Motorová lokomotiva T466.2/742 v TT od Tillig

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Motorová lokomotiva T466.2/742 v TT od Tillig

Příspěvekod Kavka_ » ned 25 říj, 2020 8:02 pm

Rocky_MK píše:Ahoj,
znáte někdo reálný minimální poloměr (ne obligátní doporučený R310) pro kocoura Tillig? Mám na minikolejišti R250, zvládne to?

S přehledem...
TT, V. - VI. epocha, ČD
- kolejiště realizovaná na malých plochách neškodí v jakémkoli množství -
Uživatelský avatar
Kavka_
 
Příspěvky: 421
Registrován: pon 01 úno, 2016 10:03 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Motorová lokomotiva T466.2/742 v TT od Tillig

Příspěvekod Trainmaniak » ned 25 říj, 2020 8:04 pm

R267 projede, menší jsem nezkoušel.
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1462
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Motorová lokomotiva T466.2/742 v TT od Tillig

Příspěvekod Kavka_ » ned 25 říj, 2020 8:28 pm

Kavka_ píše:
Rocky_MK píše:Ahoj,
znáte někdo reálný minimální poloměr (ne obligátní doporučený R310) pro kocoura Tillig? Mám na minikolejišti R250, zvládne to?

S přehledem...

Konkrétně ji provozuji na R150 a jde to - jen v tomhle oblouku je divoce vykloněný pluh...
TT, V. - VI. epocha, ČD
- kolejiště realizovaná na malých plochách neškodí v jakémkoli množství -
Uživatelský avatar
Kavka_
 
Příspěvky: 421
Registrován: pon 01 úno, 2016 10:03 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Motorová lokomotiva T466.2/742 v TT od Tillig

Příspěvekod Sedli-CB » sob 23 dub, 2022 4:11 pm

Ahoj,
měl bych prosbičku... Právě jsem vyměnil na své rákosnici (T466 2369) DPS - nová je od p. Černého z Kuřimi a narozdíl od fabrické umožňuje správné ovládání pozičních světel. Výměna, následné oživení a nastavení CV pro správnou funkci světel proběhlo v pořádku a model se chová tak, jak má. Následně jsem chtěl nastavit na F5 funkci volnoběh dle návodu od p. Smutka, tedy CV339=6; CV340=7; CV374=5; CV375=0. Po tomto zásahu mi funkce volnoběh nefunguje a lokomotiva při sjíždění z výkonu stále popojíždí za trvalého skřípání zdrží a zastavit jde pouze vypnutím napětí nebo přes F4. Funkce plný výkon na F6 je po tomto zásahu funkční. Jelikož mám černou krabičku Roco a MM, domníval jsem se, že jsem možná špatně přepnul do vyšších CV. Provedl jsem reset dekodéru do továrního nastavení, dle návodu ke zvukovému projektu p. Smutka nastavil základní CV, znovu nastavil CV dle návodu k nové základní desce a znovu zkusil přepnout na programování vyšších CV (CV7=120, tedy o 200) a znovu naprogramovat dle výše zmíněných hodnot z onoho návodu F5 jako volnoběh. Opět bez úspěchu, se stejným efektem jako prve. Následně jsem zkusil upravit hlasitost a to bylo úspěšné, takže se domnívám, že na programování vyšších CV jsem měl přepnuto správně. Mohu se, prosím, zeptat, kde se stala chyba? Jak dekodér nastavit, abych docílil funkce volnoběhu na F5 a plného výkonu na F6 současně? Pátral jsem na internetu po nějakém návodu či tady v diskuzi, ale marně. Jsem již bezradný... Ještě doplním, že jde o dekodér Zimo MX658N18. Za případnou pomoc děkuji :!:

Jinak přidám pár fotek z mé úpravy rákosnice do podoby přibližující model její skutečné předloze... :wink:
IMG-20220411-WA0022.jpg

IMG-20220411-WA0024.jpg
https://www.facebook.com/zubackanovahut
S*x je zábava chudých. My bohatí máme modelovou železnici :D
Uživatelský avatar
Sedli-CB
 
Příspěvky: 166
Registrován: ned 01 kvě, 2011 8:19 am
Bydliště: České Budějovice

Re: Motorová lokomotiva T466.2/742 v TT od Tillig

Příspěvekod horak » sob 23 dub, 2022 10:12 pm

Sedli-CB píše:... Za případnou pomoc děkuji :!:


Tu máš návod...
viewtopic.php?f=6&t=13002&start=90#p298084

Ale vidím, že čísla CV a hodnoty sú OK, tak jediný prúser bude tá čierna kocka vs. MultiMaus. Ale bolo tu už spomínané, že firmware MultiMaus musí byť aspoň V1.04, a potom vieš programovať (zapisovať) vysoké CV až do 1024. Teda nemusíš riešit to "pseudoprogramovanie".

S čiernou kockou ROCO čítanie s MultiMausom NEJDE!!!
MultiMaus s inou centrálou vie čítať aj zapisovať.

Prever si firmware MM...

Podla mňa si niečo domrvil pri tom pseudoprogramovaní, preto ti idú kadejaké iné funkcie.
Obsah príspevku je bez môjho súhlasu iba na NEKOMERČNÝ účel. Zásah do SW/HW je Vaše vlastné riziko!
horak
 
Příspěvky: 681
Registrován: pát 17 srp, 2012 5:46 am
Bydliště: Bratislava

Re: Motorová lokomotiva T466.2/742 v TT od Tillig

Příspěvekod Radek Strnad » ned 24 dub, 2022 6:19 am

Zkus lokomotivu u nějakého kolegy, který má něco vyššího, než je kostka Roco a bude číst CV. Pokud bude vše fungovat správně, tak budeš mít jistotu, kde je chyba.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1187
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Motorová lokomotiva T466.2/742 v TT od Tillig

Příspěvekod Sedli-CB » ned 24 dub, 2022 6:37 am

horak píše:Prever si firmware MM...

Mám verzi 1.02, tak možná bude zakopanej pes v tom... Právě mě zarazilo, že CV266 naprogramovat šlo a CV349 a vyšší nikoliv. Jinak díky za návod, jen o CV398 jsem nevěděl a neprogramoval jej. Teď to ale už znovu zkoušet nebudu, viz níže.


Radek Strnad píše:Zkus lokomotivu u nějakého kolegy, který má něco vyššího, než je kostka Roco a bude číst CV. Pokud bude vše fungovat správně, tak budeš mít jistotu, kde je chyba.

To mě po přečtení dvou reakcí na můj dotaz napadlo také a již to řeším. Já v podstatě nijak moc programovat nepotřebuji a na běžný provoz na kolejišti s lokálkou na D3 a pár analogově ovládanými výhybkami mi tohle stačí. A až tenhle problém vyřeším, myslím, že hooodně dlouho se zase nějakým hlubším programováním zabývat nebudu :wink:


Pánové, oběma díky za rady :!:
https://www.facebook.com/zubackanovahut
S*x je zábava chudých. My bohatí máme modelovou železnici :D
Uživatelský avatar
Sedli-CB
 
Příspěvky: 166
Registrován: ned 01 kvě, 2011 8:19 am
Bydliště: České Budějovice

Předchozí

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků