Prosím o rady a pomoci.

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Prosím o rady a pomoci.

Příspěvekod parezovic » úte 25 srp, 2015 9:28 am

Dobrý den. Jsem absolutní začátečník. Ale i přesto bych se chtěl zeptat na tři věci.
Prosím vás , jaký je rozměr dvoukolí u starý vozů piko. Jsou to ty kovové po obvodu s plastem uvnitř. Konkrétně na vozech Bi33 a piko broomberg.
Potom bych se chtěl zeptat , kde bych mohl koupit v dnešní době modely od sachsenmodelle ty starší, pokud je nějaký lepší bazar.
A nakonec. Odkud by se daly objednat náhradní díly na Piko br182 taurus. Myšleno různé doplňky popřípadě detailnější kastle.

Moc děkuji za případné rady. Už to je nějaký pátek co hledám všude možně na internetu, ale stále nic.
parezovic
 
Příspěvky: 15
Registrován: pon 24 srp, 2015 5:05 pm

Re: Prosím o rady a pomoci.

Příspěvekod Brejla » úte 25 srp, 2015 2:23 pm

parezovic píše:Dobrý den. Jsem absolutní začátečník. Ale i přesto bych se chtěl zeptat na tři věci.
Prosím vás , jaký je rozměr dvoukolí u starý vozů piko. Jsou to ty kovové po obvodu s plastem uvnitř. Konkrétně na vozech Bi33 a piko broomberg.
Potom bych se chtěl zeptat , kde bych mohl koupit v dnešní době modely od sachsenmodelle ty starší, pokud je nějaký lepší bazar.
A nakonec. Odkud by se daly objednat náhradní díly na Piko br182 taurus. Myšleno různé doplňky popřípadě detailnější kastle.

Moc děkuji za případné rady. Už to je nějaký pátek co hledám všude možně na internetu, ale stále nic.

Zkus http://www.bazarmodelovezeleznice.cz. Tam je věcí od Sachsenmodelle dost.
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Prosím o rady a pomoci.

Příspěvekod Barbucha » stř 26 srp, 2015 11:23 pm

parezovic píše:Dobrý den. Jsem absolutní začátečník. Ale i přesto bych se chtěl zeptat na tři věci.
Prosím vás , jaký je rozměr dvoukolí u starý vozů piko. Jsou to ty kovové po obvodu s plastem uvnitř. Konkrétně na vozech Bi33 a piko broomberg.
Potom bych se chtěl zeptat , kde bych mohl koupit v dnešní době modely od sachsenmodelle ty starší, pokud je nějaký lepší bazar.
A nakonec. Odkud by se daly objednat náhradní díly na Piko br182 taurus. Myšleno různé doplňky popřípadě detailnější kastle.

Moc děkuji za případné rady. Už to je nějaký pátek co hledám všude možně na internetu, ale stále nic.


Asi největší výběr Sachsenmodelle je na eBay.de, pár desítek kousků jsem tam koupil, u nás prakticky nesehnatelné. Na Modelbazaru mi to všechno přijde upatlané a moc ojeté. I ceny jsou v poměru ke kvalitě poněkud vyšší.

http://www.ebay.de/sch/Spur-H0-/19128/i ... senmodelle
tady je výpis dostupného, momentálně asi 700 kusů.
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Prosím o rady a pomoci.

Příspěvekod George V. » čtv 27 srp, 2015 10:24 am

parezovic píše:Dobrý den. Jsem absolutní začátečník. Ale i přesto bych se chtěl zeptat na tři věci.
Prosím vás , jaký je rozměr dvoukolí u starý vozů piko. Jsou to ty kovové po obvodu s plastem uvnitř. Konkrétně na vozech Bi33 a piko broomberg.


...staré vozy PIKO měly dvojkolí o průměru 11.4 mm. Pokud chceš přezouvat, maximálně vřele doporučuji používat oboustranně izolovaná dvojkolí; staré vozy Piko mají vesměs uložené dvojkolí v kovových "rozsochách", které jsou vodivě spojené navzájem (přes závaží) a se spřáhly. Pokud tedy použiješ jednostranně izolovaná dvojkolí (že jsou shodně orientovaná je samozřejmostí!), stačí sousední přezutý vagon "správně" otočit, a jsi ve zkratu.
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Prosím o rady a pomoci.

Příspěvekod A2C » čtv 27 srp, 2015 10:52 am

Pravda, ale dá sa to prezuť aj Schicht dvojkoliami, odizoloval som závažie a žiadne skraty sa nekonajú :)
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Prosím o rady a pomoci.

Příspěvekod George V. » čtv 27 srp, 2015 10:56 am

Ale je to poněkud pracnější s vysokým rizikem poškození, obzvláště u detailnějších vozů... A třeba u toho Broombergu ani jiné řešení, než oboustranně izolovaná dvojkolí, není (podvozek propojený vodivě se spřáhlem).
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Prosím o rady a pomoci.

Příspěvekod parezovic » čtv 27 srp, 2015 11:06 am

Takže pokud koupím oboustranně izolovaná. Nic tím nezkazím prakticky na žádném voze ?
parezovic
 
Příspěvky: 15
Registrován: pon 24 srp, 2015 5:05 pm

Re: Prosím o rady a pomoci.

Příspěvekod George V. » čtv 27 srp, 2015 11:14 am

Je to nejjistější. Akorát sehnat je bude trochu pracnější, protože momentálně je asi nikdo za rozumnou cenu neprodává. Dělá je i samo PIKO (možná nakonec jako jediný výrobce :cry: ), a jsou drahé... Mooc.

http://www.piko-shop.de/index.php?vw_ty ... &vw_id=782
Naposledy upravil George V. dne čtv 27 srp, 2015 11:34 am, celkově upraveno 2
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Prosím o rady a pomoci.

Příspěvekod parezovic » čtv 27 srp, 2015 11:21 am

parezovic
 
Příspěvky: 15
Registrován: pon 24 srp, 2015 5:05 pm

Re: Prosím o rady a pomoci.

Příspěvekod George V. » čtv 27 srp, 2015 11:23 am

...řekl bych, že ne. Bramos dodával (!) jen jednostranně izolovaná dvojkolí. A většina dvojkolí na trhu je také jen jednostranně izolovaná. Ještě jsem zapoměl - důležitá je i délka osičky - pro staré Piko je vhodná 24.4 mm.
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Prosím o rady a pomoci.

Příspěvekod Barbucha » čtv 27 srp, 2015 11:34 am

Možná by šly dvojkolí od Tilliga, ale jsou o 2 desetiny menší.
https://www.elriwa.de/produkte/ersatzte ... h0-11mm-dc
Obrázek
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Prosím o rady a pomoci.

Příspěvekod George V. » čtv 27 srp, 2015 11:45 am

Nooo, tyhle nevím. Ty původní byly dost "ošklivý". Pokud by to byly už ty ze současné produkce, tak by šly. Ale jsou stejně izolované jen jednostranně... Bramos, myslím, vyhoví lépe. Ale jak tak pátrám po dvojkolích, tak jsem si všimnul u Tilliga, že dělá i 9 mm :idea: Bomba!

https://www.elriwa.de/produkte/ersatzte ... -h0-9mm-dc
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Prosím o rady a pomoci.

Příspěvekod Barbucha » čtv 27 srp, 2015 12:19 pm

Aha, myslel jsem, že když je plast na obou stranách, tak že je to izolované. Pak ještě od Müllera. Jsou 100% oboustraně izolovaná a za 1.1€ to už není takové drama ani na staré vozy. Já jsem všechno staré rozprodal, protože náklady na kola, případně ložiska, kinematiky a spřáhla byly vyšší jak pořizovací cena vozu.
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Prosím o rady a pomoci.

Příspěvekod parezovic » čtv 27 srp, 2015 2:26 pm

Takže prakticky nemá vůbec cenu dávat na staré vozy nové kola. Jenom dodám že mám pravděpodobně analog... jestli to nějak ovlivní asi pochybuji.
parezovic
 
Příspěvky: 15
Registrován: pon 24 srp, 2015 5:05 pm

Re: Prosím o rady a pomoci.

Příspěvekod George V. » čtv 27 srp, 2015 3:10 pm

Cenu to samozřejmě má, protože to pak jezdí fantasticky. Obzvláště oproti těm kolům, jak jsi je popisoval. Ty ani pořádně nedrží rozchod. Soustružený kolo je soustružený kolo.... Co nemá symysl přezouvat jsou vagony od Schichta; tam jsou ty dvojkolí celkem kvalitní (ovšem kromě osvětlených ypsilonů, tam se to vyměnit musí, protože jsou po letech provozu upálený špičky hrotů :) ). Akorát se při tom přezouvání trochu nadřeš, ať už při shánění oboustranně izolovaných dvojkolí, nebo při rozebírání vagonků :) ...

To Barbucha:

Ten odkaz, cos mi dal, byl na standardní dvojkolí; jiný ani nenabízejí. Ta ilustrační fotka může trochu mást; takhle z anfasu to fakt vypadá jako oboustranně izolované, ale to neizolované kolo je opravdu takhle vysoustruženo.
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Další

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků