Šestiosý vůz Px s nákladem

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Šestiosý vůz Px s nákladem

Příspěvekod Radek Strnad » pát 30 pro, 2016 6:51 pm

Trošku jsem si pohrál se stavebnicí traktoru Svoboda a mlátičky od DAVO, kterou mi přinesl Ježíšek a použil ji jako náklad do vozu Px od Tilliga. Na tento vůz lze samozřejmě naložit leccos, takže se třeba někdo se svým nákladem připojí a můj vůz nezůstane osamocen. Obrázky na http://kyklop68.rajce.idnes.cz/ML
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1187
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Šestiosý vůz Px s nákladem

Příspěvekod TTBlecha » sob 31 pro, 2016 12:27 pm

Pěkné, jen dvě poznámky.
-nepamatuji tak zpátky do historie, ale vozů Px nikdy nebylo moc a byly určeny hlavně k přepravě těžké techniky pro armádu, nemyslím, že by mlátička svou váhou vyžadovala šestinápravový vůz a že by jej nějaký kulak k přepravě dostal. Asi by stačil ten Pao nebo Nsk ...
- z hlediska bezpečnosti se mi moc nelíbí ten pytel nahoře
TTBlecha
 
Příspěvky: 58
Registrován: pát 17 dub, 2009 4:32 pm
Bydliště: Přerov

Re: Šestiosý vůz Px s nákladem

Příspěvekod Radek Strnad » sob 31 pro, 2016 3:04 pm

S tím kulakem je to jinak. Tu mlátičku mu soudruzi prostě zabavili i s traktorem a pluhem(samozřejmě mu hned zvýšili dodávky obilí na dvojnásobek - to je přece jasné, když mu sebrali stroje). A soudruzi si objednali co nejrychlejší přepravu a protože zrovna na voze přivezli někam blízko tank, tak aby nazpět nejel prázdný, dali na něj výrobní prostředky. :lol: :lol: Na ten Pao jsem to zkoušel a popravdě moc se mi to nelíbilo(Nsk nemám). Vešla by se tam jen mlátička nebo by byl traktor s mlátičkou úplně na sobě a úplně od čela k čelu. Je tam využitelných 7cm, zatímco takto na Px má ta sestava 9cm. Bylo mi i líto malinkatý traktůrek dávat někam na kolejiště, kde by zanikl v prostoru(to je nevýhoda velkých kolejišť, že malé detaily snadno zanikají). A ten pytel prostě nebylo kam dát. Je jen jeden a ještě jeden nenaplněný, tak co s tím. Mohl jsem to dát pod upevněnou plachtu, ale to by tam zase nemusel být ten pytel :roll: . Ochoz má něco přes 2mm, tedy asi 30cm vysoko hranu, takže si myslím, že by vypadnout neměl. Pytle s obilím moc neskáčou :mrgreen: .
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1187
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Šestiosý vůz Px s nákladem

Příspěvekod Pavel 152 » sob 31 pro, 2016 4:31 pm

Tak trochu je ten px mimo realitu, mám dojem, že je to echt německý vůz, jen popsaný ČSD, aby měl obchodník co prodávat.
Sám jej sice taky mám. Správné Px a Pao vyráběl pan Fuka z Kolína. A pro německé zákazníky je zase popisoval DR, je vidět, že skutečnost modelářum nevadila ani za hranicemi.
Pavel
Pavel 152
 
Příspěvky: 420
Registrován: ned 09 led, 2011 5:24 pm

Re: Šestiosý vůz Px s nákladem

Příspěvekod Polabský » sob 31 pro, 2016 4:45 pm

TTBlecha píše:Pěkné, jen dvě poznámky.
-nepamatuji tak zpátky do historie, ale vozů Px nikdy nebylo moc a byly určeny hlavně k přepravě těžké techniky pro armádu, nemyslím, že by mlátička svou váhou vyžadovala šestinápravový vůz a že by jej nějaký kulak k přepravě dostal. Asi by stačil ten Pao nebo Nsk ...
- z hlediska bezpečnosti se mi moc nelíbí ten pytel nahoře



Taky se přikláním k názoru kolegy. Vozy Px a Pxx byly velmi podrobně sledovány v provozu a i pro významné národní podniky byl velký problém, nechat si přistavit takový vůz k nakládce. Pokud někde tyto vozy stály, tak s nenápadným dohledem, připravené v záloze pro případ války se zákeřnými imperialisty.
Z těchto vozů, ač se to zdá neuvěřitelné, bylo možno s tankem seskočit, dokonce za pomalé jízdy vlaku. To se dokonce i pravidelně cvičilo. Před mnoha lety jsem měl možnost vidět i část instruktážního filmu.

Hezký večer, P.F. 2017 !!!!!!!!!!
Polabský
 
Příspěvky: 855
Registrován: ned 26 úno, 2012 7:45 pm

Re: Šestiosý vůz Px s nákladem

Příspěvekod Polabský » sob 31 pro, 2016 4:54 pm

Pavel 152 píše:Tak trochu je ten px mimo realitu, mám dojem, že je to echt německý vůz, jen popsaný ČSD, aby měl obchodník co prodávat.
Sám jej sice taky mám. Správné Px a Pao vyráběl pan Fuka z Kolína. A pro německé zákazníky je zase popisoval DR, je vidět, že skutečnost modelářum nevadila ani za hranicemi.
Pavel


On skutečný Px a Pxx je velmi pečlivě okopírovaný vůz původní německé produkce, původně určený pro přepravu tanků na a z východní fronty. Pokusím se dopátrat, kolik původních vozů bylo po válce u ČSD v provozu. Dva takové stávaly mnoho let ve Šroubárně Libčice n. p. a byly vidět i z vlaku, zpravidla ložené svitky drátu.

Hezký večer, P.F. 2017 !!!!!
Polabský
 
Příspěvky: 855
Registrován: ned 26 úno, 2012 7:45 pm

Re: Šestiosý vůz Px s nákladem

Příspěvekod Scoot » sob 31 pro, 2016 7:35 pm

Krásná práce Radku...předkrm, hlavní jídlo i zábava...10 bodů
Docela mě pobavila následná diskuze...tak taky něco přihodím.
Pf 2 0 1 7
Teda...To muselo dát příšernou práci...přitom taková blbost...co??? Hmm...
https://www.youtube.com/watch?v=b5EAEDi0LOU
Scoot
 
Příspěvky: 166
Registrován: pát 18 čer, 2010 8:40 am


Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků