pojezd M152

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: pojezd M152

Příspěvekod Jan+Bjoern » pon 18 kvě, 2020 3:22 pm

RSC píše:Není to u mne třeba, mám volbu zda si tohle vzhledem ke Kuehn budoucímu modelu chci ponechat. Jede mi tento pojezd naprosto v klidu, dokonce i po dosud nezapojených srdcovkách štíhlých vyhýbek, to tedy znamená na jednu nápravu.


Tohle se mi nejak nezda. Stihle vyhybky vyrabi jen TT Filigran a to jeste jenom na zakazku.
Jan+Bjoern
 
Příspěvky: 134
Registrován: stř 22 led, 2020 6:09 pm

Re: pojezd M152

Příspěvekod Ferys » pon 18 kvě, 2020 7:16 pm

No, tady v modelovém světě, který je celý o kompromisech, lze za štíhlou výhybku určitě považovat Kühn 10°, a také Tilligovu EW3 12°, řekl bych. Kdo si může tyto výhybky na svém kolejišti dovolit, má docela štěstí.
TT Ep. III/IV, DCC TC
Ferys
 
Příspěvky: 293
Registrován: pon 01 říj, 2012 11:02 am

Re: pojezd M152

Příspěvekod RSC » pon 18 kvě, 2020 8:43 pm

Ferys píše:No, tady v modelovém světě, který je celý o kompromisech, lze za štíhlou výhybku určitě považovat Kühn 10°, a také Tilligovu EW3 12°, řekl bych. Kdo si může tyto výhybky na svém kolejišti dovolit, má docela štěstí.

Ano, přesně, v tomto světě je to běžné pojmenování. Byly myšleny EW3. I konkurenční kuehn se u mne najde. Nebylo třeba nadbytečné poznámky o štíhlých vyhybkách a skutečnosti, moduly skutečně nemám. Tyhle štíhlé mi vyhovují, tělocvičnu k jiným řešením bohužel nemám. :wink:
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 520
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Re: pojezd M152

Příspěvekod Jan+Bjoern » pon 18 kvě, 2020 10:54 pm

RSC píše:
Ferys píše:No, tady v modelovém světě, který je celý o kompromisech, lze za štíhlou výhybku určitě považovat Kühn 10°, a také Tilligovu EW3 12°, řekl bych. Kdo si může tyto výhybky na svém kolejišti dovolit, má docela štěstí.

Ano, přesně, v tomto světě je to běžné pojmenování. Byly myšleny EW3. I konkurenční kuehn se u mne najde. Nebylo třeba nadbytečné poznámky o štíhlých vyhybkách a skutečnosti, moduly skutečně nemám. Tyhle štíhlé mi vyhovují, tělocvičnu k jiným řešením bohužel nemám. :wink:


Vyhybka od Kuehna 10° je obycejna 1:6. Pokud pristoupime na kompromisy obvykle v TT u koleji (zkraceni o 1/3), tak bude predstavovat vyhybku 1:9. To neni stihla vyhybka. To je prakticky nejkratsi vyhybka, se kterou se muzete bezne setkat. Kratsi vyhybky sice existuji, ale jsou spise vzacnosti.
Tilligovy vyhybky nemaji zadne skutecne predlohy a zadna z nich se ani neblizi geometrii stihle vyhybky.
Ja vam neberu vase prostorove reseni. Jen poukazuji na to, ze ty vyhybky nazyvate necim, cim nejsou. Ja sam zadne (skutecne) stihle vyhybky nemam a ani je nepovazuji za vhodne pro moje pouziti. Kuehnova 1:9 (10°) mi jako zaklad staci. Mozna udelam nekde kousek jako "retro" s kolejivem z 50. let. I tehdy se delaly vyhybky 1:9.
Jan+Bjoern
 
Příspěvky: 134
Registrován: stř 22 led, 2020 6:09 pm

Předchozí

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot], jirmicz, Myšpulín a 17 návštevníků

cron