Krabičky na modely H0

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Krabičky na modely H0

Příspěvekod A2C » sob 19 zář, 2015 12:18 am

Michal Šuhajda píše:Možná, že jsem zbytečně sentimentální. Ale stejně tak mám doma první vagón (kotel Shell od Piko) který jsem dostal od dědečka. Sice má olámané úplně všechno, ale děti se o něj perou ačkoliv je například r´mnohem novějš a zachovalejší vozy nechávají chladnými. Ten se mnou taky vydrží až do důchodu...

Tiež takéto vagóny mám aj loko, tie proste v zbierke už ostanú. Ale hovoril som o veciach čo som mal rozrobené a sériovky boli oveľa lepšie, proste som to neriešil. Šup se, šup tam a mal som to po čom mi srdce túžilo! :wink:
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Krabičky na modely H0

Příspěvekod horak » stř 23 zář, 2015 9:03 am

Na porovnanie veľkostí zopár obrazkov...

20150923_104450_resized.jpg
Porovnanie IGRA - Nový TILLIG (TILLIG sa asi inšpiroval IGRou.) Vŕŕŕŕ...


20150923_104536_resized.jpg
TILLIG - Veľká krabica plnená vzduchom


20150923_104811_resized_1.jpg
Porovnanie - vagón od IGRA "prebalený" do ROCO krabice. Zabratý priestor je niečo viac ako polovica oproti obalu od IGRA.
Obsah príspevku je bez môjho súhlasu iba na NEKOMERČNÝ účel. Zásah do SW/HW je Vaše vlastné riziko!
horak
 
Příspěvky: 681
Registrován: pát 17 srp, 2012 5:46 am
Bydliště: Bratislava

Re: Krabičky na modely H0

Příspěvekod A2C » stř 23 zář, 2015 6:36 pm

Ešte to zabal do nových plastových a uvidíme ako sa brutálne plýtva priestorom :)
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Krabičky na modely H0

Příspěvekod horak » stř 23 zář, 2015 8:23 pm

Isteze by to zabralo menej priestoru. Je tam zopar ALE... :idea:
Povedzme, ze vonkajsi transparentny obal kupis. Ale ako zabalis vagon do vnutra, ked nemas vylisovany blister na konkretny typ vagona? Zabalis ho do molitanu, pripadne penoveho polystyrenu? O vlastnostiach molitanu sme sa bavili - degraduje... Priestor okolo vagona musis nejako vyplnit aby ti v krabicke "necestoval".

Nehovoriac o tom, co si spominal na zaciatku diskusie, ze v novych transparentnych ROCO/FLM krabickach sa to da aj vystavit. Ja doplnam: len ak pouzijes transparentny blister. Inak to chtiac-nechtiac zakryjes pouzitim molitanu alebo penoveho polystyrenu za ucelom ochrany modelu pred poskriabanim o tvrdy plast krabicky...

Este jedno plus maju krabicky z penoveho polystyrenu - hmotnost je mensia. Ak porovnas velkosti krabic a kolko sa ich zmesti do velkej transportnej krabice (pocet krabiciek na meter kubicky), tak zistis, ze niekedy menej je viac. Ide o to, ze lahsich ale trocha objemnejsich krabiciek sa menej zmesti do transportnej krabice, s cim sa v konecnom dosledku lahsie manipuluje ako s prepchatou tazkou krabicou.
Ja som bol minule "rozbehnuty" pri presuvani transportnych krabic so starymi ROCO obalmi a ked som zchmatol tu druhu s novymi transparentnymi obalmi ROCO/FLM, tak mi skoro ruky odtrhlo. Necakal som to... :mrgreen:

Preto povazujem stare ROCO/TILLIG krabicky (pen. polystyren/papier) za praktickejsie. Zaberu o trocha viac miesta, ako nove transparenty, ale vyrazne menej ako IGRA, novy TILLIG, ci CS Train...
Obsah príspevku je bez môjho súhlasu iba na NEKOMERČNÝ účel. Zásah do SW/HW je Vaše vlastné riziko!
horak
 
Příspěvky: 681
Registrován: pát 17 srp, 2012 5:46 am
Bydliště: Bratislava

Re: Krabičky na modely H0

Příspěvekod A2C » stř 23 zář, 2015 9:04 pm

No je tu aj iná výhoda, rovnaké množstvo modelov pojme menšia krabica, tým pádom rovnaké množstvo modelov je skladnejšie a ľahšie sa s nimi manipuluje. Teda aj v ergonómii tieto balenia vyhrávajú nad všetkými ostatnými :)
Naviac dovnútra sa dajú vyrobiť držiaky z kartónu :)
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Předchozí

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: 951 a 13 návštevníků