Motorek Zamračená MTB TT

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Motorek Zamračená MTB TT

Příspěvekod MiG » sob 03 lis, 2018 2:53 am

PepinTt píše:Mail přímo na Mtb zkusím,ale po rozhovoru se dvěma prodejci o ochotě ze strany Mtb tomu moc šancí nedávám.

Já byl před cca rokem-dvěma s rychlostí a obsahem odezvy spokojen.
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Re: Motorek Zamračená MTB TT

Příspěvekod PepinTt » stř 14 lis, 2018 10:41 pm

Zdravím, tak pan Báně mně opravdu odepsal,ale napsal mi pouze pouze převodove poměry a otáčky motoru na prázdno (13-14000).Na můj dotaz jaké udává výrobce otáčky při zátěži už neodpověděl (možná to není známo).Včera jsem nasadil mig 200 train a tak se podělím o zkušenost. Výměna naprosto jednoduchá -stačí zkrátit hřídele ostrými štípačkami ,přelisovat závaží a unašeče (motorek je rozměrově prakticky stejný). Jízdní vlastnosti jsou nyní takové :hlučnost se snížila prakticky o polovinu (především v nízkých otáčkách je jízda znatelně tišší,klidnější a rychlost se mírně zvedla (už je o něco málo rychlejší než Tilligův kocour AWT a Hektor ale stále výrazně pomalejší než Brejlovec od Roca).Sice jsem doufal, že se rychlost zvýší trochu víc, ale i tak je to výrazně lepší než to bylo.Myslím ,že to za ty cca tři stovky (včetně pošty )stálo a už se stím dá jezdit.Kdyby měl někdo nápad jak nějak jednoduše ještě trochu rychlost zvýšit, jeho nápad uvítám.
Já modelařím jen pro radost,dokonalé modely by měli dělat ti co se tím živí
PepinTt
 
Příspěvky: 142
Registrován: sob 28 říj, 2017 8:58 pm
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Motorek Zamračená MTB TT

Příspěvekod JendaTT » stř 14 lis, 2018 11:08 pm

Měl bych dotaz - čím přelisováváte unašeče a setrvačníky? Čím to stáhnout a jak zase nalisovat na novou hřídel? Díky.
JendaTT
 
Příspěvky: 500
Registrován: pát 06 bře, 2015 2:56 pm

Re: Motorek Zamračená MTB TT

Příspěvekod vvitty » stř 14 lis, 2018 11:56 pm

Stahovakem. Bud koupenym nebo si jej lze vyrobit.
Nouzove lze stahnout treba i na stojanove vrtacce.
Nalisovat (krome presneho lisu) lze napriklad v presnem sveraku.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2623
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Motorek Zamračená MTB TT

Příspěvekod TTpepe » úte 26 lis, 2019 3:58 pm

dudlifuk píše:Motorcek MIG200 vo verzii 12V, 5polovy s obojstranne vyvedenou hriadelou som bez problemov vymenil v modely MTB 851 021. Model bol od prveho okamihu prilis hlucny. Ja na reklamacne opravy neverim, tak som si uvedeny motor objednal. Stal cca 8€. Je uplne kompatibilny, nic nieje potrebne menit aj kontakty presne sedia na originalny plosacik. Vysledok je neporovnatelny, model je tichy, rozbehy a jazda na extremne nizkych otackach plynula. Je nutne samozrejme stiahnut povodny zotrvacnik a nalisovat na novy motor. MTB pouziva myslim do vsetkych svojich modelov, aspon v TT jeden typ motora.


Ahoj. Nemaš celkom pravdu s tým jedným typom motora. Práve mi po roku odišiel čiastočne motor v Pielstiku MTB. Jednoducho išiel fajn a ked som zmenil smer jazdy viac sa nepohol.
Jazdim v digi,tak som skúsil dekoder,ale v druhej mašinke išiel.Tak som nahodil diodový mostik a podme ho do analogu. Tam sa rozbehol na jednu stranu a do druhej len s pomocou otočenia zotrvačníku aj to len kostrbato. Ešte som ho neotvoril,ale určite sa zničili tie metličky čo sú namiesto uhlíkov. Motor má označenie MOTRAXX 080816 dlžka cca 21,20mm bez osiek priemer cca 13,5mm. Pielstik jazdil velmi málo. Odhadujem,že za rok prešiel 200-300m.
Rozhodol som sa pre výmenu motora a tak som natrfil na toto vlákno.Ten MIG 200 mi nevojde ani náhodou.
TTpepe
 
Příspěvky: 52
Registrován: pon 22 lis, 2010 10:03 am
Bydliště: Trenčín

Re: Motorek Zamračená MTB TT

Příspěvekod vvitty » úte 26 lis, 2019 4:12 pm

Chces original motor?
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2623
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Motorek Zamračená MTB TT

Příspěvekod PeTTr123 » úte 26 lis, 2019 4:18 pm

Náhradní motorek do Pielsticka lze objednat přímo u výrobce. Objednával jsem přes mail, který mají uveden v kontaktech, cena i s poštou kolem 200 Kč. Součástí motoru je i nalisovaný setrvačník a unašeč kardanu.
PeTTr123
 
Příspěvky: 27
Registrován: sob 11 kvě, 2019 7:52 pm

Re: Motorek Zamračená MTB TT

Příspěvekod TTpepe » úte 26 lis, 2019 4:32 pm

To je dobrá správa.Ale práve som otvoril ten MOTRAXX a ak najdem adekvátnu náhradu s 1mm osičkou tak ho už nechcem u seba vidieť. :(
Dakujem za rýchlu reakciu.
TTpepe
 
Příspěvky: 52
Registrován: pon 22 lis, 2010 10:03 am
Bydliště: Trenčín

Re: Motorek Zamračená MTB TT

Příspěvekod Petr Barchánek » úte 26 lis, 2019 10:18 pm

Když jsme u toho, nechci zakládat nové vlákno - v modelu Bobiny MTB mi na jedné straně vypadnul kardan a když ho vrátím zpět, tak se po pár otočkách zase vysvlíkne. Někdo podobné zkušenosti?
Petr Barchánek
 
Příspěvky: 260
Registrován: úte 11 črc, 2017 3:54 pm
Bydliště: Zubrnice

Re: Motorek Zamračená MTB TT

Příspěvekod Vysočina » úte 26 lis, 2019 10:46 pm

když ho vrátím zpět, tak se po pár otočkách zase vysvlíkne.

A co tak posunout proti kus unašeče na ose o pouze několik desetin mm ke kardanu ???
(.) P R U D Í Č
Vysočina
 
Příspěvky: 138
Registrován: ned 29 lis, 2009 1:09 pm
Bydliště: 758029 HCV

Re: Motorek Zamračená MTB TT

Příspěvekod Petr Barchánek » stř 27 lis, 2019 9:12 am

To jsem zkusil, ale po pár otočkách se vysune dopředu a kardan vypadne. Přehlédnul jsem něco?
Petr Barchánek
 
Příspěvky: 260
Registrován: úte 11 črc, 2017 3:54 pm
Bydliště: Zubrnice

Re: Motorek Zamračená MTB TT

Příspěvekod brzda » stř 27 lis, 2019 11:10 am

Tak predĺž kardan, napr. tyčkami do uší plastovými.
brzda
 
Příspěvky: 156
Registrován: stř 13 srp, 2014 12:17 pm

Re: Motorek Zamračená MTB TT

Příspěvekod Tomas Lebeda » stř 27 lis, 2019 11:19 am

Já měl problém s kardanem na Kocourovi od MTB.
Při najetí na nerovnost mi vyskakoval.
Nakonec jsem to reklamoval a dostal zpátky opravené.
Zjevně přitáhli pružinu mezi podvozkem a rámem, protože ted jde trochu ztuha, ale kardan už je v pořádku.
Tomas Lebeda
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte 24 led, 2017 12:41 pm
Bydliště: Praha 6

Re: Motorek Zamračená MTB TT

Příspěvekod vvitty » stř 27 lis, 2019 12:02 pm

Jiný unašeč? Jestli není volný...
Dotáhnout pružiny aby se podvozke nemohl tolik nahýbat?
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2623
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Motorek Zamračená MTB TT

Příspěvekod Petr Barchánek » stř 27 lis, 2019 1:21 pm

Bingo, volný je. Nemá to mít nějaký doraz, aby se ten unašeč nemohl pohybovat směrem dopředu (směrem ven z mašiny)? On se vůbec ten podvozek, koukám, nějak rozpadl na dvě poloviny a nebohý unašeč se v něm v axiálním směru viklá jak Japonec v osminásobný africký mamině. Dá se pořídit podvozek jako náhradní díl (klidně i výměnou kus za kus)?
Petr Barchánek
 
Příspěvky: 260
Registrován: úte 11 črc, 2017 3:54 pm
Bydliště: Zubrnice

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků