Ozvučení motorového vozu M140.3 Kres

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Ozvučení motorového vozu M140.3 Kres

Příspěvekod Radek Strnad » sob 03 pro, 2016 6:02 pm

Po nějakém čase jsem si místo tlachání na DF zase trochu zabastlil. Tentokrát jsem zabudoval zvukový dekodér do analogové Manky M140.3. Použil jsem model DB, který bývá za vcelku slušný peníz okolo 125,-€ v několika verzích občas ke koupi ve Spielmaxu. Je to docela hoňka s místem, neboť dekodér ZimoMX648 se vejde s minimem vůle pod střechu. Snad příští týden dám k dispozici čumilům :lol: video. Zatím jen průběh bastlení na http://kyklop68.rajce.idnes.cz/M140.3
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1187
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Ozvučení motorového vozu M140.3 Kres

Příspěvekod MkTT » sob 03 pro, 2016 6:53 pm

Moc hezká práce. Obtisky jsou vlastní výroby nebo od nějakého malovýrobce?
MkTT
 
Příspěvky: 567
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: Ozvučení motorového vozu M140.3 Kres

Příspěvekod Radek Strnad » sob 03 pro, 2016 8:44 pm

Obtisky jsou co dům dal. K mání jsou od Parostroje, ale nesmyslně žluté, což jsem nechtěl. Z toho jsem použil jen hvězdu a tabulku.Použil jsem od Jirana sadu pro trofejní stroje, kde jsou všemožná depa a dráhy, pětikoruna, brzdy, posunujte opatrně,atd, které lze použít. Vlastně jediné důležité co nemám bílé, je řadové označení na čela. Malé popisky jsou stejně čitelné jen pod lupou a vůz bude na ježdění na kolejišti, tak mě to zase tak moc netrápí.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1187
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Ozvučení motorového vozu M140.3 Kres

Příspěvekod j p » sob 03 pro, 2016 8:56 pm

Radek Strnad píše:Obtisky jsou co dům dal. K mání jsou od Parostroje, ale nesmyslně žluté, což jsem nechtěl. Z toho jsem použil jen hvězdu a tabulku.Použil jsem od Jirana sadu pro trofejní stroje, kde jsou všemožná depa a dráhy, pětikoruna, brzdy, posunujte opatrně,atd, které lze použít. Vlastně jediné důležité co nemám bílé, je řadové označení na čela. Malé popisky jsou stejně čitelné jen pod lupou a vůz bude na ježdění na kolejišti, tak mě to zase tak moc netrápí.


To neni petikoruna, ale petiletka.
:lol:
Velikost TT: 1. Pennsylvania Railroad 1940-1960 2. CSD 1946-1993
j p
 
Příspěvky: 442
Registrován: čtv 30 pro, 2010 1:54 pm
Bydliště: Dansko

Re: Ozvučení motorového vozu M140.3 Kres

Příspěvekod Radek Strnad » ned 11 pro, 2016 2:24 pm

Tak video se zvukem je zde https://www.youtube.com/watch?v=mtpN4nJ4kb8 Samozřejmě to není zvuk motoráku, který ještě nemám nahraný, ale nějakého německého velkého dieselu. Pro názornou ukázku to ale stačí. Prostě nezastaví ani na 1. rychl. stupeň se zapnutým zvukem. A to je dvojosý motorák. Musel jsem mu sem tam nějaký stupeň přidat, abyste chlapci při videu neusnuli, než motor přejede zhlaví.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1187
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy


Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků