jízdní vlastnosti Rosničky

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

jízdní vlastnosti Rosničky

Příspěvekod Tomáš » úte 12 úno, 2008 7:18 pm

prodal jsem starý rosničky a teď bych si chtěl koupit novou od Tiligu.Jaký jsou s tímto modelem zkušenosti,případně jaký jsou její jízdní vlastnosti..
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: jízdní vlastnosti Rosničky

Příspěvekod Jarda H. » úte 12 úno, 2008 8:03 pm

Tomáš píše:prodal jsem starý rosničky a teď bych si chtěl koupit novou od Tiligu.Jaký jsou s tímto modelem zkušenosti,případně jaký jsou její jízdní vlastnosti..



Na internetu jsem četl o "nové" rosničce od Tilligu (alespoň autor článku píše, že jde o Tilligem přepracovaný model původně od BTTB), přeposílám ti odkaz na ten článek :

http://karel-loko.net/web/modely/t334-024.htm


A navrch recenzi sady TT, kde je T334 sice ne v plné HOBBY verzi, ale jako recenze jde o zajímavý článek :

http://trainmania.info/clanky/nakladni_set_csd.pdf
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod Tomáš » úte 12 úno, 2008 8:13 pm

hm zajímavý,ale doufám,že si polepším oproti klasice z NDR...jak je to myšleno že by se hodilo dodělat sertvačník? jak?
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod Jarda H. » úte 12 úno, 2008 8:58 pm

A ještě jeden odkaz na úpravy klasické "rosničky" :D :

http://modely.firenet.cz/view.php?cislo ... 2007080008

Dočteš se tam o úpravách - o doplnění balastu (zátěže), změně převodů - zpomalení rychlosti, taky zmínka o setrvačníku (plynulejší převod, lepší jízda), a taky že pokus s malým setrvačníkem nebyl úspěšný /zřejmě malá hmota ?!) a velký setrvačník se tam prostě v tak malém modelu nevejde :!:



PS : myslím, že oproti původnímu modelu od BTTB "musí" jít o lepší model !! Jízdní vlastnosti lokomotiv výrobce BTTB se tu už párkrát probírali :!:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod Otto Černý » stř 13 úno, 2008 3:58 pm

Jarda H. píše:A ještě jeden odkaz na úpravy klasické "rosničky" :D :

http://modely.firenet.cz/view.php?cislo ... 2007080008

Dočteš se tam o úpravách - o doplnění balastu (zátěže), změně převodů - zpomalení rychlosti, taky zmínka o setrvačníku (plynulejší převod, lepší jízda), a taky že pokus s malým setrvačníkem nebyl úspěšný /zřejmě malá hmota ?!) a velký setrvačník se tam prostě v tak malém modelu nevejde :!:



PS : myslím, že oproti původnímu modelu od BTTB "musí" jít o lepší model !! Jízdní vlastnosti lokomotiv výrobce BTTB se tu už párkrát probírali :!:


Ta recenze na modely.firenet se týká rosničky ve velikosti H0, kterou kdysi vyráběla firma Vacek....
Otto Černý
 
Příspěvky: 45
Registrován: stř 16 kvě, 2007 6:47 am
Bydliště: Litoměřice

Příspěvekod dan » stř 13 úno, 2008 5:04 pm

Rosnička jezdí celkem dobře na nějaké úpravy se můžeš podívat tady http://www.domacimodulovka.kx.cz/vozovy ... e00001.htm
dan
 
Příspěvky: 516
Registrován: úte 10 říj, 2006 10:33 pm
Bydliště: Strašín, Říčany

Příspěvekod Jarda H. » stř 13 úno, 2008 5:34 pm

Otto Černý píše:

Ta recenze na modely.firenet se týká rosničky ve velikosti H0, kterou kdysi vyráběla firma Vacek....



Tak to mi ušlo, že nešlo o vel. TT, omlouvám se za neúplnou informaci :!: Zkusím se příště polepšit :lol: :D :lol:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Rosničky Tallig

Příspěvekod Hanis85 » čtv 14 úno, 2008 5:25 pm

Připadá mi, že rosnička od talligu i když je jen ve start provedení za 850 Kč tak jezdí podstatně lípe než stará model z NDR mám oba modely a je to nepoměr. Ještě poznámka nechápu lidi, kteří draží na elektronické aukci starou rosničku za 900 Kč když 850 Kč stojí nová???
Hanis85
 
Příspěvky: 95
Registrován: pát 04 led, 2008 10:09 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Rosničky Tallig

Příspěvekod Otto Černý » pát 15 úno, 2008 7:27 pm

Hanis85 píše:Připadá mi, že rosnička od talligu i když je jen ve start provedení za 850 Kč tak jezdí podstatně lípe než stará model z NDR mám oba modely a je to nepoměr. Ještě poznámka nechápu lidi, kteří draží na elektronické aukci starou rosničku za 900 Kč když 850 Kč stojí nová???


Spíš nechápu že se najde někdo, kdo ji za ty prachy koupí :lol:
Otto Černý
 
Příspěvky: 45
Registrován: stř 16 kvě, 2007 6:47 am
Bydliště: Litoměřice

Re: Rosničky Tallig

Příspěvekod Jarda H. » pát 15 úno, 2008 7:47 pm

Hanis85 píše:Připadá mi, že rosnička od talligu i když je jen ve start provedení za 850 Kč tak jezdí podstatně lípe než stará model z NDR mám oba modely a je to nepoměr. Ještě poznámka nechápu lidi, kteří draží na elektronické aukci starou rosničku za 900 Kč když 850 Kč stojí nová???



No na Aukru se občas dějí věci :cry: - lidi z neznalosti kupují za přemrštěné ceny :cry: ! Ale zkrátka, "komu není rady, tomu není pomoci"

Mně spíše vadí překupnící, viz případ nakoupení dětských modelů vagonů od f.LOCO po 199,- a nabídka na Aukru byla v jednom případě od 220,- Kč, ve druhém případě dokonce :shock: za 300,- Bohužel, pár kupců se našlo :!:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod dan » pát 15 úno, 2008 9:42 pm

Rosnička start je stejná jako plnohodnotná akorát je bez nátěru a nejsou u ní dolepovací detaily, ty však stojí 80 Kč, popřípadě sada leptů od hekttorů z ní udělá super model
dan
 
Příspěvky: 516
Registrován: úte 10 říj, 2006 10:33 pm
Bydliště: Strašín, Říčany

Příspěvekod bamby » stř 17 pro, 2008 9:08 pm

dan píše:Rosnička start je stejná jako plnohodnotná akorát je bez nátěru a nejsou u ní dolepovací detaily, ty však stojí 80 Kč, popřípadě sada leptů od hekttorů z ní udělá super model


...nahodou nevite kde , jestli vubec, se daji na rosnicku objednat tistene spoje nebo kompletni 3 - bodove osvetleni na obe strany????Mira
Uživatelský avatar
bamby
 
Příspěvky: 41
Registrován: úte 18 lis, 2008 4:54 pm

Příspěvekod TTmili » stř 17 pro, 2008 9:27 pm

Tak co se týče rosničky mám tu z toho setu od Tilliga v tý červený "kamufláži" s "třicítkou" pruhem na čele a jízdní vlastonosti na rovině paráda. Ale co se týče zatáček nebo obloukových vyhybek tak je to takovej průměr. Občas to skáče jak koza, někdy se sekne a tak. Už delší dobu se bystám na úpravu alá trainmánia až na odsoustružení okolků. Jinak doporučuju, je to zdařilej model ale strvačníky tam nikdy nepudou a kdybys to chtěl remotorizovat...nevím místa je málo.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod VoVo » pon 19 led, 2009 10:09 pm

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 4:58 pm, celkově upraveno 1
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Příspěvekod nexus » úte 20 led, 2009 12:43 pm

Původní kastli bych na Tillig podvozek nedával. Podívejte se na tu starou kastli pořádně, uvidíte špatně umístěné dveře na jedné straně. Správně mají být úhlopříčně - tak jak to je na té nové.
Uživatelský avatar
nexus
 
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 29 lis, 2007 9:16 am
Bydliště: Nový Bydžov

Další

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků