Railjet ČD

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Railjet ČD

Příspěvekod HonzaM » pát 30 říj, 2015 6:11 am

lovik píše:Sice píšete, že ohledně správného odstínu není o čem diskutovat, ale já se po včerejší cestě railjetem i jinými vlaky, na kterou jsem se vybavil
kartičkou v odstínu RAL7035 a před nástupem(po vystoupení) jí přikládal na bočnice vozů, odvažuji tvrdit, že na skutečné jednotce ČD Railjet je odstín
šedé jiný a viditelně tmavší.

Já jsem byl nedávno na Hlavním nádraží a na lokomotivě mi to připadalo skoro jako bilá. Ono záleží na osvetleni a také na zaspineni. Vozy tam nebyly, lokomotiva v barvách ČD táhla červenou soupravu OBB,takže jsem to porovnat nemohl.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4085
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Railjet ČD

Příspěvekod JarPi » pát 30 říj, 2015 11:20 am

V souvislosti s Railjetem od Roco se tady diskutovalo, že u Roco verze ČD nesedí počet oken v řídicím voze, kde jich ČD verze má 8, OBB verze jen 6. U Jaegerndorfera bylo údajně slibováno, že bude "přesně odpovídat předloze" - aspoň tak to je psáno na stránkách Happymodelu. Proto jsem neváhal a poté co se model objevil v nabídce, objednal jsem si ho na Modely.biz. Dnes jsem se ještě jednou pořádně podíval na fotky modelu a jak počítám, tak počítám - těch oken je tam pouze 6. Na stránkách Jaegerndorfera je zmíněn výše uvedený rozdíl mezi českou a rakouskou verzí, takže o tom velmi dobře vědí. Je to pro mě docela velké zklamání, ten rozdíl mi přijde mnohem závažnější než "správný" odstín šedé barvy...
JarPi
 
Příspěvky: 71
Registrován: úte 09 pro, 2014 7:09 pm
Bydliště: Jihlava

Re: Railjet ČD

Příspěvekod Brejla » pát 30 říj, 2015 2:31 pm

JarPi píše:V souvislosti s Railjetem od Roco se tady diskutovalo, že u Roco verze ČD nesedí počet oken v řídicím voze, kde jich ČD verze má 8, OBB verze jen 6. U Jaegerndorfera bylo údajně slibováno, že bude "přesně odpovídat předloze" - aspoň tak to je psáno na stránkách Happymodelu. Proto jsem neváhal a poté co se model objevil v nabídce, objednal jsem si ho na Modely.biz. Dnes jsem se ještě jednou pořádně podíval na fotky modelu a jak počítám, tak počítám - těch oken je tam pouze 6. Na stránkách Jaegerndorfera je zmíněn výše uvedený rozdíl mezi českou a rakouskou verzí, takže o tom velmi dobře vědí. Je to pro mě docela velké zklamání, ten rozdíl mi přijde mnohem závažnější než "správný" odstín šedé barvy...


Na levé straně má 6 oken, na pravé straně 7 oken. Mám ho před sebou.
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Railjet ČD

Příspěvekod JarPi » pát 30 říj, 2015 7:17 pm

Ano, ten rozdíl, co jsem uváděl (8 resp. 6 oken), je levá strana. Na pravé se zdá být také rozdíl -podle fotek jsem u originálu OBB napočítal 7, u ČD 9 oken.
JarPi
 
Příspěvky: 71
Registrován: úte 09 pro, 2014 7:09 pm
Bydliště: Jihlava

Re: Railjet ČD

Příspěvekod Petr S. » pát 30 říj, 2015 9:09 pm

4,5 , 6 a 7 epocha mi nic neříkají , ale když postávám v Libni a pozoruju projíždějící vlaky , tak skoro polovina projíždějících railjetů je buď ČSD loko + ÖBB souprava nebo naopak .
Tak nevím co řešíte .
Petr S.
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 16 pro, 2008 8:42 pm

Předchozí

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků