Mot. vůz 850/851 a přípojný vůz Bmx765 (Balm-d) TT od MTB

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Mot. vůz 850/851 a přípojný vůz Bmx765 (Balm-d) TT od MT

Příspěvekod Trainmaniak » sob 15 pro, 2018 7:23 pm

Oni tu hrazdičku nepředělali? Je nesmysl, aby o tom nevěděli, takže do modelu vědomě dávají vadný díl, který překáží správnému chodu kinematiky. To je děs!

851-20.jpg
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1459
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Mot. vůz 850/851 a přípojný vůz Bmx765 (Balm-d) TT od MT

Příspěvekod Ossi » sob 15 pro, 2018 9:10 pm

Bohužel, hrazdička je stejná, navíc byl trochu tužší chod volnoběžného podvozku, to jsem napravil hned na hotelu. Tu dobrou práci jsem myslel, co se týká povrchovky. Hrazdičky jsou asi nalisovány do foroty, tak proč lisovat další a rovné. Ossi
Ossi
 
Příspěvky: 102
Registrován: ned 26 čer, 2011 1:16 pm
Bydliště: Kochánky, Mladoboleslavsko

Re: Mot. vůz 850/851 a přípojný vůz Bmx765 (Balm-d) TT od MT

Příspěvekod Jacek » sob 15 pro, 2018 9:44 pm

Pokud se nemýlím, ta "hrazdička" je pluh. A pluhy měly vozy z výroby a jen krátké období, kdy měly tento nátěr
Obrázek

Pro žádnou mutaci modelu MTB se tyto díly stejně zatím nehodí. Spíš nechápu proč jsou na nové verzi DPS stále poziční a dálková světla dohromady, když na tu úpravu byl návod o pár stran zpátky. To byl takový problém nakreslit jednu čáru navíc?
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 883
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Mot. vůz 850/851 a přípojný vůz Bmx765 (Balm-d) TT od MT

Příspěvekod Trainmaniak » ned 16 pro, 2018 5:13 am

Ossi píše:Bohužel, hrazdička je stejná, navíc byl trochu tužší chod volnoběžného podvozku, to jsem napravil hned na hotelu. Tu dobrou práci jsem myslel, co se týká povrchovky. Hrazdičky jsou asi nalisovány do foroty, tak proč lisovat další a rovné. Ossi

Je-li povrchovka, jak píšeš, je to jedině dobře. Po tolika letech mizérie. A proč lisovat další a rovné hrazdičky? Protože zákazník a jeho peníze, protože serioznost, protože výrobce určitě nehraje na to že "voni to stejně koupěj"... Díky tomuhle přístupu mám doma od MTB jen MP1. Ovšem s nimi jsem velice spokojen a nemusím u nich vzhled řešit.
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1459
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Mot. vůz 850/851 a přípojný vůz Bmx765 (Balm-d) TT od MT

Příspěvekod Ossi » ned 16 pro, 2018 2:40 pm

Ad Jacek: Ta křivě vylisovaná hrazdička je díl, který má držet šachtu kinematiky ve správné výšce nad temenem kolejnice. Pluh je k modelu přiložen v příslušenství (2ks) a lze ho dosadit pouze na "záslepku" kinematiky montovanou z výroby, která má zespodu 3 vodicí otvory pro pluh. Jinak mi připadá, že povrchovka u modelů určených pro zahraniční trh je v trochu lepší kvalitě. Mám loko ST43 Sulzer PKP a ta má taky povrchovku na úrovni. Ossi
Ossi
 
Příspěvky: 102
Registrován: ned 26 čer, 2011 1:16 pm
Bydliště: Kochánky, Mladoboleslavsko

Re: Mot. vůz 850/851 a přípojný vůz Bmx765 (Balm-d) TT od MT

Příspěvekod peter_vy » pát 20 zář, 2019 6:53 pm

850.015 ČSD je už na sklade. Napr.: https://www.model-shop.sk/go_product_MT ... 15#produkt
TT analog, ČSD ep. III.-IV.
peter_vy
 
Příspěvky: 280
Registrován: pon 08 srp, 2011 3:50 pm
Bydliště: Bratislava

Re: Mot. vůz 850/851 a přípojný vůz Bmx765 (Balm-d) TT od MT

Příspěvekod lesanek » sob 21 zář, 2019 6:03 pm

A Bmx slibované na 1.-2. kvartál 2019 stále nic. Být to u Kuehna, tak neřeknu ani slovo, ale u MTB schopného ohlásit novinku v den, kdy má již hotové modely na skladě, mě to překvapuje.
Uživatelský avatar
lesanek
 
Příspěvky: 226
Registrován: stř 13 úno, 2013 3:35 pm
Bydliště: Jihočeský kraj

Re: Mot. vůz 850/851 a přípojný vůz Bmx765 (Balm-d) TT od MT

Příspěvekod Jeff Hopper » ned 22 zář, 2019 6:54 pm

K povrchovce - modely, které mají pěknou povrchovku(850) jsou tisknuté v Číně.
Jeff Hopper
 
Příspěvky: 577
Registrován: stř 05 led, 2011 6:32 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Mot. vůz 850/851 a přípojný vůz Bmx765 (Balm-d) TT od MT

Příspěvekod Pavel 152 » ned 06 říj, 2019 5:36 pm

Tak jsem se stal majitelem Bmx, koupil jsem si ho v Lipsku. Povrchovka bez závad, madla jsem musel nasadit sám. Návod nebyl a Báňa mě informoval, že sběrače ještě nejsou. Mávl jsem rukou, pro mě banalita. Plíšky sbírájící z osiček instaluji běžně, jeden podv. levá druhý podv. pravá. Doma vidím překvapeně-oboustranně izolované dvojkolí. Tak konstrukce podvozku je připravena na sběr z boku kol. To bude ale velký jízdní odpor.
Pak jsem si všiml jiného spřáhla. Je delší s jiným kratším zobáčkem.
Mám motorák z druhé série (kvalitní nástřik) a teprve jsem začal hledat spřáhla a ta nikde.Po koupi jsem nasazoval očkové a narazil jsem, zachytávalo o karosérii, tak jsem jej ubrousil. No jo, ale nové spřáhlo zachytává kovovým třmenem, ten nejde obrousit, šel by pryč úplně. Kde je chyba? Klidně mi prodali motorák bez spřáhel, protože originál tam nejdou. Asi bude jezdit sólo. Tak když dodali vůz, měli si na svou chybu vzpomenout a dodat k němu i spřáhla pro motor.
A ještě pro mne maličkost, vadná dvojkolí-nemají rozvhod dle NEM-rozměr mezi koly 10,4 mm. Vůz vykolejoval na vyhýbkách.
Tak mě napadá co si o tom pomyslí německý zákazník, oni pro to mají takový název čechiše bastelei.

Pavel
Pavel 152
 
Příspěvky: 419
Registrován: ned 09 led, 2011 5:24 pm

Re: Mot. vůz 850/851 a přípojný vůz Bmx765 (Balm-d) TT od MT

Příspěvekod radula63 » ned 06 říj, 2019 9:31 pm

Pavel 152 píše:Tak jsem se stal majitelem Bmx, koupil jsem si ho v Lipsku. ... ... jsem si všiml jiného spřáhla. Je delší s jiným kratším zobáčkem.Pavel

Když nebylo dodáno spřáhlo k motoráku, stala se chyba a napiš výrobci na mail, bude Ti zasláno spřáhlo zdarma.

Už jsem to dříve (v souvislosti s motorákem) někde psal. Buď zde na fóru nebo někde jinde. Takže inovovaně nově i s "vagonem".
Vezmu to tedy zrychleně. Rozměry jsou v normách, tak je zde nebudu citovat.
Norma NEM nemá přesně stanovené rozměry celého spřáhla. Je stanovena šachta a vysunutí kinematiky dle úhlu natočení. V přímém směru je dána délka čelní stěny šachty k čelu nárazníku. U spřáhla (myšleno nejnovější) je dán rozměr spřáhla před nárazníkem, není však definován rozměr kovového třmenu. Toho využil výrobce předmětného motoru i vagonu a udělal spřáhlo pro daný motor i vagon trošku jiné. Daným rozměrům dle NEM plně vyhovuje a je tedy kompatibilní. Jen je rozdíl právě v tom kovovém třmenu a jeho uchycení ve spřáhle. Kdyby mělo býti použito běžné spřáhlo Tillig, Kuehn nebo běžné spřáhlo od MTB, musel by být výřez nad spřáhlem znatelně (snad skoro o milimetr) větší - kvůli kovové části spřáhla, které se vysune směrem vzhůru při spojování a rozpojování. To samé je i s použitím očkového spřáhla (osobně jsem nezkoušel). Bez úprav fungují pevná spřáhla, spřáhla MTB (konstruovaná pro tyto vozidla) a nebo magnetická spřáhla - osobně vyzkoušeno. Na ostatní je nutná úprava výřezu v karoserii vozidla.

Výše uvedený problém vzniknul díky tomu, že čela vozidel jsou "oblouková" a jsou krátké nárazníky - to i na skutečných vozidlech.
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1305
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: Mot. vůz 850/851 a přípojný vůz Bmx765 (Balm-d) TT od MT

Příspěvekod Jeff Hopper » pon 07 říj, 2019 9:07 am

Já měl spřáhla u všech motorů. Očková tam opravdu nejdou. Jinak spřáhla MTB jsou velice náchylná na spřahování - moc to tomu vozu s motorem nesedí a mají tendenci se furt rozpojovat - teda, když se jim podaří spojit.
Jeff Hopper
 
Příspěvky: 577
Registrován: stř 05 led, 2011 6:32 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Mot. vůz 850/851 a přípojný vůz Bmx765 (Balm-d) TT od MT

Příspěvekod Pavel 152 » pon 07 říj, 2019 5:39 pm

pro Radka.
Ptal jsem se, motory měly přibaleny nebo nasazeny spřáhla? Byly v obchodech některé bez? Neptal jsem se na NEM, neboť chápu problém s prostorem pro spřáhlo.
Na NEM jsem poukazoval na dvojkolí.
pro Jeffa.
Mám datum koupě 2.11. 2018.
Pavel
Pavel 152
 
Příspěvky: 419
Registrován: ned 09 led, 2011 5:24 pm

Re: Mot. vůz 850/851 a přípojný vůz Bmx765 (Balm-d) TT od MT

Příspěvekod radula63 » pon 07 říj, 2019 5:51 pm

Pavel 152 píše:pro Radka.
Ptal jsem se, motory měly přibaleny nebo nasazeny spřáhla? Byly v obchodech některé bez? Neptal jsem se na NEM, neboť chápu problém s prostorem pro spřáhlo.
Na NEM jsem poukazoval na dvojkolí.
Pavel

OK, pak jsem tě špatně pochopil. Motorový vůz 850/851 v TT má mít spřáhla v příbalu, jelikož má namontovánu záslepku.
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1305
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: Mot. vůz 850/851 a přípojný vůz Bmx765 (Balm-d) TT od MT

Příspěvekod Pavel 152 » pon 07 říj, 2019 6:07 pm

Tak tam nebyly, jen hadice apod. i dvojkolí s gumkou. Pluhy jsem demontoval a dával hrazdičku s nutnýma podložkama a nějak mě nenapadlo hledat spřáhlo, všude byl vyobrazen bez. Vloni na veletrhu v Lipsku jsem hovořil s Báňou a neměl zájem vyrábět vůz. Tak jsem použil svůj Bix s očkovými a proto upravil očkové. Musí se dost odbrousit a funguje to.
Pavel
Pavel 152
 
Příspěvky: 419
Registrován: ned 09 led, 2011 5:24 pm

Re: Mot. vůz 850/851 a přípojný vůz Bmx765 (Balm-d) TT od MT

Příspěvekod Jeff Hopper » pon 07 říj, 2019 9:10 pm

Já je měl u všech - první vůz koupen říjen 2018 a pak postupně(3 ks). Když jsem k tomu chtěl jako přípojňák frknout vůz od Tilligu, tak jsem zjistil, že tam oško a a pak ani to nové tilligovic spřáhlo nejde - dohledal jsem v krabce to MTB. https://jefftt.rajce.idnes.cz/Kolejist_ ... C07906.jpg
Jeff Hopper
 
Příspěvky: 577
Registrován: stř 05 led, 2011 6:32 pm
Bydliště: Nymburk

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků