Nova E 44 tillig

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Nova E 44 tillig

Příspěvekod olik » čtv 09 úno, 2017 9:02 pm

Koupil jsem prepracovanou E 44 DRG od Tilliga
Jenze nedrzi kastle na podvozku, prvotni zjisteni je ze kastle je sirsi nez ram podvozku.....Nemate tento novy model uz take nekdo doma ??
Vypada to totiz ze je neco spatne.....
olik
 
Příspěvky: 167
Registrován: úte 01 úno, 2011 6:01 pm

Re: Nova E 44 tillig

Příspěvekod RSC » čtv 09 úno, 2017 9:46 pm

Mám starou verzi. Také jsem na ni něco řešil s kastlí....
Zveřejni fotky toho jak vypadá dnes pojezd i ta kastle zevniř. Snad zjistíme co s tím udělali a jak. Možná se najde důvod. Zajímal by mne i přiožený nákres dílů.
Uvidím zda si ji koupím v nové verzi.
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 519
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Re: Nova E 44 tillig

Příspěvekod olik » čtv 09 úno, 2017 10:29 pm

Posadil jsem ji na koleje na rovine jela krasne, prisla prvni zatacka a oba kardany jsou venku,jsou kratke , nechapu jak tohle nekdo mohl pustit ven, myslim ze to bude cela serie zmrsena, ta kastle s tim ramem drzi na zapadkach, ale ty nejsou na kastli nybrz nalepene dohromady s okny , jako jeden dil, strasne ubohe reseni......, jinak pojezd je novej , jezdi to uzasne .......svetla prepina , dokonce i to treti pod strechou sviti, a to je asi tak vse co je nove....
olik
 
Příspěvky: 167
Registrován: úte 01 úno, 2011 6:01 pm

Re: Nova E 44 tillig

Příspěvekod j p » pát 10 úno, 2017 8:53 am

olik píše:Posadil jsem ji na koleje na rovine jela krasne, prisla prvni zatacka a oba kardany jsou venku,jsou kratke , nechapu jak tohle nekdo mohl pustit ven, myslim ze to bude cela serie zmrsena, ta kastle s tim ramem drzi na zapadkach, ale ty nejsou na kastli nybrz nalepene dohromady s okny , jako jeden dil, strasne ubohe reseni......, jinak pojezd je novej , jezdi to uzasne .......svetla prepina , dokonce i to treti pod strechou sviti, a to je asi tak vse co je nove....


Jak muzete napsat takovouhle hrubku? Vzdyt je to lokomotiva, ne autobus.
Velikost TT: 1. Pennsylvania Railroad 1940-1960 2. CSD 1946-1993
j p
 
Příspěvky: 442
Registrován: čtv 30 pro, 2010 1:54 pm
Bydliště: Dansko

Re: Nova E 44 tillig

Příspěvekod Scoot » pát 10 úno, 2017 9:49 am

Obávám se že "nová" E 44 Tillig...není nová...jen pojezdem...osvětlením...a cenou :?:
Pokud vidím model v HO nebo N je to jiná liga :D
Scoot
 
Příspěvky: 166
Registrován: pát 18 čer, 2010 8:40 am

Stará E 44 tillig

Příspěvekod RSC » sob 29 pro, 2018 10:54 am

Mám dotaz. Nedigitalizoval náhodou někdo starou E44 Tillig. Je mi té lokomotivy trochu líto, vyhodit ji nechci (mám ji novou a nic nenajela), již jen proto, že jsem ji celou ještě vyladil a co bylo z výroby vadné vyměnil a za směšnou cenu ji prodávat nemíním.
Hodil by se mi na to nějaký tip, zda to nějak snadno jde, protože tišťák má dole a přímo do něj dodávají i podvozky proud, takže s místem je to trošku problematické. Celkově je to řešení zvláštní. Je tam jen přepínač na odběr z troleje. Přemýšlím co s tím a nechce se mi to řešit tak, že si budu muset na to navrhnout nový tišťák, aby to šlo.... Dekodér by šel vložit pod střechu, nějaký menší s káblíky a je také otázkou jaký.
Díky...
Přílohy
E44.jpg
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 519
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Re: Nova E 44 tillig

Příspěvekod jamik22 » sob 29 pro, 2018 11:05 am

Pokud obětuješ přepínání pantografů pod střechou vejde se tam na to místo dekodér. Pak je potřeba provrtat kovovou kostru a protáhnout dráty od dekoderu dolů a připájet . Našel jsem návod kdysi na německém foru. V digi jezdí pěkně. Je to ještě Tillig z lepších časů. Až se dostanu k PC podívám se zda nemám ten návod uložený. Druhou možností je nový tišťák, který prodává Digitalzetrale
https://www.digitalzentrale.de/detail.php?sess=icqigkq9idnipttmql9seqrai5&art_id=35&abt=1&itemgr=11203
našel jsem foto jak je nutné tělo loko provrtat, pokud chceš pošli tvůj email na SZ, pošlu ti to
jamik22
 
Příspěvky: 477
Registrován: pát 22 úno, 2008 9:05 pm


Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků