jízdní vlastnosti Rosničky

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: jízdní vlastnosti Rosničky

Příspěvekod hank » sob 24 kvě, 2014 4:53 pm

Děkuji vám všem za to, že jste mi vytyčili moji cimrmanovskou slepou uličku... :mrgreen: Teď jste mi naprosto jednoznačně potvrdili, že při volbě mezi V 36 a T 334.0 jsem z hlediska jízdních vlastností dosažitelných bez takového - pro mě šíleného - bastlení volil správně, tj. V 36 (taky T 334.0, ale první obsazení řady v kořistním provedení ČSD - epocha IIIa). A to i za cenu, že jsem z toho důvodu musel úplně změnit základní ideu svého plánovaného kapesního kolejiště. (Časem to dám podrobněji i do příslušné jiné zdejší diskuse.) Jezdí mi pěkně - napájena analogovým zdrojem bez pulsního udělátka - i přes kühnovské výhybky. (Budiž poctivě podotknuto, že vzhledem k mikrodélkám mých dopravních kolejí na mé pidilokálce nikdy nebude tahat nákladní "vlaky" delší než 6 náprav :mrgreen: Ale jezdí plynule i při jízdě krokem.)

Akorát nechápu, proč Tillig tyto hlasy ignoruje. Vsadím se, že takových jako jsem já, kdo si netroufneme pájet do tovární mašiny nějaké kondenzátory a odpory, je většina, a i když neumím odhadnout, o kolik by jim vzrostl prodej, jistě by se to nějak projevilo.

Ale je to jen můj názor, mohu se samozřejmě mýlit.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6105
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: jízdní vlastnosti Rosničky

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » sob 24 kvě, 2014 5:30 pm

no mě by stačilo kdyby to tady ty komponenty na rosničku prodával hotové jen by se to 2 dráty připájelo kam má nebo ...
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: jízdní vlastnosti Rosničky

Příspěvekod SpiritOfAngmar » pát 30 kvě, 2014 2:21 pm

Ahoj,

mám dotaz, jakou kapacitu kondenzátoru bych měl mít pro velikost N?

Díky.
DCC Lenz
N 1:160 Epocha V - VI
SpiritOfAngmar
 
Příspěvky: 29
Registrován: čtv 22 bře, 2012 1:17 pm
Bydliště: Praha

Re: jízdní vlastnosti Rosničky

Příspěvekod Radek Strnad » pát 30 kvě, 2014 2:44 pm

SpiritOfAngmar píše:Ahoj,

mám dotaz, jakou kapacitu kondenzátoru bych měl mít pro velikost N?

Díky.

Já myslím že to bude stejné jako u TT, tedy 1000mF je optimum, 500(470)mF je nutné minimum, jinak skoro nemá cenu , se s tím zabývat. Ono v N bude spíš problém s dostatkem místa, kam by se power pack vešel. Hlavně musíš mít dekodér, který má sloty pro připojení tohoto zařízení. Ty nejmenší to často nemají (Lenz Silver mini, miniaturní DH to asi také nemá).
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1187
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: jízdní vlastnosti Rosničky

Příspěvekod SpiritOfAngmar » úte 03 čer, 2014 10:13 am

JJ, to už jsem taky zjistil, ale ZIMO MX 621 tu možnost připojení má.
S prostorem to bude problém, pokud kondík bude moct být na 16V (do kolejistě pouštím 16V) tak nejmenší jsem našel toto:
http://www.tme.eu/cz/details/eeefpc821uap/elektrol-kondenzatory-smd-nizkou-imped/panasonic/#
a na 25V toto:
http://www.tme.eu/cz/details/eeefpe561uap/elektrol-kondenzatory-smd-nizkou-imped/panasonic/#
1000uF je už moc veliký:
http://www.tme.eu/cz/details/eevfk1e102q/elektrol-kondenzatory-smd-nizkou-imped/panasonic/#
i tak si myslím že do některých lokomotiv se to nevejde a tam kam se to vejde to bude stát dost zaváží :cry:

Nevíte o něčem menším?
DCC Lenz
N 1:160 Epocha V - VI
SpiritOfAngmar
 
Příspěvky: 29
Registrován: čtv 22 bře, 2012 1:17 pm
Bydliště: Praha

Re: jízdní vlastnosti Rosničky

Příspěvekod Radek Strnad » úte 03 čer, 2014 10:11 pm

No, pokud se vejde , tak 820mF by mohlo pro N-ko stačit. Samozřejmě záleží na odporu převodů apod.Nevím jak u Zimo(mám od tohoto výrobce jen zvukové), ale třeba Lenz Gold mini má tři sloty na power pack(kondík, odpor, dioda a tlumivka), zatímco Kuehn N045 si vystačí bez tlumivky a tedy zabere i něco méně místa.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1187
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: jízdní vlastnosti Rosničky

Příspěvekod Davca » stř 04 čer, 2014 4:50 pm

SpiritOfAngmar píše:JJ, to už jsem taky zjistil, ale ZIMO MX 621 tu možnost připojení má.
S prostorem to bude problém, pokud kondík bude moct být na 16V (do kolejistě pouštím 16V) ...


Zdravím,
jestli se nepletu, každá elektronická součástka (tedy i kondenzátor) má svou hodnotovou toleranci a stejně tak může kolísat (obrazně "nahoru/dolů") i napětí v obvodech, takže zapojit kondenzátor určený pro 16 V do obvodu se shodným napětím by byl asi velký risk. Osobně bych tak raději volil kondenzátor pro napětí 25 V.

David
Davca
 
Příspěvky: 268
Registrován: sob 22 bře, 2014 8:28 pm
Bydliště: Bohumín

Re: jízdní vlastnosti Rosničky

Příspěvekod Radek Strnad » stř 04 čer, 2014 7:41 pm

Že tam pouštíš 16V je jedna věc, ale záleží kolik tam na kolejích opravdu je. Hromada součástek má také nějaký odpor, takže třeba by to s těmi 16V projít. Asi by to chtělo vyzkoušet třeba na nějaké staré mašině, jestli to střelí nebo ne. Kondíky stojí pár korun.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1187
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: jízdní vlastnosti Rosničky

Příspěvekod SpiritOfAngmar » čtv 05 čer, 2014 11:30 am

Radek Strnad píše:Že tam pouštíš 16V je jedna věc, ale záleží kolik tam na kolejích opravdu je. Hromada součástek má také nějaký odpor, takže třeba by to s těmi 16V projít. Asi by to chtělo vyzkoušet třeba na nějaké staré mašině, jestli to střelí nebo ne. Kondíky stojí pár korun.


A neriskuji tím i dekodér? Ten už tak levný není, to dám radši těch 25V a bude tam hold jen 560uF.
DCC Lenz
N 1:160 Epocha V - VI
SpiritOfAngmar
 
Příspěvky: 29
Registrován: čtv 22 bře, 2012 1:17 pm
Bydliště: Praha

Předchozí

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: proky1 a 9 návštevníků