Všechno možné i nemožné ... (a jiné plky)

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2021 (a něco navíc ...)

Příspěvekod Pavel 152 » sob 23 led, 2021 12:05 pm

Limitky, a jsme u jádra věci, komu prospějí limitky? Proč raději neporadí vzor modelu který je pro všechny. To by přece z prodeje nic neměl? Ano měli by všichni prodejci .A tak vlastně jsou škodni všichni.
Pavel
Pavel 152
 
Příspěvky: 419
Registrován: ned 09 led, 2011 5:24 pm

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2021 (a něco navíc ...)

Příspěvekod Colonel32 » sob 23 led, 2021 12:43 pm

Pavel 152 píše:Limitky, a jsme u jádra věci, komu prospějí limitky?


V principu všem? :roll:

Nebo máte představu, že vše, co se v současné době vyrábí jaké limitka pro konkrétního prodejce, by se jinak mohlo vyrábět sériově?
Colonel32
 
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 24 pro, 2009 12:43 pm

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2021 (a něco navíc ...)

Příspěvekod Jan+Bjoern » sob 23 led, 2021 12:55 pm

Pavel 152 píše:Limitky, a jsme u jádra věci, komu prospějí limitky? Proč raději neporadí vzor modelu který je pro všechny. To by přece z prodeje nic neměl? Ano měli by všichni prodejci .A tak vlastně jsou škodni všichni.
Pavel


Tak zrovna v tomto pripade snad i poradi a opakovane nemeckym vyrobcum poradil. Ne vzdycky si vsak necha vyrobce poradit.
Limitky jsou m.j. o zpusobu financovani. "Model pro vsechny" plati vyrobce, ale limitku zaplati ten, kdo si ji objednava. Je to na jeho riziko.
On ma svoji marzi samozrejme i na tech "modelech pro vsechny".
Jeho limitky se daji objednat i u nechterych prodejcu (Elriwa), tak v cem mate problem?

Ja jsem uvazoval o limitce cisteren Kuehn, ale nedopadlo to kvuli tomu, ze jsou baleny po dvou a skutecnou predlohou byl jen jediny koristni vagon - i kdyz behem let v ruznych naterech. Musel bych bud nechat udelat druhy vuz jako vymysleny nebo udelat v jedne krabicce dva modely stejneho vozu v ruznych naterech.
Jan+Bjoern
 
Příspěvky: 131
Registrován: stř 22 led, 2020 6:09 pm

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2021 (a něco navíc ...)

Příspěvekod hank » sob 23 led, 2021 1:52 pm

Pavel 152 píše:Limitky, a jsme u jádra věci, komu prospějí limitky?


Limitky opakovaně prospívají těm, kdo je prodávají po bazarech a aukcích po jejich vyprodání u zadavatelů za ceny výrazně překračující původní prodejní ceny. Sice to obvykle nebývá původní účel jejich zadávání/objednávání u výrobců, ale aspoň někdo je tedy aspoň občas spokojený... :mrgreen:
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2021 (a něco navíc ...)

Příspěvekod Střelec » sob 23 led, 2021 5:56 pm

Limitka mimo jiné znamená, že po kolejišti nebude běhat více strojů či vozů stejného základního typu a s totožnými čísly, nabízí se i varianty odlišné úpravami vzhledu a celou řadou doplňků, které se nevyplatí ve velkovýrobě. Ne každý má schopnosti a možnosti provádět žádané úpravy doma. Dále jsou tu sběratelé a (jak upozornil jeden z předřečníků) šmelináři. Poslední jmenovaní skupina asi nebude nejpočetnější, ale je nejvíc vidět...
Střelec
 
Příspěvky: 1620
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Novinky TT 2021

Příspěvekod Lukes » sob 22 kvě, 2021 5:49 pm

Ahoj, nevíte jestli se dají dokoupit vozy k BR 442 - Talent 2? Všude jsou buď dvou nebo tří dilné soupravy jako Piko 47245

http://www.vlacky.com/katalog/model-010411-00005559

existovala serie PIKO 47242 kde bylo až 5 dílů ale ta už je vyprodána :(

Díky
Lukes
 
Příspěvky: 29
Registrován: sob 17 říj, 2020 7:37 pm

Re: Veliikost TT a HORNBY 2022 - 2023

Příspěvekod Zlámalík » úte 07 úno, 2023 2:21 pm

EDIT moderátor : přesun diskuze kolem objednávek u HORNBY

Petr Barchánek píše:Tak co, už jste od nich někdo něco dostali?
Zákaznický servis nanic, platba možná jen v GBP - pochopitelně nevýhodným kurzem - i přes žvásty na internetu, že berou EUR. Po upozornění na sliby, že berou EUR prostě došla odpověď, že jsou strašně smutní z toho, že si ode mě ta EURa nevezmou, protože u nás není EUR oficiální měna. No, to sice není, ale GBP taky ne, tak o co jde?


I have spoken to my technical team regarding this and they have confirmed sadly we are unable to process the order in EUROs

Hovno smutní, jste líní jak vši, protože jste si zvykli na to, že na vás polovina světa několik století dřela. Kdybyste nebyli líní, tak jedním kliknutím ve vašem účetním programu zajistíte, aby si zákazník mohl vybrat měnu.

Platba možná jen přes kartu, paypal nebo google, nelze zaplatit převodem z účtu na účet. Když neplatí první slib, že berou EUR, tak nebudu riskovat, že nebude platit i druhý slib a že to dojde neproclené, což mě rázem udělá další navýšení ceny jak na dani, tak na celním řízení.
Chtěl jsem něco od nich vyzkoušet a koupit dětem základní set, mašinu, vozy, ovál a trafo. Ale nakonec jsem to vystornoval. Nemám zapotřebí si ve svém věku a společenském postavení za své peníze koupit obvyklé koloniální chování k podřadnému Slovanovi.

Mimochodem jsem našel na webu jakousi anglickou verzi hodnocení e-shopů. Asi jako u nás server Heureka.cz
https://www.trustpilot.com/review/hornby.com?page=2

3/4 všech recenzí je negativních, to hovoří za vše.


Petře, obávám se, že tímto příspěvkem a zejména některými výrazy jste vašemu "společenskému postavení" moc nepomohl.

Schválně jsem to zkusil. Při registraci to dokonce zná můj barák - samo to detekuje zemi a při psaní adresy to předvyplní správně všechny údaje, to neumí ani naše finanční správa!
Naklikl jsem pro příklad Scotsmana, doprava je zdarma, klik a můžu platit kartou. To ty eura máte v pytlíku, že vám o ně tak jde? Přece bankovní převod je horší - poplatky za mezinárodní platbu a opruz s kurzem. Tady vidím libry a ty mi do korun přepočte moje banka, poplatky jdou za prodávajícím, o co jde?

Možná jen nejsem podřadný Slovan...
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1781
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Veliikost TT a HORNBY 2022 - 2023

Příspěvekod Petr Barchánek » stř 08 úno, 2023 6:16 am

Při registraci to dokonce zná můj barák - samo to detekuje zemi a při psaní adresy to předvyplní správně všechny údaje což není nic kvůli čemu bych měl hýkat nadšením, adresu Vašeho domu zná kdejaká navigace do auta, google a další online i offline mapy už asi dvacet roků.

To ty eura máte v pytlíku, že vám o ně tak jde Jestliže prodejce avizuje, že od zákazníků v EU přijímá platbu v Eurech, tak má přijmout platbu v Eurech. Jestliže ve svých vlastních obchodních podmínkách doslova píše, že The final price paid will be shown and charged in Euros, meaning no unexpected currency exchange fees on your payment card, tak bych čekal, že to bude znamenat, že The final price paid will be shown and charged in Euros, meaning no unexpected currency exchange fees on my payment card a ne že pro nějaké blbé Slovany to bude znamenat přesný opak toho slibu.

a ty mi do korun přepočte moje banka a tím zbytečně prodraží nákup o asi tři stovky na úkor už tak nenažrané německé banky. Tady nejde o tři stovky, ale o hrubě urážlivé chování, které si nemůžou dovolit ani ke svým odvěkým nepřátelům, ale k Čechům ano.

Díky za tuhle otázku:
o co jde?
o to, že e-shop
1. lže
2. nedodržuje svoje vlastní obchodní podmínky
3. východoevropského zákazníka nutí k legislativou zakázanému vázanému prodeji - pokud si u své banky nenakoupíš GBP, tak ti nic neprodáme. Pokud totiž zadám místo svojí adresy doma v ČR adresu společnosti v Německu, které jsem jednatelem, tak ten problém zmizí. Čili Němec nemusí nakupovat GBP, Čech ano.
4. prodražuje cenu finálního produktu podle bydliště, přičemž z čím chudší země zákazník objednává, tím dražší je cena za stejnou věc (to je takové typicky Anglosaské)
5. v důsledku předchozích punktů má de facto dvojí ceny finálního produktu (ne poštovného, to bych pochopil) podle národnosti spotřebitele - tohle bych čekal někde v Africe, na Perském bazaru, nebo u nás naposledy před 35 lety ještě za Komunistů.
6. uráží, protože svojí přezíravost vůči východoevropanům vydává za lenost či neschopnost změnit buďto svůj objednávkový software, nebo svoje obchodní podmínky a ještě to zaměňuje za lítost. Napadá mě věta z jedné knížky "Chčijou nám na hlavy a ani se už nesnaží to vydávat za déšť"
7. hrubě uráží chováním, které si nemůžou dovolit k Francouzům, Italům, Španělům, Skandinávcům a Němcům, ale k nám ano.


PS: Dotaz zněl, jestli už jste s nimi už někdo úspěšně uzavřeli obchod, abych věděl, jak je to s proclením. Jestli to taky byly plané kecy pro naivní blbečky a na poště bude čekat k doplacení pětina ceny plus služby za zastoupení v celním řízení. Neptal jsem se, jestli jste si nakonfigurovali objednávku, to umím taky. Na první pohled to vypadalo skvěle. Jako s Titanikem.
Petr Barchánek
 
Příspěvky: 260
Registrován: úte 11 črc, 2017 3:54 pm
Bydliště: Zubrnice

Re: Veliikost TT a HORNBY 2022 - 2023

Příspěvekod Zippich » stř 08 úno, 2023 12:09 pm

Domnívám se, Petře, že tady nejde o proradné Anglosasy, ctnostmi oplývající Slovany, a dokonce ani o pokus záměrně dehonestovat Vaše vysoké společenské postavení váženého jednatele německé společnosti. Tyto Vaše vyslovené domněnky ukazují spíše na jiný druh problému, na který ale nejsem odborníkem, a proto ho nechci nikterak komentovat. Jen si matně vzpomínám, že mi na jednom modelářském setkání jeden kamarád vyprávěl, že si od nich něco koupil a žádné problémy nezmiňoval. Byl ze Slovenska. Takže také Slovan, jen možná lehce říznutý Ugrofinem. Rozdíl mezi Slovanougrofinem ze Slovenska a Slovanogermánokeltem z české kotliny je, že ten ze Slovenska je součástí eurozóny, zatímco banka toho českého pracuje primárně s korunou. Koruna je oproti euru značně volatilní, neboť její trh je násobně menší, a tudíž daleko senzitivnější k výkyvům kurzu oběma směry, což představuje značné riziko pro kurzový přepočet i pro eventuální pozdější dodatečné operace jako je například odstoupení od smlouvy, nebo řešení reklamace. Z tohoto pohledu dost často interní pravidla firem mimo EU rozlišují mezi bankami v a mimo eurozónu. Osobně se domnívám, že je to spíše z důvodu omezení finančních rizik při obchodování než kvůli etnickému původu jejich zaměstnanců, ale mohu se mýlit.
Nicméně ve Vašich rukou zůstává stále ta nejstarší a nejúčinnější obchodní zbraň. Pokud Vám nabízené podmínky nevyhovují, tak si prostě necháte své peníze a investujete je jinde.
Zippich
 
Příspěvky: 385
Registrován: pát 05 led, 2007 8:00 am
Bydliště: Českolipsko

Re: Veliikost TT a HORNBY 2022 - 2023

Příspěvekod Ivan » stř 08 úno, 2023 12:15 pm

Já si spíš myslím, že vysvětlení je mnohem jednodušší. Neaktualizovali obchodni podmínky po brexitu a teď už EUR prostě neberou. Ano, mají v to blbě, je to neslušné, ale co, jede se dál. Kup nebo nekup. Za nějaké nervy to snad nestojí. :wink:

To by ses mohl takhle rozčilovat u dalších X obchodů, Tesařem alias zeleznicni-modelářství počínaje.
Myslím ale, že už přesahujeme tuto diskuzi.
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1687
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Veliikost TT a HORNBY 2022 - 2023

Příspěvekod Petr Barchánek » stř 08 úno, 2023 1:12 pm

Neaktualizovali obchodni podmínky po brexitu a teď už EUR prostě neberou.

Hned z kraje stránky
As of Monday 5th July 2021

Takže aktualizovali a berou, jenže ne od každého občana EU. Jak říkám, další zcela evidentní a plánovaný podraz na obyvatele východní Evropy, nic víc. Podívejte se do diskuze offtopic novinky/nehody. Tam jsem před měsícem prorokoval něco, co se vyplnilo do posledního písmenka.

S nějakými riziky páně Zippicha to nemá nic společného. Když pošlou zboží v požadované kvalitě až poté, co si stáhnou peníze z karty, tak vůbec žádné riziko nepodstupují. Všechna rizika naopak podstupuje zákazník,
že mu peníze stáhnou a zboží nedorazí,
že se mu obchodník pokusí vysát z karty víc,
že zboží nedorazí v požadované kvalitě,
že bude platit vysoké poštovné při reklamaci,
že mu díky kurzovému rozídlu v případě odstoupení od smlouvy vrátí mnohem méně
a že zboží dorazí neproclené.

Zeptejte se Hanka, jak platil kartou v cizím eshopu.

Tesařem alias zeleznicni-modelářství počínaje.
Stejně, jako je třeba varovat před Tesařem, tak je třeba varovat i před dalšími podvodníky v našem oboru, kteří obchodují jinak, než co mají na stránkách a přesně to je případ firmy Hornby. Varování jsem napsal a ještě k tomu máte odkaz na spokojenost anglických zákazníků - 3/4 nespokojených taky není žádná hitparáda. Urážky si odpusťe, prosím.
Petr Barchánek
 
Příspěvky: 260
Registrován: úte 11 črc, 2017 3:54 pm
Bydliště: Zubrnice

Re: Veliikost TT a HORNBY 2022 - 2023

Příspěvekod Trainmaniak » stř 08 úno, 2023 1:22 pm

No, a to ani ti angličtí zákazníci nejsou Slovani... :) Já už bych se k tomu nevracel, už to opravdu vybočuje z rámce tohoto vlákna. Varování proběhlo, nechť s ním každý naloží dle svého úsudku. Třeba to někdo dotáhne do zdárného konce, a pak poreferuje. Dováží vůbec Hornby někdo k nám? Nebo třeba na Slovensko, odkud by asi byl nákup také jednodušší?
Naposledy upravil Trainmaniak dne stř 08 úno, 2023 4:41 pm, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1460
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Veliikost TT a HORNBY 2022 - 2023

Příspěvekod hank » stř 08 úno, 2023 1:26 pm

Petr Barchánek píše:Zeptejte se Hanka, jak platil kartou v cizím eshopu.


Ať už v mém případě byla chyba na kterékoli straně, částku zaplacenou za nedodané zboží mi Britové refundovali ihned poté, co se jim zásilka vrátila. A komunikace z jejich strany byla velice zdvořilá.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Veliikost TT a HORNBY 2022 - 2023

Příspěvekod Petr Barchánek » stř 08 úno, 2023 2:35 pm

Mě šlo o tenhle nákup, Hanku:
viewtopic.php?f=18&t=13652

tam jste se asi spálil a přišel o peníze, nebo byla refundace?

Dováží někdo Hornby?
Hornby se dá v Evropě koupit u několika dovozců, ale u sortimentu TT píšou (nebo v době uvedení na trh psali, pokud se to nezměnilo), že žádné kamenné obchody, jen online jak v UK, tak po celém světě.
Petr Barchánek
 
Příspěvky: 260
Registrován: úte 11 črc, 2017 3:54 pm
Bydliště: Zubrnice

Re: Veliikost TT a HORNBY 2022 - 2023

Příspěvekod Ivan » stř 08 úno, 2023 4:24 pm

Petr Barchánek píše:Mě šlo o tenhle nákup, Hanku:
viewtopic.php?f=18&t=13652
.


Co má společného čínský eshop a Hornby?
To se fakt tohoto tématu netýká. :roll:

Je určitě fajn, že jste upozornil, že eshop není úplně v pořádku s komunikací, ale nemyslím si, že by byl vyloženě podvodný, jak potvrdil i hank.
Placení kartou je v zásadě bezpečnější než jiná forma platby. Mluvím samozřejmě o platbě kreditní kartou, nikoli debetní. Při nedodání zboží přece není problém požádat banku o vrácení peněz.

A s těmi Slovany bych byl také opatrný, jsme totiž dost geneticky namíchaný národ a podíl čisté slovanského genu není zas tak vysoký

Edit, tak už je to přesunuto, díky.

Jak psal Trainmaniak, už jsme téma přesáhli. Spíše by to mělo být ve vlakně k obchodům.
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1687
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků