Autíčka na TT

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Příspěvekod Jarda H. » čtv 28 úno, 2008 4:19 pm

badliner píše:Mno tak jsem prohlížel tu Tatru znova sice je mastná,ale má to jiný základ- kvalitnější,než ta klasická TATRA..

Jinak planuju cestu do SEBNITZ tak někdy jaro, léto.....Takže případně bude možno něco přivézt....



Samozřejmě, přestavba tatrovky vychází z nemastného neslaného modelu Tatry "Made i DDR" :!: Kvalitní model z toho neuděláš, ale přece jenom po přestavbě to vypadá (podle mne) líp :lol: ! Taky to oživí kolejiště ne zrovna běžným modelem. Na druhou stranu, ne každý je ochoten věnovat tolik peněz na nákup tahače Tatra.


Only for badliner :
Pokud by si vyrazil do Sebnitz na jaře (či v létě), uvítal bych, kdybys byl té ochoty a nakoupil bys nějaký ten model autíček i pro mne :lol: :lol: = velký dík za neoficiální nabídku :!: Měl bych čas si zatím v klidu vybrat doma na netu. Pokud se dohodneme, poslal bych ti peníze na nákup včetně poštovného (na balíček od tebe ke mne, příp. předání na burze v Opletalce ?!) a taky nějaký ten bakšiš, spropitné, ... za ochotu :lol: :!:
Zkusím se ti tak do týdne ozvat, o co bych měl zájem. Jestli nebudeš proti, budu rád, když se dohodneme :!:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod badliner » čtv 28 úno, 2008 5:59 pm

Mno proc by ne...pokud toho nebude mnoho...lec termin je zatim spise neurcity....jaro,leto...aspon zatim muzes vybirat...je fakt,ze spousta veci nemaji...treba trambus popelare..... :D
badliner
 
Příspěvky: 238
Registrován: pon 30 říj, 2006 8:37 pm

Příspěvekod TTcko » ned 25 kvě, 2008 10:21 am

ja kupuji male Abrex stoji tak do 80-100 Kc coz je vyrazny rozdil.
http://katalog.abrex.cz/index.php?cPath=21_131_481
me velikost sedi
TTcko
 
Příspěvky: 69
Registrován: ned 25 kvě, 2008 10:15 am
Bydliště: PRAHA

Příspěvekod vlastimil vašíček » ned 25 kvě, 2008 10:43 am

no nevím jak může seděl autíčko velikost 1/72 k TT které má 1/120. ale to je asi můj názor
E103 001 moje životní láska

Digital by Roco & Lenz silver

r.v. 1979, bývalý výpravčí ČD
vlastimil vašíček
 
Příspěvky: 576
Registrován: úte 24 říj, 2006 8:57 pm

Příspěvekod TTcko » ned 25 kvě, 2008 11:09 am

Ono to asi neni uplne presny, jednou jsem to zkousel jakz takz to sedi, kvalita je vcelku dobre, ale jak pisete originalky jsou urcite lepsi, davam to jen jako napad kdyby nekdo nechtel utracet
TTcko
 
Příspěvky: 69
Registrován: ned 25 kvě, 2008 10:15 am
Bydliště: PRAHA

Příspěvekod vlastimil vašíček » ned 25 kvě, 2008 11:13 am

přesné to není hodně. rozdíl je asi jako mašina H0 vedle mašiny TT :shock:

teda jenom 33x rozdíl ve velikosti
E103 001 moje životní láska

Digital by Roco & Lenz silver

r.v. 1979, bývalý výpravčí ČD
vlastimil vašíček
 
Příspěvky: 576
Registrován: úte 24 říj, 2006 8:57 pm

Příspěvekod richard0404 » ned 25 kvě, 2008 7:15 pm

Ono je už auto 1:72 vedle modelu pro H0 .Tak trochu pěst na oko prostě to k sobě nejde i když 1:72 je celkem velký výběr věcí .
"H0-analog - V SBB" "Faller Car System" "Moduly sekce N"
Uživatelský avatar
richard0404
 
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27 led, 2008 9:57 pm
Bydliště: Praha 2

Příspěvekod nexus » pon 26 kvě, 2008 5:48 am

Souhlasím, 1:72 je velké i pro H0. Původně bylo na webu Abrexu prezentováno i měřítko 1:87, na můj dotaz bohužel odpověděli, že H0 nebudou vyrábět.
Uživatelský avatar
nexus
 
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 29 lis, 2007 9:16 am
Bydliště: Nový Bydžov

Příspěvekod TTcko » pon 26 kvě, 2008 6:47 am

Pockejte za chvili budu mit i fotky nekde jsem je zase vystrachal (auta) vcelku to sedi.
TTcko
 
Příspěvky: 69
Registrován: ned 25 kvě, 2008 10:15 am
Bydliště: PRAHA

Příspěvekod richard0404 » pon 26 kvě, 2008 3:20 pm

nexus píše:Souhlasím, 1:72 je velké i pro H0. Původně bylo na webu Abrexu prezentováno i měřítko 1:87, na můj dotaz bohužel odpověděli, že H0 nebudou vyrábět.


1: 72 se nehodí k ničemu. Údajně by fi SIKO také mněla začít vyrábět modely v měřítku H0 rozšířený sortiment a také TT no uvidíme . Tuto informaci mi podal obchodní zástupce firmy dodávající SIKO do prodejní sítě .
"H0-analog - V SBB" "Faller Car System" "Moduly sekce N"
Uživatelský avatar
richard0404
 
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27 led, 2008 9:57 pm
Bydliště: Praha 2

Příspěvekod Jarda H. » pon 26 kvě, 2008 5:25 pm

richard0404 píše:..... Údajně by fi SIKO také mněla začít vyrábět modely v měřítku H0 rozšířený sortiment a také TT no uvidíme . Tuto informaci mi podal obchodní zástupce firmy dodávající SIKO do prodejní sítě .


To by nebylo marné, zvláště v sortimentu TT mají široké pole působnosti ! Modely SIKO jsem si prohlížel na netu, a kdyby něco z toho bylo v TéTé-čku, nejsem PROTI :D :!: Ale od příslibů k dodávkám je dosti daleko (příprava výroby, výroba forem, přípravků, ....), ale třeba jednou ... :?:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod richard0404 » pon 26 kvě, 2008 5:34 pm

To by nebylo marné, zvláště v sortimentu TT mají široké pole působnosti ! Modely SIKO jsem si prohlížel na netu, a kdyby něco z toho bylo v TéTé-čku, nejsem PROTI :D :!: Ale od příslibů k dodávkám je dosti daleko (příprava výroby, výroba forem, přípravků, ....), ale třeba jednou ... :?:[/quote]

Jardo úplně s tebou souhlasím protože slibů že něco bude už tu bylo několik a nakonec výsledek skoro žádný. Fi SIKO má velmi kvalitní a cenově příznivé modely.
"H0-analog - V SBB" "Faller Car System" "Moduly sekce N"
Uživatelský avatar
richard0404
 
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27 led, 2008 9:57 pm
Bydliště: Praha 2

Příspěvekod TTcko » úte 27 kvě, 2008 6:02 am

richard0404 píše:To by nebylo marné, zvláště v sortimentu TT mají široké pole působnosti ! Modely SIKO jsem si prohlížel na netu, a kdyby něco z toho bylo v TéTé-čku, nejsem PROTI :D :!: Ale od příslibů k dodávkám je dosti daleko (příprava výroby, výroba forem, přípravků, ....), ale třeba jednou ... :?:


Jardo úplně s tebou souhlasím protože slibů že něco bude už tu bylo několik a nakonec výsledek skoro žádný. Fi SIKO má velmi kvalitní a cenově příznivé modely.[/quote]

Naprosta pravda, modely siko vypdaji velice hezky jsou hezky zpracovane, ale snad do toho pujdou :?
Miluju tt lokomotivy a kolejiste
TTcko
 
Příspěvky: 69
Registrován: ned 25 kvě, 2008 10:15 am
Bydliště: PRAHA

Příspěvekod PetrL » úte 27 kvě, 2008 6:29 am

TTcko píše:Pockejte za chvili budu mit i fotky nekde jsem je zase vystrachal (auta) vcelku to sedi.

Hele TTcko, až to budeš fotit, tak nezapomeň dát to autíčko o půl metru dál od objektivu než dům, lokomotivu, nebo s čím to budeš porovnávat. Objektiv nastav na krátké ohnisko a bude to sedět i k velikosti N :lol:
A s tou registrací na Travian nechoď na cizí stránky - to si můžeš dát na svoje. Tady je to dost nevhodné. :x
TT-Analog, IIIc/IVa
Uživatelský avatar
PetrL
 
Příspěvky: 331
Registrován: čtv 02 lis, 2006 4:32 pm
Bydliště: Cheb

Příspěvekod Jarda H. » sob 31 kvě, 2008 8:08 am

Při brouzdání po netu jsem narazil na modely (?!) autíček v měřítku cca 1:120, které jsou cenově zajímavé a pro TT vhodné :

http://www.svet-aut.cz/mini-3-cm-c-97_343.html
(pro současnou dobu - superby včetně fabie v závodní verzi), jen na okraj - pátá fotka fabie combi v barvách POLICIE ČR je ale v měřítku pro H0, 1:87 :cry:
http://www.svet-aut.cz/fiat-500-nuova-p ... -5518.html
(fiat 500 jako přívěšek na klíče za 49,- Kč, délka cca 2,5 cm, kromě bílé barvy je i v červené a žluté barvě)

Třeba to někomu pomůže oživit domácí kolejiště, cenově jsou to zajímavé modely :lol: :!:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 16 návštevníků