Loko 714 v TT od MTB

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Loko 714 v TT od MTB

Příspěvekod Trainmaniak » úte 27 zář, 2016 6:40 am

Ono to nebude tak špatné, jak to vypadá. Ve skutečnosti jde o sociální průzkum, kolik toho zákazník vydrží. Takže se vlastně jedná o seriózní věděckou záležitost. Jen aby se toho nechytili další výrobci, aby tu nebylo zbytečně moc vědátorů... Spíše by mne zajímalo, jestli by tohle z hlediska právního vůbec prošlo. Prodávám model, ale u světýlek napíšu, že jsou tam navíc jako bonus, tudíž se na ně nesvztahuje záruka. Není tu někdo právně vzdělanější?
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1463
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Loko 714 v TT od MTB

Příspěvekod Jiřik » úte 27 zář, 2016 6:43 am

Jo a ještě taková malá poznámečka. Podívejte se na ten návod, jak se ta kastle sundává.
Je mi jasné, že takto umístěné osvětlení je zranitelné a proto musím na tomto místě panu Báňovi pogratulovat k vynikající práci, protože udělal skutečně snad vše proto, aby jsme ty LEDky utrhli. A to jen tak někdo neumí.
Pro méně chápavé: toto je opravdu ironie...
Jiřik.
http://jirik581.rajce.idnes.cz/
TT jako koníček pro zábavu...
Jiřik
 
Příspěvky: 255
Registrován: ned 26 srp, 2012 7:05 pm
Bydliště: kousek od Hořic

Re: Loko 714 v TT od MTB

Příspěvekod mkcompTT » úte 27 zář, 2016 8:42 am

Jiřik píše:
"Záruka se nevztahuje na funkčnost LED osvětlení, které je pouze nadstandadním vybavením , nikoliv základní součástí výrobku ovlivňující kvalitu jízdy."
http://www.mtb-model.com/files/kategori ... _TT714.pdf



Nejsem si jistý, zda je toto prohlášení v souladu se zákonem na ochranu spotřebitele. Já si kupuji výrobek jako celek a i kdybych si kupoval nadstandard zvlášť, pořád na něj budu mít 2 roky záruku.
Jsem zvědavý jak to dopadne, až bude někdo řešit tuto nepřiznanou reklamaci s ČOI ...
Uživatelský avatar
mkcompTT
 
Příspěvky: 363
Registrován: stř 20 dub, 2011 1:13 pm
Bydliště: Kladno

Re: Loko 714 v TT od MTB

Příspěvekod Trainmaniak » úte 27 zář, 2016 8:47 am

Přesně tak jsem to myslel. Kupuji model jako celek, tak proč vyjímat NEODDĚLITELNÉ části modelu ze záruky? Osvětlení modelů je již dlouhá léta standardní výbavou, tak mi nepřijde vhodné z toho dělat najednou nadstandard jen proto, že se chci zbavit části odpovědnosti.
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1463
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Loko 714 v TT od MTB

Příspěvekod MkTT » úte 27 zář, 2016 9:11 am

Podal jsem elektronicky podnět na Českou obchodní inspekci ohledně záručních podmínek. Uvidíme, zda se někdo ozve a jaká bude odpověď.
MkTT
 
Příspěvky: 567
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: Loko 714 v TT od MTB

Příspěvekod MirekTT » úte 27 zář, 2016 9:12 am

Zkuste se na to mrknout i z jiný stránky než jen pořád z toho proklatého principialistického čechysmu. Třeba ty světla fakt neumí udělat jinak, než že budou křehoučké a předem počítá s tím, že se manipulací utrhnou. Třeba nechtěl být za vola s lokomotivou s nesvítícími světly, tak to zlomil přes koleno, ale bohužel to nešlo jinak, nebo zkrátka neumí jinak a dopředu na to (přiznávám poněkud nepřesně) upozornil.

Bych se učural smíchy k smrti, kdyby to Báňa zabalil a bylo doježděno úplně.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Loko 714 v TT od MTB

Příspěvekod mkcompTT » úte 27 zář, 2016 10:00 am

MirekTT píše:Zkuste se na to mrknout i z jiný stránky než jen pořád z toho proklatého principialistického čechysmu. Třeba ty světla fakt neumí udělat jinak, než že budou křehoučké a předem počítá s tím, že se manipulací utrhnou. Třeba nechtěl být za vola s lokomotivou s nesvítícími světly, tak to zlomil přes koleno, ale bohužel to nešlo jinak, nebo zkrátka neumí jinak a dopředu na to (přiznávám poněkud nepřesně) upozornil.


Ale o tom to přeci není. Pokud ta světla utrhnu svojí chybou, nemůžu to jít reklamovat, resp. chápu, že reklamace nebude uznaná. Ale nemůžu apriori říct, že se na to záruka nevztahuje, když ze zákona tomu tak není.
Každý soudný člověk uzná, že utržená světla nevyreklamuji. Měl tam napsat, že světla jsou velmi křehká a proto je třeba s nimi tak zacházet, ne psát, že se na to nevtahuje záruka.
Uživatelský avatar
mkcompTT
 
Příspěvky: 363
Registrován: stř 20 dub, 2011 1:13 pm
Bydliště: Kladno

Re: Loko 714 v TT od MTB

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » úte 27 zář, 2016 10:28 am

přesně ták ,když jsem skládal agrárníka zelenýho od tillig taky urval ledky a záruka na tohle myslím není u nikoho a musel poslat na opravu ...za prašule navíc moje blbost ..
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: Loko 714 v TT od MTB

Příspěvekod vvitty » úte 27 zář, 2016 12:29 pm

Nedavno mi zakaznik prinesl model TT Kocoura od MTB s tim ze ho pri digitalizaci opustily LEDky a holt si zaplati opravu. Na pristi burzu ho mel opravenej. Zdarma.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Loko 714 v TT od MTB

Příspěvekod martin tichý » úte 27 zář, 2016 1:26 pm

...tady je zas náálada.. :evil:
Ciboch
martin tichý
 
Příspěvky: 308
Registrován: ned 19 črc, 2009 12:43 pm
Bydliště: Milovice

Re: Loko 714 v TT od MTB

Příspěvekod smekac » úte 27 zář, 2016 2:06 pm

Bohužel, byste se divili kolik % reklamací od koncového uživatele Kocoura bylo v duchu "nesvítí reflektor" a hle, utržená LED. Neřikám, může se něco přehlédnout, ale někdy je toho opravdu silné kafe ... a teď do mě, jak to MTB fláká. :twisted:
PS mkcompTT: bohužel soudných lidí je asi málo ...
Psi štěkají, karavana jede dál ...
smekac
 
Příspěvky: 59
Registrován: ned 21 bře, 2010 4:12 pm
Bydliště: Praha

Re: Loko 714 v TT od MTB

Příspěvekod lachttan.bastr » úte 27 zář, 2016 6:03 pm

mkcompTT píše:
... Každý soudný člověk uzná, že utržená světla nevyreklamuji. Měl tam napsat, že světla jsou velmi křehká a proto je třeba s nimi tak zacházet, ne psát, že se na to nevtahuje záruka.


Mne by jen zajímalo, jak to řeší jiní výrobci u "podobných" řad? Např. PIKO u řady 290 DB. (Modely nevlastním, neb jsou na mne "moderní"
Velikost středu = TT = Top Technik = vrchol techniky!
lachttan.bastr
 
Příspěvky: 117
Registrován: čtv 30 črc, 2009 4:54 pm
Bydliště: Brno

Re: Loko 714 v TT od MTB

Příspěvekod olik » úte 27 zář, 2016 7:01 pm

At si koupi Piko , a tam se to nauci....
Taky pisou ze po 3 minutach hrozi prehrati a zniceni modelu.....to je opravdu komedie...a jak to myslel s tim komercnim vyuzitim , jako ze budu Ceskym draham vozit vlaky...pardon ale tahle firma je mimo misu......
olik
 
Příspěvky: 167
Registrován: úte 01 úno, 2011 6:01 pm

Re: Loko 714 v TT od MTB

Příspěvekod MkTT » úte 27 zář, 2016 7:08 pm

olik píše:At si koupi Piko , a tam se to nauci....
Taky pisou ze po 3 minutach hrozi prehrati a zniceni modelu.....to je opravdu komedie...a jak to myslel s tim komercnim vyuzitim , jako ze budu Ceskym draham vozit vlaky...pardon ale tahle firma je mimo misu......

Nejspíš tím myslel provozování na místech, jako je Království železnic a Dům vláčků. Asi nechce mít od nich reklamu...
Provoz v délce 3 minuty je určitě reakcí na instalaci "kvalitních" motorů z výroby, které si v modelech MTB musí modeláři sami vyměňovat za spolehlivější typy.
MkTT
 
Příspěvky: 567
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: Loko 714 v TT od MTB

Příspěvekod TTmili » úte 27 zář, 2016 7:39 pm

smekac píše:Bohužel, byste se divili kolik % reklamací od koncového uživatele Kocoura bylo v duchu "nesvítí reflektor" a hle, utržená LED. Neřikám, může se něco přehlédnout, ale někdy je toho opravdu silné kafe ... a teď do mě, jak to MTB fláká. :twisted:
PS mkcompTT: bohužel soudných lidí je asi málo ...


No moment, to jako vzhledem ke konstrukci kastlí a těch tišťáků, kdy si ty LEDky o urvání přímo říkaj, je z nějakýho nevysvětlitelnýho důvodu 100% vina za urvání LEDky na zákazníkovi? To si výrobce troufne tvrdit, že při montáži žádnou LEDku neurve, a tudíž ani za jakkoliv nesvítící model rádoby nenese zodpovědnost? To už je snad opravdu fór, ještě s tím co se motá kolem motůrku tuplem.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: proky1 a 16 návštevníků