r. 1949 přešla k DR, některé zůstaly v cizině, k DB přešlo jen 17 vozů, z toho 3 ks byly přestavěny v r. 1955 na dopravu osobních automobilů. Přeznačení na 2. třídu se jich u DB dožilo 5, z toho jeden byl ještě přestavěn na pojízdný vinný sklep :mrgreen: a ostatní byly zřejmě začátkem 60. let přeznačeny na MPw4yg, tj. služební (zavazadlové?) vozy. Některé byly napevno spřaženy do dvojic, opatřeny na koncích představky s měchy a takto řazeny jako zavazadlové vozy do rychlíků DB ještě začátkem 60. let, jako vůbec poslední vozy DB s celodřevěnou skříní v osobní dopravě.

Ještě o něco dřív byly postaveny nějaké vozy řady MC4i-43 jako tzv. Landser-Schlafwagen, do češtiny bych to přeložil asi jako "spací vagóny pro bigoše", tj. zřejmě do rychlíků odvážejících zdecimované mužstvo wehrmachtu z východní fronty na západ. Některé snad byly použity i jako lazaretní vozy.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2018"

Příspěvekod jamik22 » pon 05 úno, 2018 8:54 pm

... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční..
jako vždy :D
vůz se tedy může upatlat do kopřiv....
jamik22
 
Příspěvky: 477
Registrován: pát 22 úno, 2008 9:05 pm

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků