Nový Hektor (výrobce Modellbahnmanufaktur Sebnitz) - názory

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Příspěvekod radekkrupka » čtv 14 kvě, 2009 12:25 pm

Nevím přesně a proto se ptám - jak to vypadá s tím Hektorem od Sebnitzu v současné době? Už byla nějaká první série? Nebo se na ni stále čeká?
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Příspěvekod seven » čtv 14 kvě, 2009 7:27 pm

Měl by být v prodeji v září 2009, ale uvidíme. :shock:
- TT - ČSD - ČD - DCC -
Uživatelský avatar
seven
 
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 10 črc, 2008 9:26 am
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Jarda H. » čtv 14 kvě, 2009 7:45 pm

Takže docela zpoždění :wink: , www stránky inzerovaly (inzerují) termín dodání I.-II.Q / 2009, navíc na jejich webu stále chybí solidní fotka skutečného modelu ?!
Holt ještě pár měsíců kroťme zvědavost a čekejme, co nám z Němec nabídnou !
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod badliner » pát 15 kvě, 2009 12:02 pm

Prý už je hotová kastle...No nevadí..zatím budou vozy Talbot v ČSD aspoň stihnem došetřit :D
badliner
 
Příspěvky: 238
Registrován: pon 30 říj, 2006 8:37 pm

Příspěvekod Jarda H. » pát 19 čer, 2009 5:47 pm

radekkrupka píše: ..... jak to vypadá s tím Hektorem od Sebnitzu v současné době? .....


Podle (asi) poslední aktuální zprávy - na stránkách malosériovek - by hekttoři měli být naskladněny cca za 8 týdnů, tedy druhá polovina srpna 2009 :!:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod badliner » pát 19 čer, 2009 8:07 pm

Na www.masinky.cz uz je videt real fotka..teda zatim verze DR..lec vypada to slibne... takze http://www. masinky.cz/clanek/3986-15-6-2009-Prvni-fotky-Hektora-v-nemecke-verzi-od-Modellbahn-manufaktur/index.htm
badliner
 
Příspěvky: 238
Registrován: pon 30 říj, 2006 8:37 pm

Příspěvekod Jarda H. » sob 20 čer, 2009 6:42 am

Informace to jsou slibné, ale zaráží mne rozdíly v termínech ?! Na malosériovkách píšou cca za 8 týdnů, na mašinkách o předvánoční nabídce na trhu ?! Je jasné, že termín závisí na výrobci - stejně už je tam dost veliké zpoždění vůči původnímu termínu, co byl ohlášen :cry: - takže nezbývá než jen čekat, čekat, čekat, ..... :wink:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod Hekttor » sob 20 čer, 2009 6:42 pm

Nevím, zda se dobře dívám, fotky jsou v dost malém rozlišení. Ale - nechybí tam dveře z kabiny na ochoz?
Hekttor
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon 30 dub, 2007 4:37 pm
Bydliště: Havířov

Příspěvekod TTmili » sob 20 čer, 2009 8:05 pm

Máte pravdu Juro. Ty dveře tam nejsou. Naštěstí tyhle "malý hektory" moc nemusím takže je mi to vcelku jedno a předpokládám že "velkej" od vás má všechno na svém místě tak jak to má být. Jinak co se týče tohodle Tilligovskýho tak nelituju že sem si ho neobjednal, už jen proto že má kývačky a bůhví jestli bude odpovídat číslo.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jarda H. » ned 21 čer, 2009 6:18 am

TTmili píše: ..... Jinak co se týče tohodle Tilligovskýho tak nelituju že sem si ho neobjednal, už jen proto že má kývačky a bůhví jestli bude odpovídat číslo.


Taky ho nemám objednaný, jen jsem měl radost, že se objeví další česká mašina - bohužel jako vždycky s nějakými "závadami" :wink: a nereálnostmi českých mašin ?! Tohle asi Němci (zahraniční výrobci všeobecně) nikdy nevychytají, není to jen u Tilliga, např. parní BR64 od Schirmera jako ČSD 365.4 s parním předehřívačem ... že by kvůli pár modelům v neněmecké verzi měli jinou formu ?! Určitě to tak nebude !
Takže zbývají zřejmě 4 cesty co s tím :
a) zavrhnout a nekupovat
b) smířit se s tím a koupit, co je
c) upravit více či méně tovární model
d) stavba modelu ve vlastní režii
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod Hekttor » ned 21 čer, 2009 10:36 am

Kývačkový podvozek je ale v pořádku, ne?
Já jsem byl rozhodnut si tento model koupit, ať mám ve sbírce další tovární lokomotivu, a taky jsem uvažoval o sadě leptaných detailů. Po těch letech nastavovaného vývoje (i ceny), poté, co jsem slyšel samé superlativy ohledně připravovaného modelu a poté, co mě kdosi odrazoval od přípravy leptané stavebnice, že prý Tilligův bude bezkonkurenční a do detailů provedený, bych ale čekal něco víc.
Místo dalšího komentáře obrázek s chybami, co mě napoprvé praštily do očí.
Je pravda, že to mohou být pro někoho maličkosti a nebudu to nikomu vymlouvat. Nicméně obrazu o dokonalosti modelu, vytvořenému předcházející reklamou, to podle mého názoru neodpovídá.
Obrázek
Hekttor
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon 30 dub, 2007 4:37 pm
Bydliště: Havířov

Příspěvekod Jarda H. » ned 21 čer, 2009 11:47 am

To Hekttor : ano, po reklamě tomuto modelu se dalo čekat víc :wink: ! K tvým připomínkám doplním :
a) co míníš sníženými dveřmi a jejich situováním na pravou stranu ?! Nejsem znalec, ale dveře jako vstup na ochoz byly přece na levé straně, vpravo dveře nejsou, v kabině je v tom místě ovládací pult ?! Nebo ....... ?
b) zábradlí je skutečně nízko, fotografie to ještě více vytahuje do nereálna. Zábradlí by mělo být na úrovni spodní hrany bočního okna ?! Navíc z fotky vypadá to zábradlíčko docela mohutné ?!

I když zatím diskutujeme nad snímkem modelu DR, nečekám u verze ČSD jiné provedení kastle :cry: . Nepátral jsem jaké číslo (jaká série hektora) bude ve verzi ČSD, zda bude navzájem odpovídat číslo / série / podvozek /barevné provedení kastle atd., přesto musím konstatovat, že je dobře, že je (tedy bude) na trhu další česká lokomotiva - i když bohužel s chybami :roll: :!:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod Hekttor » ned 21 čer, 2009 12:06 pm

Jarda H. píše:a) co míníš sníženými dveřmi a jejich situováním na pravou stranu ?!

Nemyslím dveře do kabiny, ale dveře kapoty, označeno žlutě.
Na každém boku kapoty T435 je 5 dvojkřídlých dveří. Poslední - nejbližší ke kabině - jsou však nižší - jsou dole zkráceny. Avšak pouze na pravé straně kapoty. Na levé jsou všechny páry dveří výškově stejné.
Čísla kývačkových loko:"Kývačkovými podvozky bylo kromě prototypu T435.087 vybaveno již jen 70 lokomotiv řady T435.0, tedy celá 4 série vyráběná v roce 1962. Z této série bylo k ČSD dodáno pouze 7 lokomotiv inventárních čísel 139 až 145." Zdroj - www.prototypy.cz.
Hekttor
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon 30 dub, 2007 4:37 pm
Bydliště: Havířov

Příspěvekod Jarda H. » ned 21 čer, 2009 12:46 pm

Juro, dík :D za vysvětlení ! A podle tvé poznámky o kývačkových podvozcích, jak jsem koukal na prototypy.cz, by při červené barvě kastle Hektora (se žlutými pruhy) měl mít model ze Sebnitz číslo mezi T435.140 až 144 ?!

Osobní tip - bude to úplně jiné číslo :lol: :!:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod blekk1 » ned 21 čer, 2009 5:51 pm

Chlapi, tu je už len otázka, odkiaľ čerpali informácie o mašine, keď vznikli takéto nepresnosti model vs. skutočnosť :?: :?: :?:

Alebo len použili starú formu BTTB s malými zmenami :?: :?: :?:
blekk1
 
Příspěvky: 156
Registrován: pon 07 led, 2008 12:07 pm
Bydliště: Púchov

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků