Motorová lokomotiva T466.2/742 v TT od Tillig

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Motorová lokomotiva T466.2/742 v TT od Tillig

Příspěvekod rakusanka426 » úte 30 kvě, 2017 11:04 am

martin-tt píše:
brcky píše: Psal jsem mail DS, uvidíme, jaká bude odpověď.

Ahoj, tak potom napiš jaká byla odpověď. Mám ho také objednaného a už jsem ho i zaplatil, ale psal jsem paní Struppové aby mi zatím nic neposílala. Nejlepší by bylo poslat celou várku zpět do fa.Tillig.


Ahoj, mam take zaplacene dva od Davida, mely by prijit zitra, tak se ozvu v jakem jsou stavu. :(
Uživatelský avatar
rakusanka426
 
Příspěvky: 46
Registrován: ned 18 pro, 2011 4:51 pm

Re: Motorová lokomotiva T466.2/742 v TT od Tillig

Příspěvekod petr6043 » úte 30 kvě, 2017 12:45 pm

Tak dnes mi přišla 742.440 a v jednom směru taky vrčí :( Tak to vypadá na vadu cely série že...
Ještě to zkusím pořádně zajezdit
Uživatelský avatar
petr6043
 
Příspěvky: 38
Registrován: ned 21 lis, 2010 3:00 pm

Re: Motorová lokomotiva T466.2/742 v TT od Tillig

Příspěvekod Davca » úte 30 kvě, 2017 1:53 pm

Zdravím,
dnes byly kolegovi doručeny rovněž dva "vrčící" ČDC kousky (u obou při jízdě krátkým představkem vpřed) a já tak začínám mít strach si během týdně vyzvednout balík můj. :wink:
Jinak, kolega prý u obou modelů našel patnáct madel v sáčku, tzn. že na modelech jsou z výroby připevněna jen zábradlí na ochozech. Máte to také tak ? Na modelu verze ČSD z loňského roku prý byla madla připevněna všechna.

David
Davca
 
Příspěvky: 265
Registrován: sob 22 bře, 2014 8:28 pm
Bydliště: Bohumín

Re: Motorová lokomotiva T466.2/742 v TT od Tillig

Příspěvekod petr6043 » úte 30 kvě, 2017 2:17 pm

Davca píše:Jinak, kolega prý u obou modelů našel patnáct madel v sáčku, tzn. že na modelech jsou z výroby připevněna jen zábradlí na ochozech. Máte to také tak ? Na modelu verze ČSD z loňského roku prý byla madla připevněna všechna.

David

Madla jsem také měl přiložené v sáčku ;)
Uživatelský avatar
petr6043
 
Příspěvky: 38
Registrován: ned 21 lis, 2010 3:00 pm

Re: Motorová lokomotiva T466.2/742 v TT od Tillig

Příspěvekod 752.001-8 » úte 30 kvě, 2017 2:25 pm

Mohu potvrdit, že i u mého modelu byla madýlka pouze v sáčku. Netušil jsem, že u standardních modelů jsou nasazená. Další překvápko :-( Při balení lokomotivy na zaslání zpět D. Struppovi jsem si všiml, že na nálepce s číslem výrobku je uvedeno "Bausatz", což znamená stavebnice????? Že by to byl úmysl "dodělej doma"? Je to moc smutné :-( Snad k tomu přistoupí Tillig na úrovni alespoň teď. Že nikdo nezkontroluje, v jakém stavu modely z továrny odejdou? A celá série k tomu, jak to tak vypadá :x
752.001-8
 
Příspěvky: 60
Registrován: pon 12 zář, 2016 12:53 pm

Re: Motorová lokomotiva T466.2/742 v TT od Tillig

Příspěvekod Davca » úte 30 kvě, 2017 2:35 pm

Děkuji za odpovědi.
No, tak podle všeho šlo zřejmě především o květnový termín a samozřejmě co možná nejnižší cenu. Škoda. :?

David
Davca
 
Příspěvky: 265
Registrován: sob 22 bře, 2014 8:28 pm
Bydliště: Bohumín

Re: Motorová lokomotiva T466.2/742 v TT od Tillig

Příspěvekod olik » úte 30 kvě, 2017 3:26 pm

752.001-8 píše:Mohu potvrdit, že i u mého modelu byla madýlka pouze v sáčku. Netušil jsem, že u standardních modelů jsou nasazená. Další překvápko :-( Při balení lokomotivy na zaslání zpět D. Struppovi jsem si všiml, že na nálepce s číslem výrobku je uvedeno "Bausatz", což znamená stavebnice????? Že by to byl úmysl "dodělej doma"? Je to moc smutné :-( Snad k tomu přistoupí Tillig na úrovni alespoň teď. Že nikdo nezkontroluje, v jakém stavu modely z továrny odejdou? A celá série k tomu, jak to tak vypadá :x

To by spise znamenalo ze David to koupil jako stavebnice, a nechal to nekde zkomletovat, a neco se nepovedlo, ale to by byl poradnej podfuk.....snad je to jen mylna myslenka, ale BAUSATZ opravdu znamena stavebnice cele lokomotivy......
olik
 
Příspěvky: 167
Registrován: úte 01 úno, 2011 6:01 pm

Re: Motorová lokomotiva T466.2/742 v TT od Tillig

Příspěvekod Davca » úte 30 kvě, 2017 3:52 pm

Dokud se veřejně/neveřejně nevyjádří prodejce, je těžké špekulovat nad tím, jak to bylo či ještě bude. Fakta jsou ale jasná ...

1.
Na webu prodejce není uvedeno, že se jedná o stavebnici. Byť částečnou s nutností rozsáhlé konečné montáže jakýchkoli částí modelu. Za "rozsáhlou" holt montáž patnácti kusů madel považuji.

2.
Na webu prodejce je uvedeno, že jde o malosériové modely vyrobeny firmou Tillig.

3.
Na webu prodejce docházelo před akcí v Pečkách k nesrovnalostem ohledně cen. Známy jsou/byly tři různé ceny. Modely měly být od 29.5.2017 za cenu 4 319,- Kč. Stále (30.5.2017) jsou však k mání za 4 119,- Kč.

4.
Neví se, kolik modelů bylo prodáno a tak nelze určit, kolik procent modelů je vadných. Známý objednal čtyři, vadné jsou tři.

O tom, zda byla či nebyla u fy.Tillig objednána výroba "stavebnic" či proč stroje jezdí jak jezdí se zde můžeme jen dohadovat. Asi nebudu sám, kdo čeká na oficiální odpověď prodejce na otázku, co se vlastně stalo a jaký bude další postup. Chápu, že něco prodejce nezaviní, ale když se již něco takového stane, je dobré o věci poinformovat. Předpokládám totiž, že toto byla jedinečná šance na získání modelů strojů 742 v uvedených verzích. Když se nezadaří, bude třeba počkat na třetí kvartál, kdy by na trh měl dorazit tilligovic Kocour AWT ř.740 (snad) se všemi namontovanými madly a dovolím si "podráždit" dodatkem - s cenou kolem čtyř tisíc ... . 8)

David
Davca
 
Příspěvky: 265
Registrován: sob 22 bře, 2014 8:28 pm
Bydliště: Bohumín

Re: Motorová lokomotiva T466.2/742 v TT od Tillig

Příspěvekod brcky » úte 30 kvě, 2017 4:09 pm

Můj kus už je na cestě zpět. Odpověď pana Struppa se mi moc nezdá. V mailu napsal, že doma zkoušel VŠECHNY Cargové kocoury a problém nebyl. Mezitím se zde vyrojilo plno nespokojených majitelů. Jak může dát do prodeje tolik vadných kusů? Štítek na krabičce s poznámkou Bausatz mě taky zaskočil.


!!!
EDIT moderátor : příspěvky kolem diskuze stavebnice / nestavebnice přesunuty ...
viewtopic.php?f=16&t=8060&start=555
brcky
 
Příspěvky: 26
Registrován: úte 04 bře, 2014 12:48 pm

Re: Motorová lokomotiva T466.2/742 v TT od Tillig

Příspěvekod vvitty » úte 30 kvě, 2017 6:42 pm

Davca píše:3.
Na webu prodejce docházelo před akcí v Pečkách k nesrovnalostem ohledně cen. Známy jsou/byly tři různé ceny. Modely měly být od 29.5.2017 za cenu 4 319,- Kč. Stále (30.5.2017) jsou však k mání za 4 119,- Kč.


A co Te priblizne rozciluje na tom ze jsou k dispozici levneji nez mely byt? Kdyz slo EURo dolu o cca odpovidajici castku...
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2623
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Motorová lokomotiva T466.2/742 v TT od Tillig

Příspěvekod Davca » úte 30 kvě, 2017 6:49 pm

Nerozčiluje mne to. Jen mi příjde "zajímavé" tvrzení, že od jistého data bude cena jiná a ona není. Jestli nižší nebo vyšší je mi jedno. Ale beru to, je to jen věcí obchodníka. Zákazník si o tom může pomyslet své.

David
Davca
 
Příspěvky: 265
Registrován: sob 22 bře, 2014 8:28 pm
Bydliště: Bohumín

Re: Motorová lokomotiva T466.2/742 v TT od Tillig

Příspěvekod crea79 » stř 31 kvě, 2017 12:43 pm

Také přidám trošku do mlýna, také jsem si vyzvedl v Pečkách loko 742.440, avšak doma na kolejišti při pomalé jízdě kolísavá rychlost na oba směry, při vyšší rychlosti to zmizí, ale nahradí to velkou hlučností. Psal jsem maila do DS jako reklamaci a jak to budou řešit, ale zatím jsem se odpovědi nedočkal, ticho po pěšině :( Za mě osobně zklamání za lokomotivu kor za tu cenu. Teď jsem rád, že jsem si jich nevzal víc jak jsem chtěl.
crea79
 
Příspěvky: 18
Registrován: sob 02 srp, 2008 9:48 am

Re: Motorová lokomotiva T466.2/742 v TT od Tillig

Příspěvekod petr6043 » stř 31 kvě, 2017 1:24 pm

Když jsem se díval na lokomotivu zevnitř, tak jsem zjistil že kardany jsou dost na tuho a při natočení podvozku jdou od nich vrčivé zvuky. Má to ještě někdo kdo ji zkoumal?
Uživatelský avatar
petr6043
 
Příspěvky: 38
Registrován: ned 21 lis, 2010 3:00 pm

Re: Motorová lokomotiva T466.2/742 v TT od Tillig

Příspěvekod peter_vy » stř 31 kvě, 2017 5:56 pm

Práve som vybalil a vyskúšal svoje dva kusy (ČSD so širokým žltým pruhom) a sú v poriadku (až na už známu chybu s maskami).
TT analog, ČSD ep. III.-IV.
peter_vy
 
Příspěvky: 280
Registrován: pon 08 srp, 2011 3:50 pm
Bydliště: Bratislava

Re: Motorová lokomotiva T466.2/742 v TT od Tillig

Příspěvekod Davca » stř 31 kvě, 2017 6:09 pm

petr6043 píše:Když jsem se díval na lokomotivu zevnitř, tak jsem zjistil že kardany jsou dost na tuho a při natočení podvozku jdou od nich vrčivé zvuky. Má to ještě někdo kdo ji zkoumal?


Zdravím,
tak dnes dorazily kousky 742 173 a 440. A světe nediv se, také špatně. :evil: V rámci zajíždění a zkoušení na DCC zjištěn také problém s kardany. Když se sejme závaží držící motor, ten pak "povyskočí" vzhůru od toho, jak ho kardany vytlačí nahoru. Je tedy jasné, že podovzky nemají jakoukoli vůli ve směru vpřed/vzad a podle mě jde o možnou příčinu "cukání" při jízdě v obloucích. Při jízdě na přímém úseku "u mě dobrý". V DCC režimu ještě svítí naopak světla, ale to by se mělo doladit v nastavení dekodéru. V analogu je vše od světel v pořádku.
Takže zkusím posunout setrvačníky blíže ke statoru motoru a snad se tím vytvoří více vůle pro kardany a tím i podvozky. To vše ovšem až poté, co si prodejci napíši o slevu. Když se odpovědi nedočkám do stanoveného termínu, bude následovat vrácení zboží bez udání důvodu. Jinak to holt asi dnes nejde.

David
Davca
 
Příspěvky: 265
Registrován: sob 22 bře, 2014 8:28 pm
Bydliště: Bohumín

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků