Rosnička po sté...

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Rosnička po sté...

Příspěvekod T 478 3022 » pon 31 črc, 2017 4:43 pm

MiG píše:
Možná na tom skutečně něco je.

Ano je to pravda,ovšem vozy se zase oproti Tilligu trochu hůře rozvěšují....
Nicméně Hankovu otázku jsem pochopil,že se ptá jaký tip spřáhla tam dát,ne jakého výrobce.....
T 478 3022
 
Příspěvky: 162
Registrován: sob 10 lis, 2012 5:07 pm

Re: Rosnička po sté...

Příspěvekod MiG » pon 31 črc, 2017 5:12 pm

V tom případě to zobecním a doplním.
Všechna spřáhla do šachty NEM358.
Takže i Roco http://ttmodelar.eu/index.php?route=product/product&path=219_224&product_id=11217 a nebo třmenové Tillig http://ttmodelar.eu/index.php?route=product/product&path=219_224&product_id=2091.
I jiná, pevná, magnetická...
:-)
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Re: Rosnička po sté...

Příspěvekod TTmili » pon 31 črc, 2017 5:44 pm

Osobně mám Rosničku upravenou zcela jinak, bez dokupovaných dílů a podobně. Jediné co u ní chybí je středová aretace spřahla. Vpodstatě stačí nej ubrousit kousek spřahla za nožičkami kde dosedá k tomu krytu, a vybrousit v pluhu větší díru, spřahlo se pak může natáčet (stačí kousek, je to krátká mašina) a nemusí se nic řezat, lepit a bastlit. A pokud bys nebyl s výsledkem spokojen, šachta Peho se dá dodělat vždycky.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Rosnička po sté...

Příspěvekod peter_vy » pon 31 črc, 2017 6:45 pm

Tiež sa prihováram za jednoduchú úpravu: viewtopic.php?f=16&t=489&start=15 .
TT analog, ČSD ep. III.-IV.
peter_vy
 
Příspěvky: 280
Registrován: pon 08 srp, 2011 3:50 pm
Bydliště: Bratislava

Re: Rosnička po sté...

Příspěvekod hank » pon 31 črc, 2017 7:42 pm

Děkuji všem za rady a odkazy.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Rosnička po sté...

Příspěvekod Radek Strnad » čtv 14 led, 2021 12:14 pm

Rád bych se zeptal znalců této řady na některé detaily na Rosničkách. Zajímá mě, od kterého čísla/série/výrobce měly vzadu žaluzie, namísto síta???? Vím, že nižší čísla mají síto. Ta na Kladně má také síto a je to 019.Také by mě zajímal ten malý deklík vpředu mezi boudou a dvěma velkými dekly. To měly všechny nebo až od nějakého čísla?????? Třeba u té 019 na fotkách, co jsem viděl ho nějak nemůžu rozlišit. U některých vidím na čele "drátěnou" plošinku pro výstup na kapotu, u některých to není. Třeba 001 má namísto klasických madel/šprušlí pro výlez na kapotu takové jakoby chyty. Tak to vidím i na veletržní verzi(nevím číslo). Tato varianta byla do kterého čísla???? Na střeše/stropě vidím někde sklopný větrač/e. Byly vždy dva nebo někde jeden???? Také jsem si všiml, že některé (viděl jsem pouze vyšší čísla)mají jinak prolisované čelo. Je v tom nějaké pravidlo???? Bohužel Prototypy mi nefungují a chytrou knihu o této řadě zrovna nemám. Tak budu vděčen, pokud se najde dobrý člověk a zkusí mě dovzdělat. :roll: .
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1186
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Rosnička po sté...

Příspěvekod Petr Barchánek » čtv 14 led, 2021 3:53 pm

Síta bloku chlazení vody měly jen mašiny vyrobené v ČKD Praha Libeň (a to ještě ne úplně všechny - T334.038-045 už měly žaluzie).
Žaluzie bloku chlazení vody byly na mašinách ze SMZ Dubnica nad Váhom, TSM Martin a Tatry Smíchova.

Malý deklík před boudou je pravděpodobně kryt sání, to měly mašiny ze Slovenska a snad i některé z Tatrovky, ale 19tka z ČKD ne.

Přehled která mašina byla vyrobená kde je např. tady:
http://kpzs.logout.cz/t334/vyroba/vyroba.html

Pozor na to, že při opravách dostávaly mašiny díly kapot jiných strojů, takže klidně se mohlo stát, že mašina z ČKD dosala jednu kapotu z mašiny ze Slovenska nebo z Tatry a naopak.

Ohledně dalších detailů Vám doporučuju návštěvu ve Výtopně Zlíchov v Praze, kde si můžete prohlédnout a porovnat tři základní typy: T334.0525 z ČKD Libeň T334.0647 z Tatry Smíchov a T334.0944 z TSM Martin. Zeukeho/BTTB/Tilligovo provední Rosničky odpovídá mašinám z Libně.
Petr Barchánek
 
Příspěvky: 260
Registrován: úte 11 črc, 2017 3:54 pm
Bydliště: Zubrnice

Re: Rosnička po sté...

Příspěvekod Radek Strnad » čtv 14 led, 2021 8:12 pm

OK, díky za info. Chci si osadit na svoje Rosni lepty, tak abych dal správnému číslu správné detaily.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1186
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Předchozí

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků