Y - TILLIG versus KUEHN

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Y - TILLIG versus KUEHN

Příspěvekod lisacik » čtv 24 bře, 2016 5:10 pm

Dobry den prajem.
Chcel by som sa spytat znalcov na rozdiel medzi voznami typu "Y", ktore stavnuju TILLIG a KUEHN.
Priznam sa, ze v tychto voznoch sa neorientujem. Niekde som cital, ze nie je dobre miesat v jednej suprave vozne z tychto dvoch vyrobcov.
Dakujem
Lisko
lisacik
 
Příspěvky: 259
Registrován: stř 13 říj, 2010 8:29 pm

Re: Y - TILLIG versus KUEHN

Příspěvekod TTmili » čtv 24 bře, 2016 9:42 pm

Ono se dá říct že rozdíly jsou i mezi originály, nejen mezi modely, ale výčet lze udělat.

Kuehn: Vozy odpovídají takřka dokonale typu Y/B-70, jsou výborně proporčně, jízdně i zpracováním. Provedení rámu okna je sice pěkné a docela modelové, přijde mi ale že to okna zbytečně zmohutňuje. Vesměs nejde těmhle vozům nic vytknout, svou předlohu zobrazují věrně.

Tillig: Pokud budu brát ČSD, pak vozy celkem věrně představují typ Y/B (odporové topení), bohužel jsou o fous vyšší než by měly být, a pravděpodobně i širší. Typu Y/B bohužel ani neodpovídá provedení madel u dveří a malá okna u představků. Pokud budu brát novější epochy kde se vyskytují už jen vozy v provedení Y/B-70, pak provedení madel a oken odpovídá, bohužel mřížka na bočnici je pouze natištěná, naprosto neodpovídají čela a přechod bočnice-čelo. Celkově vůz působí víc hračkovým dojmem (pouze subjektivně) a pouze tomu přidává použití neodpovídajícího podvozku.

Pokud oba postavím vedle sebe není to až tak hrozné, nejpatrnější je asi ten rozdíl ve výšce. Barevně jsou vozy trefené dobře, dokonce k sobě i celkem sedí, i když jsou tam určité "kopance" (Tillig se šedohnědou střechou u ČSD), a u ČSD je třeba si uvědomit, že Kuehn dělá vozy z výroby, kdežto Tillig vozy po dílnách, obojí má jinou zelenou. Celkem jsem zvědavý na letošní novinkové Tilligy co mají být ve výrobní podobě první série jak trefí barvu.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Y - TILLIG versus KUEHN

Příspěvekod trainzjohny » pát 25 bře, 2016 10:35 am

Za mě se vyjádřím pouze k tomu smíšenému provozu - mám v soupravě za sebou WLAB (Tillig) a A,B,B (Kuehn) a vidět rozdíly jsou, Tillig působí mnohem širším dojmem, nemá tolik zkosená čela, ale v soupravě to působí celkem obstojně, z bočního pohledu je to OK, z výšky je vidět rozdílné provedení představků a šířky. Obecně, pokud člověk není hnidopich, a nebo to neví to skoro nepozná a rozhodně to lze provozovat, především, pokud nemá za sebou stejný typ vozu, jako já.
Jsem začátečník,mám TT ovládané z21 a mobilem.Flotila čítá 6 lokomotiv-377.0,749,750,753,754 a BR18.
trainzjohny
 
Příspěvky: 83
Registrován: pát 17 dub, 2015 10:19 am

Re: Y - TILLIG versus KUEHN

Příspěvekod Jeff Hopper » pát 25 bře, 2016 6:00 pm

Jeff Hopper
 
Příspěvky: 577
Registrován: stř 05 led, 2011 6:32 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Y - TILLIG versus KUEHN

Příspěvekod stoupa » pát 23 pro, 2016 6:02 pm

Kuehn Y jaké osvětlení při DCC provozu Zejmi , Říha ,Ste elektronik nebo original ?
Uživatelský avatar
stoupa
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 09 dub, 2009 6:43 pm
Bydliště: Palonín

Re: Y - TILLIG versus KUEHN

Příspěvekod Bedlisch » pát 23 pro, 2016 6:43 pm

To záleží na tom, co si pod pojmem osvětlení představujete. Aby tam jako něco svítilo, je mi vcelku jedno co, nebo aby to modelově odpovídalo.
A jestli to má být digitálně ovládáno, nebo to má prostě jen svítit.
Bedlisch
 
Příspěvky: 329
Registrován: úte 09 lis, 2010 8:43 pm
Bydliště: Liberec

Re: Y - TILLIG versus KUEHN

Příspěvekod fulda » pát 23 pro, 2016 7:12 pm

stoupa píše:Kuehn Y jaké osvětlení při DCC provozu Zejmi , Říha ,Ste elektronik nebo original ?

Jirka to teď nějak začal řešit modelově, tak se s ním třeba spoj.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Y - TILLIG versus KUEHN

Příspěvekod busta » pát 23 pro, 2016 8:11 pm

stoupa píše:Kuehn Y jaké osvětlení při DCC provozu Zejmi , Říha ,Ste elektronik nebo original ?


Ja mám odskúšané osvetlenie od Peli a je pripravené aj pre montáž koncového osvetlenia. Je jedno či je to Tillig alebo Kuehn. Každá LED je samostne nastaviteľná alebo si vyberieš prednastavené konfigurácie. Tu je link http://videopeli.szm.com/subory/zelezni ... ica001.htm ( http://videopeli.szm.com/ ) . Samozrejmosťou sú všetky varianty kupé, vozeň so služobným oddielom ako aj spacie vagóny.
busta
 
Příspěvky: 100
Registrován: stř 05 led, 2011 8:13 pm
Bydliště: Gbelce

Re: Y - TILLIG versus KUEHN

Příspěvekod twiido » pát 23 pro, 2016 8:35 pm

busta píše:
stoupa píše:Kuehn Y jaké osvětlení při DCC provozu Zejmi , Říha ,Ste elektronik nebo original ?


Ja mám odskúšané osvetlenie od Peli a je pripravené aj pre montáž koncového osvetlenia. Je jedno či je to Tillig alebo Kuehn. Každá LED je samostne nastaviteľná alebo si vyberieš prednastavené konfigurácie. Tu je link http://videopeli.szm.com/subory/zelezni ... ica001.htm ( http://videopeli.szm.com/ ) . Samozrejmosťou sú všetky varianty kupé, vozeň so služobným oddielom ako aj spacie vagóny.


Mam takisto namontovane osvetlenie od peliho v tillig "B" a mozem len a len odporucat.
Montaz velmi lahka, funkcii pomerne vela...

P.
TT, 6.epocha, SŽDC/ŽSR
twiido
 
Příspěvky: 75
Registrován: pon 02 led, 2012 8:47 am
Bydliště: Kúsok od Bratislavy

Re: Y - TILLIG versus KUEHN

Příspěvekod TheJaro » pát 26 kvě, 2017 11:21 am

Chalani robili ste osvetlenie do Y od výrobcu PeLi niekto? Kúpil som si lištu jednu,osadil a všetko je ok až nato že samotné osvetlenie funguje až po osadení hoci akej mašinky na koľaje.Treba to nejak prihlásiť do MM a nakódovať alebo normálne priradiť adresu? :roll:
TT-čkár ako repa :),IV-VI ZSR/ZSSKCARGO,začiatky z DCC,Z21 Čierna+MM+RocRail+mobil
Pomaly sa učím..
Uživatelský avatar
TheJaro
 
Příspěvky: 196
Registrován: čtv 14 říj, 2010 8:43 pm
Bydliště: Slovensko - Trenčín

Re: Y - TILLIG versus KUEHN

Příspěvekod PASKVAL » pát 26 kvě, 2017 12:37 pm

Mam sice H0, ale princip bude asi rovnaky. Na plosaku by malo byt tlacidlo ktorym ho naprogramujes. Inak Peli ma stranke aj navody ku kazdemu osvetleniu. Tych moznosti nastavenia je vela. Mam od neho osvetlenych uz asi 20 vagonov a je to spica! :)
PASKVAL
 
Příspěvky: 194
Registrován: pát 12 úno, 2016 7:04 am
Bydliště: Martin

Re: Y - TILLIG versus KUEHN

Příspěvekod TheJaro » pát 26 kvě, 2017 1:09 pm

Paskval - Ďakujem za odpoveď. Medzi TT a HO tam nie je žiadny rozdiel samozrejme len v mierke. A ty to máš v digitále alebo analog? To tlačítko je aj na digitál? ja som to robil cez CV a nastavoval všetko možné a paráda len mi to teraz nejde a neviem dôvod
TT-čkár ako repa :),IV-VI ZSR/ZSSKCARGO,začiatky z DCC,Z21 Čierna+MM+RocRail+mobil
Pomaly sa učím..
Uživatelský avatar
TheJaro
 
Příspěvky: 196
Registrován: čtv 14 říj, 2010 8:43 pm
Bydliště: Slovensko - Trenčín

Re: Y - TILLIG versus KUEHN

Příspěvekod PASKVAL » pát 26 kvě, 2017 2:39 pm

Vsetko mam na digitale. To tlacidlo myslim sluzi na nastavenie adresy dekoderu. Ja mam zatial vsetky vozne nastavene na adresu 3. Zatial sa hram s par kuskami Bmee a priradujem im rozne efekty. Je to velmi posobive ked sa rozsvecuje cela suprava a kazdy vagon "startuje" inak. Ak nieco zblbo, treba dekoder resetnut. Myslim ze v CV8 treba zadat hodnotu 246 a dekoder sa zresetuje na zakladne nastavenie.
PASKVAL
 
Příspěvky: 194
Registrován: pát 12 úno, 2016 7:04 am
Bydliště: Martin

Re: Y - TILLIG versus KUEHN

Příspěvekod TheJaro » ned 28 kvě, 2017 10:36 am

Paskval - Ďakujem za rady,reset pomohol a tak som si nastavil v CV svoje hodnoty podľa príručky a je to paráda. Zatiaľ mám len jeden vozeň na hotovo ale idem hneď objednať ďalšie lišty. Za tú cenu nie je o čom :)
TT-čkár ako repa :),IV-VI ZSR/ZSSKCARGO,začiatky z DCC,Z21 Čierna+MM+RocRail+mobil
Pomaly sa učím..
Uživatelský avatar
TheJaro
 
Příspěvky: 196
Registrován: čtv 14 říj, 2010 8:43 pm
Bydliště: Slovensko - Trenčín

Re: Y - TILLIG versus KUEHN

Příspěvekod Jiri Dvoracek » ned 26 kvě, 2019 7:04 pm

Mam dotaz. Mate nekdo problem s jizdnimi vlastnostmi Y od Tiliga? Kdyz mam vozy Kuehn, at uz patra a nebo Y, tak vsecko uplne v poradku. Muzu jezdit, sunout, z kopce, do kopce, pres vyhybky i proti oblouky. Jakmile pridam do soupravy byt jenom jeden vuz od Tilliga, uz je problem. At uz jde o vykolejovani a nebo neustale rozpojovani a to i po vymene sprahel. To nemluvim o souprave vozu 4x Bymee plus BDs od Tilliga, ta neujede ani deset metru, aby nebyl problem. Nevite, cim to muze byt? Jsou vozy od Tiliga moc lehke, nebo tezke, nebo maji na houby podvozky, nebo vysmajdana kolecka? Uz zacinam byt z toho zoufaly :x :x :| :idea:
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1165
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

Další

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků