Krabičky na modely H0

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Krabičky na modely H0

Příspěvekod A2C » pon 17 srp, 2015 2:35 pm

Dobrý deň všetkým :)
rád by som sa informoval, na jeden konkrétny typ krabičky, kúpil som v nej od KuBera M131.1 a podľa všetkého i on to niekde nakupuje, avšak nemám potuchy kde.
Premýšlam do toho umiesťňovať modely ktoré si vyrobím, resp také čo kúpim bez krabičiek, prípadne i modely ktoré majú originálne neskladné krabičky.
Prípadne neviete či sa dajú kupovať tie plastové krabičky od Roco/ Fleischmann? páči sa mi ako sa pekne na seba dajú skladať sú pevné a zaberajú minimum priestoru
Obrázek

Ďakujem Vám! :)
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Krabičky na modely H0

Příspěvekod Eury » pon 17 srp, 2015 8:58 pm

Ahoj, viem ze plastove Roco krabicky sa zohnat daju (bez vnutornej vyplne).
Myslim, ze aj v roznych dlskach sa daju zohnat - ja tiez planujem casom nejake nakupit na modely zo startsetov, co mam bez krabicky.

Videl som ich nazivo napr. nedaleko hranic u Kroisa:
http://shop.krois-modell.at/Roco/Roco-H ... 5_684.html
Eury
 
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 17 led, 2013 9:22 pm

Re: Krabičky na modely H0

Příspěvekod A2C » pon 17 srp, 2015 9:42 pm

Super ďakujem ti Juraj :)
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Krabičky na modely H0

Příspěvekod horak » úte 18 srp, 2015 8:08 am

A2C píše:... Premýšlam do toho umiesťňovať modely ktoré si vyrobím, resp také čo kúpim bez krabičiek, prípadne i modely ktoré majú originálne neskladné krabičky.
Prípadne neviete či sa dajú kupovať tie plastové krabičky od Roco/ Fleischmann? páči sa mi ako sa pekne na seba dajú skladať sú pevné a zaberajú minimum priestoru


Vcelku sa cudujem, ze sa ti pozdavaju ROCO/FLM krabicky - pekne a skladne mozno su, ale nie moc prakticke, pretoze pokial nie je krabicka zalepena izolepou, tak sa otvori a obsah sa vysype... :oops: Skus ju nezalepenu (aj s obsahom) postavit na najmensiu plosku (tak aby si na vrchu videl popis - obsah). Uvidis co sa stane... Ked sa ti nieco rozbije, na mna sa nestazuj... :mrgreen:

Nehovoriac o tom, ze aj do solo kupenych transparentnych krabiciek treba dat nejaku vypln (polystyren, molitan...). Po vizualnej stranke to vsak uz nebude take pekne ako original zabaleny model ROCO/FLM.

Ja som problem krabiciek neskladnych - zbytocne obrovskych (IGRA), nepraktickych na manipulaciu s modelmi (napr. Sas od CS TRAIN), pripadne ziadnych (lok/vag zo start-setov napr. Sergej +Eas) riesil kupou setov polystyren+papier od ROCO (kym boli dostupne). Vseobecne kombinacia polystyren+papier sa mi javi ako najpraktickejsie balenie. Do polystyrenu sa da dobre rezat planzetovym nozikom, vyplne (aby sa model vo vnutri nepohyboval) mozu byt tiez z polystyrenu, pripadne molitanu. Samotny papierovy obal (s okienkom) dobre drzi prirodzenou prilnavostou na polystyrene aj bez zalepenia izolepou. Ked nebodaj padne polystyrenova krabicka aj s obsahom na zem, tak ma predsa len model vacsiu sancu prezit bez ujmy ako v tych novych transparentnych krabickach ROCO/FLM.

Ako alternativu k povodnym ROCO polystyrenovym krabickam vidim tieto ad Auhagenu http://obchod.elsikor.sk/advanced_searc ... 0&x=5&y=14

Moje prispevky na tuto temu z predchadzajucich diskusii...
viewtopic.php?f=15&t=7841&p=154449#p154449
viewtopic.php?f=15&t=7841&hilit=Krabicky&start=945#p154472
Obsah príspevku je bez môjho súhlasu iba na NEKOMERČNÝ účel. Zásah do SW/HW je Vaše vlastné riziko!
horak
 
Příspěvky: 681
Registrován: pát 17 srp, 2012 5:46 am
Bydliště: Bratislava

Re: Krabičky na modely H0

Příspěvekod A2C » úte 18 srp, 2015 1:43 pm

Skúšal som to a nič také sa nedeje, ani jedna z tých 10 krabičiek rôznej dlžky sa mi neotvárajú a nemám na nich lepiacu pásku :)
ani keď ich dám na najmenšiu plochu, naviac táto plocha je zošikmená aby krabička nemala tendenciu sa otvárať, popravde vymenil by som všetky Roco polystyrénové krabičky za tieto nové. Ak by si teda sa ich rád zbavil daj vedieť, môžeme vymeniť :)
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Krabičky na modely H0

Příspěvekod horak » čtv 20 srp, 2015 7:30 am

To nema vyznam prebalovat original balenie, pokial v globalnych rysoch obaly vyhovuju.
Mne transparentne ROCO/FLM v zasade vyhovuju hlavne rozmerom a nemam problem zalepit ich izolepou.
Na "padanie" obalov k zemi zatial expert nie som... :mrgreen:

No a s tym samootvaranim...
FLIESCHMANN kedysi vymyslel tieto transparentne krabicky dobre.
Prislo k zastreseniu FLM/ROCO a ROCO ich prevzalo. Bohuzial, formu upravilo k horsiemu. :oops:
Okrem odstranenia loga FLM sa upravila aj stredna cast dekla aj spodku. No a prave v tejto casti tkvie problem samootvarania. Na dekli a na spodku je vystupok/vykus cca 0.5x1.5cm, ktore do seba zapadaju. To zostalo aj v inovovanej verzii. Akurat co sa zmenilo je to, ze pri kolmom pohlade na krabicku (priamy pohlad na dekel zhora), ze uz nie je spoj vystupok/vykus lisovany sikmo, ale rovno. Tym padom spodok krabicky ma tendenciu sa rozsirovat (otvarat) do sirky a akakolvek prirodzena prilnavost k deklu je v haji...
Ked som si zobral starsi original FLM obal aj s obsahom (dvojnapravovy vagon - kyselinak), tak nebol problem otocit ho deklom dole bez obavy, ze sa vysype obsah.
Skus si takto otocit dnesny novy ROCO/FLM obal (povedzme aj s rovnakym osahom).... NEODPORUCAM !!! Obsah poleti von...
A to nehovorim o tych dlhych 4-napravovych osobakoch - hmotnost je vyrazne vacsia. Mne sa takto podarilo vysypat restaurak :oops: pri prvom vyberani (odliepani izolepy) z novej krabicky a chvala bohu si to odniesol iba naraznik. Kupil som nahradny a este aj do rezervy.

Ak si najdem cas, tak spravim foto, upravim ho, doplnim nazorne popisy. Na tablete je to trocha problem, musim si sadnut k PC... :roll:

A k tomu pokusu postavit obal na najmensiu hranu: Mas pravdu, obal je mierne zosikmeny (stoji to ako sikma veza v Pise), aj vdaka tomu sa dekel nema tendenciu otvorit. Neviem ako mas uskladnene modely ty, ale ja ich mam "na stojaka" v krabici, tak aby sa dali citat popisy. Iste su medzi nimi nejake medzery. To vsak staci na to aby krabicky uz neboli mierne sikmo (ako pri pokuse), uz su rovno a pri manipulacii s nimi, sa dekle zacnu odchlipovat. Jeden obal vyberes a uz sa to sypeeeeeee.... :oops:

Doplnene foto 28.8.2015...
Přílohy
Spodok_FLM.jpg
Spodok FLEISCHMANN
Dekel_FLM.jpg
Dekel FLEISCHMANN
Krabicka_FLM.jpg
Krabicka FLEISCHMANN
Naposledy upravil horak dne pát 28 srp, 2015 8:19 am, celkově upraveno 1
Obsah príspevku je bez môjho súhlasu iba na NEKOMERČNÝ účel. Zásah do SW/HW je Vaše vlastné riziko!
horak
 
Příspěvky: 681
Registrován: pát 17 srp, 2012 5:46 am
Bydliště: Bratislava

Re: Krabičky na modely H0

Příspěvekod A2C » čtv 20 srp, 2015 8:08 pm

Mne práve rozmerom, nevyhovujú, mám už celkom dosť vagónov (cca 130ks) a zaberá to veľmi veľmi veľa miesta, hlavne ten hlavolam ako to celé naskladať na seba aby som to mohol rozumne uložiť a prípadne prepravovať.
horak píše:To nema vyznam prebalovat original balenie, pokial v globalnych rysoch obaly vyhovuju.
Mne transparentne ROCO/FLM v zasade vyhovuju hlavne rozmerom a nemam problem zalepit ich izolepou.


ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Krabičky na modely H0

Příspěvekod horak » pát 28 srp, 2015 8:23 am

A este jedno foto - moj system ulozenia...

Bez lepiacej pasky sa to sypeeeeee... :oops:
Přílohy
Ulozenie_na_stojaka.jpg
Obsah príspevku je bez môjho súhlasu iba na NEKOMERČNÝ účel. Zásah do SW/HW je Vaše vlastné riziko!
horak
 
Příspěvky: 681
Registrován: pát 17 srp, 2012 5:46 am
Bydliště: Bratislava

Re: Krabičky na modely H0

Příspěvekod A2C » pát 28 srp, 2015 9:29 am

Presne toto chcem docieliť, naviac pozrel som krabičky Roco i FLM a sú totožné a dekle navzájom zameniteľné a i tak sa mi neotvárajú ;)
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Krabičky na modely H0

Příspěvekod horak » pát 28 srp, 2015 10:36 am

rozmerovo totozne ano, zamenitelne tiez, ale ta sikmina na novych urcite nie je.
Obsah príspevku je bez môjho súhlasu iba na NEKOMERČNÝ účel. Zásah do SW/HW je Vaše vlastné riziko!
horak
 
Příspěvky: 681
Registrován: pát 17 srp, 2012 5:46 am
Bydliště: Bratislava

Re: Krabičky na modely H0

Příspěvekod JarPi » sob 12 zář, 2015 8:16 pm

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat na váš názor a zkušenosti ohledně PE folie, do které dnes výrobci balí modely uvnitř krabičky, ať už je model uložen v pěnového polystyrénu nebo průhledném blistru. Má tato folie za cíl pouze usnadnit vyjímání modelu z krabičky a ochránit model při transportu, a při dlouhodobém statickém skladování modelu v krabičce nemá smysl, nebo je lepší tuto folii při dlouhodobém skladování ponechat jako ochranu, aby v místech styku modelu s blistrem nedošlo k poškrábání nebo nějaké reakci mezi materiálem modelu a blistru?
JarPi
 
Příspěvky: 71
Registrován: úte 09 pro, 2014 7:09 pm
Bydliště: Jihlava

Re: Krabičky na modely H0

Příspěvekod Polabský » sob 12 zář, 2015 10:07 pm

Podle mne je tato folie méně škodlivá a má smysl, hlavně při manipulaci.
Před časem jsem rozbaloval dlouho uložené modely, proložené tenoučkým molitanem.
Dost mne překvapilo, že molitan degradoval na drť a uvolněné změkčovadlo narušilo nástřik vozů a navíc se zbytky molitanu připekly k bokům vozů.
Snad lepší je, použít jemný hedvábný papír, jako ochrannou mezivrstvu.
Polabský
 
Příspěvky: 855
Registrován: ned 26 úno, 2012 7:45 pm

Re: Krabičky na modely H0

Příspěvekod horak » ned 13 zář, 2015 7:51 am

Tiez si myslim, ze v prvom rade je pasik z igelitu urceny na jednoduchsiu manipulaciu s modelom.
Jeho ochranna funkcia je az druhorada. Pokial je cely model ulozeny v igelite, tak sa da hovorit o nejakej ochrane. Ale az do doby, kym sa nejaky detail neurve. :evil: Takze nie je igelit ako igelit. Niektore modely nemaju klasicky PE ale nieco podobne, ale velmi makke. Asi viac zmakcovadla :?:

Spomenuty problem s rozpadavajucim sa molitanom som pri modeloch nezaznamenal (asi su moc mlade :mrgreen: ), ale pamatam si ako vyzeral molitan na ktorom spavala moja babka - okraje zazltnute, drobiace sa. V reze bol vsak molitan zdravy.
Zrejme nas to casom caka aj pri modeloch. Otazkou je, aka je kvalita molitanu pri baleni modelov. Predpokladam, ze bude standardna... :(
Takze skor-neskor nas to drobenie caka tiez.
Ako tomu zabranit? Rozpadavaniu molitanu asi tazko. Urcite degraduje aj od UV ziarenia. V krabicke ulozenej v tme to vsak nehrozi. Tam budu ine vplyvy - vek a technologia vyroby (chemicke zlozenie).
Tak ako pise kolega Polabsky: Snad lepší je, použít jemný hedvábný papír, jako ochrannou mezivrstvu.
Alebo castejsie modely prevetrat na kolajisku a vcas si vsimnut, ze sa molitan zacina divne spravat.

Dalsia otazka je kolko vydrzi ta tvrda pena do ktorej bali ROCO lokomotivy v poslednej dobe. Pri tomto baleni su pomocne igelitove pasiky nutnostou na vytahovanie modelu z tvrdej peny.
Ako som uz davnejsie spominal (vyssie v diskusii je link na moj prispevok k baleniam modelov), nie je tento system balenia idealny. Tvrda pena v kombinacii s tvrdym blistrovym hornym dielom a dolnou "kolajnicou" z rovnakeho materialu sposobi to, ze sa "kolaj" prehne ako turecka sabla a pri behunoch parnaka poodlamuje vytrcajuce "cudliky". Dva krat som takto riesil relkamaciu startsetovej lokomotivy 365.4 az posledna reklamacia bola vybavena OK vdaka obalu z polystyrenu...

Na otazku JarPi "...nedošlo k poškrábání nebo nějaké reakci mezi materiálem modelu a blistru?" dam protiotazku: kto zaruci, ze PE pasik nebude mat destruktivne vplyvy na povrch modelu? :mrgreen:
Obsah príspevku je bez môjho súhlasu iba na NEKOMERČNÝ účel. Zásah do SW/HW je Vaše vlastné riziko!
horak
 
Příspěvky: 681
Registrován: pát 17 srp, 2012 5:46 am
Bydliště: Bratislava

Re: Krabičky na modely H0

Příspěvekod Polabský » ned 13 zář, 2015 10:01 am

Dovolím si poznamenat, že i papír může mít v sobě složky, které dlouhodobě ovlivní probarvení modelů.
Podobně například dubový nábytek, vitriny, krabičky, ovlivňují oxidaci kovů.
No a s tím molitanem je to zkušenost s modely, uloženými cca deset let. Nejhorší to bylo v místě stlačení.
Polabský
 
Příspěvky: 855
Registrován: ned 26 úno, 2012 7:45 pm

Re: Krabičky na modely H0

Příspěvekod A2C » ned 13 zář, 2015 8:31 pm

Páni s modelmi sa jazdí, neukladajú sa do krabičiek na horšie časy :lol:
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Další

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků