Diskuze k vláknu Novinky TT 2021 (a něco navíc ...)

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2021 (a něco navíc ...)

Příspěvekod RSC » úte 12 říj, 2021 11:22 am

Mne u roco sergeje potěšila bytelnější krabička a překvapilo, že je světlejší, než ten co byl kdysi. Rozšířil jsem stádo o další kusy a trošku se tedy barevně liší...
Ještě bych ocenil T478 4023, když by nám navrátili slibované. :) uvidíme...
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 520
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Re: Novinky TT 2021

Příspěvekod look23 » úte 12 říj, 2021 8:35 pm

TT/H0, ČSD epocha IV, V - z21+MM
look23
 
Příspěvky: 1180
Registrován: ned 17 lis, 2013 2:20 pm

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2021 (a něco navíc ...)

Příspěvekod Čouda » stř 13 říj, 2021 12:35 pm

Tolik jsem se na 854 tesil, ale vysledek je pro me absolutnim zklamanim. Nakonec jsem ji ani nekoupil. Strecha placata jako v H0, vlastne vsechny chyby zkopiroval a nektere pridal. Jedina cesta je lept od modelymasinek.
TT V. epocha // H0 IV. epocha.
Uživatelský avatar
Čouda
 
Příspěvky: 222
Registrován: sob 11 říj, 2008 8:59 am
Bydliště: Trutnov

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2021 (a něco navíc ...)

Příspěvekod Stanin » stř 13 říj, 2021 7:12 pm

Nápodobně. Též jsem si ji šel koupit, ale nakonec jsem ji nebral. Mám to stejné v H0 a stačí.
Stanin
 
Příspěvky: 541
Registrován: ned 16 čer, 2013 8:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2021 (a něco navíc ...)

Příspěvekod Ivan » čtv 14 říj, 2021 6:39 am

Čouda píše:Tolik jsem se na 854 tesil, ale vysledek je pro me absolutnim zklamanim. Nakonec jsem ji ani nekoupil. Strecha placata jako v H0, vlastne vsechny chyby zkopiroval a nektere pridal. Jedina cesta je lept od modelymasinek.


Střecha je fakt dost nepovedená, plochá a konkrétně u tohoto stroje na ni chybí i podélné "lišty" (nebo jak to nazvat), asi jen upravili data k modelu H0.
Ovšem už se mi toho v šuplíku hromadí ke stavbě povicero, takže až vyjde pro mne v továrním nátěru tak ji zřejmě koupím. Stejně tak krokodýla, až vyjde druhá série v polomacenem ČSD nátěru. Prostě v těchto modelech ještě předlohu jakžtakž vidím. Což se už nedá říci o 810.
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2021 (a něco navíc ...)

Příspěvekod Čouda » pát 15 říj, 2021 7:07 am

Ta lista na strese je pouze na prave strane. Dale mi vadi plocha strecha, provedeni masek podvozku. Nesedi a je to jakesi divne. Jakoby motorak sedel o neco vys. Tvar pluhu a umisteni svetel. Byl jsem pripraven to koupit a dotvorit si k obrazu svemu, ale co zmuzu s plochou strechou?
Jinak to tak spatne neni. Kdyby ji vypalil za 7 taliru, ale bez chyb. No co uz.. Mozna koupim Baimy, pokud s nimi vyleze. Sice mam dva pred dokoncenim z leptu, ale v H0 vypadaji celkem obstojne.
TT V. epocha // H0 IV. epocha.
Uživatelský avatar
Čouda
 
Příspěvky: 222
Registrován: sob 11 říj, 2008 8:59 am
Bydliště: Trutnov

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2021 (a něco navíc ...)

Příspěvekod Jacek » pát 15 říj, 2021 9:54 am

Čouda píše:...Jedina cesta je lept od modelymasinek.

No, Mirku, tak se potom pochlub 8) Můj názor na věc je, že pokud už existuje nějaký model, stavět totéž od nuly je nesmysl. Utvrzují mě v tom moje vlastní stavby za posledních 22 let:
u leptu se mi nepodařil u tohoto nátěru krémový pruh ve správné šířce, aby pak dole zůstal správně široký červený pás. Podle mě jsou okna nebo jejich nalepovací rámy příliš vysoké. Krémový pruh má na čelech 5 mm, poloha reflektorů tam nesedí. Kolem bočních oken jsem ho ubral na něco přes 4 mm. U MTB jsou okna nižží, ten pruh a spodní červený pás tam ale vychází přesně. Co je správně, nevím.
854.008 MTB lept.jpg
854.008 MTB lept.jpg (81.54 KiB) Zobrazeno 6205 krát

Ta správná střecha je u stavebnice o 1 mm vyšší, což zmiňuje výrobce na stránkách a radí ubrousit ji šmirglem. Nebrousil jsem, na modelu to je znát. Hlavně pak dírou nad strojovnou. Vpravo lept 853, kde je ten odlitek střechy snad lepší
srovnaní čel.jpg
srovnaní čel.jpg (50.38 KiB) Zobrazeno 6205 krát

Zrovna ty střechy jsou pro mě poněkud neměřitelný detail, oproti verzi HO, která je na první pohled zmršená. Vidím tam přesto několik dalších chyb. Na druhé straně vidím nedostatky těch mých hyder, počínaje tím, že je to rukodělek s nízkou kvalitou povrchové úpravy, přes absenci osvětlení a konče zejména dobou stavby několik let
Stránky o modelové železnici TT, digitál, zvuky http://www.jacek-modely.cz
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 888
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2021 (a něco navíc ...)

Příspěvekod t29 » pát 15 říj, 2021 5:10 pm

Jak ta 854 jezdí?
TT + DCC věčný začátečník
Uživatelský avatar
t29
 
Příspěvky: 75
Registrován: úte 03 led, 2017 11:17 pm
Bydliště: UH

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2021 (a něco navíc ...)

Příspěvekod Sedli-CB » sob 16 říj, 2021 7:55 am

t29 píše:Jak ta 854 jezdí?

Neviděl jsem, ale můj odhad bude, že to jezdí jako 842 či M286. Kdysi jsem se stavbou těchto tří vozidel zabýval a zjistil jsem, že podvozek je rozměrově až na pár drobných odchylek v podstatě stejný... Nedivil bych se, kdyby MTB tento podvozek použilo pro všechny 3 motoráky jednotně. A dovolím si odhadnout, že časem bychom se mohli dočkat i řady 843, která je také rozměrově podobná.
https://www.facebook.com/zubackanovahut
S*x je zábava chudých. My bohatí máme modelovou železnici :D
Uživatelský avatar
Sedli-CB
 
Příspěvky: 166
Registrován: ned 01 kvě, 2011 8:19 am
Bydliště: České Budějovice

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2021 (a něco navíc ...)

Příspěvekod Ferys » sob 16 říj, 2021 10:42 am

Model 854 jezdí výborně, je nejtišší z mých modelů od MTB. Podobně jako 851. Žádné pazvuky ani v obloucích. Sběr proudu taktéž za jedna.
TT Ep. III/IV, DCC TC
Ferys
 
Příspěvky: 293
Registrován: pon 01 říj, 2012 11:02 am

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2021 (a něco navíc ...)

Příspěvekod Kavka_ » sob 16 říj, 2021 4:13 pm

Ferys píše:Model 854 jezdí výborně, je nejtišší z mých modelů od MTB. Podobně jako 851. Žádné pazvuky ani v obloucích. Sběr proudu taktéž za jedna.

Souhlas, i má zkušenost je stejná. Jen můj kus dorazil s nefunkční jednou stranou čelního osvětlení. Po rozebrání se ukázalo, že soudruzi nepřiletovali jeden z vodičů (nebyl utržen, jen skutečně opomenut - oprava na chvilku, po té bez problémů).
Pocitově se hnaný podvozek nevytáčí do jedné ze stran stejně, jako na druhou stranu (nicméně to je omezení spíše pro prudké oblouky plechového kolejiva - na R310 je to ok...)
TT, V. - VI. epocha, ČD
- kolejiště realizovaná na malých plochách neškodí v jakémkoli množství -
Uživatelský avatar
Kavka_
 
Příspěvky: 421
Registrován: pon 01 úno, 2016 10:03 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2021 (a něco navíc ...)

Příspěvekod Čouda » ned 17 říj, 2021 6:34 am

Jacek:

Ahoj! Tvuj nazor dlouhodobe znam. Presto se mi vsak libi Tvoje rukodelky vice. Pro me je dulezity celkovy dojem z modelu.
Mira
TT V. epocha // H0 IV. epocha.
Uživatelský avatar
Čouda
 
Příspěvky: 222
Registrován: sob 11 říj, 2008 8:59 am
Bydliště: Trutnov

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2021 (a něco navíc ...)

Příspěvekod hank » ned 17 říj, 2021 9:10 am

Jacek píše:Co je správně, nevím.


Šířka (nebo je to výška?) toho pruhu je ve skutečnosti 600 mm. Jestli se ti nevejde pod okna, jsou špatně okna. Na tvé fotce je to vidět. Okna na modelu vlevo jsou správně, vpravo jsou příliš vysoká a mají spodní hranu příliš nízko.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6109
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2021 (a něco navíc ...)

Příspěvekod hank » sob 23 říj, 2021 7:04 pm

K ceně nového Bixu od MTB: Ještě nedávno se v TT za tyhle prachy dala pořídit nová analogová lokomotiva (Herkules od PIKO, BR 80 od ROCO). A nejhorší je, že už to asi takhle zůstane. Analogové lokomotivy standardně za 200 - 300 éček, vozy když budou pod 100, budeme si říkat, jak jsou laciné...

Líp už bylo. :(
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6109
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Novinky TT 2021

Příspěvekod PepinTt » úte 26 říj, 2021 7:53 am

Colonel32 píše:https://www.loco.cz/

"Ke dni 17.10. aktualizujeme nabídku modelů. Nově jsou v nabídce osobní vozy 203.3, 206.6. a vozy na cement 3713 a 3713.2 Počátkem listopadu budou dále dokončeny výsypné vozy"

Ale v nabídce kde nic tu nic. Nebo už jsou ty osobní vozy zase vyprodané?

Ony jsou vyprodané všechny vozy, kromě poštovního krytého vozu a pár doplňků.
Já modelařím jen pro radost,dokonalé modely by měli dělat ti co se tím živí
PepinTt
 
Příspěvky: 142
Registrován: sob 28 říj, 2017 8:58 pm
Bydliště: Olomoucký kraj

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků