Rosnička po sté...

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Rosnička po sté...

Příspěvekod Kajinek11 » pon 27 úno, 2017 5:33 pm

Krása, ale shoro ta patina není na té tmavé barvě znát.. Ty obtisky jsi sehnal kde?
Naposledy upravil Kajinek11 dne čtv 09 bře, 2017 5:52 pm, celkově upraveno 1
TT segmenty, DCC - DR5000 + 2x MM, IV. epocha.
Kajinek11
 
Příspěvky: 609
Registrován: stř 07 pro, 2011 11:12 pm
Bydliště: Rumburk

Re: Rosnička po sté...

Příspěvekod Jiřik » pon 27 úno, 2017 6:45 pm

Dík. Obtisky jsou od Hekttora. Moc velké zašpinění neplánuji, protože na vojně se leštilo a pucovalo do zblbnutí... :D
Jiřik.
http://jirik581.rajce.idnes.cz/
TT jako koníček pro zábavu...
Jiřik
 
Příspěvky: 255
Registrován: ned 26 srp, 2012 7:05 pm
Bydliště: kousek od Hořic

Re: Rosnička po sté...

Příspěvekod Fox » čtv 02 bře, 2017 11:19 am

Radek Strnad píše:.... S malým Lenz Gold mini s kompletním packem(odpor, dioda, tlumivka, kondenzátor elektrolyt průměr 10mm, výška 15mm,1000mikroF, tři vývody)ta moje jezdí takto: https://www.youtube.com/watch?v=_4XlZFFp2pw

Fascinující... přiznám se, že jsem o této úpravě napájení neměl zatím ani potuchy. A to by stačilo si pořádně přečíst manuál k dekodérům ZIMO :D . Radku, jen pro jistotu: jedná se o jedinou úpravu oproti továrnímu stavu, nebo byl upraven i sběr proudu, nebo pojezd? Díky.
TT, DR5000, Z21, iTrain...
Uživatelský avatar
Fox
 
Příspěvky: 1297
Registrován: stř 02 bře, 2016 12:50 pm
Bydliště: kousek od Prahy

Re: Rosnička po sté...

Příspěvekod Radek Strnad » čtv 02 bře, 2017 8:31 pm

Je to jediná úprava. Se sběrem proudu jsem nic nedělal, jen jsem vyměnil středové dvojkolí a namísto továrního s obručí dal celokovové z vagónu. Stačí uříznout hroty. Aby se pack vešel, je potřeba vydlabat střed zátěže, ale to je hrubá práce, kterou zvládne každý. Zátěž se pak doplní vysocháním drobných závažíček z čistého olova a jejich nacpáním, kam to jen jde.Všechno je podrobně popsáno u mně na rajčeti.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1186
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Rosnička po sté...

Příspěvekod Fox » pát 03 bře, 2017 10:23 am

Díky. Až si najdu trochu času, pustím se do toho.
TT, DR5000, Z21, iTrain...
Uživatelský avatar
Fox
 
Příspěvky: 1297
Registrován: stř 02 bře, 2016 12:50 pm
Bydliště: kousek od Prahy

Re: Rosnička po sté...

Příspěvekod Jiřik » pon 13 bře, 2017 3:06 pm

Ahoj,
Sestavil jsem pojezd a nacpal do něj olovo na dovážení. Při sestavování jsem zjistil, že se tam kvůli spřáhlům nevejdou kuple, takže ven oříznout a znova nalepit. :roll:
Teď budu brousit závaží, abych tam nacpal dekodér s osvětlením.
Kastle nasazena jen zkušebně, zbývá osadit síto ventilátoru, zalakovat, zasklít a dodělat nedodělky... :D
P3130128.JPG

P3130130.JPG

P3130132.JPG

Pokračování příště.
Jiřik
http://jirik581.rajce.idnes.cz/
TT jako koníček pro zábavu...
Jiřik
 
Příspěvky: 255
Registrován: ned 26 srp, 2012 7:05 pm
Bydliště: kousek od Hořic

Re: Rosnička po sté...

Příspěvekod homer69 » pon 13 bře, 2017 7:40 pm

Zdravím pánové,
mám na zdejší osazenstvo prosbu s pomocí digitalizace rosničky. Možná se Vám budou zdát mé dotazy hloupé, je to proto že se snažím tak nějak začít s digitálem a pochopit ho. Nikde jsem nenašel odpověď, je možné že se to už někde řešilo. Koupil jsem T334 od Tilligu, jedná se o to novější provedení, ale ne to úplně poslední. Ta moje nemá rozhraní, dá se dokoupit dekodér s drátky ale bez osvětlení. Zde jsou fotky toho typu T334 co mám i s návodem na úpravu: http://www.vlacky.com/dcc/digitalizace/tillig_t334/ Bohužel nemá osvětlení, já ho asi nejsem schopen dodělat. Rád bych do té své použil dekodér od firmy PeLI: http://digitalnevlaciky.16mb.com/sk/lok ... t334a.html Nemám v lokomotivě potřebné rozhraní. Dá se dodatečně dodělat? Pokud ano, jaké by bylo vhodné?
Děkuji za případné rady a tipy.

Moc se mi líbí Tvoje úprava, na to bych neměl! Smekám.

Martin
homer69
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon 19 říj, 2015 5:04 pm

Re: Rosnička po sté...

Příspěvekod Radek Strnad » pon 13 bře, 2017 8:25 pm

A pročetl sis zdejší diskuze v tématech o rosničkách???? Co třeba dekodér od Pe-Li????? Samozřejmě můžeš použít dekodér s drátky a osvětlení si vyrobit sám, ale ten od Pe-Li je myslím pro začátečníka velmi dobrý a měl by pasovat i na tu tvojí. Bude asi potřeba odbrousit část závaží, ale to je hrubá práce, kterou zmákne kdokoliv.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1186
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Rosnička po sté...

Příspěvekod homer69 » pon 13 bře, 2017 8:28 pm

No právě bych chtěl použít ten od PeLi, jen nemám tu "zásuvku" do které se dopojuje. V tom je právě ten problém.

Martin
homer69
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon 19 říj, 2015 5:04 pm

Re: Rosnička po sté...

Příspěvekod Radek Strnad » úte 14 bře, 2017 10:04 am

Ale vždyť tu "zásuvku", tedy patici/rozhraní 6-pin nepotřebuješ, pokud to napojíš přímo z drátkového dekodéru. Ale patice by se mohla vejít na stranu motoru, kde jsou uhlíky. Je tam delší představek. Ubrousit vršek závaží a odizolovat uhlíky, aby se něco nepropojilo.Doma dekodér od Pe-Li nemám, ale zkoušel jsem dát na delší představek patici + dekodér Lenz Silver mini a to se vejde. Při troše snahy(zkrácení pinů dekodéru) by se to vešlo i na kratší stranu. Takže si tam můžeš patici nainstalovat. Podle návodu jakéhokoliv lokomotivního dekodéru. Černý/červený od sběrných kartáčků, šedý/oranžový k motoru a bílý/žlutý světla(tyto ale u neosvětlených rosniček zapojeny do patice od výrobce nejsou, takže tam má asi Pe-Li svoje zapojení).
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1186
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Rosnička po sté...

Příspěvekod homer69 » úte 14 bře, 2017 10:09 am

Díky Radku za radu, moc mi to pomohlo. Zkusím se do toho pustit. Díky moc.

Martin
homer69
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon 19 říj, 2015 5:04 pm

Re: Rosnička po sté...

Příspěvekod Radek Strnad » úte 14 bře, 2017 3:00 pm

Není zač. Nezapomeň si odpájet spojení motoru a sběrných kartáčů, než zapojíš dekodér. Když dělám úpravy malých mašin kvůli digitalizaci a osvětlení, vyrobím si vždy hrubou atrapu dekodéru nebo plošného spoje(z kousku nějakého plastu) a zkouším to s atrapou, abych něco zbytečně, při několikerém nandavání-vyndavání nezničil. Bacha na zámky kastle - musí jít vše lehce, abys některý neulomil.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1186
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Rosnička po sté...

Příspěvekod Aleson » čtv 16 bře, 2017 4:49 pm

Hezká práce Jiříku. Akorát ty tabulky s číslem vypadají trochu divně. Já si nechávám tisknout v H0 "smaltované" bílo-červené tabulky u pana Banka, který je moc ochotný.Pravda, nevím jestli pro TT je ještě dostačující rozlišení tiskárny.
Aleson
Aleson
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 24 čer, 2011 9:33 pm

Re: Rosnička po sté...

Příspěvekod karhu » sob 18 bře, 2017 6:59 pm

Ahoj kolegové,jsem v DCC začátečník a ted jsem pořídil rosničku T 334 od Tillig ( model 04617 )s dekoderem ( nevím co je to za dekoder,byl v rosničce ),ovšem jízda je naprostá katastrofa,poskakuje hůř než starý model BTTB,chvilku jede,chvilku se rozjíždí a zastavuje. Mohu někoho poprosit o radu,případně jestli by někdo byl ochoten samozřejmě že za úplatu trochu rosničku poladit. Sám si na to zatím moc netroufám. Děkuji moc za pomoc.
TT,panel 200x80,DCC,TCS,
karhu
 
Příspěvky: 45
Registrován: stř 02 bře, 2016 8:42 pm
Bydliště: Praha - západ

Re: Rosnička po sté...

Příspěvekod zderem » sob 18 bře, 2017 9:04 pm

Vítej ve světě Tillig:-) Taky jsem si před časem pořídil rosničku. A chovala se v digitálu přesně tak, jak popisuješ. Začal jsem procházet net a pochytil jsem několik zajímavých informací, které se budu snažit shrnout. Lokomotiva musí mít perfektně čistá kola a sběrače. Tzn. bez navzlínané vazelíny z mnohdy přemazaných převodů z výroby. Dále se musí zvýšit adhezní hmotnost doplněním olověných závaží všude tam, kam to jen jde. Např. do dutin rámu. Pan Bártek, který prodává všemožné doplňky na pražské burze, nabízí přesné kopie závaží na rosničku odlité z olova. Takže jsou těžší, než orig. závaží od Tilligu. Jejich výměnou se hmotnost opět o něco zvýší. Instalace Power packu na dekodér Kuehn N45, který se skládá z elektrolytického kondenzátoru 1000uF/16V, diody a odporu je taktéž žádoucí. Inspiraci můžeš najít na rajčeti Radka Strnada (http://kyklop68.rajce.idnes.cz/T334/), kde je celý postup nafocený. V tomto případě je použit dekodér Lenz gold, kde je ještě zapotřebí navíc tlumivka. Ještě je dobré, když se upraví sběrače produ tak, aby na kola nedoléhaly z boku, ale z hora na okolky.
Když se toto vše na model aplikuje, rosnička začne konečně pěkně jezdit :-)
zderem
 
Příspěvky: 97
Registrován: pát 27 led, 2012 3:03 pm

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron