Elektrika 181 až 183 od MTB

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Elektrika 181 až 183 od MTB

Příspěvekod Brejla » ned 20 pro, 2015 9:32 am

PAPA_CHUBBY píše:Jasneeee...uz aj v modelovych diskusiach mame platenych diskuterov :-D
Ach boze. Vsak ma uplnu pravdu...jeho najmenej 30 prispevkov je dookola to iste a nenapise nic nove.
Btw Mikinko, chod sa opytat p. Dobrona ako je na tom s predajom rakani. Odpoved ta asi dost prekvapi ty expert na odbyt :-D

Já bych se spíš p.Dobrona zeptal, jestli při prodeji upozorňuje zákazníky na vady modelů, ty experte na zatajování vad. :(
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Elektrika 181 až 183 od MTB

Příspěvekod milan ferdián » ned 20 pro, 2015 1:34 pm

Brejla píše:Já bych se spíš p.Dobrona zeptal, jestli při prodeji upozorňuje zákazníky na vady modelů, ty experte na zatajování vad. :(

Jak obchodník/obchodníci dle tebe může/mužou vědět,že jsou mu/jim dodávány vadné modely do prodej :?:Dle informací z nějakého diskusního fóra :?: Ty to víš na 100% :?: Jsi ochoten u každého soudu svědčit a dokázat,že výrobky této firmy jsou zmetky :?:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Elektrika 181 až 183 od MTB

Příspěvekod mlha » ned 20 pro, 2015 1:58 pm

třeba podle vracených kusů k reklamaci Milane....
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Elektrika 181 až 183 od MTB

Příspěvekod milan ferdián » ned 20 pro, 2015 2:04 pm

mlha píše:třeba podle vracených kusů k reklamaci Milane....

A to budou klučinové jezdit od obchodníka k obchodníku a ti jim velmi ochotně předají data o reklamacích výrobků fa MTB?Pak podají hromadnou žalobu o poškozování zákazníka,předloží důkazní materiál data o reklamacích a mezitím budou ze svého financovat své veškeré náklady a advokáty?A to jako přiměje výrobce ke kvalitnější výrobě?
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Elektrika 181 až 183 od MTB

Příspěvekod Brejla » ned 20 pro, 2015 2:45 pm

milan ferdián píše:
Brejla píše:Já bych se spíš p.Dobrona zeptal, jestli při prodeji upozorňuje zákazníky na vady modelů, ty experte na zatajování vad. :(

Jak obchodník/obchodníci dle tebe může/mužou vědět,že jsou mu/jim dodávány vadné modely do prodej :?:Dle informací z nějakého diskusního fóra :?: Ty to víš na 100% :?: Jsi ochoten u každého soudu svědčit a dokázat,že výrobky této firmy jsou zmetky :?:

Pokud budeš Milane obchodník a ne jen podavač zboží a odebírač peněz, tak ti možná první nepodařená serie zboží projde rukama a nic nepoznáš. Ale když budeš dobrý obchodník a zároveň provozovatel fóra, na kterém se ti objeví kritické příspěvky k tebou prodávanému zboží, navíc i s fotografiemi, které potvrzují nekvalitu, tak musíš reagovat a situaci řešit. Tímto se nijak nechci osobně dotknout Michala Daleckého, protože v tomto případě se zachovali a bohužel stále chovají všichni "podavači" stejně. Paradoxně to byl právě Michal Dalecký, který se vzepřel Rocu v případě nepovedených Bardotek a tu chybnou serii jim snad vrátil. Proč to nejde i v ostatních případech? Že by obchodníci neměli co prodávat bych se nebál. Sám u AMB nakupuji a vím, že prodávají i perfektní modely.
Taky vím, kolik modelů vrací třeba německá Elriwa k reklamacím výrobcům a taky vím, že v Elriwě není problém vyreklamovat jakýkoliv problém a nemusím spoléhat na 14-ti denní lhůtu na vyzkoušení a vracet to jako zboží, které se mi nelíbí jako u některých českých shopů, které mají obavu, že jim to výrobce neuzná.
Naštěstí existují i pozitivní zkušenosti s českými výrobci, jako např. Šikulové a jejich nepodařená první serie Bai-ek. Dneska jsou to po úpravě pěkné modely za odpovídající cenu. Zde je krásně vidět, že když se chce, tak to jde. Proč to nejde v případě MTB, kdy se z nadějně se rozbíhajícího projektu stává projekt směřující ke katastrofě je otázka pro někoho jiného.
Tady už je pozdě bycha honit. Pokud prodejci nezareagovali na první kritické příspěvky a naplnili si sklady vadnými výrobky s vírou, že to nakonec někdo koupí, tak jim tu situaci skutečně nezávidím. Jak to vypadá s vymahatelností práva v ČR asi víme všichni. :(
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Elektrika 181 až 183 od MTB

Příspěvekod milan ferdián » ned 20 pro, 2015 2:57 pm

Tak nedělejte kluci advokáty podejcům.Proč podejci zde nechtějí napsat své stesky,jestli jsou oprávněné?Asi ví proč.Z jedné strany vás plně chápu,z druhé strany co tu jsem na tomto DF už nějaký pátek,je to stále dokolečka stejné,rok co rok.Na výrobce platí zásadně jen dva učinné prostředky.
Věnujte se plně své modelařině,koníčku a vykašlete se na to.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Elektrika 181 až 183 od MTB

Příspěvekod Brejla » ned 20 pro, 2015 3:03 pm

milan ferdián píše:Tak nedělejte kluci advokáty podejcům.Proč podejci zde nechtějí napsat své stesky,jestli jsou oprávněné?Asi ví proč.Z jedné strany vás plně chápu,z druhé strany co tu jsem na tomto DF už nějaký pátek,je to stále dokolečka stejné,rok co rok.Na výrobce platí zásadně jen dva učinné prostředky.
Věnujte se plně své modelařině,koníčku a vykašlete se na to.

