T 478.1 - Zamračená v TT (hlavní téma, dotazy sem)

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: T 478.1 - Zamračená v TT (hlavní téma, dotazy sem)

Příspěvekod Jarda H. » ned 14 lis, 2010 12:41 pm

JBr píše: ...... Pristi rok brejle od dvou vyrobcu, rok na to nejspis zamracena (uz si o tom suskaji vrabci na strese). .......


Co se týká zamráči, žiju ve stejném snu a představách jako JBr :D Když se to povedlo v H0, tak proč by ne i v TT ?
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: T 478.1 - Zamračená v TT (hlavní téma, dotazy sem)

Příspěvekod TTmili » ned 14 lis, 2010 3:52 pm

No v Bardotku doufám taky stejně jako vy. Jinak ty mašiny které navrhoval Tom, pro ně snad nebude takový problém si doma ty pojezdy poskládat z origo náhradních dílů, bez rámu to vyjde stejně jako V100 Start a odpadne problém s nadbytečnýma kastlema a eventuelně rámy :evil: .
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: T 478.1 - Zamračená v TT (hlavní téma, dotazy sem)

Příspěvekod romino » ned 14 lis, 2010 5:50 pm

a určite sa končí s V100 Start? Na stranke Tilligu je normalne zaradena v ponuke a ani neni pri nej poznamka "Auslauf-modell". Momentalne sice zase neni na sklade, ale prednedavnom bola.
Uživatelský avatar
romino
 
Příspěvky: 237
Registrován: ned 11 kvě, 2008 12:28 pm
Bydliště: Nove Mesto nad Vahom, SR

Re: T 478.1 - Zamračená v TT (hlavní téma, dotazy sem)

Příspěvekod badliner » ned 14 lis, 2010 6:20 pm

Končí, ale na jaře by ji měl nahradit jiný model...
badliner
 
Příspěvky: 238
Registrován: pon 30 říj, 2006 8:37 pm

Re: T 478.1 - Zamračená v TT (hlavní téma, dotazy sem)

Příspěvekod Tomáš » pon 15 lis, 2010 10:07 am

TTmili píše:No v Bardotku doufám taky stejně jako vy. Jinak ty mašiny které navrhoval Tom, pro ně snad nebude takový problém si doma ty pojezdy poskládat z origo náhradních dílů, bez rámu to vyjde stejně jako V100 Start a odpadne problém s nadbytečnýma kastlema a eventuelně rámy :evil: .


no tak to by mě teda zajímal tvůj zdroj ND..nějaká podpultovka? :D :D ,protože co jsem koukal tak jen ty dva podvozky vyjdou na 1400,- + motor 500,- a kardanky.
takže pokud se můžeš podělit o nějaké aktuální ceny ND sem s tím.
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: T 478.1 - Zamračená v TT (hlavní téma, dotazy sem)

Příspěvekod jakubklouda » pon 15 lis, 2010 4:17 pm

Tomáš píše:
TTmili píše:No v Bardotku doufám taky stejně jako vy. Jinak ty mašiny které navrhoval Tom, pro ně snad nebude takový problém si doma ty pojezdy poskládat z origo náhradních dílů, bez rámu to vyjde stejně jako V100 Start a odpadne problém s nadbytečnýma kastlema a eventuelně rámy :evil: .


no tak to by mě teda zajímal tvůj zdroj ND..nějaká podpultovka? :D :D ,protože co jsem koukal tak jen ty dva podvozky vyjdou na 1400,- + motor 500,- a kardanky.
takže pokud se můžeš podělit o nějaké aktuální ceny ND sem s tím.


Nevyjdou... podvozky pokud si je poskladas vyjdou cca na 800kc plus motor, setrvacniky, kardany a jejich unasece...
TT - IV. a V. epocha
jakubklouda.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
jakubklouda
 
Příspěvky: 141
Registrován: ned 08 srp, 2010 4:24 pm
Bydliště: Praha

Re: T 478.1 - Zamračená v TT (hlavní téma, dotazy sem)

Příspěvekod Donatelli » pon 15 lis, 2010 5:15 pm

Scoot píše:Brali i deset kusů a u koho a kde???
Nevím kde tu start V100 koupit. Před týdnem jsem byl na burze a ptal jsem se p. Říhy už žádnou neměl a co měl bylo pouze cca.8ks a ty byli pryč. U nikoho
o jiného jsem taky nepořídil.
Dnes jsem se vrátil z TT víkendu ve Všestarech a nesehnal jsem ani jeden kousek. Tak fakt nevím a nemám zdání kde jí koupit.
Možná už potřebuji brejle 8)

Tak teda navím kde Scoot byl na TT víkendu. Neb V 100 start bylo 5 kusů. Je mě líto, ale možná příště skutečně ty brýle.
Donatelli
 
Příspěvky: 354
Registrován: sob 17 kvě, 2008 6:50 pm

Re: T 478.1 - Zamračená v TT (hlavní téma, dotazy sem)

Příspěvekod TTmili » pon 15 lis, 2010 7:11 pm

Tomáš píše:
TTmili píše:No v Bardotku doufám taky stejně jako vy. Jinak ty mašiny které navrhoval Tom, pro ně snad nebude takový problém si doma ty pojezdy poskládat z origo náhradních dílů, bez rámu to vyjde stejně jako V100 Start a odpadne problém s nadbytečnýma kastlema a eventuelně rámy :evil: .


no tak to by mě teda zajímal tvůj zdroj ND..nějaká podpultovka? :D :D ,protože co jsem koukal tak jen ty dva podvozky vyjdou na 1400,- + motor 500,- a kardanky.
takže pokud se můžeš podělit o nějaké aktuální ceny ND sem s tím.


Tak jak psal jakubklouda tak to vychází. Musíš si ale (např. u p. Schneidera) objednat jen díly, nikoli celé podvozky. Ty stojí asi 20€ jeden. Pokud se ale objednají jen podvozky s tou "podkovou" se šnekem a kardany tak to vyjde na cca 900Kč, k tomu já osobně volím motory od Vvityho se setrváky a unašeče ALS. Vyjde to levnějc než "origo" Tillig Mashima a navíc je to praktičtější. Do 1500Kč se v takovýhle sestavě vejdeš i kdybys nechtěl.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: T 478.1 - Zamračená v TT (hlavní téma, dotazy sem)

Příspěvekod Tomáš » úte 16 lis, 2010 8:30 am

dá se to někde vidět? myslím ty díly,abych viděl co budu kupovat
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: T 478.1 - Zamračená v TT (hlavní téma, dotazy sem)

Příspěvekod TTmili » úte 16 lis, 2010 12:26 pm

No já jsem si vypsal čísla z listu náhradních dílů co bývá u mašin a pak je hledal na Sebnitzkém e-shopu. To je ale čistě orientační, třeba p. Schneiderovi stačí poslat akorát tabulku s katalogovými čísly a množstvím a je hotovo.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: T 478.1 - Zamračená v TT (hlavní téma, dotazy sem)

Příspěvekod Pája » úte 16 lis, 2010 4:58 pm

Listy náhradních dílů např. zde : http://as.rumia.edu.pl/tt/kat/parts.asp?g=TILL&k=2007
TT,DCC,ČSD III-IV,člen TT ZABABOV,Sysel fóra a zatím spíše hračička než modelář
Uživatelský avatar
Pája
 
Příspěvky: 834
Registrován: stř 08 srp, 2007 6:05 pm
Bydliště: Praha -Suchdol

Re: T 478.1 - Zamračená v TT (hlavní téma, dotazy sem)

Příspěvekod vvitty » pát 19 lis, 2010 11:26 am

http://www.pojezdy.eu/view.php?nazevclanku=barca-v-tt-n-mala-ochutnavka&cisloclanku=2010110002

ObrázekObrázekObrázekObrázek

Zatim jen prvni test :-) (TT)
Po doladeni technologie a overeni pouzitelnosti (barveni, odolnost vuci beznemu provoznimu opotrebeni atp) priboudou dalsi.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2622
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: T 478.1 - Zamračená v TT (hlavní téma, dotazy sem)

Příspěvekod JBr » pát 19 lis, 2010 11:33 am

vvitty píše:http://www.pojezdy.eu/view.php?nazevclanku=barca-v-tt-n-mala-ochutnavka&cisloclanku=2010110002

ObrázekObrázekObrázekObrázek

Zatim jen prvni test :-) (TT)
Po doladeni technologie a overeni pouzitelnosti (barveni, odolnost vuci beznemu provoznimu opotrebeni atp) priboudou dalsi.


To budete seriove tisknout nebo normalne z tisteneho mustru odlevat? Podle poslednich cenovych kalkulaci co jsem si tady u dvou nebo trech firem zjistoval cca pred 3/4 rokem, by jen vytisteni blbych narazniku na stromecku (ani ne 1 cm3 hmoty) vyslo skoro na 1000 Kc. Z Shapeways je to znatelne levnejsi, ale zase kvalita tisku odpovida cene.
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Re: T 478.1 - Zamračená v TT (hlavní téma, dotazy sem)

Příspěvekod vvitty » pát 19 lis, 2010 11:53 am

Pro Nko by to melo jit rovnou z tisku, odlevani neprinese finacni usporu vzhledem k rozmeru. Pro TT nakonec zrejme taky.
Upozornuji, ze zatim je na tom jeste docela dost prace - resp. hlavne overovani. Dokud to nebude na pojezdu, nastrikane (funkcne, takze klidne jen surfacer a jedna zakladni barva, zadne linky apod) a nebude to mit za sebou par km, nejlepe nekde mezi detmi nebo v jinem mene setrnem prostredi, je to pouze predpoklad.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2622
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: T 478.1 - Zamračená v TT (hlavní téma, dotazy sem)

Příspěvekod Rizoto » pát 19 lis, 2010 12:10 pm

vvitty píše:Pro Nko by to melo jit rovnou z tisku, odlevani neprinese finacni usporu vzhledem k rozmeru. Pro TT nakonec zrejme taky.
Upozornuji, ze zatim je na tom jeste docela dost prace - resp. hlavne overovani. Dokud to nebude na pojezdu, nastrikane (funkcne, takze klidne jen surfacer a jedna zakladni barva, zadne linky apod) a nebude to mit za sebou par km, nejlepe nekde mezi detmi nebo v jinem mene setrnem prostredi, je to pouze predpoklad.

Vyzerá to velmi pekne. Hlásim sa na otestovanie :D
Uživatelský avatar
Rizoto
 
Příspěvky: 190
Registrován: ned 29 lis, 2009 10:18 am
Bydliště: Orava, Slovensko

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků