Motorová lokomotiva T466.2/742 v TT od Tillig

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Motorová lokomotiva T466.2/742 v TT od Tillig

Příspěvekod Hribajs » úte 09 říj, 2018 6:52 pm

V lipsku bych tento model hledal asi marne, na zadnem z tech mala kolejist tt jsem ho nespozoroval, ikdyz letosni cesta byla neskutecne unavna a celou dobu jsem byl v trochu otupelem stavu, tudiz prehlednout jsem mohl cokoliv. Nastesti DS mel kousek k predvedeni a to i se zvukem , NO PARADA. Odstin sede vypada vyrazne lip nez na tech prvnich fotkach. Ted uz jsou na strankach odpovidajici fotky, presto i DS potvrzuje , ze seda je o kousek svetlejsi. Jakakoliv patina modelu prospeje a pekne udelana patina promeni kocoura v luxusni modylek. Ja budu objednavat v nejblizsich dnech.Lipsko me totiz jako kazdy rok trochu vysalo.
Hribajs
 
Příspěvky: 54
Registrován: pát 02 čer, 2017 4:22 pm

Re: Motorová lokomotiva T466.2/742 v TT od Tillig

Příspěvekod Adam96 » úte 09 říj, 2018 7:24 pm

Tak zrovna tady ten pro 742 nejtypičtější nátěr v 5. epoše je pouze jako limitka DS. Údajně ji Tillig měl v plánu jako seriový model, ale pak dostal obavy z nízké prodejnosti a záměr zrušil. Sice máme na trhu modely ryze českých předloh, ale stále se to řídí německým trhem. Údajně až 70% českých mašin a vozů se prodá na německém trhu. Ale buďme rádi, že kocoura máme, kdyby mi někdo 10 let zpět řekl, že bude model 742 v tovární kvalitě, na měřítko nehledě, tak si pomyslím něco o snílkovi :D
TT, DCC, ep. IV/současnost. Brejlovec je nejhezčí lokomotiva !
Uživatelský avatar
Adam96
 
Příspěvky: 488
Registrován: sob 30 čer, 2012 8:04 pm

Re: Motorová lokomotiva T466.2/742 v TT od Tillig

Příspěvekod Hribajs » úte 09 říj, 2018 7:52 pm

Otazkou je kolik z tech 70 % jsou nemci a kolik cesi. Ja treba mam z nemecka asi 25% svych lokomotiv, a to z ruznych duvodu. U vozu je to jen zlomek. Kolega modelar ovsem utrati na nemecke pude pres 50% vydaju za svuj konicek. K tomu se ted pridava spousta limitek DS, ktere neni duvod si porizovat v jinych eshopech. Na MTB taky asi je a bude zajimavejsi spolehat v lipsku. Letos super prekvapeni se cmeldou ihned ke koupi. Loni zase posledni hydry bylo mozno sehnat a to za dobrou cenu prave na veletrhu v lipsku a nasledne uplne posledni kusy na elriwe...???
Hribajs
 
Příspěvky: 54
Registrován: pát 02 čer, 2017 4:22 pm

Re: Motorová lokomotiva T466.2/742 v TT od Tillig

Příspěvekod Adam96 » úte 09 říj, 2018 8:15 pm

Lze to nějak rozvinout, proč? Ceny? Vyšší kvalita stejného zboží?
TT, DCC, ep. IV/současnost. Brejlovec je nejhezčí lokomotiva !
Uživatelský avatar
Adam96
 
Příspěvky: 488
Registrován: sob 30 čer, 2012 8:04 pm

Re: Motorová lokomotiva T466.2/742 v TT od Tillig

Příspěvekod Hribajs » úte 09 říj, 2018 9:01 pm

Kvalita zbozi je samozrejme stejna. V cene to taky uplne neni. I kdyz, pokud jde o nejake akcni nebo slevnene modely , pak je nemecky trh zajimavejsi. U nas se casto sleva a akce pouze tak tvari, ale konecna cena nikterak ponizena neni. HLAVNE ALE ma lipsky veletrh a nakupovani na nem svoje kouzlo. Na stancich tam maji kompletni sortiment. Ma to svoji atmosferu a tradici. Nez si clovek cokoliv koupi tak si to nejprve prohledne. Na eshopech jde dnes poridit taky vsechno , ale casem se to objednavani stava neosobnim. Presto , ze nektere kamenne prodejny jsou hojne naskladneny tak je tam vzdy jen mala cast aktualniho sortimentu. V jine casti fora se probiral vek soucasnych modelaru, a jak z toho vyplynulo tak zrejme vsichni pamatujeme prodejny TECHNIK a asi z nostalgie si chcou ty tisice navstevniku veletrhu smenit penize za model z ruky do ruky. To vybirani u pultu je v necem jine nez vybirani doma u pocitace...Ja tedy vetsinu mam pres eshop, ale o to vic je to prime nakupovani prijemnejsi. U nas se to taky da vsechno vyzvednout na prodejne, ale predtim je nutno objednat pres net, nebot ceny na strankach se casto lisi od cen na prodejne a to vzdy jen jednim smerem ( nahoru ). Tohle je tak nejak muj pohled na vec.
Hribajs
 
Příspěvky: 54
Registrován: pát 02 čer, 2017 4:22 pm

Re: Motorová lokomotiva T466.2/742 v TT od Tillig

Příspěvekod Davca » sob 13 dub, 2019 12:51 pm

Zdravím,
tak po dnešku stroj 742 173-8 podle všeho již jen coby model :? ...

Obrázek

Zdroj fotografie : http://www.novinky.cz , 13.4.2019

David
Davca
 
Příspěvky: 265
Registrován: sob 22 bře, 2014 8:28 pm
Bydliště: Bohumín

Re: Motorová lokomotiva T466.2/742 v TT od Tillig

Příspěvekod TheJaro » ned 19 kvě, 2019 10:58 am

Páni modelári dávali ste si ozvučiť tento model? Nemám žiadnu mašinku zo zvukom a zrovna 742 zssk by som chcel ozvučiť či je to možné,nejaký veľký zásah treba spraviť alebo neozvučovať radšej. A cena je aká približne dekoder cca 90 eur,repro cca 15 a práca? Predajca sa mi neozval ešte či to vie zariadiť alebo nie preto sa pýtam Vás :)
TT-čkár ako repa :),IV-VI ZSR/ZSSKCARGO,začiatky z DCC,Z21 Čierna+MM+RocRail+mobil
Pomaly sa učím..
Uživatelský avatar
TheJaro
 
Příspěvky: 196
Registrován: čtv 14 říj, 2010 8:43 pm
Bydliště: Slovensko - Trenčín

Re: Motorová lokomotiva T466.2/742 v TT od Tillig

Příspěvekod dudlifuk » ned 19 kvě, 2019 11:14 am

Ozvucit sa samozrejme da, ale priprava od vyrobcu nieje idealna. Dekoder MX658N18, alebo MX659N18, repro sa mi do urceneho priestoru nezmestilo tak som musel trosku frezovat. Pre viac detailov sleduj Jacek modely
dudlifuk
 
Příspěvky: 485
Registrován: ned 15 led, 2017 9:40 pm
Bydliště: TT

Re: Motorová lokomotiva T466.2/742 v TT od Tillig

Příspěvekod TheJaro » ned 19 kvě, 2019 12:32 pm

Takže inštalácia nič moc pre amatéra. Oplatí sa ju teda ozvučiť? Stojí to za tie peniaze?
TT-čkár ako repa :),IV-VI ZSR/ZSSKCARGO,začiatky z DCC,Z21 Čierna+MM+RocRail+mobil
Pomaly sa učím..
Uživatelský avatar
TheJaro
 
Příspěvky: 196
Registrován: čtv 14 říj, 2010 8:43 pm
Bydliště: Slovensko - Trenčín

Re: Motorová lokomotiva T466.2/742 v TT od Tillig

Příspěvekod PeTTr123 » ned 19 kvě, 2019 12:36 pm

T 466.2 od Tilliga jsem ozvučoval tímto setem:
http://www.sportsarka.cz/sportsarka/esh ... T466-2-742

Stačilo sundat kastli, povolit 2 šroubky na DPS, abych měl lepší přístup k patici pro dekodér a kontaktům pro repro. Reproduktor vložit do vyfrézovaného otvoru v závaží, trochu přihnout kontakty na reproduktoru, aby se dotýkaly plošek na DPS, vyjmout analogovou propojku, vložit dekodér, přišroubovat DPS, vyzkoušet, nasadit kastli a hotovo. Byl to můj první model, který jsem ozvučoval, práce na 15 minut. Vše perfektně sedlo, žádné zásahy do modelu nebyly zapotřebí, žádné pájení.
PeTTr123
 
Příspěvky: 27
Registrován: sob 11 kvě, 2019 7:52 pm

Re: Motorová lokomotiva T466.2/742 v TT od Tillig

Příspěvekod TheJaro » ned 19 kvě, 2019 2:45 pm

Tak na to sa necítim aj keď to vyzerá jednoducho. Zvukový projekt to už obsahuje alebo sa tam musí nahrať? (aj keď DS má písane aj že zvuk to obsahuje)
TT-čkár ako repa :),IV-VI ZSR/ZSSKCARGO,začiatky z DCC,Z21 Čierna+MM+RocRail+mobil
Pomaly sa učím..
Uživatelský avatar
TheJaro
 
Příspěvky: 196
Registrován: čtv 14 říj, 2010 8:43 pm
Bydliště: Slovensko - Trenčín

Re: Motorová lokomotiva T466.2/742 v TT od Tillig

Příspěvekod PeTTr123 » ned 19 kvě, 2019 3:12 pm

Sada od DS zvuk obsahuje (projekt 742 515 od Jacka), koupil jsem kompletní sadu z toho důvodu, že jsem v té době neměl žádné ponětí o typech dekodérů, rozhraních, velikostech repráků. Nemusel jsem nic řešit a vše fungovalo na první zapojení. K rozhodnutí ozvučit Kocoura přispělo taky to, že není třeba řezat, frézovat ani pájet. Takže nehrozí zničení modelu. Pro amatéra jako já ideální volba. Vnitřek mašiny je dobře vidět zde:
http://www.trainmania.info/kocour_tillig.html
Místo pro reprák je na obr.23.
PeTTr123
 
Příspěvky: 27
Registrován: sob 11 kvě, 2019 7:52 pm

Re: Motorová lokomotiva T466.2/742 v TT od Tillig

Příspěvekod rendo » ned 19 kvě, 2019 3:51 pm

TheJaro píše:Tak na to sa necítim aj keď to vyzerá jednoducho. Zvukový projekt to už obsahuje alebo sa tam musí nahrať? (aj keď DS má písane aj že zvuk to obsahuje)

Jaro najťažšia na ozvučeni je dať dole kašnu(ide to tažko,ale ide)...Ostatné je brnkačka!
rendo
 
Příspěvky: 182
Registrován: stř 12 led, 2011 2:01 pm

Re: Motorová lokomotiva T466.2/742 v TT od Tillig

Příspěvekod Jacek » ned 19 kvě, 2019 4:01 pm

dudlifuk píše:Ozvucit sa samozrejme da, ale priprava od vyrobcu nieje idealna. Dekoder MX658N18, alebo MX659N18, repro sa mi do urceneho priestoru nezmestilo tak som musel trosku frezovat. Pre viac detailov sleduj Jacek modely

Co je to za nesmysl :?: Naopak příprava pro ozvučení je z téčkových modelů asi vůbec nejlepší. Do připraveného otvoru se vlepí reproduktor 10x15 bez ozvučnice. Tedy ne Zimo s kostkou, ale např. Brawa
https://www.itvlaky.cz/dcc-a-elektronika/99811/
Obojí je reproduktor pro telefony Nokia, takže je to totéž. Ale nemusí se odřezávat ozvučnice. Ozvučnici tvoří celý balast modelu a zvuk hraje velmi dobře.
Jedinou vadou jsou plošky pro reproduktor asi o 2 mm mimo kontakty, musí se ohnout opačným směrem.

S výměnou DPS není lepší volba.
Stránky o modelové železnici TT, digitál, zvuky http://www.jacek-modely.cz
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 883
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Motorová lokomotiva T466.2/742 v TT od Tillig

Příspěvekod dudlifuk » ned 19 kvě, 2019 4:38 pm

to Jacek: neviem co sa mi dostal do ruk za prototyp ale vsetko co pisete som tiez pochopil ako pripravu na ozvucenie od vyrobcu, ale mne sa tam brawa jednoducho nevosla, musel som odfrezovat hranu toho "bazenku" , potom to uz bolo Ok. repro precnievalo cca 1,5mm nad balast
dudlifuk
 
Příspěvky: 485
Registrován: ned 15 led, 2017 9:40 pm
Bydliště: TT

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků