pojezd M152

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: pojezd M152

Příspěvekod TTmili » stř 09 říj, 2019 3:56 pm

Mě by teda spíš zajímalo jestli půjde i objednat stavebnici, podobně jako to šlo i u Erbema. A stejně tak pojezd třeba na M262, ten by byl celkem v současné situaci kdy na M152 je pojezd ALS a bude i tovární, o poznání cenější.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: pojezd M152

Příspěvekod uherjara » čtv 10 říj, 2019 6:43 am

Ceny jsem zatím nechal obdobné cenám pana Erbena a časem uvidím, jak bude výroba časově náročná, více info na emailu: info@picoloco.cz.

Na stavebnici se můžeme domluvit, přednostně bych chtěl dodávat sestavené pojezdy. Sice sestavení není komplikované a většina lidí ho zvládne, ale když se vyskytne problém, hůře se to komunikuje a hledá příčina problému.
Postupně bych chtěl projít všechny pojezdy, co pan Erben dělal, ale je to trochu komplikované, protože podklady jsou jenom soubory pro CNC frézku (často v několika variantách). Navíc měl pan Erben k dispozici soustruh a používal různé průměry šneků pro každý pojezd - já to musím upravit na šneky běžně prodávané, protože zadání výroby speciálních šneků je drahé.
uherjara
 
Příspěvky: 26
Registrován: čtv 29 dub, 2010 5:50 am

Re: pojezd M152

Příspěvekod Pavel Čáp » pát 11 říj, 2019 12:38 pm

Skvělá zpráva i pro nás, kdož si rádi koupíme i Kuehna. Orchestrionů není nikdy dost a doma mám jednu skříň dokončenou a další dvě rozpracované, škada je nedokončit. Jen mi to leží v šuplíku několik let a čekám právě na tuto zprávu. Protože jeden motorák s pojezdem PicoLoco mám a poté, co jsem měl možnost jej porovnat s jinými pojezdy, mi přišlo, že cokoli jiného je ve srovnání s ním jen chudý příbuzný. Ten pojezd považuji ve svém oboru za naprostou špičku.
Pavel Čáp
 
Příspěvky: 111
Registrován: stř 02 úno, 2011 4:19 am

Re: pojezd M152

Příspěvekod Pavel Čáp » čtv 19 pro, 2019 11:20 pm

Dnes mi dorazila zásilka od p. Uhera, pojezd pro M 152.0 a na zakázku provedené osvětlení do bezmotorové makety téhož. Pojezd odpovídá provedení, jak jej dělal p. Erben se dvěma motorky nastojato v nástupním prostoru, takže není rušen průhled interiérem. Po prvních zkušebních jízdách vyjadřuji s pojezdem spokojenost.
Pavel Čáp
 
Příspěvky: 111
Registrován: stř 02 úno, 2011 4:19 am

Re: pojezd M152

Příspěvekod Adam96 » ned 10 kvě, 2020 2:06 pm

Ahoj, řešil nekdo u pojezdu picoloco powerpack, tedy kondík pro překonání výpadků proudu? Pojezd jezdí hezky, ale dík pevně uloženým nápravám stačí sebemenší nerovnost a motorák zastavuje a to mám kolejivo položené pečlivě. Měl by někdo inspiraci nebo postup jak to vyřešit?
TT, DCC, ep. IV/současnost. Brejlovec je nejhezčí lokomotiva !
Uživatelský avatar
Adam96
 
Příspěvky: 489
Registrován: sob 30 čer, 2012 8:04 pm

Re: pojezd M152

Příspěvekod Radek Strnad » ned 10 kvě, 2020 2:47 pm

Ten pojezd měl chvíli můj syn na svém kolejišti a byl rád, že se ho zbavil. V analogu je špičkový, ale v digitálu už to nebylo ono. Jak píše Adam - sebemenší nerovnost nebo nečistota a je konec. Bohužel je tam pro digitál další mínus, a to jsou dva motory. Aby takovou zátěž byl schopen překonat nějaký power pack, musel by mít kapacitu tak 4.000uF, což znamená 2 buřty po 2.000uF nebo 4 menší po 1.000uF. Tzn. že to zabere průhled interiérem. Sestavit pack z tantalů, kde největší sehnatelná kapacita při 16V je 220uF, znamená nějakých 18ks a tedy dost peněz. A kam to dát??? Pod střechu nebo z nich udělat spodky sedaček a vše to pospojovat..... :roll: ????? Menší dekodéry by s takovou kapacitou mohly mít problém. Dokážu nacpat pack skoro do všeho, co se po kolejišti hýbe, ale v tomto případě jsem to vzdal.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1187
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: pojezd M152

Příspěvekod TTmili » ned 10 kvě, 2020 3:13 pm

Já jsem si s tím celkem poradil právě pomocí tantalových kondenzátorů naštosovaných v představcích mezi motorem a skříní, možná ještě někde najdu fotku. Celkem to vyšlo na víc ja 1200uF, a naprosto to stačí i na zvukový dekodér.
https://www.rajce.net/a13657239
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: pojezd M152

Příspěvekod Adam96 » pon 11 kvě, 2020 10:12 am

takže nic, co by se vešlo na spodek mezi bedny vedle dekodéru a stačilo to pro nezvukový pojezd? no to potěš koště... Řešení to elektricky spojit s vozem 010, který též sbírá proud, bohužel použít nemohu, kolejiště vyžaduje mít možnost pohodlně objet na obou koncích a zrovna tento model chci provozovat jako solo motor.
TT, DCC, ep. IV/současnost. Brejlovec je nejhezčí lokomotiva !
Uživatelský avatar
Adam96
 
Příspěvky: 489
Registrován: sob 30 čer, 2012 8:04 pm

Re: pojezd M152

Příspěvekod TTmili » pon 11 kvě, 2020 12:22 pm

Ty tantaly se vejdou i mezi bedny, sám tam mám zvukový dekodér a reprák, takže při použití nějakého nanodekodéru se pod podlahu může ve dvou patrech vejít slušná zásobička. I takhle to ale po zajetí bezproblémů stačí i na sólo motor se zapnutým zvukem, a to jsem měl původně kolejiště extra oraniště. Rád bych i vložil fotku přímo, ale nějak nemůžu přijít na to jak tak obrázek otevřít jako přímý odkaz, tak alespoň takhle.
https://www.rajce.net/f735735832
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: pojezd M152

Příspěvekod Sandy » pon 11 kvě, 2020 9:28 pm

TTmili píše:......
Rád bych i vložil fotku přímo, ale nějak nemůžu přijít na to jak tak obrázek otevřít jako přímý odkaz, tak alespoň takhle.
https://www.rajce.net/f735735832

Jsem rád, že v tom nejedu sám: :roll:
http://diskuze.modely.biz/viewtopic.php?f=42&t=11527&start=15

......
Na popichování, to jsi nezapoměl :lol: :wink: .
Tak ještě jednou dědo, postup si napiš na lísteček a přilep na viditelném místě.
Při psání příspěvku se ti otevírá okno na psaní textu. To znáš.
Dole vlevo máš dva odkazy - Možnosti a Příloha
klikneš na Příloha
otevře se ti Příloha a vidíš
Název souboru: okénko Vybrat soubor - Soubor nevybrán - Přiložit soubor
klikneš na okénko Vybrat soubor
otevře se tvoje složka s výběrem co máš ve svém PC
vybereš si svoje foto nejlépe .jpg (pozor na velikost :!: )
klikneš (dvojklik) na obrázek
vedle okénka Vybrat soubor se ti změní text Soubor nevybrán na text název přílohy - foto- plánek
klik na náhled
uvidíš svoje žvatlání, s náhledem obrázku
(jestli jsi neupravil velikost přílohy bude ti řvát, že je veliká a ukáže ti maximální velikost přílohy, kterou můžeš vložit)
Klikneš na okénko Odeslat
Hotovo, právě si stvořil dědo příspěvek s obrázkem :mrgreen:
.....
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: pojezd M152

Příspěvekod TTmili » úte 12 kvě, 2020 9:08 am

Nahrát fotku z počítače je samozřejmě možnost, ale pokud už obrázek visí jinde, proč zbytečně zatěžovat fórum. Navíc přinejmenším dřív obrázky nahrané jen na fórum po čase mizely, proto jsem se naučil vkládat obrázky jen prostřednictvím přímého přístupu na jiný server (hlavně rajče), jenže to se tak ještě dalo otevřít přímo obrázek a zkopírovat přímo adresu. To už asi ale nejde, nebo jsem nepřišel na způsob.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: pojezd M152

Příspěvekod prcek » úte 12 kvě, 2020 10:07 am

TTmili píše:Nahrát fotku z počítače je samozřejmě možnost, ale pokud už obrázek visí jinde, proč zbytečně zatěžovat fórum. Navíc přinejmenším dřív obrázky nahrané jen na fórum po čase mizely, proto jsem se naučil vkládat obrázky jen prostřednictvím přímého přístupu na jiný server (hlavně rajče), jenže to se tak ještě dalo otevřít přímo obrázek a zkopírovat přímo adresu. To už asi ale nejde, nebo jsem nepřišel na způsob.


Takhle?
Obrázek
Udelator je tady: http://www.modulybrno.cz/rajce (Dekujte "D")
--
Všechno je snadné, než to zkusíš sám.
prcek
 
Příspěvky: 507
Registrován: ned 05 dub, 2009 11:36 am
Bydliště: kousek jižně od Brna

Re: pojezd M152

Příspěvekod TTmili » úte 12 kvě, 2020 5:01 pm

O to jak to vepsat sem, do DF ani tolik nejde, to umím, a vždy jsem to tak dělal, ale nějak nedokážu z rajčete vynlátit ten přímý odkaz, alespoň ne na mobilu.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: pojezd M152

Příspěvekod prcek » úte 12 kvě, 2020 7:35 pm

TTmili píše:O to jak to vepsat sem, do DF ani tolik nejde, to umím, a vždy jsem to tak dělal, ale nějak nedokážu z rajčete vynlátit ten přímý odkaz, alespoň ne na mobilu.


Na mobilu neporadim, zkusenosti nemaje, ale v prohlizeci (firefox) se to dela tak, ze se otevre na rajceti fotka, nekde uprostred se na ni klikne pravym mysitkem, vybere se moznost "Copy image location" a je to. Uprostred se na ni klika proto, ze kraje jsou prekryte nejakym pruhlednym elementem, ktery slouzi jako odkaz na predchozi/dalsi fotku v albu.
--
Všechno je snadné, než to zkusíš sám.
prcek
 
Příspěvky: 507
Registrován: ned 05 dub, 2009 11:36 am
Bydliště: kousek jižně od Brna

Re: pojezd M152

Příspěvekod RSC » ned 17 kvě, 2020 11:48 am

... trošku jsem znejistěl z této diskuze k pojezdu picoloco. Zkoušel jsem jej tehdy jen v analogu a tak si říkám, bude digital problém, jejda co s tím, jdu se na to mrknout... Když již se pomalu blíží Kuehn, má smysl M152 dodělávat?
Tak uvidíme, co u mne, budu zklamaný? Všichni mají dobře položené koleje, hmm.., tomu nevěřím, zejména těm, co je šroubují, to nikdy rovné v TT není, určitě mají vyhybky s dělenými jazyky, mnohé průšvih...
Budu upravovat já pojezd, to asi ne, aby se jeden motor s převodovkou a nápravou náklápěl nebo to dám pryč? V současnosti blbost si s tím takto hrát...
Není to u mne třeba, mám volbu zda si tohle vzhledem ke Kuehn budoucímu modelu chci ponechat. Jede mi tento pojezd naprosto v klidu, dokonce i po dosud nezapojených srdcovkách štíhlých vyhýbek, to tedy znamená na jednu nápravu. Jedinné, co jsem pro jistotu udělal, přidal jsem ze spodu trochu olova (místo tam je), což není na škodu. Jedinnou otázku, kterou já časem mám je, zda nebude lepší časem mít sběr proudu z boku kol, než to co tam je teď. A kdyby pojezd měl maximální rychlost pomalejší, bylo by to super.
Takže jste mne hecli, abych model vytáhl a dodělal :wink: , nejvíce práce jsem tedy měl s tím, aby LPH kastle šla dobře nasadit a hezky pasovala na tento pojezd a teď přijde na řadu zastínění světel.
Takže nemám problém si výsledný model ponechat, nebude mne urážet a to ani jízdně. Tehdy jsem s modelem přestal pokračovat k cíli, neměl jsem ještě Airbrush výbavičku a pak na něj pozapomněl...
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 520
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků