Bramos a oblouky

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Bramos a oblouky

Příspěvekod dnovy » ned 11 led, 2015 1:20 pm

Konečně jsem trošku dostavěl kolejiště a začal jezdit. To co ale předvádí vozy Bramos je neskutečné (zatím jsem zkoušel jen plošiňáky). Vykolejují na poloměrech cca 400mm, třeba je na čvrtoblouku, ve stoupání se občas rozpojí a pod. Patráky bramos neumí poloměr menší než 450mm. Jde nějak upravit jejich kinamatiku aby to jezdilo? Používám spřáhla Fleschman... Škoda peněz co jsem za ně utratil. Roco Eos jezdí vše v pohodě.

Já tedy od Bramosu už nekoupím nic. Stejně tak jak od MTB, to je taky příšernost.
dnovy
 
Příspěvky: 269
Registrován: ned 29 lis, 2009 12:13 pm
Bydliště: Prostějov

Re: Bramos a oblouky

Příspěvekod Barbucha » ned 11 led, 2015 1:29 pm

Já myslím, že o kvalitě Bramos jsme napsali hodně v nějakém jiném tématu a přesto se najdou další, co to koupí :-). Ne, nemyslím to zle, dělám si legraci. Mám taky dva plošiňáky a bojím se je vytáhnout z krabičky. Chtěl jsem si pro legraci udělat vojenskej vlak soudruhů z DDR a už jsem další nedokupoval. Až dorazím kolejiště, tak si radši koupím plošiňáky Brawa a ten šrot prodám na Aukru.
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Bramos a oblouky

Příspěvekod jirie123 » ned 11 led, 2015 1:40 pm

Jeden ze způsobů, jak alespoň částečně eliminovat filigránskou práci Bramos :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

http://sandyh0.rajce.idnes.cz/BRAMOS/
jirie123
 
Příspěvky: 474
Registrován: úte 23 lis, 2010 8:01 pm

Re: Bramos a oblouky

Příspěvekod dnovy » ned 11 led, 2015 3:58 pm

jirie123 píše:Jeden ze způsobů, jak alespoň částečně eliminovat filigránskou práci Bramos :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

http://sandyh0.rajce.idnes.cz/BRAMOS/


Díky moc, ještě nevíš jak vyjmout ty podvozky od skříně? Jak udělat demontáž abych se dostal k kinematice pro spřáhlo?
dnovy
 
Příspěvky: 269
Registrován: ned 29 lis, 2009 12:13 pm
Bydliště: Prostějov

Re: Bramos a oblouky

Příspěvekod ondrys » ned 11 led, 2015 4:07 pm

Já si na Bramos stěžovat nemůžu, mám sice jen Rajky a cisternu, ale projedou všude v pohodě i na dětském kolejišti kde je nejmenší poloměr R2 od Piko, cca 422 mm. Přijde mi dost nefér a laciné takto plivat na vyrobce. Taky Ti tu nikdo neříká ze poloměr 400 mm je blbost a na modelovém kolejisti to nemá co dělat, leda bys stavěl tramvaj. :wink:
ondrys
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon 20 říj, 2008 6:08 pm

Re: Bramos a oblouky

Příspěvekod dnovy » ned 11 led, 2015 4:21 pm

ondrys píše:Já si na Bramos stěžovat nemůžu, mám sice jen Rajky a cisternu, ale projedou všude v pohodě i na dětském kolejišti kde je nejmenší poloměr R2 od Piko, cca 422 mm. Přijde mi dost nefér a laciné takto plivat na vyrobce. Taky Ti tu nikdo neříká ze poloměr 400 mm je blbost a na modelovém kolejisti to nemá co dělat, leda bys stavěl tramvaj. :wink:


No ale ony vykolejují i na 530mm..Staci jen kdyz je jich vic jak 5 zasebou... Kdybych je měl koupený přímo od výrobce tak je principielně vrátím. Takovej šrot sem ještě neviděl. Když ROCO, Fleischma, PIKO jezdí v pohodě a bramos vykolejuje tak asi někde bude problém jinde. Jinak poloměr 400mm není blbost třeba ve skryté části pokud nemáš místo....
Navíc poslední WAPky tak některé kusy byly vážně povedené..Prohlé jak banán. Bohužel jsem ji dal bokem že ji vrátím a já ko..t pak vagon shodil na zem....Je fakt že za to si můžu sám...
dnovy
 
Příspěvky: 269
Registrován: ned 29 lis, 2009 12:13 pm
Bydliště: Prostějov

Re: Bramos a oblouky

Příspěvekod horak » ned 11 led, 2015 4:29 pm

Ono zalezi kus od kusu... Da sa prejst aj polomer 360mm. Obcas sa nieco odpoji.

Ale SUNUT vagony od BRAMOSu ci v suprave alebo co i jeden kus je obrovsky problem - po par cm je to mimo kolaji....

Raj-ky su tvarovo super vagony, vyniknu ako ucelenka... Skoda tych jazdnych vlasnosti...
Naposledy upravil horak dne ned 11 led, 2015 7:22 pm, celkově upraveno 1
Obsah príspevku je bez môjho súhlasu iba na NEKOMERČNÝ účel. Zásah do SW/HW je Vaše vlastné riziko!
horak
 
Příspěvky: 681
Registrován: pát 17 srp, 2012 5:46 am
Bydliště: Bratislava

Re: Bramos a oblouky

Příspěvekod greenery » ned 11 led, 2015 4:43 pm

ondrys píše:Taky Ti tu nikdo neříká ze poloměr 400 mm je blbost a na modelovém kolejisti to nemá co dělat, leda bys stavěl tramvaj. :wink:


to není tak jednoduché, ve viditelné části jsou poloměry velké. Ale ve skryté části není od věci mít poloměr malý, pokud chceš udržet segmenty úzké.
Přílohy
Plan25.jpg
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Re: Bramos a oblouky

Příspěvekod ondrys » ned 11 led, 2015 5:09 pm

No vidíte, a mě vždy bylo řečeno, že na viditelnou část patří minimální poloměr 1000mm a v kulisách minimálně 600mm a pokud bude poloměr menší, tak můžu očekávat provozní problémy. Chápu že málokdo si výše uvedené může dovolit, ale něco na tom bude.
A teď jsem vlastně zjistil, že na tom dětským okruhu neni minimum R2, ale R1=360mm a Bramos mi tam projede v pohodě. A to mají vagónky krátká spřáhla Roco a je jedno jestli jsou řazeny na začátku nebo na konci soupravy. Tak mám asi štěstí na dobrý kusy...
ondrys
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon 20 říj, 2008 6:08 pm

Re: Bramos a oblouky

Příspěvekod Barbucha » ned 11 led, 2015 6:09 pm

Slušný výrobce by měl vyrábět modely pro nejmenší vyráběný poloměr, pokud nevyrábí vlastní kolejivo. Případně by měl uvádět nejmenší poloměr, kterým model projede, což jsem na krabičce nenašel. Zařadil jsem jeden patrák Bramos mezi PIKO do sunuté soupravy a pak jsem ho rychle prodal. Mám pocit, že souprava 15 Wap by dělala drobné problémy v obloucích, ale nechci se dohadovat. Když jsem zkoušel skryťák, tak jsem sunul 20 Wap Roco poměrně velkou rychlostí přes jakékoliv výhybky a bez problémů.
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Bramos a oblouky

Příspěvekod Ronoath » ned 11 led, 2015 6:41 pm

Mi potíže se sunutím vozů Bramos zmizely po výměně standardních spřáhel za krátká
H0, se zamračenými někde mezi roky 2001 - 2005 na Šumavě. V digitálu.
Uživatelský avatar
Ronoath
 
Příspěvky: 226
Registrován: úte 22 led, 2013 9:05 am
Bydliště: Prajzsko

Re: Bramos a oblouky

Příspěvekod Barbucha » ned 11 led, 2015 6:52 pm

Používám KKK Roco. U ničeho jinýho jsem problém nenašel.
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Bramos a oblouky

Příspěvekod sPy-Ro » ned 11 led, 2015 8:44 pm

Pánové já mám od Bramosu asi 15 vozejků s krátkejma spřáhlama Roco a na kolejišti v Lužný s nima neni jedinej problém. :idea:
sPy-Ro
 
Příspěvky: 52
Registrován: sob 11 led, 2014 11:08 am

Re: Bramos a oblouky

Příspěvekod Sandy » ned 11 led, 2015 9:30 pm

dnovy píše:
jirie123 píše:Jeden ze způsobů, jak alespoň částečně eliminovat filigránskou práci Bramos :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

http://sandyh0.rajce.idnes.cz/BRAMOS/


Díky moc, ještě nevíš jak vyjmout ty podvozky od skříně? Jak udělat demontáž abych se dostal k kinematice pro spřáhlo?

Levou rukou uchopíš vůz za rám tak, abys měl kotel, podlahu, cibule v dlani. Prsty pravé ruky pevně uchopíš podvozek ze stran a opatrně táhneš. Ideálně když ještě dokážeš prsty vzepřít o spodek rámu. Táhneš tak dlouho, až podvozek povolí. Pokud máš alespoň minimální cit v rukách, tak to povolí za chvíli. Podvozky a jejich uchycení jsou dostatečně robustní na to, aby mírné násilí vydržely. Každý podvozek u vozů, které stavím to absolvuje alespoň 10x. Zatím jsem nezničil žádný.
Všechny upravené i nově postavené vozy (hotovku jsem již asi deset let nekoupil) na bázi komponent Bramos mi na plechu R380 jezdí bez problémů.
Stejně tak i šestinápravový pseudoPx nebo vozy z odlitků "Máša", kde jsou podvozky a kinematiky použity.
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Bramos a oblouky

Příspěvekod Barbucha » ned 11 led, 2015 9:31 pm

Proč mi to připomíná Záhadu hlavolamu?
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Další

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků