kolejivo ROCO

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

kolejivo ROCO

Příspěvekod Dolfa » pon 28 led, 2008 1:42 am

ahoj..mam kolejivo ROCO geoLINE s tim podlozim http://www.ben-model.cz/e-shop/cz/detai ... j-g100.htm a chci se zeptat jestli se k tomuto kolejivu da pridat jiny kolejivo a jestli to musi byt zrovna od Roca......akorat si chci nechat "napajeci" kolej ...jako tu na ktere je multimouse :o) diky za odpoved
Uživatelský avatar
Dolfa
 
Příspěvky: 18
Registrován: sob 22 pro, 2007 7:19 am

Příspěvekod Dolfa » pon 28 led, 2008 1:43 am

Uživatelský avatar
Dolfa
 
Příspěvky: 18
Registrován: sob 22 pro, 2007 7:19 am

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pon 28 led, 2008 7:51 am

No když si upravíš spojky a podložíš ty druhý koleje do výšky těch geoline, tak jasně že můžeš použít i jiný než od ROCO :D Podle mně se to ale nevyplatí s ohledem na náročnost souvisejících prací. Já mám geoline jen na testování mašin do doby než postavím kolejiště z "normálních" kolejí (v mém případě PIKO A a možná výhybky PECO)

Jinak pro mě je nevýhoda geoline taky v dost nerealistické délce a úhlu odbočení jejich výhybek a nutnosti použít dekodér příslušenství pro každou jejich výhybku zvlášť - dost se to pak prodražuje!
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod simonides » pon 28 led, 2008 2:33 pm

Primo z geoLine na Rocoline 2.1mm pomoci prechodoveho kusu

http://www.ben-model.cz/e-shop/cz/detail/vlaky/h0-1-87/kolejivo/roco-geoline/61120-roco-geoline-prechodova-kolej-g100.html

Obrázek

Porovnej tvar propojeni na obou koncich
Uživatelský avatar
simonides
 
Příspěvky: 27
Registrován: stř 28 lis, 2007 1:04 am
Bydliště: Enschede NL

...

Příspěvekod Dolfa » pon 28 led, 2008 11:11 pm

diky za odpovedi
..to Petr Zatrepalek
aha...a vyhybky by sli ovladat taky digitalne?...i kdyby nebyly od roca pomouci multimousu?...

to simonides
ale ja zadnej rozdil mezi Geo line a roco line nevidim...proste chci kolejivo bez podlozi aby se dalo zasterkovavat a patinovat :?
Uživatelský avatar
Dolfa
 
Příspěvky: 18
Registrován: sob 22 pro, 2007 7:19 am

Příspěvekod simonides » úte 29 led, 2008 12:44 am

TO DOLFA -> Prave ta prechodova kolej slouzi k tomu, ze muzes na existujici Roco geoLINE (s podlozim ze startsetu) napojit ROCO LINE (bez podlozi)
No a jeste existuje Roco Line s podlozim a 2,5mm...

Vice na http://www.roco.cc -> Produkte -> Zubehor a porovnej

H0-Gleise: geoLINE Gleissystem
H0-Gleise: ROCO LINE mit Bettung
H0-Gleise: ROCO LINE ohne Bettung
H0-Gleise: 2,5 mm Gleissystem
Uživatelský avatar
simonides
 
Příspěvky: 27
Registrován: stř 28 lis, 2007 1:04 am
Bydliště: Enschede NL

Příspěvekod Petr Zatrepalek » úte 29 led, 2008 8:48 am

Ty vyhybky v geoline samo mužeš ovladat digitalne, ale na kazdou z tech vyhybek musis mit samostatny dekoder co se strci do toho podlozi - aspon tak jsem to pochopil z jejich katalogu a taky mi to potvrdil jejich prodejce. Takze musis koupit el. prestavnik plus dekoder ROCO pro kazdou vyhybku zvlast.

Pokud budes mit vyhybky od jine firmy, neni problem to ovladat digitalne - jen musis koupit vhodny prestavnik a zvolit si dekoder co bude vyhovovat centrale kterou pouzivas... Projdi si dalsi temata na tomhle foru - je to zde dost diskutovaná otázka.
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

...

Příspěvekod Dolfa » úte 29 led, 2008 10:44 am

parada...to sem potreboval vedet...obou dekuji za odpoved :wink:
Uživatelský avatar
Dolfa
 
Příspěvky: 18
Registrován: sob 22 pro, 2007 7:19 am

Re: kolejivo ROCO

Příspěvekod michal_n_cz » úte 29 led, 2008 6:51 pm

Dolfa píše:ahoj..mam kolejivo ROCO geoLINE s tim podlozim http://www.ben-model.cz/e-shop/cz/detai ... j-g100.htm a chci se zeptat jestli se k tomuto kolejivu da pridat jiny kolejivo a jestli to musi byt zrovna od Roca......akorat si chci nechat "napajeci" kolej ...jako tu na ktere je multimouse :o) diky za odpoved


Asi nejjednodužší bude dráty ustřihnout a naletovat na jiné kolejivo...
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 845
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod belzeba » pát 21 bře, 2008 7:53 pm

Pratele, prosim o radu. Dal jsem se na ROCO 2.1 BEZ podlozi. Jake k tomu navrhujete prestavniky (POD DESKU) ? Podotykam, ze chci vse v DCC. Diky.
belzeba
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned 25 úno, 2007 4:03 pm


Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: drlo a 30 návštevníků