Nový Hektor (výrobce Modellbahnmanufaktur Sebnitz) - názory

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Nový Hektor (výrobce Modellbahnmanufaktur Sebnitz) - náz

Příspěvekod Radek Strnad » pon 06 led, 2014 7:52 am

Sice novinkou už dávno není, ale konečně jsem se dostal k ozvučení svých dvou modrých kousků, podle návodu, který zde kdysi zveřejnil kolega vape777 . Úprava je velmi jednoduchá a zabere tak hodinu času, dekodér jsem použil ZIMO MX648P,repro LS10x15, zvuk je z velkého Hektora. Protože z nich mám radost, dávám odkaz na jedno z prvních ježdění s nimi(a také Rosničkami). Tak kdo chce mrkněte na http://www.youtube.com/watch?v=dR_5IJtrnEY :mrgreen:
Naposledy upravil Radek Strnad dne pon 06 led, 2014 9:31 am, celkově upraveno 1
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1187
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Nový Hektor (výrobce Modellbahnmanufaktur Sebnitz) - náz

Příspěvekod peter_vy » pon 06 led, 2014 8:55 am

Pekné! Už len dostať zvuk aj do tej Rosničky :mrgreen: ...
TT analog, ČSD ep. III.-IV.
peter_vy
 
Příspěvky: 280
Registrován: pon 08 srp, 2011 3:50 pm
Bydliště: Bratislava

Re: Nový Hektor (výrobce Modellbahnmanufaktur Sebnitz) - náz

Příspěvekod Jacek » pon 06 led, 2014 11:45 am

Kolejiště parádní. A osvětlení v Cey :shock:
Jen ten zvuk se mi nějak nezdá:
http://www.youtube.com/watch?v=oLmpK9uM9G8
Ne, že je z velkého hektora, malí hektoři s tlumičem měli stejný zvuk. Ale zvuky jsou nesladěné s max. rychlostí modelu, takže je slyšet pořád jen volnoběh a první stupeň.
Je to trochu mimo téma, ale jako zvukař nemůžu nereagovat :)

Ozvučení jsem řešil takto, složité to není, jednoduché ale taky ne:
http://www.jacek-modely.cz/ozvuceni-hektora-tillig/
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 888
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Nový Hektor (výrobce Modellbahnmanufaktur Sebnitz) - náz

Příspěvekod Radek Strnad » pon 06 led, 2014 6:38 pm

No jo Jacku, když ty jsi zvukový profík a já jen pouhý nedouk, rozradostněný skutečností, že to nějaký zvuk jako Hektor vydává :roll: . Je fakt,že při snížení rychlosti na ovladači i o jeden stupeň mašina přejde do volnoběhu. Nevím, jestli se toto dá nějak změnit nastavením CV a už vůbec netuším jakých a do jakých hodnot. Zvuky jsou v dekodéru nainstalované už z prodejny od Michala Daleckého-od koho je on má netuším. Čemu se divíš u osvětlení Cey :shock: ????
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1187
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Nový Hektor (výrobce Modellbahnmanufaktur Sebnitz) - náz

Příspěvekod Jacek » pon 06 led, 2014 10:13 pm

Tak to víš, mě ty zvukařské chyby trhají uši, normální člověk rozdíly nepozná :D Jsou to zvuky Artol. Je na tom krásně vidět, že výrobci a prodejci nahrají cokoliv do čehokoliv, aniž by to nějak ladili nebo aspoň vyzkoušeli. Nastavení je "všeobecné" jak píšou, to ale znamená, že při snížení maximální rychlosti na modelovou přijdeš o zvuky vyšších stupňů. Kdo by taky s hektorem jezdil 150 km/h. Změnit se to dá jen nahráním upraveného projektu.
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 888
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Nový Hektor (výrobce Modellbahnmanufaktur Sebnitz) - náz

Příspěvekod Radek Strnad » úte 07 led, 2014 9:14 am

Zde se patrně ukazuje nevýhoda těch, co jezdí nižšími rychlostmi. Když Hektora rozjedu až do maximálky na 28stupeň a pak to začnu snižovat, do volnoběhu nepřechází-to začne až u nižších rychlostí. Ještě mám zvukovou 377.0 od Roco. Tam zase zrychlující se výfuky nezávisle na pomalé jízdě lokomotivy musím dohánět zvyšováním rychlosti. Prostě nemám potřebu honit mašiny po kolejišti rychlostí TGV, snažím se jezdit v rámci možností modelově. Potom patrně vyvstanou takovéto problémy. Mašina, která neprojede celé kolejiště bez zastavení přes všechny EW1 na rychl.stupeň 2 nebo 3 není hodná mého kolejiště :lol: :lol: :lol: .Ty co tam mám, to zmáknou všechny, včetně maličkých BR89 a Rosniček(samozřejmě s power packy a Rosny ještě s dodatečným olověným závažím).
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1187
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Nový Hektor (výrobce Modellbahnmanufaktur Sebnitz) - náz

Příspěvekod TTmili » úte 07 led, 2014 10:07 am

Já jsem si říkal v čem to je, že ti ta rosnička tak pěkně jezdí. No taky s ní zkouším něco dělat, jestli to vyjde, a bude pak splňovat moje představy, dojde i na nějaké sepsání úprav. Jinak s EW1 taky nemám problém snad s ničím (ono to trošku bude tím, že mám na všech kovové srdcovky, jen angličan je nemá a s tím mám problémy furt), nejlíp ale z těhle menších strojů jezdí M152 od PicoLoco (mám v ní zvuk od Jacka, může poreferovat jako nezávislý co jsem s pojezdem udělal než splňoval moje požadavky).
A ať nejsu až tolik mimo, být tebou tak si nechám v každém případě přehrát zvuk v hektorech za zvuky od Jacka, ať si trošku užiješ burácení :wink: .
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Nový Hektor (výrobce Modellbahnmanufaktur Sebnitz) - náz

Příspěvekod Jacek » úte 07 led, 2014 11:04 am

Radek:
Nevýhodu nemají, ale musí za tou kvalitou jít jinam, ne k prodejcům :D Parní lokomotivy jsou zrovna typický příklad, výrobci mají univerzální zvuky pro všechny typy parních lokomotiv, stejný zvuk je např. v modelu Roco 18 201 TT i 555.0259 HO. Nikdo se neobtěžoval ani s nastavením počtu výfuků, asi jsou to osmiválce :D Nehledě na to, že ani jeden zvuk neodpovídá předloze.
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 888
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Nový Hektor (výrobce Modellbahnmanufaktur Sebnitz) - náz

Příspěvekod Radek Strnad » úte 22 črc, 2014 5:07 pm

Na youtube je k podívání poježdění se zvukovými Hektory, tentokráte se zvuky od kolegy Jacka. Není nad to, si pořádně zabafat...... http://www.youtube.com/watch?v=ixgwn2_L_fc Neměli jsme tentokrát stativ, takže vše musela zvládnout má jistá ruka chirurga :roll: .Pro porovnání dávám ještě znovu odkaz na staré ježděníčko, ještě se zvuky nahranými od prodejce. :mrgreen: http://www.youtube.com/watch?v=dR_5IJtrnEY Docela rozdíl... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1187
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Nový Hektor (výrobce Modellbahnmanufaktur Sebnitz) - náz

Příspěvekod Morris Zapp » sob 02 led, 2016 6:30 pm

Jacek píše:Podle ohlasu jsem asi prvním uživatelem hektora s dekodérem Lenz Plux12, proto si na nastavení světel odpovím sám :D Za vydatné pomoci kolegy Bedlische se podařilo dosáhnout tohoto:

F0 - lokomotivní vlak, vpředu bílé, vzadu červené, přepínání dle směru jízdy
F0 + F1 - vlak, vpředu svítí bílé, vzadu nesvítí červené, přepínání dle směru jízdy
F2 - posun, jedno poziční světlo na obou čelech bez ohledu na směr jízdy.

Bylo nutné zadat do CV tyto hodnoty:
CV33 - 4
CV34 - 8
CV35 - 1
CV36 - 3
CV47 - 2
Sláva, konečně mi ta potvora svítí alespoň přibližně tak, jak bych si představoval! Dík :!:
Neřešil jste prosím někdo nějaké ztlumení těch zářivých světel?
TT, moduly, epocha III/IV
Uživatelský avatar
Morris Zapp
 
Příspěvky: 837
Registrován: ned 04 dub, 2010 3:06 pm

Re: Nový Hektor (výrobce Modellbahnmanufaktur Sebnitz) - náz

Příspěvekod zderem » ned 03 led, 2016 9:52 am

Zdravím kolegové

Na základě posledního příspěvku jsem se také rozhodl "vytunit" svého hektora o vylepšené funkce svícení. Bohužel se to nezdařilo. Jdou naprogramovat tyto dvouciferné CV (CV33-CV36) pomocí dálkového ovládání Roco Multimaus? Nebo to jde jen pomocí sofistikovanějších nástrojů. Děkuji Zdeněk
zderem
 
Příspěvky: 97
Registrován: pát 27 led, 2012 3:03 pm

Re: Nový Hektor (výrobce Modellbahnmanufaktur Sebnitz) - náz

Příspěvekod Pavel-HP » ned 03 led, 2016 10:14 am

Jdou, jen nelze číst CV.
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1024
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Nový Hektor (výrobce Modellbahnmanufaktur Sebnitz) - náz

Příspěvekod MkTT » ned 03 led, 2016 12:36 pm

zderem píše:Zdravím kolegové

Na základě posledního příspěvku jsem se také rozhodl "vytunit" svého hektora o vylepšené funkce svícení. Bohužel se to nezdařilo. Jdou naprogramovat tyto dvouciferné CV (CV33-CV36) pomocí dálkového ovládání Roco Multimaus? Nebo to jde jen pomocí sofistikovanějších nástrojů. Děkuji Zdeněk


Včera večer jsem pomocí červené Multimaus naprogramoval své 2 hektory podle tohoto návodu a šlo to naprosto bez problému. Dvouciferné CV jdou zadat v pohodě.

Mirek
MkTT
 
Příspěvky: 567
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: Nový Hektor (výrobce Modellbahnmanufaktur Sebnitz) - náz

Příspěvekod TTpepe » ned 03 led, 2016 3:26 pm

Neřešil jste prosím někdo nějaké ztlumení těch zářivých světel?

Svietivosť sa upravuje v CV55,CV56 0-255.Defaultne je tam 255.Ja mám 150.
TTpepe
 
Příspěvky: 52
Registrován: pon 22 lis, 2010 10:03 am
Bydliště: Trenčín

Re: Nový Hektor (výrobce Modellbahnmanufaktur Sebnitz) - náz

Příspěvekod Morris Zapp » ned 03 led, 2016 5:24 pm

Teda pánové, vy mi dáváte :mrgreen:
Jsem to udělal a začalo to fungovat "divně". Donutili jste mě ponořit se jednak do manuálu od dekodéru, druhak do schémata zapojení a konečně to v rámci možností dělá, co bych asi tak chtěl, dokonce tlumeně. A návěst pro posun mám natvrdo na F3 - jaký je důvod to oddělovat na F2?
Ale teda to zapojení - úkol zjevně zněl namapovat tři funkce na čtyři funkční výstupy pokud možno co nejsložitějším způsobem :evil:
TT, moduly, epocha III/IV
Uživatelský avatar
Morris Zapp
 
Příspěvky: 837
Registrován: ned 04 dub, 2010 3:06 pm

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků