Diskuze - novinky TT 2016

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Diskuze - novinky TT 2016 - PIKO - Vectron

Příspěvekod Mirek Moc » stř 04 kvě, 2016 6:50 am

Tak PIKO ukázalo první Vectron BR 193 Railpool a musím uznat , že je povedený. Je pravděpodobné , že je nakoupí ČD Cargo a možná i ČD tak by je mohlo udělat i PIKO :)
http://www.piko.de/DE/index.php/de/piko-news/642-tt-e-lok-vectron-railpool-47380
Uživatelský avatar
Mirek Moc
 
Příspěvky: 231
Registrován: pon 14 led, 2008 4:26 pm
Bydliště: Kolín

Re: Diskuze - novinky TT 2016

Příspěvekod samorostak » stř 04 kvě, 2016 7:09 pm

Příští rok je má dělat aji Tillig... :lol:
Vaša TT-digi
V.-VI. epocha
samorostak
 
Příspěvky: 11
Registrován: sob 04 led, 2014 8:06 pm
Bydliště: Brno

Re: Diskuze - novinky TT 2016

Příspěvekod psv » stř 25 kvě, 2016 12:46 am

Uz sa vie, kedy bude zamraca od Kuhna? Tusim som cital, ze az 2021.
psv
 
Příspěvky: 78
Registrován: pát 23 zář, 2011 9:47 am
Bydliště: London, United Kingdom

Re: Diskuze - novinky TT 2016

Příspěvekod Colonel32 » pon 30 kvě, 2016 5:25 am

MkTT píše:Exkluzivní modely osobních vozů Ba od Davida Struppa pro výstavu v Pečkách.
http://www.modelyasport.cz/exkluzivni-modely-ba-v-csd/


Šel by někdo do setu napůl? 2 vozy jsou pro mne zbytečně moc. Předání v Praze, nejideálněji na červnové burze.
Colonel32
 
Příspěvky: 866
Registrován: čtv 24 pro, 2009 12:43 pm

Re: Diskuze - novinky TT 2016

Příspěvekod Mirek Moc » pon 30 kvě, 2016 7:09 am

Colonel32 píše:
MkTT píše:Exkluzivní modely osobních vozů Ba od Davida Struppa pro výstavu v Pečkách.
http://www.modelyasport.cz/exkluzivni-modely-ba-v-csd/


Šel by někdo do setu napůl? 2 vozy jsou pro mne zbytečně moc. Předání v Praze, nejideálněji na červnové burze.


Taky jsem potřeboval jenom jeden vůz do soupravy, ale info od Davida bylo , že v současné době prodává jenom sety , tak jsem set 2 kusů v Pečkách koupil. 1 vůz je volný . Na burzu do Prahy se tento měsíc nechystám . Jestli máš zájem napiš SZ.
Uživatelský avatar
Mirek Moc
 
Příspěvky: 231
Registrován: pon 14 led, 2008 4:26 pm
Bydliště: Kolín

Re: Diskuze - novinky TT 2016

Příspěvekod vorech » úte 14 čer, 2016 8:24 am

Spíše to bude novinka 2017 nebo spíše přání, ale mohl by se ukázat u Tilliga nebo Pika:-) http://zpravy.e15.cz/byznys/doprava-a-logistika/cd-cargo-prevzalo-prvni-lokomotivu-vectron-uz-jezdi-v-modrych-barvach-1299671
epocha V, VI DCC v TT
Uživatelský avatar
vorech
 
Příspěvky: 215
Registrován: ned 24 úno, 2008 6:43 pm
Bydliště: Klatovy

Re: Diskuze - novinky TT 2016

Příspěvekod George V. » úte 14 čer, 2016 8:45 am

Nepochybuj, že příští rok u Pika bude; je jen otázka v jakém měřítku. Tipoval bych spíše H0, nevím, jestli už mají pro TT čtyřsběračovou verzi...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Diskuze - novinky TT 2016 - PIKO - Vectron

Příspěvekod Mirek Moc » pát 01 črc, 2016 12:35 pm

Tak 4 sběračová verze v TT bude ještě tento rok v barvách RegioJet - podzimní novinka PIKO " Vectron 193 RegioJet CZ / PIKO 47382 " . Příští rok bychom se mohli dočkat novinky v barvách ČD CARGO .
PIKO také udělalo velmi pěkné představení 2 sběračového Vectronu https://www.youtube.com/watch?v=Emus__isipI .
Uživatelský avatar
Mirek Moc
 
Příspěvky: 231
Registrován: pon 14 led, 2008 4:26 pm
Bydliště: Kolín

Re: Novinky TT 2016

Příspěvekod Jacek » stř 06 črc, 2016 1:36 pm

Na stránky jsem dal malou recenzi rybáku SDV
Obrázek
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 888
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Diskuze - novinky TT 2016

Příspěvekod Střelec » stř 06 črc, 2016 3:23 pm

Tillig vyhožuje do konce roku Br89(T-3), jejíž pojezd by se s jistou benevolencí dal použít na 310.0. Je to jen katalogovej sen, nebo se to dá opravdu očekávat? V pravěku dělal tenhle stroj ROKAL, později mnohem lépe Jatt (přesněji - pro Jatt tehdy část dělal dnešní Albatros model u nás).
Střelec
 
Příspěvky: 1626
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Diskuze - novinky TT 2016

Příspěvekod Radek Strnad » stř 06 črc, 2016 4:54 pm

Já myslím, že ta BR89 bude. Když je to v novinkách jako připravovaný model(nikoliv jako výhled do budoucna jako Kocour(ale ten taky bude - to už je jasné)). Už jsem to tu někde psal, že u BR89 jsem skeptický ohledně jízdních vlastností. Je známo, že Tillig používá pofidérní lehké slitiny jako (ne)závaží, tak myslím, že bude problém se sběrem proudu v digitálu. Možná to by mohlo vývoj modelu zdržet, až přijdou na to, že s plastovým rámem a (ne)závažím to moc nejede. Ale němečtí modeláři si tuto mašinku přímo vynutili, protože v kategorii malých parních lokomotiv o nějakém výběru nemůže být ani řeči. Ty od JATTu mi po vymazlujících úpravách jezdí už několik let špičkově. Dá to nějakou práci, ale dá se z toho udělat špičková mašinka. V současnosti se těžko shání, ale až s ní vyjede Tillig, tak ty starší od JATT a Modelbahnmanufaktur budou k mámí snáz a za normální peníz.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1188
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Diskuze - novinky TT 2016

Příspěvekod Střelec » čtv 07 črc, 2016 5:42 pm

Díky!
To jsem zvědavý, jak to dopadne. Kdysi snad Tillig přebalil Jattky. Tak nějak jsem doufal, že si je nechají u Albatrosů nabouchat stejně, jako si je u nich kdysi nechal dělat majitel Jattu. Pokud to bude celoplast ''zatíženej'' něčim ekologickým, poprosil bych o vyrobení formy na zátěž a odlil bych to z olova. Jsem zařízenej na olověný střelivo do ládovaček (pícka Lee a kleště na kule), takže v tom nevidim problém. Nebo můžu mlátit do mušketových nebo revolverových kulí tak dlouho, až budou mít požadovanej formát. Formu na celou kastli vyrobenou v domácích podmínkách si bohužel nedovedu technologicky představit.

Jednu letitou Jattku mám, díky Radulovi63 mi ji před pár lety u Albatrosů (to u nich ještě Radula dělal) vytunili z Br na ČSD a dodělali funkční osvětlení - běhala dobře na plechu a jsem zvědavej, jak pojede na Kuehnovi.
Střelec
 
Příspěvky: 1626
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Diskuze - novinky TT 2016

Příspěvekod radula63 » čtv 07 črc, 2016 6:22 pm

No jo, on byl (údajně) záměr Tilliga (při koupi JATTu) vyrábět páry z kovu jako exkluzivní řadu modelů, jenže narazili na diametrálně rozdílnou technologii výroby modelů z plastu a z kovu. Takže to u Tilliga nikdo neuměl skládat. "pohádka" se nekonala a díly byly rozprodány. O to, aby jim to vyráběl Albatros-model zájem nebyl (to z finanční stránky věci). Toto mi vyprávěl člověk, který byl do této problematiky dosti značně zasvěcený (zakladatel a dlouholetý vedoucí Albatrosu). Bohužel už nic neřekne. Už je pár let v pánu...

Jak tyto malé páry běhají na profilu ti řekne i Radek Strnad. Má jich na kolejišti několik a provozuje v DCC. Nacpal do nich (tuším) i power pack.

Sám jsem zvědav, jak se Tillig "popere" s BR89 z plastu a na její provozní spolehlivost.
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1311
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: Diskuze - novinky TT 2016

Příspěvekod Trainmaniak » pát 08 črc, 2016 4:18 am

Nová V 36 má také kovový rám, proč by nemohla BR 91? Celoplastu bych se asi neobával. Když si vezmu, jak jezdí při hmotnosti 52 gramů prcek V 23 od Piko, tak je tu šance, že i ta mrňavá pára pojede dobře. :D
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1466
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Diskuze - novinky TT 2016

Příspěvekod Radek Strnad » pát 08 črc, 2016 5:01 am

No třeba Tillig opravdu překvapí, což by bylo jen dobře. Konečně by byl slušný pojezd na malé české páry. Ovšem po posledních propadácích parních 377.0 a 455.2 ve mně cosi přeci jen hlodá.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1188
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků