Diskuze k vláknu "Novinky TT 2020" (a nějaká ta omáčka navíc)

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Novinky TT 2020

Příspěvekod Střelec » pát 24 led, 2020 3:23 pm

T-3 s tendrem - pamatuju si ji od Jatt. Vždycky se tvrdilo, že předlohou je po válce sestavený muzejní exemplář. Oku to lahodí a kdo by rád "velkou" lokomotivu (tedy s připřaženým tendrem) na malé kolejiště, bude mít před sebou ideální stroj. Osobně bych raději buď reedici ČSD (byť se o provozu vedou spory), nebo model zcela bez potisku, aby ho bylo možno doladit na vlečkový stroj nějaké tuzemské firmy. Vítané budou na poslední kvartál slibované uhláky - vypadají na náčrtech jako klasika od Ringhofera ze Smíchova a pasují minimálně do čtyř epoch.
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Diskuze k vláknu "Novinky TT 2020" (a nějaká ta omáčka n

Příspěvekod Ferys » pát 24 led, 2020 3:34 pm

Já doufal aspoň v Ypsilony ČSD ep. IV. Němka s černým pojezdem taky nikde. Tak uvidíme třeba za další rok...
TT Ep. III/IV, DCC TC
Ferys
 
Příspěvky: 293
Registrován: pon 01 říj, 2012 11:02 am

Re: Diskuze k vláknu "Novinky TT 2020" (a nějaká ta omáčka n

Příspěvekod hank » pát 24 led, 2020 5:17 pm

Střelec píše:Vítané budou na poslední kvartál slibované uhláky - vypadají na náčrtech jako klasika od Ringhofera ze Smíchova a pasují minimálně do čtyř epoch.


Můžeš být prosím konkrétnější? Jaké uhláky? Co mi zase ušlo...?

Střelec píše:Vždycky se tvrdilo, že předlohou je po válce sestavený muzejní exemplář.


Tendr dostala v roce 1953 u DR. Lokomotiva se do r. 1931 jmenovala 89.7403, pak přešla na jednu soukromou malodráhu a k (východoněmeckým) DR se vrátila v r. 1949, kdy dostala dnešní číslo. U nich jezdila i s tím tendrem až do r. 1967, v r. 1962 dostala nový kotel se svařovaným ocelovým topeništěm a v r. 1967 z ní udělali topičku. V r. 1971 se z ní rovnou bez vyřazení stala muzejní lokomotiva (Traditionslok) dopravního muzea Drážďany. Teď sice patří pod muzeum DB v Norimberku, ale pořád je zapůjčená jednomu spolku do Drážďan. V r. 2008 jí propadl kotel, od té doby není provozuschopná. Více viz tady:
http://www.eisenbahn-museumsfahrzeuge.c ... 60/89-6009
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6109
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Diskuze k vláknu "Novinky TT 2020" (a nějaká ta omáčka n

Příspěvekod Radek Strnad » pát 24 led, 2020 5:24 pm

Pro mě je to docela bída. Co mě ale zaráží, jsou různé mutace pro vel. TT podivných žel.správ. Nevím, jak půjdou na dračku třeba lucemburské trojosáky, nebo poštovní vůz Slovinské pošty nebo různé ty belgické, jugoslávské, italské a bůh ví jaké os. vozy. Pak se to bude zase několik let válet ve výprodejích za 25€ a stejně to nikdo nebude chtít. Co jenom musí tyto experimenty Tilliga stát peněz????? Přitom tady je hlad po Kocourech(Viamont, Čechomor, ČD, ČSD), které byly vyrobeny v minisériích a dodnes na ně mají obchodníci nevyřízené objednávky. Namísto toho další a další mutace soukromých společností, o kterých je předem jasné, že to prodejně žádná hitparáda nebude. Stejně tak je to s parními 312.8500 a celočerná 555.0 - zase minisérie a ti, co se na ně nedostalo mají smůlu. Nějak ten trh s TT modely nechápu, neboť, jsa vystudovaný ekonom vidím, že tento stav popírá jakoukoliv ekonomickou logiku. Spíš mi to přijde jako zoufalá snaha firmy, která je těsně před krachem, dostat se za každou cenu na nějaké nové trhy. Ovšem bez jakékoliv marketingové strategie, bez průzkumu těchto trhů.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1187
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Diskuze k vláknu "Novinky TT 2020" (a nějaká ta omáčka n

Příspěvekod Trainmaniak » pát 24 led, 2020 6:19 pm

To asi záleží na vkusu každého, ehm, modeláře. Mně třeba ty dvě páry DR naprosto stačí. ☺
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1463
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Diskuze k vláknu "Novinky TT 2020" (a nějaká ta omáčka n

Příspěvekod Ivan » pát 24 led, 2020 8:31 pm

...hmmm... aspoň ušetřím, páč si afi fakt od Tilliga letos nic nekoupím :lol:

Hank: je tam vůz Es "neuform", ale nejsem si jist (a až vůbec ne odborník), zda bue odpovídat tomu českému, asi spíš ne... Naštěstí máme SDV.
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Diskuze k vláknu "Novinky TT 2020" (a nějaká ta omáčka n

Příspěvekod Colonel32 » sob 25 led, 2020 12:21 am

hank píše:Můžeš být prosím konkrétnější? Jaké uhláky? Co mi zase ušlo...?


Na straně 67 a 74 jsou v rámci limitovaných edicí vyrobených podle objednávek dvojice vozů, které více či méně odpovídají našim prvorepublikovým uhlákům Ut, které již Tillig nějaký čas vyrábí v měřítku H0. Zatím v provedení DR a DB III.ep.
Colonel32
 
Příspěvky: 862
Registrován: čtv 24 pro, 2009 12:43 pm

Re: Diskuze k vláknu "Novinky TT 2020" (a nějaká ta omáčka n

Příspěvekod TTmili » sob 25 led, 2020 11:28 am

Projel jsem katalog tam i zpátky někdolikrát, a byť jsem též mimo ČSD i DR pozitivní, tak kromě dalších uhláků za E94 a E95 jsem vlastně nic zajímavého nenašel. Dost mě mrzí například absence (ignorování?) Zetek s tou špičatou střechou, existuje fotka někdy ze 70tých let, kde je vyfocená spolu s 434.1 ve Střelicích. Prakticky v katalogu nejsou ani žádné použitelné DR nebo ČSD vozy. Vůz Es bude odpovídat určitě dovozovým, ale snad už bez toho zvýšeného čela, takže půjde o pěkné doplněni souprav.
Nicméně jedna novinka opravdu potěšila, a trošku podporuje mou malou teorii, že v Tilligově katalogu se nikdy nic neobjeví náhodou, a to včetně obrázků na pozadí, nebo jakkoliv prostor vyplňujících fotek. A můžeme jen hádat jestli bude teorie pravdou a můžeme se na základě novinkové BR78 těšit (byť s přimhouřenýma očima a drobnýma úpravama) na něco pro nás. Nebo přinejmenší můžeme doufat ve stavebnici napasovatelnout na pojezd BR78. in
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Diskuze k vláknu "Novinky TT 2020" (a nějaká ta omáčka n

Příspěvekod hank » sob 25 led, 2020 2:52 pm

Colonel32 píše: Na straně 67 a 74 jsou v rámci limitovaných edicí vyrobených podle objednávek dvojice vozů, které více či méně odpovídají našim prvorepublikovým uhlákům Ut, které již Tillig nějaký čas vyrábí v měřítku H0. Zatím v provedení DR a DB III.ep.


Děkuji. Jestli ty vizualizace odpovídají skutečnosti, tak to ale nejsou vozy ČSD, nýbrž vozy kkStB ze začátku 20. století. Oba typy vozů měly únosnost 20 t. Rozdíl je v klapkách, vozy ČSD měly klapky plechové s prolisy, kdežto ty v katalogu jsou evidentně z dřevěných peřejek, a taky v rozvorech, což se ovšem z těch obrázků nepozná; vozy ČSD měly rozvor 4,0 m, zatímco ty rakouské 4,5/4,4 m, a rám vozů ČSD byl cca o 80 cm kratší než jejich rakouských předchůdců. Malé množství podobných vozů si ještě před zestátněním stihla nechat vyrobit i ATE. Nicméně i tak by to byl dobrý počin, kdyby je výrobce označil i popisy ČSD, protože k ČSD bylo od kkStB převzato více než 8000 takových uhláků a zřejmě to byl druhý nejpočetnější typ vozů na uhlí u prvorepublikových ČSD. Očekávám, že dřív ale dostanou nátěry a popisy kKStB, tj. odpovídající I.epoše.

A ještě k řadovému označení, v epoše II se 20tunové uhláky u ČSD značily jako U, řadu Ut dostaly až po r. 1945.

Ty katalogové ceny vypadají rozumně, v Čechii se občas kromě stavebnic vozů Ut objeví i sestavené modely a ty jsou většinou dvakrát tak drahé...
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6109
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Diskuze k vláknu "Novinky TT 2020" (a nějaká ta omáčka n

Příspěvekod Střelec » sob 25 led, 2020 4:46 pm

U WEPE prej letos hodlají dokončit kompletaci stavebnice cukrovaru. Tak mě napadlo, že z "312" v barvách nějakého vlečkaře a několika těch uhláků naložených řepou by byl pěkný set k tomu cukrovaru. V nabídce MŽ byly nějaké stavebnice malých dřevěných uhláků a původně rakouských zetek a Zl, což by mohlo být zajímavé pro epochy I.-III.
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Diskuze k vláknu "Novinky TT 2020" (a nějaká ta omáčka n

Příspěvekod Colonel32 » sob 25 led, 2020 6:32 pm

hank píše:Děkuji. Jestli ty vizualizace odpovídají skutečnosti, tak to ale nejsou vozy ČSD, nýbrž vozy kkStB ze začátku 20. století. Oba typy vozů měly únosnost 20 t. Rozdíl je v klapkách, vozy ČSD měly klapky plechové s prolisy, kdežto ty v katalogu jsou evidentně z dřevěných peřejek...


https://www.elriwa.de/produkte/wagen/sp ... bdz-ep.iii

https://www.elriwa.de/produkte/wagen/sp ... -cfr-ep.iv

v měřítku H0 se vyrábí obě varianty klapek.
Colonel32
 
Příspěvky: 862
Registrován: čtv 24 pro, 2009 12:43 pm

Re: Diskuze k vláknu "Novinky TT 2020" (a nějaká ta omáčka n

Příspěvekod hank » sob 25 led, 2020 7:18 pm

Colonel32 píše:
hank píše:Děkuji. Jestli ty vizualizace odpovídají skutečnosti, tak to ale nejsou vozy ČSD, nýbrž vozy kkStB ze začátku 20. století. Oba typy vozů měly únosnost 20 t. Rozdíl je v klapkách, vozy ČSD měly klapky plechové s prolisy, kdežto ty v katalogu jsou evidentně z dřevěných peřejek...


v měřítku H0 se vyrábí obě varianty klapek.


Tak se necháme překvapit - tedy jestli se ve zdraví dožijeme... Dodržování slíbených termínů dodání novinek bývá u většiny výrobců slabá stránka. :roll:
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6109
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Novinky TT 2020

Příspěvekod Colonel32 » ned 26 led, 2020 7:37 pm

Hribajs píše:U DSmodel skladem nové berty!


https://www.modelyasport.cz/bardotky-2/

A teď už i se srovnávací recenzí oproti loňským.
Colonel32
 
Příspěvky: 862
Registrován: čtv 24 pro, 2009 12:43 pm

Re: Diskuze k vláknu "Novinky TT 2020" (a nějaká ta omáčka n

Příspěvekod Střelec » pon 27 led, 2020 3:58 pm

Poptával jsem se u DS, výroba uhláků prý je vázaná na počet objednávek v provedení DR/DRG, takže je to fakticky ve hvězdách.
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Diskuze k vláknu "Novinky TT 2020" (a nějaká ta omáčka n

Příspěvekod Radek Strnad » pon 27 led, 2020 5:06 pm

No, a to by třeba konkrétně mně velmi zajímalo, jaký že je ten počet objednávek, které se musí sejít(třeba u modelů ČSD), aby se výroba uskutečnila. To mi totiž zatím nikdo z prodejců modelů Tillig není schopen říct. Jinak malé uhláky, dokonce s otevíracím čelem a posuvnými a výklopnými klapkami/dveřmi dělá DK -model. Když si s tím člověk vyhraje, tak to vypadá suprově a hlavně je to krátké a za 312 to působí přirozeně.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1187
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků