T 478.1 - Zamračená v TT (hlavní téma, dotazy sem)

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: T 478.1 - Zamračená v TT (hlavní téma, dotazy sem)

Příspěvekod George V. » čtv 28 bře, 2019 7:28 am

A jak vypadá nádrž? Je stejná jak na prototypovém brejlovci?
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: T 478.1 - Zamračená v TT (hlavní téma, dotazy sem)

Příspěvekod zderem » úte 02 dub, 2019 9:18 am

Prosba s dotazem na Bedlische. Budou k mání DPS desky na nové bardotky Kuehn s dírou na repro? Případně mám zájem :-) Klidně SZ. Děkuji Zdeněk
zderem
 
Příspěvky: 97
Registrován: pát 27 led, 2012 3:03 pm

Re: T 478.1 - Zamračená v TT (hlavní téma, dotazy sem)

Příspěvekod vvitty » úte 02 dub, 2019 9:23 am

To už je potřeba nových desek?
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2623
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: T 478.1 - Zamračená v TT (hlavní téma, dotazy sem)

Příspěvekod zderem » úte 02 dub, 2019 10:19 am

Pokud chcete mít v bardotce celou kostku Zimo a ne jen repro v nádrži, tak ano :-)
zderem
 
Příspěvky: 97
Registrován: pát 27 led, 2012 3:03 pm

Re: T 478.1 - Zamračená v TT (hlavní téma, dotazy sem)

Příspěvekod vvitty » úte 02 dub, 2019 11:10 am

Tak to jsem cekal lepsi vysledek po tech letech prace :-)
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2623
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: T 478.1 - Zamračená v TT (hlavní téma, dotazy sem)

Příspěvekod Bedlisch » úte 02 dub, 2019 5:33 pm

Tož jsem taky čekal, že by to mohlo dopadnout o trochu lépe, ale tak to prostě je :-)
Desky budou, teď jich zbývá už jen pár ks, další tak cca za měsíc.
Bedlisch
 
Příspěvky: 329
Registrován: úte 09 lis, 2010 8:43 pm
Bydliště: Liberec

Re: T 478.1 - Zamračená v TT (hlavní téma, dotazy sem)

Příspěvekod Jacek » úte 02 dub, 2019 7:47 pm

Nechtěl jsem na tuto diskuzi vůbec reagovat, jelikož jsem tak nějak ve střetu zájmu kvůli zvukům i deskám, ale když už se to přímo řeší :D

Když se před lety před výrobou vyzývalo k hledání chyb, aby byl model co nejdokonalejší, moje připomínka směřovala k prostoru pro kostku Zimo a elektronice, která by uměla světla jako MTB (tenkrát jen v HO). Bohužel tohle zrovna nevyšlo, řešil se vzhled, tohle ne. Před týdnem jsem měl dva kousky k dispozici pro zjištění možností ozvučení. Již byly odevzdné i se zvukem a na svoje objednané přímo u DS zatím marně čekám, ač u prodejců už došly. Takže zvukové ukázky nemám.

Prostor pro reproduktor Zimo je přesný, bohužel na výšku tam nevejde. Asi milimetr ode dna je navíc římsa pro nalepení reproduktoru, což je řešení stejně nešikovné jako u MTB. Naznačoval jsem to už v recenzi o čmelácích. Výrobci, kteří nemají v nabídce i ozvučené modely neřeší kvalitu zvuku.
Obrázek

Vlepení reproduktoru přímo do otvoru. Zvuk (projekt 751.089) hraje výrazně, překvapivě dobře. Ale nemá bassy. Chtělo by to ozvučnici s vybráním pro tu římsu nebo uříznout dno a zkusi to zalepit nějakým silikonem.
Obrázek

Zmíněná výměna desky. Reproduktor přesně sedí v otvoru a navíc je z obou stran dokonale utěsněný gumovými hranolky. Stejný zvuk je plnější, samostatně lze ovládat světla poziční, koncová, dálková a posun. Do nádrže by se dal umístit funkční dekodér pro osvětlení stanovišť. Rýpnu si, ale tohle vše umí MTB v základu :?
Obrázek

Další slabina je šílená rychlost, bez omezení jsem změřil při 13 voltech 160 km/h. Při nastavení CV5=90 už model jede krásně modelově dle "NEM Jacek". Při takovém ořezání rozsahu je ale problém s kalibrací dvou strojů, změna hodnoty i jen o jednotku způsobí změnu rychlosti i o 5 km/h.
Po těch superlativech a házení špíny na MTB se asi čekalo více, kde jsou tehdejší kritici a čekači na jediný správný model? Z mého pohledu modeláře jezdiče a zvukaře žádný supermodel neexistuje, na každém se něco najde a každý lze nějak upravit a vylepšit.
Stránky o modelové železnici TT, digitál, zvuky http://www.jacek-modely.cz
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 885
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: T 478.1 - Zamračená v TT (hlavní téma, dotazy sem)

Příspěvekod PepinTt » pát 05 dub, 2019 2:11 pm

No Mtb Bardotka má osvětlení stanoviště bohužel i v analogu,ale nejde vypnout(samozřejmě jde zatmavit).Dioda pro hlavní reflektor totiž osvětluje nejen stanoviště, ale celou přední část (střecha i prsa), takže po tmě bez zatmaveni vypadá jako svítící nos klauna.Naproti tomu sám horní reflektor svítí výrazně méně než spodní světlomety! A ozvučení má taky zadarmo,rachoti sama o sobě až dost(mám 749.006 s novějším provedením DPS) .Při 12 V (12 V doporučeno vetsinou výrobců ) napájení PWM v analaogu nedosahuje ani rychlosti 80Km/h a to za cenu o 300-400 Kč vyšší než Kuehn.Pro srovnání jezdí tak o 20% pomaleji než by měly a to žádné nastavení nespraví. A to se nebudu bavit o provedení detailů a povrchovce .Podobné problémy jsem měl i u brejlí, ale ty jsem po příchodu Roca a Kuehna naštěstí prodal.Za mě je Kuehn stále o třídu výš za nižší cenu(ale samozřejmě taky není bez chyb, jako nikdo z nás ).Jen dodám že nové Barče od Kuehna mám dvě Na 12V PWM od Mašinky 2003 jezdí naprosto tiše plynule a max rychlost není nijak závratná (neměřil jsem ale odhadem tak 10-15%víc než Brejle Roco),jak jezdí na vyšší napětí, třeba Fz 1 nemohu posoudit.Jediné co mi vadí je logo Čd mimo střed u 749.130,ale údajně to má tak celá série.
Já modelařím jen pro radost,dokonalé modely by měli dělat ti co se tím živí
PepinTt
 
Příspěvky: 142
Registrován: sob 28 říj, 2017 8:58 pm
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: T 478.1 - Zamračená v TT (hlavní téma, dotazy sem)

Příspěvekod lesanek » pon 08 dub, 2019 11:12 am

Logo mimo střed má i moje ČD 749, je to asi jediná vada, kterou bych modelu vyčetl. Okometricky se mi rozměry zdají správné, detaily mnohem lepší než u MTB, jízda dobrá. Při jízdě rovně (neotočený podvozek) trochu chroupou převodovky, ale nic moc hlasitého, snad se to ještě zajede.
Uživatelský avatar
lesanek
 
Příspěvky: 226
Registrován: stř 13 úno, 2013 3:35 pm
Bydliště: Jihočeský kraj

Re: T 478.1 - Zamračená v TT (hlavní téma, dotazy sem)

Příspěvekod Jeff Hopper » pon 08 dub, 2019 9:13 pm

Tak vzájemné rychlé foto porovnání Zamračených od MTB a Khuenu v TT.(skutečné mašiny se liší výrobní serií - jinak žebrování a další věci) Na závěr je porovnání s odskokem cca. 25 let - https://jefftt.rajce.idnes.cz/mracenky

Jinak jsem měl i mračenky na mosazi s epoxid kastlí - pořizovačka cca. okolo 1500,- Kč a pak kupa práce. Pak mráču na pojezdu z V100 + plast. rám a též epoxid kastleTam to bylo dražší - cca. 2000,-, ale lepší chod - foto zde: https://jefftt.rajce.idnes.cz/Kolejiste ... 0_5132.jpg

Ta červená na konci porovnávacích fotek je na podvozku Bobiny(BTTB) a má též epoxidovou kastli, ale ta je kratší - koupeno kdysi dávno na burze(cca. 25 let) - a evidentně dělána v té době na pojezd Bobiny - jezdívávaly takto v KŽM Hradec Králové.
Jeff Hopper
 
Příspěvky: 577
Registrován: stř 05 led, 2011 6:32 pm
Bydliště: Nymburk

Re: T 478.1 - Zamračená v TT (hlavní téma, dotazy sem)

Příspěvekod dudlifuk » sob 13 dub, 2019 10:29 am

chcel by som sa vyjadrit k DPS modelu Bardotky od Kuehn. Nepochopil som vyznam FO1 a FO2 ktore kompletne odpajaju osvetlenie na jednom alebo druhom cele. ??? k comu to ma sluzit ? Dalej ma zaujima k comu sluzia odpory R12 a R13 zapojene z vystupu repra na pomocne tranzistory pre FO3 a FO4. Namontoval a nakonfiguroval som si dgitalne spriahlo SDmodell na FO4. Pri spusteni akehokolvek zvuku sa spriahlo zdvihlo. Aku ma toto funkciu ? co zamyslal autor z vystupmy FO3,4 ?? Doska je preplnena zbytocnymi suciastkami. Ma to vyvolat pocit zloziteho zariadenia ? FO1 a FO2 sa mohlo vyuzit pre spinanie cervenych svetiel a reflektoru v smerovej zavyslosti. Vyrobca ma donutil robit upravy na doske aby sa dala pouzivat beznym sposobom. Pri dokreslenie problematiky prikladam odkaz na schemu DPS Kuehn.http://www.kuehn-digital.de/austauschpl ... PWh9F9Lq1g
dudlifuk
 
Příspěvky: 485
Registrován: ned 15 led, 2017 9:40 pm
Bydliště: TT

Re: T 478.1 - Zamračená v TT (hlavní téma, dotazy sem)

Příspěvekod jirkah » ned 14 dub, 2019 7:03 am

můžeš popsat nejlépe ukázat co a jak jsi upravil ?
......................................
Jiří Hocmann TT,DR5000,MGP
http://jhvlaky.webnode.cz
Uživatelský avatar
jirkah
 
Příspěvky: 360
Registrován: sob 29 zář, 2012 8:32 am
Bydliště: Plzeň jih

Re: T 478.1 - Zamračená v TT (hlavní téma, dotazy sem)

Příspěvekod Bedlisch » ned 14 dub, 2019 6:17 pm

FO1, FO2 - slouží k vypínaní červených, stačí jen vhodně nastavit dekoder
BTW: prostě výrobci mají stále představu, že koncová svěla se vypínají, místo zapínají.
FO3,FO4 - tipl bych si: prostě jen variantní možnost ovládání spřáhla. Buď pomocí FO3, FO4 (zvukáč), nebo FO5, FO6 (nezvukáč). Přebytečné odpory je třeby vypájet.
Bedlisch
 
Příspěvky: 329
Registrován: úte 09 lis, 2010 8:43 pm
Bydliště: Liberec

Re: T 478.1 - Zamračená v TT (hlavní téma, dotazy sem)

Příspěvekod Želva » stř 01 kvě, 2019 9:37 pm

Ahoj, tak jsem dnes poprvé postavil Barču na koleje a pustil jí žilou a nevěřícně koukám...taky se vám mašina za jízdy kymácí ze strany na stranu nebo mám nějaký mizerný kus? Mám takový pocit, že mi na ní snad všechna dvojkolí šmajdají a né zrovna málo. O nějaké plynulé jízdě nemůže být ani řeč, cuká možná ještě víc než Brejláci. A to jsem ještě z podvozku odsával snad půl deci oleje.... ve výrobě se mazalo teda řádně.
TT, digitál, 4.epocha ČSD
Želva
 
Příspěvky: 35
Registrován: pát 22 led, 2010 9:46 am
Bydliště: Olomouc

Re: T 478.1 - Zamračená v TT (hlavní téma, dotazy sem)

Příspěvekod RSC » stř 01 kvě, 2019 10:13 pm

Želva píše:Ahoj, tak jsem dnes poprvé postavil Barču na koleje a pustil jí žilou a nevěřícně koukám...taky se vám mašina za jízdy kymácí ze strany na stranu nebo mám nějaký mizerný kus? Mám takový pocit, že mi na ní snad všechna dvojkolí šmajdají a né zrovna málo. O nějaké plynulé jízdě nemůže být ani řeč, cuká možná ještě víc než Brejláci. A to jsem ještě z podvozku odsával snad půl deci oleje.... ve výrobě se mazalo teda řádně.


Není to bohužel ojedinělé, trpí jich tím hodně, už jsem to u sebe komentoval. Přidala se k tomu nekolmost kola vůči ose a zejména to rozhází bandážové nápravy.... Nelitoval jsem cesty a přebírání osobně. Zá mne jich byla při přebírání třetina nic moc. Krásná lokomotiva a tohle je tedy bonus. :oops:
U prototypových brejlovců jsem nenašel žádného takového k naštvání. Ale u brejlovců před tím to bývalo také...
Takže je to nejistota při posílání poštou, taková malá ruleta, cože se z krabičky jízdně vyloupne.
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 519
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 9 návštevníků