schůdky Bi/Ci od Leptaných modelů.sk

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

schůdky Bi/Ci od Leptaných modelů.sk

Příspěvekod Naschud » ned 11 čer, 2017 4:27 pm

Dobrý večer, rozhodl jsem se vylepšit osobní vagony z bývalého LPH o leptané schůdky. Leč problém. Prostřední schodnice odmítá zapadnout na své místo. Máte někdo s těmito lepty zkušenost ? Mám to já špatně poskládané nebo se vloudila chybka na straně výrobce ?
Přílohy
021.JPG
015.JPG
Uživatelský avatar
Naschud
 
Příspěvky: 69
Registrován: čtv 21 bře, 2013 1:17 pm
Bydliště: Popůvky u Brna

Re: schůdky Bi/Ci od Leptaných modelů.sk

Příspěvekod TTmili » ned 11 čer, 2017 4:53 pm

Osobně nemám zkušenost s těmihle schůdky, ale těmi od pana Lepieše. Nicméně si myslím že konstrukče budou obdobné. Podle fotek se mi zdá, že chyba je v základním naohýbání, totiž aby to vycházelo, tak aspoň u těch Lepiešových je třeba ohnout obě "packy" do pravého úhlu, a jednu (tu delší) opatrně vytočit směrem od vozu. Zkusím to během večera vyfotit, třeba to pomůže a vyjde to pak i u těchto schůdků.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: schůdky Bi/Ci od Leptaných modelů.sk

Příspěvekod Rizoto » čtv 29 čer, 2017 8:37 am

Treba to trochu dotvarovat a pripadne obrusit tu zapadku. Je to tam dost na tesno a ak sa trosku posunie ohyb schodnice tak môže takto vyjst. Navrhujem obrusit zapadku na tom držiaku. Snažil som sa dodržať tvar a rozmer predlohy a čo najviac prispôsobiť stavebnici. Osobne som vagon pomeral v Jaromeři.
Uživatelský avatar
Rizoto
 
Příspěvky: 190
Registrován: ned 29 lis, 2009 10:18 am
Bydliště: Orava, Slovensko


Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků