Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenosti

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod rawen » čtv 14 dub, 2016 4:18 pm

Kolegové, kteří máte v TT sýpku Telč, můžete mi prosím oměřit několik věcí?

- Jak vychází rampa na vagony - na kterou nivelitu lze bez problémů přilepit? (vůči TK)
- Jaká je výška budovy po komíny, ale bez té boudičky na střeše?
- Jak moc destruktivní by bylo snížení stavby o patro?

Díky, Radek
rawen
 
Příspěvky: 1698
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod RadimS » úte 19 dub, 2016 5:18 am

Mám a spokojenost. Výšky vychází dobře, po komíny je to necelých 15cm po vyšší. No a snížení o patro, hmm, netvrdím, že by to nešlo, ale trochu destruktivní by to bylo. Jde o to, že všechny díly (nejen u téhle stavby) mají připraveny návaznosti a hezky jde práce od ruky, tou úpravou je to celkem zásah, záleží jak je kdo zkušený a troufne si... R.
RadimS
 
Příspěvky: 10
Registrován: pát 17 srp, 2012 5:43 am

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod rawen » úte 19 dub, 2016 11:56 am

Děkuji, Radek
rawen
 
Příspěvky: 1698
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod jihous » čtv 28 úno, 2019 4:32 pm

Chtěl bych se zeptat:
Stavěl někdo od IGRA model výtopnu Zwettl, či Prievidza?
Pokud ano - je vnitřní vybavení ? , jak jsou řešená vrata výtopen fix - na panty ? Jsou opravdu délky výtopen (kolejí vevnitř do 30 cm?


Díky za odpovědi a postřehy.
jihous
 
Příspěvky: 317
Registrován: čtv 05 kvě, 2011 12:13 pm

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod Střelec » čtv 28 úno, 2019 7:05 pm

Zrovna se mrcasím s výtopnou Ybbsitz. Interiér žádný, vrata se patrně mají zavěsit na lepenkové "panty". To by nemuselo vadit, pokud budou napevno otevřená. Kanál pro údržbu je nabízen jako samostatný doplněk. Stěny jsou čtyřvrstvý sendvič - vnitřek, zasklení oken, vnějšek a hrázdění/obložení štítů. Konstrukce střechy je standard, nereflektuje na ventilační komín. Takže po slepení se pro něj buď vyvrtá otvor skrz hřeben, nebo se udělá dělený a při stavbě se nejprve napasuje dovnitř vnitřní díl a po slepení střechy dolepí vnější díl. Stavba mi vázne na interiéru - vraty bude dovnitř hezky vidět,takže musím nakašírovat alespoň základní výbavu (kamna, výheň, ponk, nějakou tu almaru).
Díly stěn po slepení obligátně pasují dost nafest, takže zkompletované obvodově zdi raději spasujte na sucho a až potom zafixujte lepidlem. Předem nanesené hustší lepidlo by mohlo způsobit, že rohové zámky do sebe nezapadnou a násilné sestavení by mohlo vést k destrukci stěn.
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod Střelec » pon 18 bře, 2019 5:23 pm

Tak jsem tu výtopnu dopráskal, naznačil nějaký ten interiér a asi ještě upravím zavěšení vrat.
Přílohy
DSCN9843.JPG
DSCN9890.JPG
DSCN9891.JPG
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod Střelec » pon 18 bře, 2019 5:33 pm

Zvenčí jsem přidal ještě komín od kamen na sušení písku. Co se týká rámů oken průmyslového typu, asi je bude lepší umístit na okenní fólii ještě před lepením stěn z jednotlivých vrstev. Vlepovat je do zasklených otvorů (navíc oboustranně) nemusí stoprocentně vyjít a navíc je tu větší riziko poškození jemně řezaných rámů.
Jinak pokud namoříte dřevěné části včetně hrázdění lihovým mořidlem, ještě je před lepení přelakujte. Mořidlo má při namočení tendenci pouštět - ve dřevě sice zůstane, ale může zasvinit okolí.
Přílohy
DSCN9898.JPG
DSCN9897.JPG
DSCN9895.JPG
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod Milanhb3 » úte 19 bře, 2019 11:08 am

Pokud na ty dřevěné části použijete místo lihového mořidla jakoukoli
lazuru - vodou ředitelnou,tak si můžete vybrat odstín,případně dobarvit akrylovou barvou a nebude se nic nikam matlat.Ta lazura se nechá udělat i tak,
že do vodou ředitelného laku - radši matného kápnete nebo dáte trochu akrylové (zase vodové) barvy,možná by šla i tempera,ale to nemám vyzkoušeno.
Pro Střelce i ostaní u KB modelu jsem našel tu českou tašku na střechu co jsme
řešili teda v HO.
Milan
Milanhb3
 
Příspěvky: 62
Registrován: pát 07 srp, 2009 3:56 pm

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod jihous » ned 24 bře, 2019 10:19 am

[list=][/list]Já dělám VB Malá Hraštice, teď jsem dotesařil. Zajímavej detail - všichni výrobci zapomínají na elektrické skříně na budovách (naznačit vypálením, jinak samozřejmě se lehce doplní vlastní výrobou). Pak mi u Igry zarazil poměrně tlustý materiál na doplňky - hlavně parapety a plechy okolo komínů.
Přílohy
IMG_4144.JPG
jihous
 
Příspěvky: 317
Registrován: čtv 05 kvě, 2011 12:13 pm

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod Zlámalík » pon 17 kvě, 2021 7:50 pm

Kolegové, našel jsem toto vlákno, co jste probírali je asi už všechno vyřešené, tak jen moje postřehy.
- kartony jsou OK, hladké, řezané přesně (koupeno na přelomu 2020/2021)
- střecha z eternitu na skladišti, kde se lepí z jednotlivých řad přes sebe, je z moc silného kartonu, oproti vedle stojící sýpce stejného výrobce, kde je eternit jen naznačený rastrem, působí humpolácky, přitom se stejně občas kroutí (nemám ji přilepenou)
- na střeše chybí doplňky - hřebenáče a oplechování (hlavně u sýpky), ale to se dá řešit
- okna sýpky i přes svoji primitivnost (oproti třeba JM Detailu) splní účel, jen jsem železné rastry přejel černou fixkou aby ty laserované rýhy ve fólii nesvítily
- střechy vikýřů jsem zkrátil a vikýře přitmelil, vypadaly jak volně položené, tady chybí propracování detailů asi nejvíc
- výška rampy je zásadně blbě, stavba je navržená na postavení podkladovým kartonem na rovinu temene kolejnice. Čili od TK mám nahoru 1,5 mm karton a pak teprve podezdívku, namísto aby podezdívka začínala max. s horní hranou pražců. Kdyby to bylo na postavení na stejnou rovinu, kam klademe podloží, bylo by to OK. Ale to není. Mail výrobci zůstal bez odezvy, škoda. Praktiky jak u MTB?

Sýpku jsem upravil - otočil rampu, zkrátil o jednu okenní osu a upravil zastřešení. Skladiště jsem jen otočil a od JM Detailu doplnil plot kolem rampy (VI. epocha, pronajato soukromníkovi).
Víc fotek a bližší popis u mne na stánkách https://tt120.zlamal.cz/skladiste-a-sypka/ a tady na fóru: viewtopic.php?f=51&t=12706&start=120#p287397 a dál.

2021-03-02 12.48.11.jpg

2021-03-02 12.48.20.jpg
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1812
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod Střelec » úte 18 kvě, 2021 5:01 am

Když začínali jako Šikulové, tak s nima byla řeč a reagovali skoro obratem. Pak se z nich stala Igra a komunikace začla váznout. Patrně si pořídili odpovídající administrativu a v té se klienti ztrácí v interním úředním kolotoči.
Jinak vejškově srovnat baráky/rampy s kolejema a vagónama není problém jen u Igry, řešit se to musí i u jiných výrobců.
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod pekl024 » sob 03 pro, 2022 9:55 am

Ahoj , nemáte někdo doma? potřeboval bych vědět rozměr vrat v TT i HO, děkuji¨

https://www.igramodel.cz/eshop/detail-produktu/556
Přílohy
27889_5297__vyrp12_2309IGRA121022-1.jpg
Uživatelský avatar
pekl024
 
Příspěvky: 900
Registrován: čtv 11 lis, 2010 2:40 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod Luděk » sob 03 pro, 2022 12:43 pm

TT:
malá vrata:
šířka 20,75mm, výška 22,75 mm.

velká vrata:
šířka 24,85 mm, výška 25,75 mm, šířka překladu nad vraty 28,8 mm.
tloušťka překližky je 1,15 mm
Uživatelský avatar
Luděk
 
Příspěvky: 200
Registrován: pát 09 pro, 2011 5:29 pm
Bydliště: Brno

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod pekl024 » sob 03 pro, 2022 1:56 pm

Luděk píše:TT:
malá vrata:
šířka 20,75mm, výška 22,75 mm.

velká vrata:
šířka 24,85 mm, výška 25,75 mm, šířka překladu nad vraty 28,8 mm.
tloušťka překližky je 1,15 mm


Děkuji
Uživatelský avatar
pekl024
 
Příspěvky: 900
Registrován: čtv 11 lis, 2010 2:40 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod Střelec » sob 03 pro, 2022 5:34 pm

Koupil jsem si od nich kempové chatky v reálsoc. stylu (balené po dvou kusech). Lze je přímo ze stavebnice postavit v několika variantách vnějšího vzhledu - jednak jako sroubky, druhak jako kombinaci srubu s dozdívanými (či snad deskami obloženými) prvky. K dispozici jsou i střechy dvou barev. barvy obložení bývaly většinou pastelové, odstíny připomínaly vyšisovanou desert pink (růžové), sky type S nebo RLM 76 (šedomodré či nazelenale světlemodré). Navíc jsou přiloženy mikrošpalíky, umožňující chatky postavit ve svahu, jak tomu často bylo v reálu.
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků