Přání a jpp pro H0 2016

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Přání a jpp pro H0 2016

Příspěvekod George V. » pát 20 lis, 2015 5:54 am

Tak rozdíl tam je a propastný - v mechanické části. Dělal jsem údržbu na svém starém Sergeji PIKO/Guetzold a zjistil jsem, že mi jeden podvozek poněkud hází. Znova jsem ho rozhodil a koukám "obruč" nesedí, tak ji zkouším rovnat....až se mi podařilo celé kolo stáhnout z osičky. Načež koukám, pastorek se po osičce také volně pohybuje a to druhé kolo taky nic moc. Naštěstí mám ještě jednoho (asi z roku 1975), kterého chystám jako vrak k depu, tak jsem dvojkolí vzal z něho... Tohle se u Roco stát teda nemůže. Jinak najeto moc nemá, byl zakoupen v roce 1990 asi jako poslední mašina mé první "modelářské kariéry"....

Zrovna sergeje já považuju z tehdejší nabídky PIKO/Guetzold za technicky nejhorší mašinu. Vysoké těžiště, nedokonalé zavěšení podvozků, přiliš mnoho nekvalitních plastových dílů, nutnost bandáží.... Za technicky nejlepší považuju BR110, pak byly dobré i BR118...z pohledu dlouhodobého ježděni, jízdních a provozních vlastností...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Přání a jpp pro H0 2016

Příspěvekod Brejla » pát 20 lis, 2015 7:27 am

George V. píše:Tak rozdíl tam je a propastný - v mechanické části. Dělal jsem údržbu na svém starém Sergeji PIKO/Guetzold a zjistil jsem, že mi jeden podvozek poněkud hází. Znova jsem ho rozhodil a koukám "obruč" nesedí, tak ji zkouším rovnat....až se mi podařilo celé kolo stáhnout z osičky. Načež koukám, pastorek se po osičce také volně pohybuje a to druhé kolo taky nic moc. Naštěstí mám ještě jednoho (asi z roku 1975), kterého chystám jako vrak k depu, tak jsem dvojkolí vzal z něho... Tohle se u Roco stát teda nemůže. Jinak najeto moc nemá, byl zakoupen v roce 1990 asi jako poslední mašina mé první "modelářské kariéry"....

Zrovna sergeje já považuju z tehdejší nabídky PIKO/Guetzold za technicky nejhorší mašinu. Vysoké těžiště, nedokonalé zavěšení podvozků, přiliš mnoho nekvalitních plastových dílů, nutnost bandáží.... Za technicky nejlepší považuju BR110, pak byly dobré i BR118...z pohledu dlouhodobého ježděni, jízdních a provozních vlastností...

S tou BR110/V100 naprostý souhlas, ale Sergeje z roku 1979 až 1982 jsou naprosto v pohodě-výroba přímo Gützold. Nevím jestli později nějak nekooperovali s PIKEm a kvalita nešla dolů. Modely z pozdější výroby nemám. Mám 4 kusy, dva zdigitalizované a jezdí naprosto v pohodě. Jinak i u Roca byl problém s pojezdem, ale reklamace v Elriwě naprosto profesionální s velkou omluvou a docela velkou naturální kompenzací.
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Přání a jpp pro H0 2016

Příspěvekod George V. » pát 20 lis, 2015 7:30 am

V "mechanické" části se nic neměnilo, jen byl inovován motorek (k lepšímu) na kulaté uhlíky s pružinkou... Pokud šla kvalita dolů, tak hlavně u dvojkolí (a to tehdy nejen u sergeje).
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Přání a jpp pro H0 2016

Příspěvekod George V. » pát 20 lis, 2015 8:45 am

...tak dobře, tak dva roky :mrgreen:
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Přání a jpp pro H0 2016

Příspěvekod George V. » pát 20 lis, 2015 12:27 pm

...po poslední modernizaci s kulatými uhlíky a prožinkama byl i ten v sergeji OK.
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Přání a jpp pro H0 2016

Příspěvekod A2C » úte 24 lis, 2015 7:09 am

Musím sa niekoho zodpovedného informovať na Všudybylku 354.1 bude ju budúci rok vyrábať Roco alebo Fleischmann či niekto iný? Alebo aspoň nový model tejto rady aj keď to nebude ČSD? Potrebujem to vedieť nakoľko sa mi dostala zaujímavá ponuka na kúpu tohto modelu od Klein Modellbahn a neviem či keď to vezmem nebudem si nadávať že Roco či niekto iný to vydajú ako novinku budúci rok či s oveľa lepšími jazdnými vlastnosťami čo by mi pokazilo radosť z narodeninového darčeka. Ktorý by som vzhľadom k citovej hodnote už nepredal.
Alebo aspoň či to nemá nikto v pláne, to by som vydržal, prípadne ak by sa mi vedel niekto ozvať kto ju má už s novým rámom a prípadne aj stočenými dvojkoliami na RP25... nový motor...

Ďakujem, kľudne do SZ píšte alebo aj verejne ak Vás netrápi prípadné porušenie mlčanlivosti.
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Přání a jpp pro H0 2016

Příspěvekod George V. » úte 24 lis, 2015 8:01 am

Řekl bych, že příští rok ne. Roco sice převzalo formy od Kleina ale bez rekonstrukce to asi vyrábět nebude a na příští rok už má v plánu komplet novou páru - nějakou německou "moderní" pětispřežní tendrovku, tak bych si tipnul, že do další velké investice nepůjde... A u Fleischmanna je H0 spíše v útlumu, investují více do N...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Předchozí

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků