Bramos a oblouky

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Bramos a oblouky

Příspěvekod Sandy » ned 11 led, 2015 10:15 pm

Barbucha píše:Proč mi to připomíná Záhadu hlavolamu?

Sem mu to naservíroval polopatě.... :roll:
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Bramos a oblouky

Příspěvekod Barbucha » ned 11 led, 2015 11:05 pm

Sandy píše:
Barbucha píše:Proč mi to připomíná Záhadu hlavolamu?

Sem mu to naservíroval polopatě.... :roll:


Když natočíme nejdelší osten ježka tak, aby vyčníval z klece nejširším jejím otvorem, posuneme ježka do poloviny výšky klece. Pak točíme za vyčnívající osten ježkem, až na jeho protilehlé straně dostaneme do kolmé polohy nad sebou dva jiné ostny, nejdelší po tom, který už vyčnívá vpředu. Popostrčíme předním ostnem ježka tak, aby jeho dva kolmo nad sebou se nacházející ostny pronikly protilehlým otvorem co nejvíce ven…

Jo bylo to hezký, mělo to to tajemno původního návodu :-). Nojo, nějak jsem se vrátil do dětství, kdy to na chvilku mohlo vyjít a pak zas nic… Zrovna jsem se naučil číst.
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Bramos a oblouky

Příspěvekod imodry » pon 12 led, 2015 1:57 pm

Přesně vím, o čem tazatel píše. Stačí se podívat v tomto tématu asi na třináctý příspěvek, jmenuje se to WAP/FALLS problém. Tam jsem "obnažil" svoje problémy s vánočním dárkem od Bramosu. Je pravda, že jsem dostal dostatek informací od šikovných kolegů a dnes uhláky frčí po kolejišti bez sebemenšího problému. Chce to ale brousit , brousit a brousit na těch správných místech až to prostě začne fungovat. Asi jsem měl smůlu na nepovedené kusy, nechci plošně plivat na výrobce. Abych sundal podvozek jsem taky chvíli sbíral odvahu ale pak to šlo. Bez sundání podvozku se totiž žádného úspěchu nedočkáš.
imodry
 
Příspěvky: 22
Registrován: čtv 09 srp, 2012 4:27 pm
Bydliště: Plzeňsko

Re: Bramos a oblouky

Příspěvekod shodan » stř 11 úno, 2015 8:04 pm

Bramos a jejich kvalita celkove mi pripomina SDV model... "dodelej doma", plosinak je krivej jak p.... je naklonenej na jednu stranu, podlaha je prilepena oboustranou paskou a zavazi je proste plech s dirou, myslim ze by mel vyrobce delat vsechny modely jako stavebnici a za polovicni ceny vzhledem ke zpracovani, kdyz zaprahnu 5 vagonu od bramos 3x cisterna 1x rajku a jeden plosinak tak tam pruzinky hrajou jak v kostele.. cekam kdy nejaka ulitne :mrgreen: , to abych si poustel vlacky se stitem na oci :mrgreen:
shodan
 
Příspěvky: 187
Registrován: ned 17 říj, 2010 2:40 pm

Re: Bramos a oblouky

Příspěvekod A2C » čtv 12 úno, 2015 2:28 pm

Mal by som otázočku nemáte podobný figel aj na poschodový od Bramosu? Skúšam ho na najmenšom polomere fleischmann a trocha drhne :-(
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Bramos a oblouky

Příspěvekod Barbucha » čtv 12 úno, 2015 2:51 pm

A2C píše:Mal by som otázočku nemáte podobný figel aj na poschodový od Bramosu? Skúšam ho na najmenšom polomere fleischmann a trocha drhne :-(

Vyměnil jsem ten krám za Piko.
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Bramos a oblouky

Příspěvekod A2C » čtv 12 úno, 2015 3:00 pm

Super ďakujem :) tak keď budem kupovať sebe kúpim si Piko :lol:
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Bramos a oblouky

Příspěvekod Tempotaxi » pon 27 dub, 2015 6:12 pm

Vážení kolegové. Mám plno vozů od Bramose a také je předělám, že na spodek (rám) je postavena jiná stavba. Bez problémů mně Bramosy jezdí v oblouku 400 mm, do stoupání 10 x 1000 mm a to je v soupravě 12 až 15 vozů. Ale stále používám jen očková spřáhla.
Uživatelský avatar
Tempotaxi
 
Příspěvky: 4304
Registrován: úte 24 zář, 2013 8:35 pm
Bydliště: Kladno

Předchozí

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků