Prosím o rady a pomoci.

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Prosím o rady a pomoci.

Příspěvekod parezovic » čtv 27 srp, 2015 3:23 pm

parezovic
 
Příspěvky: 15
Registrován: pon 24 srp, 2015 5:05 pm

Re: Prosím o rady a pomoci.

Příspěvekod parezovic » čtv 27 srp, 2015 3:31 pm

A ještě se zeptám náhodou na ten taurus neví někdo kde by se dala sehnat kastle ?
parezovic
 
Příspěvky: 15
Registrován: pon 24 srp, 2015 5:05 pm

Re: Prosím o rady a pomoci.

Příspěvekod George V. » čtv 27 srp, 2015 3:55 pm

parezovic píše:Našel jsem toto http://www.vlacky.biz/railex/eshop/18-1 ... -izolovane
Je to ono ?


...no super cena. Tady jsem taky hledal (a nenašel :mrgreen: ). Je to ONO :)

Náhradní díly na PIKO Taurus Ti seženou třeba na masinky.cz. Detailnější kastli jedině jako ND od Roca za nehorázné prachy. To bych se raději podíval někde po burzách, bazarech nebo v akcích po celým (novým)...Přeci jen Roco je mechanicky trochu jiné kafe...

A nebo našetřil na Tauruse 1216 od Pika. Oproti "hračkoidní" 182 je to úplně jiné kafe...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Prosím o rady a pomoci.

Příspěvekod Barbucha » čtv 27 srp, 2015 4:33 pm

parezovic píše:Našel jsem toto http://www.vlacky.biz/railex/eshop/18-1 ... -izolovane
Je to ono ?


Jo, to jsou ty Müllerovic :-). V našich obchodech se moc neorientuju :oops: .

Tady jen pro zajímavost ceny Taurů:
http://www.ebay.de/sch/i.html?_odkw=pik ... acat=97170
Kastle nebude o moc levnější, radši bych si nechal pojezd třeba na náhradní díly. Ty levný se prodávají do 50€.
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Prosím o rady a pomoci.

Příspěvekod Eťa » stř 28 zář, 2016 6:38 pm

Vnuk našel na komoře krabice s vláčky a žadonil o postavení.Po 30 letech jsem začal stavět pro něj model železnice. Vznikl problém lokomotiva PIKO BR 64 EM 11 rok výroby 1973 HO je funkční ale částečně rozebraná. Chybí mi žárovečky do předu ale hlavně nemám šroubek kterým je připevněno přední soukolí s závěsem ke spodku lokomotivy. Může mi někdo poradit jaký tam má být šroubek - rozměr atd. Popřípadě prosím napsat adresu obchodu nebo opravny kde se tyto věci dají sehnat. Nechci strhnout závit. Předem mockrát děkuji za pomoc.
Eťa

Příspěvky: 1
Registrován: pon 29 srp, 2016 4:29 pm
Nahoru
Eťa
 
Příspěvky: 11
Registrován: pon 29 srp, 2016 4:29 pm

Re: Prosím o rady a pomoci.

Příspěvekod Barbucha » stř 28 zář, 2016 6:54 pm

Eťa píše:Vnuk našel na komoře krabice s vláčky a žadonil o postavení.Po 30 letech jsem začal stavět pro něj model železnice. Vznikl problém lokomotiva PIKO BR 64 EM 11 rok výroby 1973 HO je funkční ale částečně rozebraná. Chybí mi žárovečky do předu ale hlavně nemám šroubek kterým je připevněno přední soukolí s závěsem ke spodku lokomotivy. Může mi někdo poradit jaký tam má být šroubek - rozměr atd. Popřípadě prosím napsat adresu obchodu nebo opravny kde se tyto věci dají sehnat. Nechci strhnout závit. Předem mockrát děkuji za pomoc.
Eťa


Šroubek nemám, žároviček mám hromadu.
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Prosím o rady a pomoci.

Příspěvekod michal_n_cz » stř 28 zář, 2016 8:21 pm

Eťa píše:Může mi někdo poradit jaký tam má být šroubek - rozměr atd. Popřípadě prosím napsat adresu obchodu nebo opravny kde se tyto věci dají sehnat. Nechci strhnout závit. Předem mockrát děkuji za pomoc.
Eťa


Ahoj šroubek je M2x5 ale trochu atipický viz. obrázky. Dá se zhotovit z běžného - to zesílení je z vhodné náplně do propisky viz. druhé foto.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 841
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

Předchozí

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron