475 od Albatrosu

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

475 od Albatrosu

Příspěvekod dnovy » pát 20 lis, 2015 3:44 pm

Má už někdo seriový model doma? Co na něj říkáte?
dnovy
 
Příspěvky: 269
Registrován: ned 29 lis, 2009 12:13 pm
Bydliště: Prostějov

Re: 475 od Albatrosu

Příspěvekod medvidek » pát 20 lis, 2015 10:46 pm

Zdar ve spolek,měl jsem tu čest tento model vidět v létě v Pečkách na vlastni oči a za mě musim řict že hruza :(
Mam od Albatrosu bejčka i ušatou,ale 475.1 je fakt nepovedena. Mě osobně vadi přišerna mezera mezi tendrem a loko (mohli dat kinematiku),viditelna ozubena kola mezi ramem a kotlem a absence kinematik spřahel. Rozvody jsou taky hrozne :roll:
Kdyby to stalo 10 tisic tak to předělam,ale za 33 litru si představuju něco jineho.
Když to porovnam se štokrem od Elkomu ktery stoji jen o 10 tisic kč vic tak srovnavam trabanta s poslednim modelem BMW
HO 3-4 epocha čsd DCC začinam. Pořadna mašina ma kotel a komin
Uživatelský avatar
medvidek
 
Příspěvky: 264
Registrován: pon 16 bře, 2009 12:09 am
Bydliště: Liberec

Re: 475 od Albatrosu

Příspěvekod dnovy » sob 21 lis, 2015 7:39 am

medvidek píše:Zdar ve spolek,měl jsem tu čest tento model vidět v létě v Pečkách na vlastni oči a za mě musim řict že hruza :(
Mam od Albatrosu bejčka i ušatou,ale 475.1 je fakt nepovedena. Mě osobně vadi přišerna mezera mezi tendrem a loko (mohli dat kinematiku),viditelna ozubena kola mezi ramem a kotlem a absence kinematik spřahel. Rozvody jsou taky hrozne :roll:
Kdyby to stalo 10 tisic tak to předělam,ale za 33 litru si představuju něco jineho.
Když to porovnam se štokrem od Elkomu ktery stoji jen o 10 tisic kč vic tak srovnavam trabanta s poslednim modelem BMW


díky za info, šlechtična byla vždy moje láska ale za tuto cenu koupit humus to ne.
dnovy
 
Příspěvky: 269
Registrován: ned 29 lis, 2009 12:13 pm
Bydliště: Prostějov

Re: 475 od Albatrosu

Příspěvekod Polabský » sob 21 lis, 2015 11:34 am

dnovy píše:
medvidek píše:Zdar ve spolek,měl jsem tu čest tento model vidět v létě v Pečkách na vlastni oči a za mě musim řict že hruza :(
Mam od Albatrosu bejčka i ušatou,ale 475.1 je fakt nepovedena. Mě osobně vadi přišerna mezera mezi tendrem a loko (mohli dat kinematiku),viditelna ozubena kola mezi ramem a kotlem a absence kinematik spřahel. Rozvody jsou taky hrozne :roll:
Kdyby to stalo 10 tisic tak to předělam,ale za 33 litru si představuju něco jineho.
Když to porovnam se štokrem od Elkomu ktery stoji jen o 10 tisic kč vic tak srovnavam trabanta s poslednim modelem BMW


díky za info, šlechtična byla vždy moje láska ale za tuto cenu koupit humus to ne.


Před časem jsem si dovolil tento model kritizovat na K-reportu, právě s poukazem na Vámi zmiňované technické nedostatky.
Se zlou jsem se potázal od různých prudičů.
Lokomotiva je to krásná ale poněkud odfláknutá :-(
Hezký den.
Polabský
 
Příspěvky: 855
Registrován: ned 26 úno, 2012 7:45 pm

Re: 475 od Albatrosu

Příspěvekod medvidek » sob 21 lis, 2015 12:33 pm

Mam ji i detailně nafocenou kdyby měl někdo zajem ať vi do čeho jde :wink:
HO 3-4 epocha čsd DCC začinam. Pořadna mašina ma kotel a komin
Uživatelský avatar
medvidek
 
Příspěvky: 264
Registrován: pon 16 bře, 2009 12:09 am
Bydliště: Liberec

Re: 475 od Albatrosu

Příspěvekod mlha » sob 21 lis, 2015 12:37 pm

medvidek píše:Mam ji i detailně nafocenou kdyby měl někdo zajem ať vi do čeho jde :wink:

dobré vědět, s dovolením bych si vzal....
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: 475 od Albatrosu

Příspěvekod radekkrupka » sob 21 lis, 2015 1:07 pm

Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: 475 od Albatrosu

Příspěvekod medvidek » sob 21 lis, 2015 1:57 pm

HO 3-4 epocha čsd DCC začinam. Pořadna mašina ma kotel a komin
Uživatelský avatar
medvidek
 
Příspěvky: 264
Registrován: pon 16 bře, 2009 12:09 am
Bydliště: Liberec

Re: 475 od Albatrosu

Příspěvekod Brejla » sob 21 lis, 2015 3:02 pm



Při prohlížení fotek jsem z vitríny vytáhl staré Pikácké BR86 a BR01 a kouknul taky na jejich rozvody. Kvalita provedení se od šlechtičny zase až tak moc neliší a přitom to jsou modely z naprosto odlišných konců modelářské éry.
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: 475 od Albatrosu

Příspěvekod dnovy » sob 21 lis, 2015 4:39 pm

Brejla píše:


Při prohlížení fotek jsem z vitríny vytáhl staré Pikácké BR86 a BR01 a kouknul taky na jejich rozvody. Kvalita provedení se od šlechtičny zase až tak moc neliší a přitom to jsou modely z naprosto odlišných konců modelářské éry.


to spojení mašina tendr je fakt příšerné...za ten peníz.
dnovy
 
Příspěvky: 269
Registrován: ned 29 lis, 2009 12:13 pm
Bydliště: Prostějov

Re: 475 od Albatrosu

Příspěvekod RadekH0 » sob 21 lis, 2015 5:48 pm

Co se týče spojení mašiny s tendrem, tak mi výrobce řekl že k modelu bude dodáváno speciální nastavitelné spřáhlo. Takže každý si bude moci délku mezery upravit podle sebe.
Myslím si že to není zas tak špatný nápad, každý má u sebe jiné podmínky a jiný názor na věc.
Měřítko TT, epocha: V./VI.
DCC
RadekH0
 
Příspěvky: 510
Registrován: ned 03 bře, 2013 11:37 am
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: 475 od Albatrosu

Příspěvekod medvidek » sob 21 lis, 2015 9:58 pm

RadekH0 píše:Co se týče spojení mašiny s tendrem, tak mi výrobce řekl že k modelu bude dodáváno speciální nastavitelné spřáhlo. Takže každý si bude moci délku mezery upravit podle sebe.
Myslím si že to není zas tak špatný nápad, každý má u sebe jiné podmínky a jiný názor na věc.

Sorry ale v dnešni době,je kinematika samozřejmosti všude,o zbytku ani nemluvim.
Jak řikam kdyby to stalo miň,stoji to za předělavani. Za 33 litru ať si ji strčej někam a objednal jsem dalšiho štokra :wink:
HO 3-4 epocha čsd DCC začinam. Pořadna mašina ma kotel a komin
Uživatelský avatar
medvidek
 
Příspěvky: 264
Registrován: pon 16 bře, 2009 12:09 am
Bydliště: Liberec

Re: 475 od Albatrosu

Příspěvekod A2C » ned 22 lis, 2015 8:17 am

Čo sa týka prevedenia modelu, na prvý pohľad ma uchvátil, tak som aj reagoval tu v diskusii, a bol som trocha zaslepený marketingom ( slečnou :lol: ) Čo sa týka druhého pohľadu osobne mi ani tak nevadí "ingot" v ktorom sú ozubené kolečká, hold keď chcete pohon v loko tak je tu malá daň a ja som zástanca pohonu v loko, alebo ideálne loko a tender a prepojené kardanom. Zrejme sa pohon v tendri zmenil od čias Piko modelov ale stále sa nezmenila vec, u mňa model pary by mal mať zvuk a potom keď sa niekto hrá pár hodín s synchronizáciou odfukov z valcov podľa polohy tak u nehnanej loko je nemožné tento stav udržať.

Avšak čo sa im nedá odpustiť je výhovorka typu nedalo sa tam dať kinematiku, to je taká výhovorka že...
Tam kinematika mala byť, a nech sa nikto nehnevá, raz keď niekto kúpi model ktorý stojí cez 1000€ jediné kvôli čomu sa ho dotknem je aby som ho dal na koľaje!

Oceňujem že model je z kovu (začínam mať kovovú úchylku) A viem že by som ho zatiaľ nevedel urobiť lepšie.
Avšak nie je všetkým dňom koniec. Neviem koľko sa ich mohlo predať, v mojom okolí nie je nikto kto by ju mal, neviem či kvôli cene, či kvôli medzere, v každom prípade, model má len cca pol roka, ešte času dosť :)

Edit: aby som nezabudol, kolečká mi z fotografií pripadajú ako plast, čo zrejme i je, avšak napr. Roco to má zvládnuté oveľa lepšie, stačil náter.
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: 475 od Albatrosu

Příspěvekod Michal Dalecký » ned 22 lis, 2015 9:31 am

Příští týden k lokomotivám něco sepíšu. Na propojku jsem se tam nedíval. pokud tam je tak vyzkoušíme na různých poloměrech a podívám se na digitalizaci a ozvučení.
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Re: 475 od Albatrosu

Příspěvekod A2C » ned 22 lis, 2015 9:44 am

Super :) budeme sa tešiť :)
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Další

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 45 návštevníků