Loko 714 v TT od MTB

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Loko 714 v TT od MTB

Příspěvekod nalini » čtv 29 zář, 2016 6:40 pm

Po několika dnech diskuzí bych to, alespoň za sebe, viděl takto:
1. Modely MTB zůstávají konstrukčně i uživatelsky stejné, jak jsme zvyklí, se všemi klady i zápory.
2. Manuál k 714 je, bohužel, velmi nešťastná a s zřejmě s právníkem nekonzultovaná snaha MTB eliminovat nejčastější příčiny očekávaných reklamací tohoto modelu.
3. Každý prodejce je, alespoň dle výkladu, který byl zde uveden, povinen prodat konečnému zákazníkovi (= mně :) ) model s plnou zárukou bez výjimky.
Pokud se tu najde "vykuk", který zpoplatňuje záruku a vše přehazuje na mně, tak je tu dalších několik prověřených a solidních prodejců, kteří toto nikdy neudělají.
4. Posouzení záruky je taky jasné - pokud LEDky přestanou svítit vinou výrobní vady, mám právo na plnění záruky, pokud si to vlastní chybou ulomím, nárok na záruku nemám.
Toto bych asi vypíchnul a myslím si, že v tomto ohledu (asi minimum reklamací za výrobní vadu) nebude mít prodejce problém se s výrobcem domluvit na bezplatné výměně.
To samé by ale mělo platit i o motorku. Při běžném nekomerčním ježdění (komerční chápu jako několikahodinové za den) by neměl být v rámci dvouleté záruky,
respektive celé životnosti modelu žádný problém. Tady by mělo platit něco v duchu "obvyklé praxe".
Pokud má někdo více informací a může mně doplnit, tak to samozřejmě uvítám :wink: .
nalini
 
Příspěvky: 100
Registrován: ned 10 led, 2010 9:45 am

Re: Loko 714 v TT od MTB

Příspěvekod Jacek » čtv 29 zář, 2016 6:54 pm

Na stránky jsem dal tu recenzi, vidím, že mezitím se něco už vysvětlilo
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 888
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Loko 714 v TT od MTB

Příspěvekod Tomáš » čtv 29 zář, 2016 6:55 pm

Už jsem to mockrát psal. P.Baňa neumí komunikovat se zákazníkem. Nějak zapomíná,že mi ho živíme. Formulace záručních podmínek odpovídá přesně tomuto problému. Každý soudný člověk přece pozná,jestli jsem model zničil svojí nešikovností,zacházením,nebo jde o "výrobní" vadu. Já to totiž takhle moc nechápu. Za těch 500kč navíc co si jeden eshop účtuje mi model vyreklamují i když ho úmyslně zničím? Nechci se MTB zastávat,do karet nikomu nevidím,ale bohužel díky laxnosti konkurence ať už je způsobená čímkoliv,jsou na koni. Je tu dost lidí,kteří v dnešní době patří mezi obyčejné konzumenty a koupí cokoliv co je zrovna aktuálně na trhu. Podtrženo tím že jde o tuzemské stroje. Nikoliv firmu,jak bylo kdesi uváděno. Když v Rusku kdysi vyráběli 40 let ty samé žigulíky a lidi je kupovali,taky nebyl důvod cokoliv měnit,nebo modernizovat. Myslím,že kdyby lidi přestali kupovat,MTB by muselo tohle všechno zlepšit. Jednou mi jeden nejmenovány výrobce odlitků , na otázku proč nezvedne kvalitu vyrobku sdělit, no není důvod vždyť lidi to pořád kupují.
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: Loko 714 v TT od MTB

Příspěvekod vix » čtv 29 zář, 2016 7:17 pm

Laxní konkurence asi čeká na 30.9. - jakýsi bezvýznamný veletrh v Lipsku
MTB využívá momentu překvapení již v týdnu před veletrhem.
vix
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon 01 zář, 2014 4:22 pm

Re: Loko 714 v TT od MTB

Příspěvekod Tomáš » pát 30 zář, 2016 10:09 am

:) na stránkách MTB je u modelu oranžová bublina. Takže vyprodáni dřív než to začalo? Tomu nějak nerozumím
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: Loko 714 v TT od MTB

Příspěvekod Mirek Moc » pát 30 zář, 2016 11:03 am

Tomáši , oranžová bublina znamená , že první 200 kusová serie je již téměř rozebrána ( některé obchody prodaly 20 ks během několika hodin ) a posledních pár kusů je skladem .
Tomáš píše::) na stránkách MTB je u modelu oranžová bublina. Takže vyprodáni dřív než to začalo? Tomu nějak nerozumím
Uživatelský avatar
Mirek Moc
 
Příspěvky: 231
Registrován: pon 14 led, 2008 4:26 pm
Bydliště: Kolín

Re: Loko 714 v TT od MTB

Příspěvekod vvitty » pát 30 zář, 2016 7:33 pm

Tomáš píše::) na stránkách MTB je u modelu oranžová bublina. Takže vyprodáni dřív než to začalo? Tomu nějak nerozumím


To znamena ze v podstate vse co bylo vyrobeno je u obchodniku nebo zakazniku. Dalsi serie bude az po novem roce.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Loko 714 v TT od MTB

Příspěvekod Radek Strnad » ned 02 říj, 2016 12:56 pm

A píše se tady o výrobku toho výrobce, který má podle některých kritiků skoro vše blbě a musí brzo přijít na buben, neboť kvůli tomu od něj nikdo nic nekoupí???? Jak jsou u něj vždy blbě rozměry, motory, světla, podvozky,nejezdí, jezdí pomalu, jezdí rychle...........atd(vyber dle konkrétního modelu). A zase má vyprodáno!!!....... ........... patrně ZÁZRAK :lol:
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1188
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Loko 714 v TT od MTB

Příspěvekod jirkah » ned 02 říj, 2016 1:12 pm

spíš mě zaráží , že je vyprodáno a tady zatím je recenze pouze od Jacka. To jí nikdo jiný doma ještě nemá ? Nebo je vše naprosto v pořádku. Zajímá mě ta perla v manuálu doba jízdy 3 minuty. Na prodejně mě řekli , že výrobce tuto lokomotivu doporučuje pokud možno nechat analog a nedigitalizovat jelikož jsme nemehla :-) .Přijde mě , že ten dopis obchodníkum psal někde u piva a značně pozitivně naladěn.
......................................
Jiří Hocmann TT,DR5000,MGP
http://jhvlaky.webnode.cz
Uživatelský avatar
jirkah
 
Příspěvky: 360
Registrován: sob 29 zář, 2012 8:32 am
Bydliště: Plzeň jih

Re: Loko 714 v TT od MTB

Příspěvekod vix » ned 02 říj, 2016 2:40 pm

Ad vyprodáno: asi dobře plánuje :D - co má předobjednáno od prodejců, to dodá prodejcům, dá si žlutej puntík a opticky to vypadá, že je celá série rozebraná.
(jestli série byla 30, 50, 100 nebo jen 25 ks, těžko říct)

Druhým krokem budou akce jednotlivých prodejců, zde nabízejících, že u nich by se jeden kousek ještě možná našel.
vix
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon 01 zář, 2014 4:22 pm

Re: Loko 714 v TT od MTB

Příspěvekod radula63 » ned 02 říj, 2016 7:34 pm

vix píše:Ad vyprodáno: asi dobře plánuje :D - co má předobjednáno od prodejců, to dodá prodejcům, dá si žlutej puntík a opticky to vypadá, že je celá série rozebraná.
(jestli série byla 30, 50, 100 nebo jen 25 ks, těžko říct)

Druhým krokem budou akce jednotlivých prodejců, zde nabízejících, že u nich by se jeden kousek ještě možná našel.

Pravdu má vvitty i Mirek Moc . Barevné puntíky na webu MTB jsou co je skladem u výrobce. Ne co je skladem u obchodníků. Žlutý puntík je 5 kusů a méně.
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1309
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: Loko 714 v TT od MTB

Příspěvekod Colonel32 » ned 02 říj, 2016 7:47 pm

Ono je ještě možnost, že se jich skutečně pár prodalo i lidem z této diskuse, kteří díky ní vědí, že báňa a prodejci sice tvrdí, že záruka se na světla nevztahuje, ale že to není pravda. A tak to berou s klidným svědomím, že pokud to svítit přestane, prostě na prodejce vytáhnou s paragrafy a hrozbou žaloby.
Colonel32
 
Příspěvky: 864
Registrován: čtv 24 pro, 2009 12:43 pm

Re: Loko 714 v TT od MTB

Příspěvekod Mirek Moc » pon 03 říj, 2016 7:47 pm

Někdo se tu ptal na zkušenosti majitelů této lokomotivy. Tak já za sebe mohu napsat :
Motor - limit max 3 minuty je zbytečná obava ze strany výrobce . Jezdila cca 5 minut v kuse a bez problémů.
Podvozky - příliš "tvrdě" upevněné podvozky ( = minimální vůle horizontálně i vertikálně) . Vykolejovala i na malých nerovnostech. Opraveno vlastními silami - vyjmutí a přihnutí upevňovací pružiny podvozků . Nutnost odpájení flexi pásky s vodiči pozičních svítilen na DPS. Trochu jsem měl obavu ale šlo to bez problémů -je nutno nahřát pouze pocínovaný bod na DPS a ne flexi pásku s vodiči.
Poziční svítilny - prosvítají . Oprava možná opětovným nabarvení .
Celkově hodnotím tento model i přes výše uvedené nedostatky pozitivně. Tichý pojezd s rozjezdem od nízkého napětí . Povrchová úprava v kvalitě MTB.
Uživatelský avatar
Mirek Moc
 
Příspěvky: 231
Registrován: pon 14 led, 2008 4:26 pm
Bydliště: Kolín

Re: Loko 714 v TT od MTB

Příspěvekod Jacek » pon 03 říj, 2016 8:31 pm

Můžu napsat v podstatě totéž, zatím bez problémů. K té malé vůli podvozků, týká se to všech modelů MTB, dá se to vyřešit mnohem jednodušeji, zasunutím šroubováku mezi rám a podvozek a mírným otáčením vůli zvětšit z jedné a pak z druhé strany. U některých modelů je to zbytečná příčina reklamací a pak to řeší třetí strany :)
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 888
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Loko 714 v TT od MTB

Příspěvekod RSC » stř 05 říj, 2016 5:51 pm

Za mne tato lokomotiva dopadla velmi dobře a můj dodavatel z mnoha co měl na krámě mi umožnil mít tu nejtišejší :), na MTB super tichá. Nejsem obrovský znalec této lokomotivy, abych něco více kritizoval a s lampami nemám problém, upadnout mohou tak při pádu lokomotivy, takže zbytečné haló kolem toho - jsem s lokomotivou celkově spokojen. Přidám jen malý postřeh, okolky jsou od sebe více vzdáleny než u jiných modelů, například třeba u minulých bardotek. To stejné se týká mého zeleného elektronika.

Díky tomu jsem přišel na jednu chybu u jedné vyhybky, kde tato loko vyskakovala, lehce jsem znejistěl co to je..., když žádná jiná lokomotiva to nedělala.... Zkoumáním jsem nakonec přišel na to, že prostě jeden z prutů nebyl ideálně nasazen takže to vadilo a loko na srdcovce vyskakovala, nechápu, že jsem to přehlídl, nejspíše se to stalo strháváním vyhybky a jejím opětovném použití a to jsem si dával pozor na sundávání... takže alespoň jsem to před zaštěrkováním odhalil.
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 520
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Zlámalík a 38 návštevníků