Pod to se podepíšu a dovolím si doplnit to nejdůležitější. Prostě to od těch neumětelů nekupujme a kupujme jen kvalitu za odpovídající cenu. Ono se to časem vyřeší.
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Elektrika 181 až 183 od MTB

Příspěvekod Barbucha » ned 20 pro, 2015 3:18 pm

Brejla píše:
milan ferdián píše:Tak nedělejte kluci advokáty podejcům.Proč podejci zde nechtějí napsat své stesky,jestli jsou oprávněné?Asi ví proč.Z jedné strany vás plně chápu,z druhé strany co tu jsem na tomto DF už nějaký pátek,je to stále dokolečka stejné,rok co rok.Na výrobce platí zásadně jen dva učinné prostředky.
Věnujte se plně své modelařině,koníčku a vykašlete se na to.

Pod to se podepíšu a dovolím si doplnit to nejdůležitější. Prostě to od těch neumětelů nekupujme a kupujme jen kvalitu za odpovídající cenu. Ono se to časem vyřeší.

Amen.
Jinak to nejde a vše ostatní je mrhání časem a finančními prostředky.
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Elektrika 181 až 183 od MTB

Příspěvekod Rudolf » ned 20 pro, 2015 5:12 pm

Ukončete prosím tuto debatu o ničem.

Admin
Uživatelský avatar
Rudolf
 
Příspěvky: 920
Registrován: ned 08 říj, 2006 11:10 am
Bydliště: Strakonice

Re: Elektrika 181 až 183 od MTB

Příspěvekod VojtikJ » pon 21 pro, 2015 4:46 pm

Problem je ten ze se chci dozvedet neco co se mi hodi... a to ani bych rozecetl kousek nejde... a potom tu je desitek stranek o jednom a tom samem... se nedivim ze lidi se ptaj, misto aby hledali.... kdo mo ma mezi tema kecama hledat.... na jednu stranku ktera je zajimava a hodi se pripada snad 20 stranek kde v podstane nic neni...
Šašci
VojtikJ
 
Příspěvky: 564
Registrován: stř 11 led, 2012 8:35 pm

Re: Elektrika 181 až 183 od MTB

Příspěvekod jirkan » pon 21 pro, 2015 6:10 pm

Já se teda pokusím......
Protože jsem taky jeden z těch ........., co si ji pořídili, tak jen pár prvních dojmů.
1) Mám verzi v digitálu a se zvukem. Nevím, kdo je autorem projektu a jak je řešeno řízení motoru, ale jízdní vlastnosti jsou naprosto bezproblémové, jen jsem poněkud omezil maximální rychlost (ale to je spíš tím, že jezdím raději pomalu). Je pravda, že model je trochu hlučnější, než některé lokomotivy od ROCa, ale rozhodně to není nijak drastické. Mám spoustu lokomotiv (BRAWA, TRIX), které jsou hlučnější. Navíc při zapnutém zvuku vlastní hluk lokomotivy neruší.
2) Díky vysoké vlastní váze a absenci bandáží je sběr proudu velmi spolehlivý i na komplikovaných zhlavích, a to i při jízdě "krokem", neprojeví se ani mžikovým výpadkem zvuku. A to vše při zatím ještě nezajeté lokomotivě (cca půl hodiny provozu).
3) Lokomotiva má také již tradičně dobrou průchodnost i přes malé poloměry i dostatečnou tažnou sílu.
4) Zatím (naštěstí) nemohu posoudit, jak je to s životností motoru. To, že je jen třípólový, se ale negativně rozhodně neprojevuje, setrvačníky zřejmě zachraňují, co se dá (což je ale i moje zkušenost ještě z dob, kdy jsem se pokoušel zachraňovat staré enderácké lokomotivy).
5) Tvarovou shodu posuzovat nechci a nemohu (opravdu se necítím být v tomto dostatečně znalý), ale z pohledu laika mě zas nic až tak neuráží. Trochu ale bije do očí provedení a barva pantografů a jejich příslušenství, které mi připadá, jako by to byl žlutý kelímek od jogurtu (co se barvy i materiálu týče). Hodně slabá je taky pružina, která by měla držet vztyčený pantograf - skoro jako by tam nebyla.
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Elektrika 181 až 183 od MTB

Příspěvekod Michal Dalecký » pon 21 pro, 2015 6:40 pm

Tímto příspěvkem bych toto téma uzavřel. Toto vlákno zamykám.
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Re: Elektrika 181 až 183 od MTB

Příspěvekod Michal Dalecký » pon 06 čer, 2022 8:49 am

100ks limitka E669.1056 ČSD je na světě a v prodeji.

MTB183.jpg
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Re: Elektrika 181 až 183 od MTB

Příspěvekod JaroHo » pon 06 čer, 2022 10:29 am

Tohle je stroj který jsem chtěl původně, a je až teď když už mám dva jinak barevné. A je opravdu moc krásný :wink:
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1430
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Elektrika 181 až 183 od MTB

Příspěvekod George V. » pon 06 čer, 2022 10:50 am

...proč to má velké hranaté nárazníky?
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Zdenek Valter a 13 návštevníků