Diskuze k vláknu Novinky TT 2024 (a něco navíc jako vždy)

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2024 (a něco navíc jako vždy

Příspěvekod Ivan » stř 20 bře, 2024 5:37 pm

Sedadla jsou v poměru 1:3, mají být spíše 2:3. Ovšem jak moc to bude vidět?
Já stejně čekám na roco.
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2024 (a něco navíc jako vždy

Příspěvekod lesanek » čtv 21 bře, 2024 8:23 am

Luděk píše:Nezdá se mi šířka sedadel, ty kratší by měly končit zároveň s bočnicí záchodku.

Zdají se tak o milimetr užší, ale bude to reálně skrz okna nějak vidět? Obě řady sedadel jsou celkově užší, neboť oproti skutečnému vozu je vzhledem k použitému materiálu bočnice násobně tlustější - to tak mají prakticky všechny modely z plastu a nelze to výrobci zazlívat... O koupi vozu uvažuji, a pokud by bylo skrz okna nějak hodně vidět, tak by interiér mohl být (spolu s osvětlením, bude-li vhodné k dispozici) upravitelný třeba pomocí leptané sady pro 010 od modely-mašinek, je-li ještě sehnatelná; třeba ty plné příčky ve voze mi přijdou podstatnější problém, než o kousíček užší sedadla. Ale jak píšu, záleží jak moc je okny vidět dovnitř, zatím jsem vůz v ruce neměl.
Uživatelský avatar
lesanek
 
Příspěvky: 227
Registrován: stř 13 úno, 2013 3:35 pm
Bydliště: Jihočeský kraj

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2024 (a něco navíc jako vždy

Příspěvekod Jan+Bjoern » pon 25 bře, 2024 8:19 pm

Petr Barchánek píše:LOCO svůj sortiment nornálně dál vyrábí, akorát nedělají na sklad a nemají příliš aktualizované stránky. Stačí jim zavolat nebo napsat a objednat si ať už napřímo, nebo přes svého oblíbeného prodejce modelů.

Těch cibulí Uacs je hned několik typů. Co nedělá LOCO, to se dá pořídit v eshopu mojett.cz.

Tilliga a jeho obchodní politiku taky nechápu. Stále matlá jakési freelance mutace, cena už je ulítlá úplně někam za roh a původní kvalitní a povedené kusy se na ebayi draží za dvou a vícenásobky původních cen. Kdyby místo dvou vozů salonního vlaku DR za 180 Euro radší vrátil do výroby polomáčené zeleno-šedé a oranžovo-bílé mutace ze IV epochy.

Pokud bych dělal III. Epochu, tak bych ocenil ten dvounápravový chlaďák MÁV, protože na rozdíl od všech možných freelance potisků tohoto modelu za posledních 50 let (třeba modročervená TRANSFESA RENFE), tato verze je na tom daném modelu prakticky zcela správně (snad až na tvar dvířek na led na čelech). Někde jsem viděl fotku této lednice za Pomerančem na jižním Slovensku. Ještě, kdyby se jim chtělo ho konečně nalakovat v epoše IV v barvách MÁV, PKP a JŽ.


A napsal jste jim to? Ja jsem pro ne nedavno fotil detaily popisu Vectrona DSB (ani ne za tyden uz je meli na modelu). Jako bonus jsem poridil i par fotek jineho, vedle odstaveneho nemeckeho stroje jako bonus - se tremi pantografy. Napsali, ze se jim jejich 3 varianty formy Vectrona zdaji dostatecne a ze se na tu tripantografovou verzi dosud vubec zadny zakaznik neptal! Tak to je potom tezky. (Ani ja po takove verzi netouzim, neni to moje epocha)
Necekejte, ze lidi od Tilliga budou cist ceska fora. Nebojte se jim napsat.
Jan+Bjoern
 
Příspěvky: 134
Registrován: stř 22 led, 2020 6:09 pm

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2024 (a něco navíc jako vždy

Příspěvekod Zlámalík » pon 25 bře, 2024 8:24 pm

Zato Tauruse a pak i Traxxe dělají furt se švýcarskými pantografy, i když jsme to řešili a nikdo s nimi nehne. To je marný a asi jste trefil nějakou světlou chvilku. Moje zkušenost.
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1832
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2024 (a něco navíc jako vždy

Příspěvekod Ivan » stř 27 bře, 2024 9:45 pm

Colonel32 píše:https://www.kolmar.cz/

Kolmarovi dorazily patinované cisterny Deutz a patinované sety Vut a než sem někdo stihl hodit echo, tak jsou zase vyprodané...


Stačí mít registraci k novinkám, skladem byly, ale i tak to nebyl velký počet, odhaduji do deseti.
Ona to nebude v tomto případě patina výrobce Saxonia, ale tuším, že to dělal někdo z klubu. V tuto chvíli je tam ještě jeden set Vut.
Já mám sety bez patiny, tak jsem si je neobjednal. Patina ale vypadala pěkně.
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2024 (a něco navíc jako vždy

Příspěvekod Colonel32 » úte 02 dub, 2024 10:11 am

Jako novinka Loco se objevil vůz Uacs VČS

Zásadní otázka.

Tam je provedení rakev celá modrá.

Jenže já jsem neviděl ani jednu, která by měla vršek rakve modrej.
Všechny vozy Uacs VČS, které jsem kdy v Berouně nafotil, měly vždy vršek rakve bílošeivej.

https://img18.rajce.idnes.cz/d1802/5/51 ... 160681.jpg
https://img18.rajce.idnes.cz/d1802/5/51 ... G_4889.jpg

celá galerie ( https://www.rajce.idnes.cz/colonel32/al ... raluv-dvur )

Je to provozní patina, protože ty vozy na tomhle místě prostě nemejou, i když zbytek vozu ano?
Nebo jsou ty vozy tak barvené z výroby a jen to málokdo ví, protože z tohohle úhlu je většinou nikdo nefotí?
Colonel32
 
Příspěvky: 862
Registrován: čtv 24 pro, 2009 12:43 pm

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2024 (a něco navíc jako vždy

Příspěvekod hank » úte 02 dub, 2024 12:48 pm

Colonel32: Ono je to skoro jedno. Podívej se na vodorovné plochy I-profilů podélníků. Mají úplně stejný zaprášený odstín jako ty plochy mezi jímkami, i když původně byly - a na svislých plochách jsou pořád - černé. Jinak řečeno, jestli ty vodorovné plochy rakví byly původně modré, tak po po dvou nebo třech nakládkách a vykládkách už to stejně nikdo nepozná.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6113
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2024 (a něco navíc jako vždy

Příspěvekod k.vojta » úte 02 dub, 2024 1:51 pm

Na některých fotkách nehody z roku 2019 u Mariánských Lázní ta modrá trochu prosvítá
https://storage.pozary.cz/article/5/d/5d3ddfee73308/nczkv3nt19.1400.jpg
https://www.irozhlas.cz/fotogalerie/8026919?fid=8992917

Ta nehoda je vůbec dobrý studijní materiál těchto vozů :)
k.vojta
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát 09 pro, 2022 1:48 pm

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2024 (a něco navíc jako vždy

Příspěvekod Colonel32 » úte 09 dub, 2024 2:34 pm

Sarge píše:https://www.itvlaky.cz/kategorie/kotlove-tt/?pv97=2092

Kotlové vozy ČStrains.


To jsou prostě jen přestříkané staré BTTB vozy?
Colonel32
 
Příspěvky: 862
Registrován: čtv 24 pro, 2009 12:43 pm

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2024 (a něco navíc jako vždy

Příspěvekod jirmicz » úte 09 dub, 2024 4:20 pm

Colonel32 píše:
Sarge píše:https://www.itvlaky.cz/kategorie/kotlove-tt/?pv97=2092

Kotlové vozy ČStrains.


To jsou prostě jen přestříkané staré BTTB vozy?

Ano
jirmicz
 
Příspěvky: 234
Registrován: pát 09 pro, 2011 9:43 pm
Bydliště: Turnov

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2024 (a něco navíc jako vždy

Příspěvekod jamik22 » úte 09 dub, 2024 11:51 pm

Jo, to jsou. A je to novinka :) roku 2004. Někde vymetli sklad. Ve své době dost úžasná věc, ale jsme o 20 let dál.
jamik22
 
Příspěvky: 481
Registrován: pát 22 úno, 2008 9:05 pm

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2024 (a něco navíc jako vždy

Příspěvekod hank » stř 10 dub, 2024 6:27 am

Zdá se, že po cisternách ze III. a IV. epochy ČSD je neukojitelný hlad. Navzdory cenám prorážejícím stropy limitky pro DS i Kolmara zmizely z e-shopů doslova během hodin. Teď je je ještě otázka, jestli si to obchodníci a markeťáci přeloží do rozhodnutí o další nové výrobě nebo aspoň konverzích stávajících výrobků. Po zkušenostech minulých let jsem spíš skeptický. Zdaleka to není první případ tohoto druhu. Pravidelně sleduju např. bazarové ceny patrových osobních vozů. I použité kusy se dnes draží za ceny > 2000 Kč/ks. Podobně je tomu s ypsilony IV. a V. epochy.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6113
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2024 (a něco navíc jako vždy

Příspěvekod Jan+Bjoern » stř 10 dub, 2024 6:47 am

jirmicz píše:
Colonel32 píše:
Sarge píše:https://www.itvlaky.cz/kategorie/kotlove-tt/?pv97=2092
Kotlové vozy ČStrains.

To jsou prostě jen přestříkané staré BTTB vozy?

Ano


Vozy pochazeji jeste z dob firmy Zeuke (i kdyz je z formy Zeuke mozna vylisovali v BTTB) a predlohou jim byly vozy typu Deutz z obdobi 2. svetove valky.
Proto predpokladam, ze se jedna o vymysleny nater, ktery se na techto vozech nikdy neobjevil.
Takze nejspis "rarita, za kteoru jim budou Nemci trhat ruce" :lol:
Vsak on si to nekdo koupi.
Verze Ryko/Slovnaft totez.
Jan+Bjoern
 
Příspěvky: 134
Registrován: stř 22 led, 2020 6:09 pm

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2024 (a něco navíc jako vždy

Příspěvekod Colonel32 » stř 10 dub, 2024 9:43 am

hank píše:Zdá se, že po cisternách ze III. a IV. epochy ČSD je neukojitelný hlad. Navzdory cenám prorážejícím stropy limitky pro DS i Kolmara zmizely z e-shopů doslova během hodin. Teď je je ještě otázka, jestli si to obchodníci a markeťáci přeloží do rozhodnutí o další nové výrobě nebo aspoň konverzích stávajících výrobků.


Tak o tom bych si troufnul polemizovat.

Cena okolo 850-900,- za vagón mi určitě nepřijde nijak "stropprorážející", cena okolo 1100,- za vagón už je poněkud vyšší, ale zase je to cena nejen za vagón, ale i velmi pěkně provedenou patinu.
Colonel32
 
Příspěvky: 862
Registrován: čtv 24 pro, 2009 12:43 pm

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2024 (a něco navíc jako vždy

Příspěvekod hank » stř 10 dub, 2024 9:53 am

Colonel32: Já vím, že už to lepší nebude, ale každou cenu > 1000 Kč za model 2nápravového nákladního vozu považuju za absurdní.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6113
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků