Mot. vůz 850/851 a přípojný vůz Bmx765 (Balm-d) TT od MTB

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Mot. vůz 850/851 a přípojný vůz Bmx765 (Balm-d) TT od MT

Příspěvekod Trainmaniak » sob 15 pro, 2018 7:23 pm

Oni tu hrazdičku nepředělali? Je nesmysl, aby o tom nevěděli, takže do modelu vědomě dávají vadný díl, který překáží správnému chodu kinematiky. To je děs!

851-20.jpg
Trainmaniak

Příspěvekod Ossi » sob 15 pro, 2018 9:10 pm

Bohužel, hrazdička je stejná, navíc byl trochu tužší chod volnoběžného podvozku, to jsem napravil hned na hotelu. Tu dobrou práci jsem myslel, co se týká povrchovky. Hrazdičky jsou asi nalisovány do foroty, tak proč lisovat další a rovné. Ossi
Ossi

Příspěvekod Jacek » sob 15 pro, 2018 9:44 pm

Pokud se nemýlím, ta "hrazdička" je pluh. A pluhy měly vozy z výroby a jen krátké období, kdy měly tento nátěr
Obrázek

Pro žádnou mutaci modelu MTB se tyto díly stejně zatím nehodí. Spíš nechápu proč jsou na nové verzi DPS stále poziční a dálková světla dohromady, když na tu úpravu byl návod o pár stran zpátky. To byl takový problém nakreslit jednu čáru navíc?
Jacek

Příspěvekod Trainmaniak » ned 16 pro, 2018 5:13 am

Ossi píše:Bohužel, hrazdička je stejná, navíc byl trochu tužší chod volnoběžného podvozku, to jsem napravil hned na hotelu. Tu dobrou práci jsem myslel, co se týká povrchovky. Hrazdičky jsou asi nalisovány do foroty, tak proč lisovat další a rovné. Ossi

Je-li povrchovka, jak píšeš, je to jedině dobře. Po tolika letech mizérie. A proč lisovat další a rovné hrazdičky? Protože zákazník a jeho peníze, protože serioznost, protože výrobce určitě nehraje na to že "voni to stejně koupěj"... Díky tomuhle přístupu mám doma od MTB jen MP1. Ovšem s nimi jsem velice spokojen a nemusím u nich vzhled řešit.
Trainmaniak

Příspěvekod Ossi » ned 16 pro, 2018 2:40 pm

Ad Jacek: Ta křivě vylisovaná hrazdička je díl, který má držet šachtu kinematiky ve správné výšce nad temenem kolejnice. Pluh je k modelu přiložen v příslušenství (2ks) a lze ho dosadit pouze na "záslepku" kinematiky montovanou z výroby, která má zespodu 3 vodicí otvory pro pluh. Jinak mi připadá, že povrchovka u modelů určených pro zahraniční trh je v trochu lepší kvalitě. Mám loko ST43 Sulzer PKP a ta má taky povrchovku na úrovni. Ossi
Ossi

Předchozí

Zpět na Velikost TT (komunita TT)