Motorový vůz RS1 řada 840 od Kuehn

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Motorový vůz RS1 řada 840 od Kuehn

Příspěvekod Trainmaniak » čtv 07 pro, 2017 8:13 am

Tak to je fajn. Já to zkoušel na poloměru 365 mm od Kuehna a zvuky v jednom směru byly takové: https://youtu.be/2hv3hYeebTM. Proběhla reklamace, dnes by měl přijít náhradní kousek.
Trainmaniak

Re: Motorový vůz RS1 řada 840 od Kuehn

Příspěvekod RSC » sob 09 pro, 2017 1:16 pm

Já to vidím ve zkratce takto (původně jsem si jej ani nechtěl koupit, ale vzhled mne přesvědčil, že i tuto modernu budu mít):
Vzhled bych hodnotil jako špičkový v TT dle mého vnímání a nároků na TT modely.
Model mi jezdí hladce, nikde žádné problémy (rozjezd díky převodování do rychla není zrovna špičkový). Jizdí vlastnosti mne velmi těší vzhledem k průměru náprav na tomto modelu.
Rychlost modelu mne překvapila, jezdí to rychle jak za dob BTTB. Tím jsem překvapen, spíše trochu zklamán, že to jede výrazně rychleji než bastard. Mělo to být převodováno více do pomala, tohle se pro analogisty trošku nepovedlo a je to velká škoda... Mne to tedy zaskočilo, když se zde opatrně psalo, že jezdí rychleji než má. Já bych to nazval o hodně rychleji než má, bastarda stejné firmy by neměl tento vůz rychlostně "udělat".
Budu trochu hnidopich - model mohl mít hnané všechny nápravy, nic by se tomu nestalo, vzhledem k umístění motoru - vždy je to lepší řešení než dvě hnané (očekával jsem, že bude mít všechny hnané). Čekal jsem také, že bude prostor pro cestující více volný ( "kryt" motoru "leze" trochu do oken), případně že bude motor umístěn jinde. Když již je umístěn takto, rozhodně měly být všechny nápravy hnané, jako malý bonus tomuto řešení umístění motoru. Naštěstí má model bandážovanou jen jednu nápravu. Dvě bandáže by dělaly nejspíše trochu problém v oblouku. Myslím, že u mne by to jezdilo dobře i bez bandáží.

Celkově jsem spokojen s tímto modelem. Kdyby to byla jiná řada motorového vozu, skákal bych při tomto provedení jinak. Zde zůstávám celkem chladným, není to zrovna můj vytoužený model.
RSC

Předchozí

Zpět na Velikost TT (komunita TT)