Diskuze k vláknu Novinky TT 2022 (a něco navíc ...)

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2022 (a něco navíc ...)

Příspěvekod jamik22 » pon 05 pro, 2022 5:00 pm

Hezké, zvuk perfektní. Jen video neříká nic o tom jak jsi to udělal. Pochlubíš se?
jamik22
 
Příspěvky: 480
Registrován: pát 22 úno, 2008 9:05 pm

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2022 (a něco navíc ...)

Příspěvekod r.hahn » pon 05 pro, 2022 5:51 pm

Ahoj,

ozvučení je celkem jednoduché. Použil jsem ZIMO MS490N. Odpájel jsem patici na plošném spoji a naletoval ho přímo. Zbytek nožiček jsem odstřihl. Na obrázku je ještě i s paticí. Nyní je k dispozici ZIMO MS500 N a ten by tam mohl vejít rovnou.

IMG20211022205331 (Velké).jpg


Na reproduktor jsem si udělal vlastní tvarovanou ozvučnici tak, aby sedla na kotel a vešla do budky.
IMG20211022223658 (Velké).jpg


Trochu bylo třeba opilovat závaží na šířku reproduktoru.

Zvuk Jacek.

To je celé :-)
r.hahn
 
Příspěvky: 115
Registrován: pon 16 zář, 2013 8:06 am

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2022 (a něco navíc ...)

Příspěvekod jamik22 » úte 06 pro, 2022 1:09 am

To je celé :-)

dík za inspiraci
jamik22
 
Příspěvky: 480
Registrován: pát 22 úno, 2008 9:05 pm

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2022 (a něco navíc ...)

Příspěvekod k.vojta » ned 11 pro, 2022 3:49 pm

Už mě přišly Kilsy od Tilligu a až na kulaté nárazníky a kratší délku o 2 mm jim není snad ani co vytknout. Ze START modelů určitě nejlepší vůz.
k.vojta
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát 09 pro, 2022 1:48 pm

Re: Novinky TT 2022

Příspěvekod RSC » ned 18 pro, 2022 10:29 pm

jamik22 píše:
Ivan píše:Trochu opožděně novinka od Davida Struppa, pára 364 Schirmer

Máte někdo předchozí verze? Jaké jsou? Od Schirmer nic nemám.

Obrázek

Ty první verse ČSD s červenými koly měly horší motor a byly velmi citlivé na přesný rozchod a nastavení jazyků výměn. Ty novější s černými koly od DS mají nový motor a jezdí perfektně. Krásný model. Jen jak píše DS problém je s ozvučením. U BR86/455 jsem dekodér a repro dal do připojené Z, zde není prostor/ dle mého názoru/ jak rozumně protáhnout 4 drátky od PEHO spřáhla. Byl někdo šikovnější? :)


Mám je všechny, i ty verze, kde se případně musel pájet dekodér, některé i dvakrát...
Nikdy jsem nezaznamenal nějaké problémy s jízdou, že by se to u nějaké verze lišilo. Takže otázka je spíše kvalita kolejiště a zejména výhybek, což se zde nejspíše zmiňuje - asi se myslí dělené jazyky, kde co kus, tak to "originál". Je to prostě nepřesné, různě vysoké... Nějaké obloukové ještě mám, ale předělávám je a strkám do nich vybroušené jazyky na motorické přestavníky.
V motorech rozdíl může být, ale nic zásadního v tom nevidím, novější model je myslím méně hlasitý.
Ozvučení jsem zatím neřešil, obvykle to dělám minimálně u jednoho kusu řady. Ale se zvukovými dekodéry mám problém je dostat, prostě je mít... Když něco je, koupím to.
Stejně když mi hrajou více než dvě lokomotivy, tak se to moc nedá poslouchat a stejně to vypínám...
Uvítal bych spíše jemnější provedení nýtování rozvodů, ale to asi nikdy nebude...
Je to hezká lokomotiva, jen ty ceny odrazují mnohé začátečníky... :?
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 520
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2022 (a něco navíc ...)

Příspěvekod Ivan » pon 19 pro, 2022 5:15 am

RSC a další,

Díky za informace, všechny se sešly víceméně stejné. Koleje mám položené hezky, byť tam mám obloukové, ale ještě docela jdou.
Já se kdysi zařekl, ať nemám mraky mašin, že páry ne. Jenže ty tendrovky jsou prostě skvělé a asi opět (po 537.05) neodolám.
Zvuk mne tolik netrápí, i když nějakou páru se zvukem bych v budoucnu chtěl. Tak uvidíme, zda se něco neobjeví. Musí být však krátká, dlouhé se mi nehodí.
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Předchozí

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků