T 478.1 - Zamračená v TT (hlavní téma, dotazy sem)

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: T 478.1 - Zamračená v TT (hlavní téma, dotazy sem)

Příspěvekod TTmili » pát 19 lis, 2010 3:25 pm

Budou i čistě hladké verze. Nevím proč, ale čímdáltím víc se mi začínají kulatý plochý bardotky líbit. A tohle vypadá skvěle. Předpokládám že ty věci co chybí (žaluzie, mřížky na ventilátorech, zbytky závěsek, apod) budou z leptu. V takovém případě by to byla nádherná kombinace.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: T 478.1 - Zamračená v TT (hlavní téma, dotazy sem)

Příspěvekod vvitty » pát 19 lis, 2010 4:08 pm

Pravdepodobne nebudou z leptu, ale budou rovnou soucasti skrine. Zatim to vypada, ze to pujde a uzivatel nepozna rozdil. Neni to odlitek, takze se daji vytvorit i tenke dily a v neni treba brat ohled na nejake vyndavani z formy. Pockejte si na dalsi verzi :twisted:
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2622
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: T 478.1 - Zamračená v TT (hlavní téma, dotazy sem)

Příspěvekod Zx1974 » pát 19 lis, 2010 6:41 pm

A nebudou ty detaily příliš křehký? Díly co jsem měl kdysi v ruce, byly na tom po mechanický stránce dost bledě.
Zx1974
 
Příspěvky: 380
Registrován: úte 17 říj, 2006 10:01 am
Bydliště: Písek

Re: T 478.1 - Zamračená v TT (hlavní téma, dotazy sem)

Příspěvekod badliner » pát 19 lis, 2010 7:26 pm

Aniž bych Vám chtěl kazit radost..není práce na Zamráče v TT ztráta času a peněz? Když to, že ji bude Roco vyrábět je skoro na 100%..
badliner
 
Příspěvky: 238
Registrován: pon 30 říj, 2006 8:37 pm

Re: T 478.1 - Zamračená v TT (hlavní téma, dotazy sem)

Příspěvekod vvitty » pát 19 lis, 2010 9:42 pm

Badliner: v Nku ?

Jinak podklady pro tento model nevznikly vcera, a momentalne jde o overeni technologie nad existujicm 3D modelem. Proc ztracet cas kreslenim neceho dalsiho ?

Zx1974: uvidime... to bude mozne rici az bude vysledek v ruce. Doplnky z leptu nevylucuji, ale pokud to nebude nutne, lepe mit kompaktni telo.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2622
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: T 478.1 - Zamračená v TT (hlavní téma, dotazy sem)

Příspěvekod vvitty » pát 19 lis, 2010 10:14 pm

Aktualne pribyly fotky po prvni vrstve surfaceru. Az se vratim z vikendu, tak to jemne prejedu a striknu dalsi vrstvou. Na jedne fotce je videt i cislo :-) Ale to bude chtit doladit.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2622
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: T 478.1 - Zamračená v TT (hlavní téma, dotazy sem)

Příspěvekod TTmili » sob 20 lis, 2010 1:54 pm

badliner píše:Aniž bych Vám chtěl kazit radost..není práce na Zamráče v TT ztráta času a peněz? Když to, že ji bude Roco vyrábět je skoro na 100%..


No nevím jestli mi něco neuteklo ale ta jistota že se ROCO bude zamračeným v TT věnovat není. A už vůbec že se bude věnovat ověřovací sérii nebo prototypům. Zatímco na obrázcích u vvityho je přímo 751.007 a předpokládám že se budou dělat i ostatní kulaté a hladké :D . Takže to rozhodně zbytečné není, aspoň pro mě ne.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: T 478.1 - Zamračená v TT (hlavní téma, dotazy sem)

Příspěvekod badliner » sob 20 lis, 2010 5:32 pm

O N-ku jsem nic neříkal...
Jaká to bude série to nevím, ale že je bude vyrábět je v podstatě tutovka....
badliner
 
Příspěvky: 238
Registrován: pon 30 říj, 2006 8:37 pm

Re: T 478.1 - Zamračená v TT (hlavní téma, dotazy sem)

Příspěvekod Tomáš » stř 24 lis, 2010 3:54 pm

TTmili píše:
Tomáš píše:
TTmili píše:No v Bardotku doufám taky stejně jako vy. Jinak ty mašiny které navrhoval Tom, pro ně snad nebude takový problém si doma ty pojezdy poskládat z origo náhradních dílů, bez rámu to vyjde stejně jako V100 Start a odpadne problém s nadbytečnýma kastlema a eventuelně rámy :evil: .


no tak to by mě teda zajímal tvůj zdroj ND..nějaká podpultovka? :D :D ,protože co jsem koukal tak jen ty dva podvozky vyjdou na 1400,- + motor 500,- a kardanky.
takže pokud se můžeš podělit o nějaké aktuální ceny ND sem s tím.


Tak jak psal jakubklouda tak to vychází. Musíš si ale (např. u p. Schneidera) objednat jen díly, nikoli celé podvozky. Ty stojí asi 20€ jeden. Pokud se ale objednají jen podvozky s tou "podkovou" se šnekem a kardany tak to vyjde na cca 900Kč, k tomu já osobně volím motory od Vvityho se setrváky a unašeče ALS. Vyjde to levnějc než "origo" Tillig Mashima a navíc je to praktičtější. Do 1500Kč se v takovýhle sestavě vejdeš i kdybys nechtěl.


Myslíš,že bych tě mohl poprosit,jestli by jsi ty potřebné díly,nemohl srozumitelné popsat...prostě sežeň si díl 821154 atd...já se v tom takhle moc nevyznám a jazykům neholduji,tak abych nekoupil blbiny.4ísla a názvy dílů bych pak dal do objednávky dodavateli a hotovo
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: T 478.1 - Zamračená v TT (hlavní téma, dotazy sem)

Příspěvekod fivejohny » pon 03 led, 2011 11:24 pm

ty náhradní díly jsou zde: http://maloseriovky.eu/component/page,s ... Itemid,26/ pro čmeláka doporučuji díly na nohab ale motor z V100 nebo T435
fivejohny
 
Příspěvky: 21
Registrován: čtv 25 bře, 2010 1:23 pm

Re: T 478.1 - Zamračená v TT (hlavní téma, dotazy sem)

Příspěvekod Radek Strnad » ned 21 úno, 2016 1:30 pm

To je na DF témat o Zamračených. S úsměvem :lol: jsem si pročetl třeba zrovna toto, které už dávno zapadlo do propadliště dějin. Tolik lidí po Zamráče toužilo a přes různé komplikace a za použití všeho možného se snažilo vyrobit si tu svoji. Ve spolupráci s šikovnýma rukama kolegy Zejmiho se nám podařilo také něco vyplodit. Ke shlédnutí na http://kyklop68.rajce.idnes.cz/749-006-3
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1186
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: T 478.1 - Zamračená v TT (hlavní téma, dotazy sem)

Příspěvekod zderem » pon 22 úno, 2016 8:25 am

Krásná práce, Radku. Kastle je odlitek? Nebo jsou kabiny od Shapeways ? Škoda, že nádrž je stále z Brejlovce.
A ještě jeden dotaz bych měl. Moc rád bych měl na své Bardotce správnou nádrž. Netušíte někdo, jestli by se dala sehnat samotná nádrž na Barču z leptu? Dá se to vyřešit koupí celé stavebnice od Hekttora za 600,- Kč, nebo nádrží z odlitku, která se mi ale nelíbí. MTB se tímto detailem na svých modelech už zřejmě zabývat nikdy nebude.
zderem
 
Příspěvky: 97
Registrován: pát 27 led, 2012 3:03 pm

Re: T 478.1 - Zamračená v TT (hlavní téma, dotazy sem)

Příspěvekod Radek Strnad » pon 22 úno, 2016 8:58 am

Kastle je odlitek, ale jeden z nejlepších, jaké jsem kdy měl v ruce. Jinak dělám spíš z leptů.Nevěřil bys, co já jsem se s barčáckými nádržemi z odlitku namořil. Zkoušel jsem vše možné, vyfrézoval jsem to na slupku, tmelil, brousil,ale použít se to nedalo. Musel bych ořezávat kovový odlitek pojezdu a také potřebuješ vyřešit spolehlivé, mnohonásobně použitelné spojení skříně a pojezdu. Chtěli jsme mít model pro sebe a kamarády za rozumný peníz a to je o kompromisu. Proto jsme nechali vyleptat kryty baterií a nádrž nechali tak jak je, ale zato to drží spolehlivě pohromadě a nestane se, že někomu vypadne pojezd z kastle.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1186
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: T 478.1 - Zamračená v TT (hlavní téma, dotazy sem)

Příspěvekod Tomáš » pon 22 úno, 2016 3:34 pm

Radek Strnad píše:Kastle je odlitek, ale jeden z nejlepších, jaké jsem kdy měl v ruce..


Je to ten od ES-Pečky ? Pokud ano můžu potvrdit,že je opravdu super a padne do něj pojezd MTB
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: T 478.1 - Zamračená v TT (hlavní téma, dotazy sem)

Příspěvekod Radek Strnad » pon 22 úno, 2016 8:36 pm

Je to on. Ale on jen tak nezapadne. Musí se trochu odbrousit materiál z vnitřku čel, protože jinak při nasouvání pojezdu(MTB) hrozí, že se strhne část osvětlovacích SMD. I tak je na odlitku práce dost. Pak záleží na každém, s čím si chce vyhrát a jak modelově vysoko chce mašinu vytunit. V tomto případě šla všechna odlitá madla pryč a zabrousit, také je třeba zabrousit spodek střechy v oblasti čelního reflektoru, samozřejmě opatrně provrtat všechna světla, nárazníky, několik desítek minidírek na madla a hadice. A taky díry ve střeše pro leptaná síta a vrtule chlazení. Také prsa nejsou úplně ono, takže také zabrousit. Ale to samozřejmě záleží na vkusu každého soudruha, že soudruzi....??
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1186
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků