Laminátka Piko TT

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Laminátka Piko TT

Příspěvekod drlo » čtv 31 bře, 2022 5:09 pm

Síce som ešte nemenil, ale malo by byť klasicky do šachty NEM 358
Uživatelský avatar
drlo
 
Příspěvky: 133
Registrován: stř 09 led, 2008 10:26 am
Bydliště: Piešťany

Re: Laminátka Piko TT

Příspěvekod dudlifuk » pát 01 dub, 2022 7:30 am

loby píše:Zdravím kolegy,
mám dotaz ohledně výměny spřáhel. Chci vyměnit za nové od Tilliga. Má s tím někdo zkušenosti, popř. které, mám na mysli kat.cislo

mozes pouzit napr toto spriahlo Tillig alebo toto spriahlo Kuehn
dudlifuk
 
Příspěvky: 485
Registrován: ned 15 led, 2017 9:40 pm
Bydliště: TT

Re: Laminátka Piko TT

Příspěvekod PepinTt » pon 04 dub, 2022 6:37 pm

Zatím jsem jsem nenašel odvahu tu krasavici otevřít, tak jen takový malý dotaz na analogisty ,nezkoušel někdo nějakým jednoduchým způsobem rozsvítit horní reflektor v analogu?
Já modelařím jen pro radost,dokonalé modely by měli dělat ti co se tím živí
PepinTt
 
Příspěvky: 142
Registrován: sob 28 říj, 2017 8:58 pm
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Laminátka Piko TT

Příspěvekod tominomb » pon 04 dub, 2022 9:36 pm

PepinTt píše:Zatím jsem jsem nenašel odvahu tu krasavici otevřít, tak jen takový malý dotaz na analogisty ,nezkoušel někdo nějakým jednoduchým způsobem rozsvítit horní reflektor v analogu?

Chce to hodně tenký šroubovák. Po odšroubování 2 šroubků jde skříň sejmout velmi lehce.
tominomb
 
Příspěvky: 6
Registrován: ned 29 pro, 2019 9:54 am

Re: Laminátka Piko TT

Příspěvekod Jacek » sob 16 dub, 2022 11:40 am

Na stránkách Zimo je ke stažení firmware 4.217 pro MS dekodéry. Teď už funguje rozšířené osvětlení.
Stránky o modelové železnici TT, digitál, zvuky http://www.jacek-modely.cz
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 883
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Laminátka Piko TT

Příspěvekod RSC » stř 03 srp, 2022 8:48 am

Řešil někdo přípřež laminátek, kdy jedna je osazena zvukovým dekodérem dodávaným s modelem a do druhé nezvukový dekodér, aby rychlostně se chovaly stejně? Celkem by mne zkušenost potěšila, asi nepotřebuji, aby mi hrály obě stejně.

Kdysi jsem takto hledal takový u brejlovců a ladil, než se přípřež cargových chovala jízdně stejně.
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 519
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Re: Laminátka Piko TT

Příspěvekod Jacek » stř 03 srp, 2022 9:44 am

Psal jsem o tom před lety návod
http://www.jacek-modely.cz/sladeni-dvou ... bo-postrk/
Jen pozor, na CV5 nesahat, musí tam být hodnota dle návodu k projektu, místo toho se rychlost nastavuje v CV57. A předpoklad je, že zvukový i nezvukový dekodér jsou Zimo, jinak to sladit nejde
Místo dvou stejných adres se také dá použít CV19, viz manuál.
Stránky o modelové železnici TT, digitál, zvuky http://www.jacek-modely.cz
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 883
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Laminátka Piko TT

Příspěvekod Trainmaniak » úte 16 srp, 2022 11:42 am

Zdravím, na http://www.trainmania.info/clanky.html#laminatka_tt je recenze Laminátky TT.

laminatka_tt-29.jpg
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1459
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Laminátka Piko TT

Příspěvekod Trainmaniak » stř 24 srp, 2022 9:05 am

Zdravím, k recenzi jsem přidal ještě fotogalerii: http://www.trainmania.info/laminatka_tt.html

laminatka_tt-30.jpg
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1459
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Laminátka Piko TT

Příspěvekod skjozefsk » pon 12 zář, 2022 11:45 am

Zdravím, je možné nastaviť pri analógovej verzii tretie svetlo? Vopred ďakujem za radu.
Uživatelský avatar
skjozefsk
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř 08 srp, 2012 2:46 pm

Re: Laminátka Piko TT

Příspěvekod Trainmaniak » úte 18 říj, 2022 6:26 am

skjozefsk píše:Zdravím, je možné nastaviť pri analógovej verzii tretie svetlo? Vopred ďakujem za radu.

Kluci, Jirka Sládek se pohrabal v Laminátce a přináší odpověď na vaše otázky ohledně možnosti rozsvícení horního reflektoru v analogu. Odpovím jednoduše: Jde to. :)
Vysvětlení a obrázky najdete zde: http://www.trainmania.info/zapisky2022. ... -reflektor
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1459
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Laminátka Piko TT

Příspěvekod Zlámalík » úte 18 říj, 2022 1:16 pm

Díky oběma, za bádání i publikaci! Já to sice nevyužiju, ale jsem rád, že blázni nevymřeli!
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1780
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Laminátka Piko TT

Příspěvekod Ossi » stř 14 pro, 2022 12:53 pm

Zdravím. Osadil jsem laminátku dekodérem Kuehn N45-18 a potřeboval bych radu. Po otevření SUSI (CV56) model svítí tak jak je popsáno u úvodu. Chtěl bych ovšem nastavit osvětlení podle stylu u projektů od Jacka. To znamená reflektory přemístit z F5 na F2, na F1 oboje konce závislé na směru, F3 uvolnit pro posunový režim včetně bílých poziček na obou stranách. Z F3 přemístit na F5 osvětlení kabin po směru. Osvětlení strojovny (F4) a žluté pozičky po směru (návěst "jízda vlaku podle rozhledu") na F6 ponechat jak jsou. Zkusil jsem namapovat konce dle směru na F1 jako u ostatních vozidel (CV35 - 12, CV51 - 32, CV52 - 64), výstupy C a D. Posun na F3 - (CV57 bílé pozičky na obou stranách, CV58, 59 nastavení posunu). Na F1 konce při jízdě vzad (výstup D) konce blikají. Na F3 posun funguje jak má, ale zůstalo funkční osvětlení kabin. Připadá mi, že pomocný čip integrovaný na DPS bere i signály z výstupů A - D. Proto žádám o radu. Dá se na tomto dekodéru nastavit ovládání funkcí přes SUSI, v manuálu nic není. Druhou možností je sehnat dekodér Zimo MX618 (jiný nezvukový s paticí Next18 Zimo nevyrábí) a použít mapování od Jacka z jeho zvukového projektu. Laminátku zatím ozvučovat nebudu, i když časem kdo ví... Díky Ossi
Ossi
 
Příspěvky: 102
Registrován: ned 26 čer, 2011 1:16 pm
Bydliště: Kochánky, Mladoboleslavsko

Re: Laminátka Piko TT

Příspěvekod Bedlisch » stř 14 pro, 2022 9:15 pm

Já bych osobně řekl, že intergrovaný čip nebere data z výstupů FA0-FA4 (tedy tady v tom ma Kuehn taky pěknej hockey, jednou je to F2, pak FB), protože jinak by to na změnu mapování výstupů reagovalo. Tudíž tipuji, že si to bere data ze SUSI. Takže s Kuehnem to asi řešitelné nebude, tudíž bych šel do MX618 a začal prozkoumávat CV400-428, tj změnu přiřazení tlačítek ovladače původním funkcím. Hodně štěstí.
Bedlisch
 
Příspěvky: 329
Registrován: úte 09 lis, 2010 8:43 pm
Bydliště: Liberec

Re: Laminátka Piko TT

Příspěvekod romino » čtv 15 pro, 2022 5:15 am

V laminatke, rovnako ako v niektorych dalsich modeloch zacali davat SUSI moduly, aby rozsirili pocet vystupov na svetla. Bohuzial tu s mapovanim v dekodere nespravite nic. Je jedno ci je to Kuehn, Zimo, alebo iny dekoder. Je to nastavene v SUSI module a dekoder len preposiela info, ktore tlacitko je aktivne. Takze treba prenastavit ten SUSI modul. Problemy su dva: prvy ze casto neni manual ( vynimka je Tillig s ich novou E77) a druhy u zvukovych dekoderov Zimo, ze aktualne ( pracuje sa na zmene ) nepodporuju CV pre SUSI banku 3, na ktoru su vacsinou tieto moduly nastavene. Takze ako prve je treba prepnut banku v module na 1, alebo 2. Tu moze byt este problem, ze napriklad spominana E77 ma SUSI modul zamknuty a odomknut sa da zapisanim rovnakej hodnoty do dvoch CV, ktore su ale bohuzial tiez v rozsahu banky 3. Jedine riesenie je potom pouzit MX618 ( spominana E77 ma Next18 ), ktory podporuje vsetky banky a odomknut SUSI modul pomocou neho. Potom uz vlozit zelany zvukovy a nastavit inu bankua uz sa daju preprogramovat aj vystupy.
Uživatelský avatar
romino
 
Příspěvky: 237
Registrován: ned 11 kvě, 2008 12:28 pm
Bydliště: Nove Mesto nad Vahom, SR

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků